Charakter pisma

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!
Awatar użytkownika
Lachesis
AS gaduła
Posty: 419
Rejestracja: 6 lut 2009, 19:20
Lokalizacja: Smerfów Świat

Post autor: Lachesis »

Fajny temat :D . Sama nie mam skanera, więc wykorzystam skan moich notatek zrobiony przez koleżankę. Będzie dlatego wykładowo, nie zwracajcie uwagi na treść- same głupoty ;).
Większość osób ma problemy z rozczytaniem mojego pisma. Ja czasami też :P .
Jestem leworęczna (może to jakieś usprawiedliwienie ;)).
http://imageshack.us/photo/my-images/98 ... 012sm.jpg/
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: dimgraf »

W końcu znalazłem chwile na zeskanowanie tekstu. Do analizy pisma treść nie jest istotna dlatego pozwoliłem przepisać sobie fragment utworu Myslovitz. http://img148.imageshack.us/img148/6518/pismomaxd.jpg
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Post autor: Winkie »

Ale ładne pismo, Lachesis. :D Muszę przekręcać głowę, aby je przeczytać, ale co Ty mówisz - jest bardzo czytelne. Od razu rzuca się w oczy okrągłe pismo, tekst jakby pisany przez osobę młodą, trochę dziecinną (ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu - wybacz Gosiu, że parafrazuję tu Twoje słowa z poprzedniego postu).

Zobaczymy co powie o Tobie analiza pisma... :wink:

1) Marginesy
Lewy - wąski, równy. Możesz być osobą niepewną świata, tego co Cię otacza. Masz skłonność do "grania", czyli ukrywania swych uczuć, aby nie zostać zranioną przez innych.
Prawy - wąski, bardzo wąski (tak dopasowałaś go do kartki, czy naprawdę w ten sposób piszesz?). Masz refleksyjną naturę, ale zamykasz się niekiedy we własnym świecie.

2) Pochylenie - zmienne. Masz charakter zmienny, trudno Ci się zdecydować. Dodatkowo może wskazywać to na Twój młody wiek. Ile masz lat?

3) Wielkość liter - zmienna. Czujesz niepokój wewnętrzny, aby nie powiedzieć, że jak w przypadku Joan - poszukujesz czegoś. :)

4) Kropka nad "i" - przesunięta niekiedy w prawo świadczy o pewnej nerwowości i chęci działania. Czasami gubisz kropkę, a to wg zasad grafologii może oznaczać, że jesteś niekiedy leniwa. Ja bym to inaczej nazwała - jesteś zmęczona i nie masz siły, aby dalej coś ciągnąć. Albo wahasz się.

5) Nowość (korzystam w tej chwili z innej strony), pismo okrągłe i pełne, u Ciebie to bardzo charakterystyczna cecha. Oznacza to, że masz wielką fantazję. :wink:

6) Łączenie liter (bardzo trudny element): myślę, że u Ciebie jest girlandowe. Jesteś bardzo wrażliwa na wpływy środowiska zewnętrznego, czasami zbyt łatwo dajesz przekonać się do jakieś idei. Jesteś ponadto osoba serdeczną, sympatyczną i tolerancyjną, choć przydałoby się więcej konsekwencji w kontaktach z innymi ludźmi. :wink:

7) Linijki - kierunek zmienny. Tendencja do zmiennych nastrojów.

8 Akcenty. Dolne - wydaje mi się, że mało rozwinięte. Hamujesz instynkty. Górne - nie zauważyłam charakterystycznych elementów, a więc typ mieszany. Środkowe - duże. Masz umiejętności zarządzania, nie lubisz trwonić czasu.

Dzięki Dimgraf. Zaraz się wezmę do interpretowania Twego pisma - na razie muszę się zresetować. :lol:

Spojrzałam tylko - fajnie piszesz. Podoba mi się. Widać, że autor ma charakter. :) Słynna piosenka Myslovitz. Szkoda, że nie przepisałeś mojej, ale widać to jest tylko moje. :wink:

