Charakter pisma

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!
Awatar użytkownika
DZIEWICA8
zarASek
Posty: 1874
Rejestracja: 6 paź 2006, 09:33
Lokalizacja: z Lublina

Post autor: DZIEWICA8 »

Ja też bardzo brzydko piszę odkąd pamiętam. To zawsze była moja życiowa zmora. W szkole nauczyciele ciągle kazali mi pisać czytelnie, w domu musiałam przepisywać zeszyty i ćwiczyć pismo- literki. Teraz dzieci mają zaświadczenia o dysgrafii i mają spokój. Najgorsze jest to, że mój brzydki charakter pisma przeszkadza mi w wykonywaniu mojego zawodu wyuczonego - nauczyciela języka polskiego.
DZIEWICA8
"Boże, daj mi pogodę ducha, abym godziła się z tym, czego zmienić nie mogę,
odwagę, abym zmieniała to, co zmienić mogę, i mądrość, abym zawsze potrafiła
odróżnić jedno od drugiego."

DZIEWICA8
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Post autor: Winkie »

W jaki sposób Ci przeszkadza? Jeśli można wiedzieć, to jakie klasy uczysz?
Zawsze możesz używać slajdów, dyktować - tyle jest możliwości wraz z rozwojem komputerów.
Ant
BażANT
Posty: 6068
Rejestracja: 1 paź 2006, 14:26

Post autor: Ant »

Mi najbardziej do gustu przypadła czcionka Winkie i Joan, aczkolwiek Winkie trochę "niestabilną" ma :P Lachesis jak dla mnie ma zbyt "grzeczną", ale za to zyskuje na czytelności ;) Grafomańskiej analizy robić nie będę, bo się nie znam :P

A swojej czcionki umieszczać nie będę, bo byście się załamali :lol2:

Poza tym i tak nie mam skanera 8)
Czczony nie tylko w Chinach
Awatar użytkownika
wyrwana_z_kontekstu
mASakra
Posty: 2033
Rejestracja: 12 mar 2011, 12:42

Post autor: wyrwana_z_kontekstu »

Już wcześniej chciałam zamieścić tu swoje bazgroły, licząc na ekspertyzę Winkie, ale nie mam skanera, niestety.

Zrobiłam zdjęcie, myślę, że dość wyraźne, format kartki to A5. Przepisałam wiersz jednego z moich ulubionych poetów.

Wiem, że mam dziecinne pismo. :P
Ostatnio zmieniony 2 maja 2012, 07:15 przez wyrwana_z_kontekstu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: dimgraf »

Ant dawaj co się boisz:P

Kitty masz bardzo ładne czytelne pismo. No ale analizę na twoją prośbę zostawiam Winkie.
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Awatar użytkownika
wyrwana_z_kontekstu
mASakra
Posty: 2033
Rejestracja: 12 mar 2011, 12:42

Post autor: wyrwana_z_kontekstu »

Dimgraf, możesz analizować, chętnie przeczytam. :)
Ant
BażANT
Posty: 6068
Rejestracja: 1 paź 2006, 14:26

Post autor: Ant »

No czcionka Kitty niczego sobie :P

Dimgraf, może później :] Teraz mam ważniejsze rzeczy na głowie, niż bazgrolenie :P
Czczony nie tylko w Chinach
bodolsog
Wyrób chłopakopodobny
Posty: 361
Rejestracja: 26 gru 2010, 00:45

Post autor: bodolsog »

Winkie pisze:Robi się mały offtop, a że nie chcemy się znaleźć w Archiwum X, to niech nastąpi w tym miejscu "come back". :wink:
Przypominam Ci, że nie podałeś jeszcze skanu Twojego pisma. Z których stron "wygooglowanych" korzystasz przy interpretowaniu pisma? Ja znalazłam kilka, jak na razie bez przykładów. Gosia chciała wiedzieć, czy zawijaski przy literkach oznaczają nasz temperament w łóżku. :)
To ta sama Winkie?! Grzeczna, uprzejma, nieofftopująca?! :shock:

Same pochwały grafologów. Aż pokuszę się zaryzykować:
http://www.bodolsog.linuxpl.info/img/pismo.png

Na A5, bo A4 mnie przerażają długością linii, może być istotne do analizy.
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: dimgraf »

Bodi zaje... pismo normalnie któregoś dnia zlecę ci tekścik do przepisania:P

Co do Winkie to sam nie wiem czy to ta sama. Ten post powstał jak dobrze pamiętam jeszcze przed jej tygodniową przerwą od forum - wtedy miałem nawet więcej postów niż ona:P

