Księgarnie

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Księgarnie

Post autor: Winkie »

Czyli Raj dla Moli Książkowych. :D Mamy księgarnie i internetowe, stacjonarne, antykwariaty jakoś też zaliczają się do tej grupy... Które księgarnie preferujecie jako miejsce swych "łowów" :wink: i co sądzicie o każdej z form kupowania książek? Wolicie dotykać książki przed zakupem, czy też hurtem kupujecie z Allegro? :mrgreen:
Awatar użytkownika
marisaxyz
alabAStrowy bożek
Posty: 1230
Rejestracja: 8 gru 2011, 15:34

Re: Księgarnie

Post autor: marisaxyz »

ja zazwyczaj kupuję książki na Allegro, bo szkoda wydawać tyle pieniędzy na nową książkę jak mogę ją kupić za połowę ceny, mam ulubiony antykwariat w którym mogę też kupić płyty winylowe, zawsze z małym rabatem, szkoda tylko że mam do niego 25km :(
Last night I felt
real arms around me.
No hope, no harm,
just another false alarm...
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: Księgarnie

Post autor: Winkie »

Gdzie jest ten antykwariat? W Żywcu może? :)
Ostatnio kupiłam sobie książki na Allegro - 7 za jednym zamachem, ale tanio, bo około 50 zł i to na dodatek pozycje antykwaryczne, za którymi teraz musiałabym latać po całym Internecie i wypatrywać okazji. :D
Awatar użytkownika
chochol
pASsé
Posty: 1965
Rejestracja: 15 wrz 2011, 10:22
Lokalizacja: 49º06’17’’N 22º39’02’’E / 50º02’01’’N 22º00’17’’E

Re: Księgarnie

Post autor: chochol »

Preferuje księgarnie stacjonarne, muszę książkę dotknąć, "powąchać" i czy dobrze się ją trzyma. Antykwariaty odwiedzam równie chętnie. Ogólnie mój książkowy gust kieruje się na działy filozoficzne, niekiedy religijne, biografie. Ech gdyby funduszy było więcej to zaszalałabym i kupiła "masowo" :D .
Winkie, Ty dobrze orientujesz się w promocjach księgarnianych. Mam nadzieję, że będziesz dawać znać jak przyuważysz jakąś.
"Serce czyste i otwarte, w dobrą zmienia trefną kartę"

"chochoł = feminoasozołza"
Awatar użytkownika
Joan
mASełko
Posty: 123
Rejestracja: 14 maja 2008, 11:32

Re: Księgarnie

Post autor: Joan »

A mnie wszystko jedno gdzie, byleby wyszło tanio i jak najtaniej. Przygarnę nawet zniszczone książki, o ile cena będzie odpowiednio obniżona :diabel: Książek przed zakupem macać nie muszę, także czy kupuję je online czy normalnie, to nie gra dla mnie roli.
AVEN cake isn't a lie :ciasto:
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: Księgarnie

Post autor: Winkie »

chochol pisze:Preferuje księgarnie stacjonarne, muszę książkę dotknąć, "powąchać" i czy dobrze się ją trzyma.
O tak, sprawdzić klejenie czy szycie (w zależności od sposobu wykonania), czy kartki równo leżą, czy powyginane nie są, a okładka nie ma rys... To czy dobrze się ją trzyma jest dla mnie sprawą niezbyt ważną - bo i tak ją kupię, ze względu na treść.
chochol pisze:Ech gdyby funduszy było więcej to zaszalałabym i kupiła "masowo" :D .
Polecam działy z tanią książką. Książka po 2 zł, 5 zł. Można zaszaleć, a i ciekawe książki kupić. :wink:
chochol pisze:Winkie, Ty dobrze orientujesz się w promocjach księgarnianych. Mam nadzieję, że będziesz dawać znać jak przyuważysz jakąś.
Jasne. Obecnie jak się nie mylę Nasza księgarnia ma 10% rabatu, wiele księgarń prowadzi też akcje walentynkowe, ale nie zauważyłam aby byłyby to promocje typu "wysyłka za darmo", tylko ewentualnie na wybraną serię albo wydawnictwo.
Co do Naszej Księgarni to na stronie tego wydawnictwa ukazała się oferta wydawnicza na rok 2012, w formacie pdf, z którego dowiedzieć się można o planowanych premierach.
Joan pisze:Przygarnę nawet zniszczone książki, o ile cena będzie odpowiednio obniżona
Najlepiej w takim wypadku kupować na festynach, akcjach dobroczynnych, gdzie książki są po symbolicznej opłacie 1 - 2 zł.
Awatar użytkownika
Silencio
AS gaduła
Posty: 406
Rejestracja: 27 paź 2011, 19:36
Kontakt:

Re: Księgarnie

Post autor: Silencio »