Dobrze, jestem z powrotem. Jak myślałam, interpretacja pisma Dimgrafa będzie ciekawą sprawą.
Na pierwszy plan wysuwa się słaby nacisk Twego pisma. Piszesz tak, jak gdybyś tak naprawdę nie chciał tego robić, bo uważasz, że nic z tego nie będzie. I tu się zaczyna, ale chyba nie mogę tego pominąć... Piszesz tak jak ktoś z mojej rodziny. Tej najbliższej. On jest osobą na pierwszy rzut oka zimną i nieprzystępną, ale zarazem wrażliwą, której kiedyś życie dało na tyle w kość, że postanowił być twardym. Czy Ty Dimgrafie zawiodłeś się kiedyś, byłeś przez kogoś zdradzony? Nie musisz mi tu odpowiadać - możesz na priva: tak/nie/spadaj Winkie i będzie ok.
Nie jesteś osobą zbyt rozrywkową, zaryzykowałbym nawet stwierdzenie, że nierzadko uważasz, że życie Cię "omija", masz za mały wpływ na swoje życie. Zamykasz się w sobie, kiedy jest Ci źle, odsuwasz od ludzi. Mylę się? Mam nadzieję.

Powinnam pisać formalnie, więc:
Marginesy szerokie, zarówno po lewej jak i po prawej stronie - jesteś osobą nieśmiałą (to chyba by się zgadzało, bo w jednym poście napisałeś, że czasami przypominasz nieśmiałego chłopaczka), tolerancyjną, potrafisz obserwować siebie i innych.

Nachylenie - mam wrażenie, ze lekko w prawą stronę, co może świadczyć, że jesteś dobrą osobą, uczuciową. Miejscami "idą" do pionu - co może oznaczać, że nieustannie się samodoskonalisz, próbujesz poradzić sobie z samym sobą/lub/i ludźmi. To miałoby sens wziąwszy pod uwagę, to że szukasz drugiej połówki.

Wielkość liter - zmienna. Chyba całe forum tak pisze. :) Poszukujemy czegoś. W sensie duchowym oraz w jak najbardziej materialnym. :wink:

Kropka nad "i": blisko trzonka, masz dobrą pamięć, ze skłonnością do autoanalizy i "ukrycia".

Nie widoczne są u Ciebie zapętlenia górnych i dolnych części liter - utrzymujesz dystans, nawet za cenę tłumienia własnych potrzeb.

Sposób rozciągnięcia liter - myślę, że ku górze, jesteś idealistą o zacięciu intelektualnym.

Co ciekawe jak dotychczas tylko Ty dodałeś swój podpis.
Jeśli już coś miałoby to znaczyć, to pismo nieczytelne/podpis czytelny - jesteś człowiekiem nieodgadnionym w swych planach życiowych, nie zdradzisz się z nimi dopóty nie poczujesz, że druga osoba zasługuje na Twoje zaufanie.

To by było jak na razie wszystko. :)
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: dimgraf »

Jestem w szoku dużo się zgadza. Właściwie to nie zgadzam się z tym że nie mam wpływu na swoje życie bo jest wręcz przeciwnie. Nie zawiodłem się, nie byłem zdradzony. Co do tego, że życie dało mi w kość to tu już kilka razy wspominałem o symbolicznym wieku 12-stu lat, ale więcej info na pw. I fakt jestem idealistą o zacięciu intelektualnym.
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Awatar użytkownika
Lachesis
AS gaduła
Posty: 419
Rejestracja: 6 lut 2009, 19:20
Lokalizacja: Smerfów Świat

Post autor: Lachesis »

O kurcze Winkie, dziękuję! To niesamowite ale zgadza się absolutnie wszystko :D .
Od razu rzuca się w oczy okrągłe pismo, tekst jakby pisany przez osobę młodą, trochę dziecinną (ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu - wybacz Gosiu, że parafrazuję tu Twoje słowa z poprzedniego postu).
Racja jak nic- począwszy od moich fascynacji bajkami i innymi takimi :rozowe: po moją niezaradność życiową :?
No, dorosłe dziecko ze mnie. Mam Winkie 23 lata.
Awatar użytkownika
Joan
mASełko
Posty: 123
Rejestracja: 14 maja 2008, 11:32

Post autor: Joan »

Winkie pisze:Bardzo trudne jest analizowanie pisma osoby, której się nie zna, w tym sensie, że się z nią nie rozmawiało i nie ma w umyśle jej obrazu.
Ale jak widać, można opisać osobę całkiem trafnie. Przy okazji, Winkie, mówiąc o zmiennej wielkości liter, które elementy bierzesz pod uwagę? Bo jak dla mnie wszyscy tutaj mają dość podobnej wielkości wstęgi.