Później może się pokuszę o analizę waszych krojów pisma na razie muszę zmykać:P
Ostatnio zmieniony 25 paź 2011, 17:57 przez dimgraf, łącznie zmieniany 1 raz.
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Awatar użytkownika
wyrwana_z_kontekstu
mASakra
Posty: 2033
Rejestracja: 12 mar 2011, 12:42

Post autor: wyrwana_z_kontekstu »

Kurczę, jakie Ty masz ładne, artystyczne pismo! :)

Z moimi literkami jak z podstawówki czuję się niby troglodyta jakiś. :roll:
bodolsog
Wyrób chłopakopodobny
Posty: 361
Rejestracja: 26 gru 2010, 00:45

Post autor: bodolsog »

I tam, bo ogonki. Litery nie są równe, często się zlewają i rzadko kształtne. W praktyce trudne do czytania, ale jak już się przyzwyczaiłem to i nic z tym nie zrobię :D

Po maturze jakoś mnie uderzyło na wakacjach, że moje bazgroły trzeba poprawić. Pogrzebałem w necie za ładnymi wzorkami, a potem jak w podstawówce ćwiczyć zacząłem.

I było nawet ładne, ale z czasem wyszło ze mnie wszystko i zostały ogonki, a reszta pozniekształcana po staremu :D
Ant
BażANT
Posty: 6068
Rejestracja: 1 paź 2006, 14:26

Post autor: Ant »

Ty się nie tłumacz :P

Wygrałeś :]
Czczony nie tylko w Chinach
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: dimgraf »

Dobra Kitty. O to co ja doszukałem się w twoim piśmie:

Pismo pochyla się mocno w prawo o zdecydowanie okrągłym kształcie - męczy Ciebie codzienność, trudno ci się uporać z przyziemnymi sprawami. Ludzie Ci zarzucają, że jesteś trochę jakby nieobecna, bujasz w obłokach, jednocześnie jesteś osobą bardzo szczerą i emanuje z ciebie dobroć

Pismo raczej równe i na równej wysokości - jesteś raczej spokojna, postępujesz raczej zgodnie z normami; Na części tekstu są niewielkie zaburzenia w wielkości liter co może oznaczać, że ulegasz częstym zmianą nastroju, jesteś osobą emocjonalną i uczuciową.

Litery t i ł mają poprzeczkę zrobioną szybkim ruchem choć na niektórych literach jakby z zawahaniem - masz głowę pełną pomysłów, jesteś ambitna, choć czasem się wahasz tracą wiarę w siebie.

Zakończenia wyrazów są kształtne i wykonane w ten sam sposób - masz duszę artystyczną, jesteś osobą wrażliwą na piękno. Jesteś spokojna i ułożona

Bodi tu mogę mieć problem bo jak pisałeś pracowałeś nad swoim pismem i może nie być całkiem zgodne z twoim charakterem chyba, że zmiana pisma wpłynęła także na twoją osobowość.

Pismo pochylone w prawo bardzo upiększone - jesteś typem marzyciela, żyjesz w swoim świecie, posiadasz pewien urok który przyciąga do ciebie ludzi.

Litery i przerwy równe - jesteś drobiazgowy i nieco małostkowy, przywiązujesz wagę do szczegółów

Litery t i ł są prawie nie zauważalne - masz artystyczne usposobienie, lubisz fantazjować ale także brak ci silnej woli

Zakończenia wyrazów ostre i dynamiczne zakończone jakby haczykami - jesteś osobą cały czas czegoś szukającą - wynalazca, odkrywca, jesteś typem wojownika o niespokojnej duszy
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Awatar użytkownika
wyrwana_z_kontekstu
mASakra
Posty: 2033
Rejestracja: 12 mar 2011, 12:42

Post autor: wyrwana_z_kontekstu »

Dziękuję, Dimgrafie. :)
Ostatnio zmieniony 2 maja 2012, 08:04 przez wyrwana_z_kontekstu, łącznie zmieniany 1 raz.
CiuciuBabka
starszASek
Posty: 49
Rejestracja: 29 paź 2011, 13:15

Post autor: CiuciuBabka »

A jakby tak dało się poprosić Winkie lub/i Dimgrafa o interpretację? Pisma mojej skromnej osoby w kontekście charakteru?

Aż ciekawa jestem czy serio to tak działa, bo szczerze: nie miałam z tym wcześniej styczności, a wydaje się ciekawe...
Ostatnio zmieniony 24 mar 2012, 18:06 przez CiuciuBabka, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