Najlepiej w takim wypadku kupować na festynach, akcjach dobroczynnych, gdzie książki są po symbolicznej opłacie 1 - 2 zł.
Tak, jak byłam na wakacjach w Pogorzelicy, to był tam taki cały stragan, gdzie za kilka złotych można było kupić nie tylko książki, ale też na przykład mangi czy czasopisma :). Bardzo fajnie na coś takiego trafić.
Awatar użytkownika
jaśmina
starszASek
Posty: 32
Rejestracja: 18 sty 2012, 10:43

Re: Księgarnie

Post autor: jaśmina »

Częściej wybieram biblioteki, a gdy akurat nie ma takiej pozycji to wtedy kupuję. Przeważnie w internecie - niższa cena, rabaty i biorę wtedy więcej książek, ale bywa też że chcę przeczytać już, zaraz i.. biegnę do księgarni stacjonarnej.
Ostatnio ukochałam reportaże i wymiatam wszystko z wyd. Czarne :)
Do twardego stąpania po ziemi nie nadają się buty z miekką podeszwą
Awatar użytkownika
marisaxyz
alabAStrowy bożek
Posty: 1230
Rejestracja: 8 gru 2011, 15:34

Re: Księgarnie

Post autor: marisaxyz »

Winkie pisze:Gdzie jest ten antykwariat? W Żywcu może? :)
nie Winki, w Cieszynie, malutki antykwariat, takie miejsca mają fajny klimat
Last night I felt
real arms around me.
No hope, no harm,
just another false alarm...
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: Księgarnie

Post autor: Winkie »

jaśmina pisze:Przeważnie w internecie - niższa cena, rabaty i biorę wtedy więcej książek, ale bywa też że chcę przeczytać już, zaraz i.. biegnę do księgarni stacjonarnej.
Jak interesuje kogo tylko jedna pozycja, to zakup w księgarni stacjonarnej jest bardziej opłacalny, bo bez kosztów przesyłki. Koszty przesyłki w niektórych księgarniach internetowych są stałe i zależą od typu wysyłki, w innych od masy, a w jeszcze innych obowiązują karty stałego klienta.
marisaxyz pisze:
Winkie pisze:Gdzie jest ten antykwariat? W Żywcu może? :)
nie Winki, w Cieszynie, malutki antykwariat, takie miejsca mają fajny klimat
O tak, jeszcze Cieszyn jest po drodze. :D Mają tam tylko płyty winylowe, czy też książki?

Nasza Księgarnia (niecna kryptoreklama :wink:) wydaje edycję kolekcjonerską Muminków w dwóch tomach. :D Pierwszy tom ukaże się w maju, drugi gdzieś na jesień, w październiku chyba. Wydawnictwo wyda ponadto powieść Tove Jansson skierowaną dla dorosłych odbiorców. :)
Awatar użytkownika
marisaxyz
alabAStrowy bożek
Posty: 1230
Rejestracja: 8 gru 2011, 15:34

Re: Księgarnie

Post autor: marisaxyz »

książki też, chociaż nie jakaś porażająca ilość, ale zawsze można coś wyszperać :D
Last night I felt
real arms around me.
No hope, no harm,
just another false alarm...
Awatar użytkownika
Wicherek
przytulAS
Posty: 774
Rejestracja: 1 wrz 2010, 06:56
Lokalizacja: Pyrlandia

Re: Księgarnie

Post autor: Wicherek »

Ale po co od razu iść do księgarni? W bibliotekach jest mnóstwo ciekawych książek, a czasem zdarzają się też nowości ;) No i jest taniej...
Uznaję zasadę, że im bardziej zniszczona książka, tym ciekawsza i warto ją przeczytać.
<< Free hugs >> << Free hugs >> << Free hugs >>
Ant
BażANT
Posty: 6068
Rejestracja: 1 paź 2006, 14:26

Re: Księgarnie

Post autor: Ant »

A ja kradnę z sieci :]

F*ck ACTA :]
Czczony nie tylko w Chinach
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Księgarnie

Post autor: dimgraf »

A ja przez moją nową kartę graficzną przestanę czytać z ekranu :P Chyba kolejny powód do kupna tabletu.

Ale do księgarń czasem chodzę. Jednak najczęściej ląduje w dziale z podręcznikami i innymi książkami informatycznymi. Tak więc jeśli nie ebooki to wydawnictwa naukowe i tu niestety nie mogę zadowolić się bibliotekami czy antykwariatami, bo takich książek raczej się nie sprzedaje (używanych), a w bibliotekach najwięcej jest książek z cyklu jak włączyć komputer lub napisać coś w wordzie. Inna literatura to ciężko mnie zadowolić choć czasem czytam ale nie mam konkretnych ulubionych autorów.
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Awatar użytkownika
urtika
sASanka
Posty: 2427
Rejestracja: 27 maja 2008, 21:06

Re: Księgarnie

Post autor: urtika »

marisaxyz pisze: w Cieszynie, malutki antykwariat, takie miejsca mają fajny klimat
A mogłabyś podać nazwę ulicy bądź lokalizację?
Quirkyalone
ODPOWIEDZ