Desant do Francji :)

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!
Awatar użytkownika
lucyfer
AS gaduła
Posty: 454
Rejestracja: 13 kwie 2006, 02:18
Lokalizacja: Łódź

Desant do Francji :)

Post autor: lucyfer »

Nie wiedziałem gdzie umieścić ten wątek, aż padło na ten dział :) Mianowicie, od długiego już czasu mam w zamyśle wyjazd do Francji, w celu poznania kraju, kultury, języka,etc. Krótko mówiąc, aby poczuć ten kraj. Kombinuję, aby zrealizować to zamierzenie, po wakacjach 2011 roku, gdyż skończę obecne priorytety mojego życia :) Przewiduję dłuższy pobyt poznawczy, który zadecyduje o pozostaniu w danym kraju albo powrót z nowymi doświadczeniami.
W związku z powyższym szukam osoby, która ma również ochotę na emigrację do Francji :) Wiadome, że w kupie siła :mrgreen: Ogólnie myślę, aby mój pomysł zrealizować poprzez wolontariat, bądź wymianę międzynarodową.

Uczyłem się języka francuskiego od podstawówki i już właściwie nic nie pamiętam. Dlatego uważam, że wyjazd jest dobrym sposobem, na naukę języka, gdyż trzeba obcować z językiem na co dzień.
Ewentualnie prosiłbym o jakieś wskazówki, jeśli ktoś miałby jakąś radę dla mnie, w celu ułatwienia wyjazdu.
Awatar użytkownika
Artemis
pASsiFlora
Posty: 1355
Rejestracja: 7 sie 2008, 21:41
Lokalizacja: z miasta

Post autor: Artemis »

Nie rezygnuj czasem z tego pomysłu, ale i nie zapomnij tu wrócić !(z doświadczeniami).
Towarzystwo i rady znajdziesz na forumkach turystycznych. Gdyby nie to, że wyjazdy naszoforumkowe zabierają mi gros urlopu - tam właśnie szukałabym towarzystwa podróży. Są tam prawdziwi pasjonaci i wartościowi ludzie. W jakiś sposób również odstają od normy. Zapewne i sama Francja zrzesza swoich w internecie.
Powodzenia :)
Turysta-człowiek pętający się po szlakach w poszukiwaniu jedzeniaObrazek
Awatar użytkownika
lucyfer
AS gaduła
Posty: 454
Rejestracja: 13 kwie 2006, 02:18
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lucyfer »

Dziękuję za wsparcie Artemis :D Też tak myślałem, żeby odwiedzić różne forum turystyczne, tak jak wspomniałaś, aczkolwiek zacząłem od forum najbardziej mi bliskiego :) Zobaczymy, może znajdzie się ktoś z takim samym, bądź podobnym zamiarem :mrgreen: Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
lucyfer
AS gaduła
Posty: 454
Rejestracja: 13 kwie 2006, 02:18
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lucyfer »

Piszę post pod postem, ale mogę śmiało pochwalić się, że od września wyjeżdżam do Francji na Wolontariat Europejski, na rok :) Więc jak widać, dla chcącego nic trudnego, ale nie ukrywam, że dużo szczęścia w tym było.

Więc właśnie takiego szczęścia wszystkim życzę, żeby wszystko układało się jak najlepiej tylko może i przede wszystkim nie poddawajcie się :)
ODPOWIEDZ