Jakiego dezodorantu używasz?

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!

Jakiego dezodorantu używasz?

w aerozolu
8
27%
w aerozolu z talkiem
1
3%
w kulce
13
43%
w sztyfcie
3
10%
hamerykańskim wynalazkom mówię stanowcze "nie", używam tylko mydła Biały Jeleń xD
5
17%
 
Liczba głosów: 30

Awatar użytkownika
Agata89
pASożyt
Posty: 81
Rejestracja: 5 sie 2011, 19:05
Lokalizacja: Warmia, polska Syberia

Re: Jakiego dezodorantu używasz?

Post autor: Agata89 »

Jako osoba, która potrafi spocić się jak szczur przy -20oC stosuję Antidral w kulce - najcudowniejszy wynalazek od czasów pasty na wrażliwość zębów :)
Betoniarka
Awatar użytkownika
wyrwana_z_kontekstu
mASakra
Posty: 2033
Rejestracja: 12 mar 2011, 12:42

Re: Jakiego dezodorantu używasz?

Post autor: wyrwana_z_kontekstu »

Agata89 pisze:Jako osoba, która potrafi spocić się jak szczur przy -20oC stosuję Antidral w kulce - najcudowniejszy wynalazek od czasów pasty na wrażliwość zębów :)
Używam czasem Etiaxilu, to coś o podobnym działaniu, ale aplikuje się raz na tydzień. 8)
W międzyczasie oczywiście można stosować inne specyfiki.
Zmieniam często dezodoranty, lubię testować nowe. Ostatnio używam Rexony z aloesem w kulce i Dove w sztyfcie. Mam słabość do ogórkowego Dove w aerozolu :serce: , pięknie pachnie, ale jest z talkiem, więc brudzi ubrania.
Lubię zapachy świeże, herbaciane.
Awatar użytkownika
Bella Wildrose
łASuch
Posty: 174
Rejestracja: 6 lip 2010, 20:42
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: Jakiego dezodorantu używasz?

Post autor: Bella Wildrose »

http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=40715 Ma boski zapach - taki charakterystyczny, słodki i mocny :kocha: Piszą, że zostawia białe ślady - to chyba jak się założy bluzkę zaraz po nałożeniu i wtedy od przetarcia jest biały ślad, ale pod pachami nic nie dostrzegam. Działa cały dzień, a ubrania potrafią pachnieć jeszcze nazajutrz :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Jakiego dezodorantu używasz?

Post autor: dimgraf »

No jeśli chodzi o długotrwały zapach to ten mój z króliczkiem mogę polecić. W przeciwieństwie do wielu jakich używałem m.in. Nivea FM to ten czuję nawet po całym dniu pracy. Może trochę nie w temacie ale możecie polecić coś na pękającą skórę?
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: Jakiego dezodorantu używasz?

Post autor: Winkie »

Chodzi Tobie o antyperspirant, czy konkretnie krem?
Seria AA, hipoalergiczna, tudzież coś na bazie receptury szwajcarskiej.
Polecam krem oliwkowy: oliwa z oliwek, d-panthenol, alantoina. Do skóry suchej i bardzo suchej.
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Jakiego dezodorantu używasz?

Post autor: dimgraf »

Znaczy nie mam problemu pod pachami. Pęka mi skóra na dłoniach zwłaszcza w okolicach paznokci. Próbowałem różnych już rzeczy mydeł z aloesem, rumiankiem, kremów, a i tak efekt był krótkotrwały - mimo częstego mycia i kremowania ręce i tak wysychają :( . Muszę chyba iść do dermatologa:P
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: Jakiego dezodorantu używasz?

Post autor: Winkie »

Ja mam ten sam problem. A ten krem co podawałam wcześniej nieco mi pomaga.

Do dermatologa? Może najpierw do lekarza rodzinnego? Może być tak, że z hormonami u Ciebie coś nie tak.
Awatar użytkownika
Layla
wASp
Posty: 1946
Rejestracja: 11 lut 2011, 11:06

Re: Jakiego dezodorantu używasz?

