Język migowy

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!
kardamon
ASiołek
Posty: 92
Rejestracja: 15 wrz 2010, 20:34
Lokalizacja: Lublin

Język migowy

Post autor: kardamon »

Jeżeli ktoś uczył się języka migowego, albo ma kontakt z osobami niesłyszącymi to może podzieli sie z nami.
Ja uczę już od paru lat innych migowego i obecnie jest coraz więcej kursów , pomocy dydaktycznych. To fajna zabawa, nawet jak nie mamy kontaktu z głuchymi to dobrze jest porozmawiac tak aby nikt nas nie słyszał i nie wiedział co mówimy.
W necie sa darmowe słówniki np na sronie effatha
Ja tez mogę pomóc:-)
Awatar użytkownika
dziwożona
tłumok bezczASowy
Posty: 1940
Rejestracja: 29 lut 2008, 20:29
Lokalizacja: z bagien i uroczysk
Kontakt:

Post autor: dziwożona »

Ja trochę migam, a dwa lata temu pracowałam z dzieckiem niesłyszącym. Nie mam skończonej oligofrenopedagogiki, dlatego zawsze na lekcji w klasie integracyjnej pomagał mi nauczyciel wspomagający. Ale i tak masakra. I z mojego doświadczenia wynika (miałam też w klasie dzieci niewidome) że głuchota, że tak brzydko powiem, jest większym kalectwem od utraty wzroku.
Seks należy tępić, gdyż z niego biorą się dzieci - źródło naszej nieustającej, pedagogicznej udręki.
Awatar użytkownika
Prozak
mASełko
Posty: 147
Rejestracja: 20 sie 2008, 16:19
Lokalizacja: GZM

Post autor: Prozak »

Swego czasu posługiwałem się polskim alfabetem placowym i trochę go jeszcze pamiętam, ale faktycznie chciałbym opanować choć podstawy migania szkoda, że z wolnym czasem u mnie krucho :/
Krzyż? Najlepiej płonący...
Awatar użytkownika
nightmare
ASter
Posty: 663
Rejestracja: 26 lip 2009, 00:58
Lokalizacja: w trakcie poszukiwań

Post autor: nightmare »

Ja mam skończony KSS1 czyli podstawowy kurs porozumiewania się migowym. W skład kursu wchodził alfabet (daktylografia), liczebniki i 300 znaków (zawody, miesiące, najważniejsze czasowniki itp). Nie posługuję się nim.
"Kotom nie wolno! Z kotami nie wolno! Psik! Wyłaź, bo zawołam milicjanta!"
marchewa
AS gaduła
Posty: 475
Rejestracja: 7 gru 2009, 19:55

Post autor: marchewa »

Czy takie kursy odbywają się tylko w dużych miastach?
ODPOWIEDZ