Ogród, działka,doniczki itp.

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!
zzaklinaczkakasia
bobASek
Posty: 3
Rejestracja: 19 lis 2013, 23:51

Re: Ogród, działka,doniczki itp.

Post autor: zzaklinaczkakasia »

Ale gdzie kaktusy ten dom biednieje...tak sie mowi wiec moze i dobrze:)
Stwórz swoją wymarzoną kuchnię razem z https://rownopodsufitem.pl/projektowani ... z/kuchnie/
Awatar użytkownika
Layla
wASp
Posty: 1946
Rejestracja: 11 lut 2011, 11:06

Re: Ogród, działka,doniczki itp.

Post autor: Layla »

Dobrze, że ktoś odkopał ten temat, bo bym go przeoczyła :D

U mnie roślin jest sporo. Czy to w domu, na tarasie czy w ogrodzie.

W domu chyba najładniejsze okazy to Gwiazda betlejemska (uschła mi prawie całkowicie, myślałam że będzie trzeba wyrzucić, potem odżyła i teraz kwitnie :D ), Aloes (jest w domu od dawna, niektóre części łodyg ma już zdrewniałe) i Geranium. Wiekowe, stoi w domu od co najmniej 10 lat (chyba).

Na tarasie jest powojnik Beautiful Bride (piękne, duże białe kwiaty), powojnik Arabella, kiścienie, krzewuszka Weigla, klon palmowy Garnet, wiciokrzew pomorski (polecam - pięknie pachnie) i Jiaogulan (to też polecam, roślina lecznicza). I standardowo, fuksja, dipladenie, w sezonie werbeny, surfinie, pelargonie.

W ogrodzie jest tego sporo. Rozchodniki, lilie, liliowce, dzwonek Poszarskiego, krzewy owocowe, Glicynia japońska, macierzanka, mikołajek, szarotka alpejska, hebe, jodła koreańska, dąbrówka rozłogowa, tojeść, trawy ozdobne (cały przegląd - te okazałe z pióropuszami i te mniej okazałe, czerwone, niebieskie, czarne, szczególnie efektowna - Hakonechloa macra 'Aureola', tylko jeszcze nam nie wyrosła). No to chyba z grubsza tyle :D
- Czy to ten moment, kiedy całe moje życie przesuwa mi się przed oczami?
NIE, TEN MOMENT BYŁ PRZED CHWILĄ.
- Kiedy?
TO MOMENT POMIĘDZY PAŃSKIMI NARODZINAMI A PAŃSKIM ZGONEM.
Awatar użytkownika
tymczasowy
pASibrzuch
Posty: 250
Rejestracja: 14 cze 2011, 02:05
Lokalizacja: Londyn

Re: Ogród, działka,doniczki itp.

Post autor: tymczasowy »

Mmm, ogrodek jest zdecydowanie dla mnie. Nawet w warunkach blokowych obok kwiatow rosna mi roslinki przydatne w zyciu codziennym. Lubie ziola, tymianek, miete. Wszystko co mi ladnie pachnie.

Chcialbym miec ogrod z prawdziwego zdarzenia.
Awatar użytkownika
maga
mASełko
Posty: 142
Rejestracja: 15 paź 2013, 18:55

Re: Ogród, działka,doniczki itp.

Post autor: maga »

Też marzy mi się ogród, pełno kwiatów (na pewno byłby moje ulubione słoneczniki i malwy pod oknami) i koniecznie drzewa owocowe. Póki co musi mi wystarzyć balkon. W tym roku sukcesem okazała się uprawa pomidorów koktajlowych w doniczkach :)
Awatar użytkownika
Zdzichu
łASuch
Posty: 198
Rejestracja: 22 sie 2012, 12:29
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ogród, działka,doniczki itp.

Post autor: Zdzichu »

A próbowaliście grzyby w domu uprawiać? Nie mam tu oczywiście na myśli tych z psylocybiną, bo te to wiem, ze próbowaliście :wink:
Chodzi mi o kanie albo pieczarki (bo te najbardziej lubię), np takie jak tutaj:
http://www.gadar.pl/grzybnie/1100
Ile tych grzybów tak naprawdę się "kluje" i czy jedna osoba da radę je "przejeść bez bólu", czy dla jednej osoby ma sens taka własna uprawa?
@wyrwana_z_kontekstu SSie!
Awatar użytkownika
maga
mASełko
Posty: 142
Rejestracja: 15 paź 2013, 18:55

Re: Ogród, działka,doniczki itp.

Post autor: maga »

Nie próbowałam, ale film "Kilka dni z życia pieczarki" przemówił do mojej wyobraźni. Na wypadek grzybowego urodzaju http://3.bp.blogspot.com/-wlgnG4kDmy8/T ... CN0587.JPG :wink:
Awatar użytkownika
Zdzichu
łASuch
Posty: 198
Rejestracja: 22 sie 2012, 12:29
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ogród, działka,doniczki itp.

Post autor: Zdzichu »

Maga, dzięki za filmik :) ale i tak zrezygnowałem z tej hodowli. Przeczytałem, że "jest nieuniknione iz prędzej czy później pojawią się muszki grzybowe". A ponieważ byłem juz kiedyś "szczęśliwym" posiadaczem kolonii muszek owocówek w kuble pod zlewozmywakiem, więc sobie odpusciłem nabywanie nowych doświadczeń, tym razem z muszkami grzybowymi :P
@wyrwana_z_kontekstu SSie!
Awatar użytkownika
maga
mASełko
Posty: 142
Rejestracja: 15 paź 2013, 18:55

Re: Ogród, działka,doniczki itp.

Post autor: maga »

Jeśli tak się sprawy mają to ja też rezygnuję. Nie zostanę królową pieczarek :cry:
Awatar użytkownika
urtika
sASanka
Posty: 2428
Rejestracja: 27 maja 2008, 21:06

Re: Ogród, działka,doniczki itp.

Post autor: urtika »

Zasadziłam w trzech doniczkach i pięknie mi wyrosła roślina o cudownych właściwościach, czyli geranium.
Quirkyalone
ODPOWIEDZ