W kwestii pochylenia pisma - przyjęto, że w ten sposób stwierdza się introwertyzm (lewoskośne, proste) bądź ekstrawertyzm (prawoskośne). Jednakże - leworęczni naturalnie pochylają pismo w lewo, a praworęczni w prawo. Dlatego należy ocenić pozostałe cechy pisma, tempo pisania, sposób pisania, itd. Wygląda na to, że przeważają u Ciebie cechy introwertyka.
Przy okazji, ta dbałość o poprawną polszczyznę w pisaniu też jest ważnym elementem w interpretacji. A w prywatnych zapiskach bardzo dużo mówi o człowieku to, w jaki sposób dobiera on słowa. A z ciekawostek mogę dodać, że grafolog z rękopisu jest w stanie stwierdzić niektóre choroby u badanego (głównie psychiczne i neurologiczne, chociaż nie tylko). Fajne, nie? :D

I króciutko offtop ->

Hłehłe, zależy co się rozumie pod słowem "wybaczać" :P Chyba umiem dać drugą szansę, chociaż trzeciej już zwykle nie ma.

Tak, to właśnie okaryna, ale te współczesne trochę inaczej wyglądają. No i mogą być bardziej rozbudowane i kosztować fortunę.
AVEN cake isn't a lie :ciasto:
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Post autor: Winkie »

Zacznę chronologicznie.

Joan - nie wiem, po prostu mam takie wrażenie kiedy spoglądam na dane pismo. Pomyślmy... Biorę pod uwagę najbardziej środkową część litery, czasem widać, że miejscami litery są większe, aby potem "skurczyć się" w innej części tekstu. :wink: Nie wiem, czy to wystarczające wyjaśnienie - przyjrzę się jeszcze raz wszystkim skanom i może wtedy podam Ci bardziej fachowe tłumaczenie.
Tak myślałam. To to - jak najbardziej jestem introwertykiem. Dziękuję. :)
Nie wiedziałam, że treść, ortografia również wiele mówi o autorze. :) Czy masz więcej informacji na ten temat?

Offtop: oczywiście wybaczanie ma swe granice. Co za dużo, to niezdrowo - ja myślę podobnie. Należy dać drugą szansę, ale trzecią już niekoniecznie. :wink:
Ile kosztuje taka najbardziej rozbudowana okaryna?

Lachesis. Na początek mały offtop: dostałaś moją wiadomość na priva? Z postami wiem, że dochodzą, ale z wiadomościami prywatnymi już niekoniecznie. W Googlach wstukasz nazwę i wyświetli Ci się galeria. :)
Bardzo mi miło, że dobrze zanalizowałam Twój charakter. Dziecko w swej duszy należy pielęgnować - ja do dziś dzień mam słabość do Muminków, Kubusia Puchatka, lubię malinową Mambę i pluszowe misie. :D

Dimgraf, myślałam, że nic nie będzie się zgadzać. :wink: Przyznam się, że w Twojej charakterystyce za bardzo sugerowałam się znanym mi tekstem Myslovitz i własnymi odczuciami odnośnie tej piosenki. Cieszę się, że jesteś ta szczęśliwą osobą, która ma wpływ na swoje życie. Oczywiście o tą symboliczną 12 - nastkę się zapytam, ale to może już na priva. :wink:
hrabinka
pASibrzuch
Posty: 207
Rejestracja: 4 wrz 2010, 19:31

Post autor: hrabinka »

Interesujący temat 8)
Mój charakter pisma jest dość... "specyficzny", toteż nawet nie warto go upubliczniać :P
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Post autor: Winkie »

Może właśnie, że jest "specyficzny", to warto go może upublicznić? :wink: Może Ty piszesz piktogramami i stąd ta "specyfika" się bierze? :lol:
Awatar użytkownika
Joan
mASełko
Posty: 123
Rejestracja: 14 maja 2008, 11:32

Post autor: Joan »

