ufo i inne zjawiska paranormalne

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: dimgraf »

Dobra Winkie jeśli dalej szukasz Atlantydy to masz kolejne ciekawostki.

- Yunaguni - podwodne ruiny przypominające te z kultury Inków i Majów - szacowane na 10000 lat

- Sergio Frau - włoski pisarz twierdzi, że Atlantyda wcale nie znajduje się pod wodą tylko jest nią wyspa Sardynia. Wg. niektórych historyków którzy poparli jego teorie wyspę zamieszkiwała cywilizacja Nurganic, która została całkowicie zniszczona przez tsunami.

Kolejna teoria mówi o trójkącie bermudzkim

Następna, teoria mówi, Atlantyda to Kreta która utrzymywała kontakty handlowe z Egipcjanami i mogli sprzedać taką bajeczkę o swojej historii.

Kolejna grecka wyspa mogąca być mityczną Atlantydą to Thera(Santorini). W latach 1967-1974 prof. Spiridion Marinatos odnalazł na Therze minojskie miasto Akrotiri.Uległo ono zniszczeniu około 3500 lat temu na skutek erupcji wulkanu. Do tego wyspa pasuje do opisu z "Kritias" (dzieło Platona opisujące Atlantydę)

Jeszcze niektórzy lokalizują tę cywilizację na hawajach wysepki Mu i Lemuria które kiedyś mogły być całością, tym razem na podstawie mitologii Majów.

Jeszcze niektórzy mówią o Antarktydzie lub o tajemniczych ruinach na dnie jeziora Titicaca.
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: dimgraf »

Wznawiam temat poltergeistów (nadrobiłem zaległości:P)

Co do przypadku z Rosenheim to się zastanowiłem czy aby to jest udokumentowany poltergeist czy raczej aktywność psychokinktyczna. Z definicji poltergeist jest "złośliwym duchem". Czytałem kiedyś o poltergeistach ze są raczej przywiązani do miejsc, a ich aktywność na konkretne osoby może się wzmagać jednak tu mamy do czynienia z duchem który przywiązał się do osoby nie miejsca. Potem jak już dziewczyna w okół której zjawisko się nasilało się przemieściła zjawisko(duch) nadal działał ale w końcu odpuścił? A może stracił siłę? Może istotna jest nie tylko osoba ale i miejsce? Może też być to nieświadoma telekineza i dziewczyna podświadomie poruszała tymi przedmiotami. To wyjaśnienie z kolei pasuje do twojej definicji poltergeista. Jednak wciąż pozostaje zagadkowe zanikanie zjawiska.
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Awatar użytkownika
89aneta
pASibrzuch
Posty: 224
Rejestracja: 23 lis 2013, 12:29
Lokalizacja: Kielce

Re: ufo i inne zjawiska paranormalne

Post autor: 89aneta »

ja jak najbardziej wierzę w ufo :)
Indiana
fantAStyczny
Posty: 561
Rejestracja: 26 sty 2014, 00:50

Re: ufo i inne zjawiska paranormalne

Post autor: Indiana »

Ja tez wierze w ufo i sama pochodze z kosmosu. 8)
Awatar użytkownika
Layla
wASp
Posty: 1946
Rejestracja: 11 lut 2011, 11:06

Re: ufo i inne zjawiska paranormalne

Post autor: Layla »

Indiana pisze:(...) i sama pochodze z kosmosu. 8)
Ja chyba też, bo do tego świata chyba nie pasuję. A przynajmniej się czuję jakbym nie do końca pasowała :P
- Czy to ten moment, kiedy całe moje życie przesuwa mi się przed oczami?
NIE, TEN MOMENT BYŁ PRZED CHWILĄ.
- Kiedy?
TO MOMENT POMIĘDZY PAŃSKIMI NARODZINAMI A PAŃSKIM ZGONEM.
Awatar użytkownika
Freya
młodASek
Posty: 24
Rejestracja: 11 lut 2014, 15:31

Re: ufo i inne zjawiska paranormalne

Post autor: Freya »

Ja pochodzę z Volcan'u :P a tak poważnie to jak najbardziej wierzę w istnienie pozaziemskich cywilizacji. W końcu wszechświat jest tak olbrzymi, że bardzo dziwne by było jakby tylko na jednej planecie istniało życie. Ogólnie tematyka wątku bardzo mnie ciekawi :) Sama w dzieciństwie widziałam dziwny obiekt na niebie, nie przypominający niczego ziemskiego. Moja mama lepiej to pamięta, ja z racji wieku w jakim wtedy byłam jak przez mgłę, jednak wiem, że byłam wtedy świadkiem dość niecodziennego zjawiska 8)
-----BEGIN GEEK CODE BLOCK-----
Version: 2.1
GS/FA d+ H+>++ s+:+ !g p#4+ !au a? w++(+++) v C+(++) U?
P? L+@ !3 N+ E-- K- W+(++) M-- !V po-- Y+ t+ !5@ !j@ X+ R
G tv- D+ b+>++ e+>+++$ u* h f+ r++ n+(!) !x
-----END GEEK CODE BLOCK-----
Paul G
ASiołek
Posty: 85
Rejestracja: 14 lip 2013, 12:47
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: ufo i inne zjawiska paranormalne

Post autor: Paul G »

W UFO (jako niezidentyfikowany obiekt latający, czyli obcych odwiedzających regularnie naszą planetę) nie wierzę, aczkolwiek uważam że istnieją we wszechświecie planety na których rozwinęło się życie, niekoniecznie podobne do tego na Ziemi, choć może też tworzące inteligentne cywilizacje. Co do innych zjawisk paranormalnych to w duchy i demony nie wierzę, natomiast dopuszczam możliwość istnienia zdolności parapsychicznych.
Ray

Re: ufo i inne zjawiska paranormalne

Post autor: Ray »

UFO? Ja nie wierzę, ja WIEM, że istnieje :D I nie mam tu od razu na myśli zielonych ludzików z Marsa, ale samo zjawisko UFO jest dla mnie jak najbardziej realne.
Awatar użytkownika
Nes
ASiołek
Posty: 50
Rejestracja: 24 wrz 2014, 11:38
Lokalizacja: Szczecin

Re: ufo i inne zjawiska paranormalne

Post autor: Nes »

Czemu ja czytam takie rzeczy przed snem :c (Nadrobiłam cały wątek ;P) Powiedzenie "ciekawość to pierwszy stopień do piekła" nabiera nowego znaczenia...

Ad rem. Mój ojciec wierzy w UFO, ponoć widział i to nie raz. Ja wierzę jedynie, że on w to wierzy... Jasne, pewnie gdzieś we wszechświecie istnieje życie. Wszechświat jest tak wielki, że ciężko by było, aby nie istniało. Ale nie sądzę, żeby znajdowało się ono dostatecznie blisko Ziemi, aby ją odwiedzać ;p

Co do duchów, nie tyle wierzę, co się ich boję. Nad resztą zjawisk paranormalnych się nie zastanawiałam.
"Writing is a socially acceptable form of schizophrenia."
~E.L. Doctorow
ODPOWIEDZ