Bezsenność

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!
Awatar użytkownika
Artemis
pASsiFlora
Posty: 1355
Rejestracja: 7 sie 2008, 21:41
Lokalizacja: z miasta

Post autor: Artemis »

Ponoć piwko też działa, przynajmniej na niektórych :wink:

Pamiętam bezsenność, nie ma nic gorszego, ale tylko wtedy gdy trzeba rano wstać...
Problem od kilku lat mnie nie dotyczy. Jestem nocnym markiem i jak już się położę po prostu padam i rano nie mogę się zwlec.

Jeśli nie czujesz zmęczenia (nie musisz odespać) proponuję dobrze zagospodarować czas. Niekoniecznie telewizja i komputer.
Turysta-człowiek pętający się po szlakach w poszukiwaniu jedzeniaObrazek
Awatar użytkownika
Lachesis
AS gaduła
Posty: 419
Rejestracja: 6 lut 2009, 19:20
Lokalizacja: Smerfów Świat

Post autor: Lachesis »

Można by też spróbować magnezu z witaminą B6.
W życiu nie miałam problemów z bezsennością, aż do niedawna- ale u mnie ma ona podłoże nerwicowe. Cholibnie to męczące paskudztwo. Życzę szybkiego poradzenia sobie z tym problemem.
Awatar użytkownika
Ramizes
TrahAS
Posty: 181
Rejestracja: 8 mar 2009, 10:34
Lokalizacja: Blackburn - United Kingdom

Post autor: Ramizes »

Jak na razie nic nie pomaga ;)
Nie czuję się zmęczony , ale wstanie o 4 czy 5 rano i siedzenie cicho , żeby jeszcze kogoś nie obudzić to lekka przesada ;)
nawet po pracy nie jestem zmęczony , aktywnie spędzam wolny czas, i dużo przebywam na świeżym powietrzu , ostatnio nawet do 01:00 + /- ;) ale nie powiem ,że nie ... miło by było się tego pozbyć ...
Przy okazji powiem tak, że jak leżę na przymus w łóżku do 6h to okropnie się czuje w dzień, ból głowy , mulenie ...
Także , nawet zacząłem sprzątać w domu codziennie , miła atmosfera ;) ... nie ma to jak codziennie czysta podłoga ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
urtika
sASanka
Posty: 2427
Rejestracja: 27 maja 2008, 21:06

Post autor: urtika »

Gdy nocuję w towarzystwie nocnych marków, wczesnym rankiem gdy one śpią jak susły, czytam książkę albo korzystam z komputera.
A co do ziół, przypomniało mi się jeszcze jedno, ewentualnie dwa, gdyż anyż występuje w dwóch odmianach: anyż biedrzeniec i anyż gwiaździsty. Ciekawa to roślina, gdy doda się jej odrobinę do herbaty rano, działa na organizm pobudzająco, natomiast wypita wieczorem z herbatą, kawą zbożową lub mlekiem daje szybki i mocny sen. Po raz pierwszy wypróbowałam na jednym ze zlotów w Warszawie i na oczach forumowych koleżanek od razu po wypiciu padłam na łózko i zasnęłam. Spróbować warto, bo nawet jeśli nie pomoże to na pewno nie zaszkodzi.
A po piwku, zwłaszcza grzanym również natychmiast zasypiam, natomiast pamiętam że mój kolega ze studiów wypijał piwo wtedy, gdy planował zakuwanko do późnych godzin nocnych. Czyli nie ma reguł, bo każdy organizm jest inny. :wink:
Quirkyalone
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Post autor: Winkie »

Czy to ja piszę jak jakiś ... shinkansen, czy może inni jedzą kolację i zapomnieli się wylogować?
Bezsenność. Szczęśliwi co nigdy na nią nie cierpieli. Najgorsze uczucie - leżysz w łóżku, co chwila spoglądasz na zegarek. A on tik - tak, tik - tak. Do szału to doprowadza, szczególnie w lecie kiedy bardzo wcześnie nad ranem robi się jasno. Wtedy już praktycznie po spaniu. Potem przez cały dzień głowa pęka, ma się problemy z koncentracją i pamięcią oraz drżenie rąk.
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: dimgraf »

Zamiast patrzeć na zegarek można pisać na forum:p
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Post autor: Winkie »

Prąd kosztuje.
Awatar użytkownika
Tuatha
ciAStoholik
Posty: 350
Rejestracja: 18 kwie 2011, 15:19
Lokalizacja: Toruń przez większość czasu
Kontakt:

Post autor: Tuatha »

A ja nie mam tego problemu :3 Tzn. mam, równiutko co miesiąc, w każdą pełnię :3 Też zauważyliście związek między jednym a drugim, czy to tylko ja reaguję na księżyc jak wilk?
Obrazek
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Post autor: Winkie »

A zmieniasz się? Bo wiesz wilkołak, a człowiek - wilk to dwie różne rzeczy. W Soplu Pawła Korniewa jest to fajnie wyjaśnione.
Ja nie reaguję na księżyc - o ile nie świeci mi prosto w oczy, gdy próbuję zasnąć.
Awatar użytkownika
Goś
pASibrzuch
Posty: 272
Rejestracja: 10 sie 2011, 17:42
Lokalizacja: Głogów/Poznań

Post autor: Goś »

*garstka mentalnych przekleństw w stronę Tuathy*

Tak, ja też mam bezsenność akurat podczas pełni i nie rozumiem, dlaczego tak :roll:

:P
Obrazek
Awatar użytkownika
Tuatha
ciAStoholik
Posty: 350
Rejestracja: 18 kwie 2011, 15:19
Lokalizacja: Toruń przez większość czasu
Kontakt:

Post autor: Tuatha »

yay, mów mi tak jeszcze!! :3

No patrz ;) Ale nie zdziwiłaś mnie tym, jakoś tak podejrzewałam że to napiszesz ;)

Tak, jestem wilkiem. Nie, to nie temat na to, bo powinno być o bezsenności ;) Nie, nie zmieniam się, nie jestem wilkołakiem, nie wierzę żebym była, itp itd ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Goś
pASibrzuch
Posty: 272
Rejestracja: 10 sie 2011, 17:42
Lokalizacja: Głogów/Poznań

Post autor: Goś »

Nie wiem, czym ja jestem w takim razie ;)

Ale generalnie czasem cierpię na bezsenność, ale czasem. Generalnie to mam tylko punkty krytyczne o 2, 4 i 6, które jak przejdę i nie zasnę, to już nie chce mi się spać ;)
Obrazek
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Post autor: Winkie »

A już Tuatho miałam nadzieję, że opowiesz mi jak to jest. :lol:

Jeśli ktoś kładzie się o 3:00 w nocy, to pierwszy kryzys pojawia się już po pół godzinie. :wink: Grunt to nie kłaść się za późno, bo sen nie będzie zdrowy. Szkoda tylko, że w praktyce jest inaczej. :lol:
Awatar użytkownika
Tuatha
ciAStoholik
Posty: 350
Rejestracja: 18 kwie 2011, 15:19
Lokalizacja: Toruń przez większość czasu
Kontakt:

Post autor: Tuatha »

Gdybym mogła, to nawet bym zademonstrowała.
Obrazek
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Post autor: Winkie »

Tylko, że niekiedy księżyc przysłaniają chmury. Czy to działa również przez nie? Jak promienie Rentgena? :)
ODPOWIEDZ