Bezsenność

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!
Awatar użytkownika
Tuatha
ciAStoholik
Posty: 350
Rejestracja: 18 kwie 2011, 15:19
Lokalizacja: Toruń przez większość czasu
Kontakt:

Post autor: Tuatha »

Oczywiście. Chodzi o wpływ magnetyczny, nie o światło (chociaż ono może to trochę wzmagać)
Obrazek
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Post autor: Winkie »

A nie o przyciągnie księżyca? Wprawdzie słabsze od słonecznego, ale jednak jest.
Awatar użytkownika
Goś
pASibrzuch
Posty: 272
Rejestracja: 10 sie 2011, 17:42
Lokalizacja: Głogów/Poznań

Post autor: Goś »

Jakoś działa, fakt, że jeśli dodatkowo jest bezchmurnie to już w ogóle dostaję pierdolca, bo wali mi po oczach i muszę czymś je przykryć by było "ciemno"... Ale jeśli mam trudną noc, to na ogół następnego dnia dowiaduję się, że pełnia to sprawiła ;)

W ogóle, marzę wypić kiedyś kawę o czwartej rano... i dokonam tego, na pewno :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Tuatha
ciAStoholik
Posty: 350
Rejestracja: 18 kwie 2011, 15:19
Lokalizacja: Toruń przez większość czasu
Kontakt:

Post autor: Tuatha »

Najlepszy sposób to się nie kłaść xP

Też tak miałam ale wkurzyłam się i teraz zarówno na komórce jak i na obu kompach mam poustawiane gadżety pokazujące fazę księżyca, żeby się nie wkurzać na próżno ;)
Obrazek
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Post autor: Winkie »

Najprostsza metoda - nastawić budzik, albo sprzęt na którym słucha się muzyki. Czwarta rano to ponoć "punkt krytyczny" dla organizmu.
Awatar użytkownika
Goś
pASibrzuch
Posty: 272
Rejestracja: 10 sie 2011, 17:42
Lokalizacja: Głogów/Poznań

Post autor: Goś »

Z piciem kawy o czwartej nie mam problemów natury wstawania. Raczej natury krzątania się po kuchni i budzenia całego domostwa. Więc to problem techniczny, przy którym muszę wykoncypować jak to ominąć zgrabnie ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Tuatha
ciAStoholik
Posty: 350
Rejestracja: 18 kwie 2011, 15:19
Lokalizacja: Toruń przez większość czasu
Kontakt:

Post autor: Tuatha »

Termos przygotowany zawczasu? :3
Obrazek
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Post autor: Winkie »

Nie mogą np. gdzieś pojechać na kilka dni? To wykonalne w Twoim przypadku?
Awatar użytkownika
Goś
pASibrzuch
Posty: 272
Rejestracja: 10 sie 2011, 17:42
Lokalizacja: Głogów/Poznań

Post autor: Goś »

Nie ma opcji wyjazdu, a w samym domu tato śpi przy kuchni, mama ma bezsenność ;)

Termos to dobry pomysł, ale mało romantyczny, nie trzeba by wywlekać się nawet z wyrka, by się napić :D

Spoko, jeszcze przyjdzie na to czas, ja to wiem :)
Obrazek
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Post autor: Winkie »

Trzeba próbować realizować marzenia póki życie trwa. Nie wiadomo czy za kilka dni asteroida nie znajdzie się na kursie kolizyjnym z Ziemią.
A właśnie, dzięki bezsenności można oglądać gwiazdy i wschód Słońca. :)
Awatar użytkownika
Małgorzata95
ciAStoholik
Posty: 337
Rejestracja: 6 cze 2017, 19:42
Lokalizacja: Niewielka miejscowość 15 km od Poznania

Bezsenność

Post autor: Małgorzata95 »

Macie jakieś sposoby na bezsenność, męczę się już od około 4 lat. Może są jakieś sprawdzone domowe sposoby? Nie chcę brać leków.
Za­nim potępisz człowieka za je­go in­ność,
zde­finiuj wpierw, czym jest nor­malność i po­każ,
jak sam zgod­nie z nią żyjesz.
Awatar użytkownika
TinaDemi
starszASek
Posty: 39
Rejestracja: 29 maja 2017, 19:17
Lokalizacja: Szczecin