Post autor: Layla »

dimgraf pisze:Znaczy nie mam problemu pod pachami. Pęka mi skóra na dłoniach zwłaszcza w okolicach paznokci. Próbowałem różnych już rzeczy mydeł z aloesem, rumiankiem, kremów, a i tak efekt był krótkotrwały - mimo częstego mycia i kremowania ręce i tak wysychają :( . Muszę chyba iść do dermatologa:P

A kremów do rąk Neutrogeny próbowałeś może? Bo jak nie, to polecam, na zmianę z czerwonymi Garnierami, tymi regenerującymi :)
- Czy to ten moment, kiedy całe moje życie przesuwa mi się przed oczami?
NIE, TEN MOMENT BYŁ PRZED CHWILĄ.
- Kiedy?
TO MOMENT POMIĘDZY PAŃSKIMI NARODZINAMI A PAŃSKIM ZGONEM.
Awatar użytkownika
meg
ASter
Posty: 693
Rejestracja: 24 mar 2011, 09:46

Re: Jakiego dezodorantu używasz?

Post autor: meg »

dimgraf pisze:Może trochę nie w temacie ale możecie polecić coś na pękającą skórę?
Może Linomag? albo najzwyczajniejsza wazelina :wink:
Jesteśmy ofiarami geografii. Kulturowo, intelektualnie, uczuciowo.
ni_san_juu
gimnASjalista
Posty: 13
Rejestracja: 4 gru 2013, 09:12

Re: Jakiego dezodorantu używasz?

Post autor: ni_san_juu »

Tradycyjnych dezodorantów jak i antyperspirantów lepiej nie używać, bo zawierają mnóstwo szkodliwych substancji. Zawierają m.in. aluminium, które odkłada się w komórkach mózgu, a to już jak wiecie jest bardzo groźne, może prowadzić np. do choroby Alzheimera. Jeśli ktoś ma poważny problem z poceniem to są na to odpowiednie środki apteczne, albo naturalny kryształ, w ogóle nieszkodliwy. Ogólnie to tradycyjne kosmetyki, mówię o tych drogeryjnych, zwyczajnych sklepowych to jeden wielki syf.
Awatar użytkownika
marcinwro
młodASek
Posty: 26
Rejestracja: 23 lis 2013, 18:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jakiego dezodorantu używasz?

Post autor: marcinwro »

Rexone men dry, antyperspirant z talkiem, jako jeden z niewielu w miarę skutecznie radzi sobie z moją nadpotliwością. Niestety nie mogę się nim wypsikać od stóp do głów :D A przydałoby się, bo okrutnie pocą mi się ręce i nogi. Często gdy leże już po kołdrą to jestem mokry od pasa w dół, pomimo że mam zimne nogi i stopy :|
Awatar użytkownika
urtika
sASanka
Posty: 2427
Rejestracja: 27 maja 2008, 21:06

Re: Jakiego dezodorantu używasz?

Post autor: urtika »

Od jakiegoś czasu, tzn od kiedy odkryłam je w Rossmanie, dezodoranty CD bez aluminium w kulce.
Gdy zaś czeka mnie bardzo stresujący dzień, wówczas antyperspirant z Yves Rochera, również w kulce.
Zapach dezodorantu wybieram taki, by był jak najbardziej zbliżony do perfumu, który aktualnie używam.
Quirkyalone
Awatar użytkownika
Rosomak
ASiołek
Posty: 79
Rejestracja: 1 cze 2019, 07:50

Re: Jakiego dezodorantu używasz?

Post autor: Rosomak »

W aerozolu.

Konkretnie "Nivea Men Fresh Active 0% Aluminium" w szklanym, niebieskim flakonie. Moim zdaniem ma bardzo przyjemny, świeży zapach.
werkagoz
bobASek
Posty: 1
Rejestracja: 15 kwie 2020, 13:19

Re: Jakiego dezodorantu używasz?

Post autor: werkagoz »

Ja lubię rózne, najbardziej w spray, ale kulki też chetnie stosuje - najchętniej te z AVON
Awatar użytkownika
Heremis87
pASjonat
Posty: 811
Rejestracja: 18 gru 2013, 22:05
Lokalizacja: Śląski Rzym
Kontakt:

Re: Jakiego dezodorantu używasz?

Post autor: Heremis87 »

Od 1,5 roku w ogóle nie używam. Już jako nastolatek zawsze miałem po dezodorantach bóle głowy, bóle są przy każdym chemicznie-sztucznym zapachu. Czasami olejki eteryczne, ale to jak idę w dzikie tereny w obronie przed kleszczami i komarami.
Rzekł Jezus: "Bądźcie tymi, którzy przechodzą mimo!"
Ewangelia Tomasza 42

"Dla radowania się i bólu człowiek urodził się na ziemi. Jeśli to rozumiemy dobrze, bezpiecznie przez ten świat idziemy."
William Blake
ODPOWIEDZ