Winkie - należy jeszcze pamiętać, że każdy człowiek pisze tę samą literę inaczej za każdym razem :wink:
Odnośnie ortografii i treści. Można dostrzec dysleksję u ucznia albo matołectwo u dorosłego :P (względnie zaburzenia neurologiczne, itd.). Ortografia, zasób słów, dobór słów i stosowanie ich zgodnie z ich znaczeniem mówią przede wszystkim o poziomie wykształcenia, czasem i wykonywanym zawodzie, wieku autora, jego stanie zdrowia. Co do samej treści, na przykład ludzie cierpiący na choroby psychiczne mogą posługiwać się bardzo dziwnymi sformułowaniami, urywać zdania czy używać nieistniejących słów, a ludzie genialni pisać skrótami myślowymi, uzupełniać prywatne zapiski schematami, itd. Na treść mogą mieć też wpływ emocje, sposób mówienia czy też różne preferencje. Nawet patrząc na zamieszczone w tym temacie przykłady pisma można się zastanowić, dlaczego piszący wybrali akurat takie, a nie inne treści do przepisania. Fragment ulubionej książki? No i proszę, kolejna informacja o autorze rękopisu :)

O tych okarynach wyślę Ci na priva, żeby nie offtopić dalej, bo bym się tu za bardzo rozgadała :D
AVEN cake isn't a lie :ciasto:
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Post autor: Winkie »

Jedna litera pisana na różne sposoby w jednym tekście, czy w zupełnie różnych? Moim zdaniem to już kwestia świadomości - ludzie mogą czasami celowo zniekształcać lub czynić czytelniejszą daną literę np. L. Kwestia zasadnicza - po co? :wink:

Gdyby o genialności świadczyło interpretowanie słowa mówionego, to mogłabym uważać się za Einsteina. :lol: Ale wiem o co Ci chodzi - o wykresy, schematy, zapiski na marginesach, podkreślenia. Wiadomo, człowiek myślący to i myśli nad treścią...
Nieistniejące słowa? Znasz jakieś przykłady takowych? Jeśli to i urywane zdania świadczyłyby o chorobie psychicznej, to niektórzy nasi pisarze, w szczególności poeci by mogli być posądzeni o klinicznego świra. :wink:

Tak, to i ja zauważyłam. Każde z nas w tym temacie zeskanowało inny fragment - książki, notatek z zajęć, tekstu piosenki. To mogłoby też wiele pomóc w określeniu charakteru tych osób.
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: dimgraf »

Ja nie czytałem żadnego z tekstów właśnie po to by nie sugerować się niczym podczas analizy. Opisałem tylko pismo Winkie ponieważ nie chciałem dublować się z analizami które ona przeprowadziła, bo były trafne.

Ciekawe czy gdybym wybrał fragment piosenki sugerujący całkiem inny charakter, Winkie pomyliłaby się w analizie. No ale za późno, może ktoś inne spróbuje oszukać?:P

Gdyby urwane zdania, nielogicznie złożone, z urwanymi słowami, przestawieniami, neologizmami świadczyły by o czyjejś chorobie psychicznej to musieli byśmy Keri'ego uznać za świra lub głupka z czym się nie zgodzę bo widziałem wiele bardzo mądrych i sensownych jego wypowiedzi więc to mit.

OT: Keri jeszcze raz dzięki za asowatość wpisałem już do słownika:p

PS. Keri jak jesteś to chętnie przeanalizuje twoje pismo.
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Post autor: Winkie »

Niezupełnie. Przed analizą Twojego pisma zrobiłam pewne założenie. Zostały spełnione pewne warunki i tekst Myslovitz był jak znalazł.
Gdybyś podał inny tekst doszłabym do tego samego, być może szybciej bo nie zachwycając się chłopakami z Myslovitz. :lol:
hrabinka
pASibrzuch
Posty: 207
Rejestracja: 4 wrz 2010, 19:31

Post autor: hrabinka »

Winkie pisze: Może Ty piszesz piktogramami i stąd ta "specyfika" się bierze? :lol:
Nie, aż tak dobrze to nie jest :D
Libra

Post autor: Libra »

Pokazać nie pokażę, ale piszę rozmaicie- zależnie od nastroju.

Gdy jestem pewna siebie sadzę literki okrągłe, podobne do pisma swojej siostry. Gdy mam nastrój standardowy, literki są takie moje: każda inna ;) Gdy mam jakiś problem, nie czuję się pewnie, pisane przeze mnie wyrazy, przechylają się w lewo.
ODPOWIEDZ