Re: Bezsenność

Post autor: TinaDemi »

1. gorące mleko (nigdy na mnie nie działało)
2. wietrzenie pokoju przed snem (odkąd śpię z otwartym oknem, to lepiej zasypiam)
3. unikanie kawy, herbaty itp po godzinie 16
4. pomagała mi muzyka (ale są np składanki na YouTube z tzw "white noise", które pomagają w zasypianiu -wpisz "white noise sleep" i zobaczysz wielogodzinne utwory :))
5. czytanie ok. godziny przed snem
6. absolutne odłączenie się od urządzeń elektronicznych na co najmniej godzinę przez snem (światło z urządzeń elektronicznych może zaburzać wydzielanie melatoniny)

Odkąd stosuję zasady 2-6 nie mam już problemów z zasypianiem i przesypianiem całej nocy, a męczyłam się z tym od liceum aż do studiów.
“Do you think I’ve gone round the bend?”
“I’m afraid so. You’re mad, bonkers, completely off your head. But I’ll tell you a secret. All the best people are.
― Lewis Carroll, Alice in Wonderland
Awatar użytkownika
Warszawianka40+
AS gaduła
Posty: 427
Rejestracja: 1 lip 2016, 12:37

Re: Bezsenność

Post autor: Warszawianka40+ »

Bardzo dobre rady, niezastosowanie się w pewnych wypadkach u każdej osoby wywoła bezsenność :roll:
Jeśli chodzi o mnie, używam na sen od wielu lat leków homeopatycznych (doradzi każdy specjalista). Dostępne bez recepty. Nie są szkodliwe i z doświadczenia powiem, że pomagają naprawdę (nie tylko na bezsenność, przyniosły mi szybką ulgę w chorobie wrzodowej żołądka). Leki homeopatyczne wymagają jednak dużej dyscypliny - czyli siły woli. Pacjent musi naprawdę c h c i e ć je brać - i mieć cierpliwość, bo zadziałają być może dopiero po miesiącu.
Na przykład, przed zażyciem kropli (w wodzie), należy minimum godzinę nie jeść, nie czyścić zębów ani nie brać innych leków (ew. wcześniej). W ogóle nie wolno pić alkoholu, jeść czosnku, palić papierosów ani stosować ostrych przypraw. Leki homeopatyczne są bardzo delikatne i wiele rzeczy może zaburzać ich działanie. Natomiast zawsze chyba można brać je wspomagająco przy innym leczeniu. Oczywiście, trzeba zapytać naszego lekarza. I nie wolno odstawiać zapisanych przez niego leków do stałego zażywania.
Małgorzata95 pisze: Nie chcę brać leków.
Jeśli leki nasenne zalecił Ci specjalista do stałego brania, nie wolno ich samowolnie odstawiać.
Natomiast ciągłe zażywanie leków nasennych "na własną rękę" - od koleżanki lub uproszone u lekarza POZ - może doprowadzić do poważniejszych zaburzeń (bezsenność, przewlekła depresja).
"Czasem lepiej jest milczeć niż mówić;
I nie trzeba mścić się słowem,
gdzie sama za siebie mści się prawda."
Inigo de Loyola
Awatar użytkownika
TinaDemi
starszASek
Posty: 39
Rejestracja: 29 maja 2017, 19:17
Lokalizacja: Szczecin

Re: Bezsenność

Post autor: TinaDemi »

Dodatkowo, jeśli nie chcesz brać leków, to rozważ może substytut naturalnej melatoniny, czyli syntetyczną melatoninę w tabletkach. Nie jest to lek sensu stricte, raczej suplement diety, pomagający wyrównać niedobory lub wahania naturalnego hormonu. Możesz spróbować od bardzo małej dawki 1mg :) Jest to bezpieczne i nie uzależnia jak niektóre leki nasenne :)
“Do you think I’ve gone round the bend?”
“I’m afraid so. You’re mad, bonkers, completely off your head. But I’ll tell you a secret. All the best people are.
― Lewis Carroll, Alice in Wonderland
ODPOWIEDZ