Szkoła

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!
Nightfall

Re: Szkoła

Post autor: Nightfall »

Wycieczki, żartujesz sobie? :D
Podczas wycieczek nauczyciele opiekują się dziećmi 24h w dodatku nie otrzymują za to premii. Jedyne na co mogą liczyć, to darmowa kawa w maku. A możesz wierzyć lub nie, ale taka wycieczka podczas, której cały czas masz oczy dookoła głowy i rozwiązujesz spory, to żaden odpoczynek. Co do rocznego urlopu zgadza się mogą wziąć, jednak każdorazowe skorzystanie z tego urlopu wydłuża o rok czas przejścia na emeryturę, więc tak średnio się opłaca. Jak rozmawiam z nauczycielami, to wielu z nich chętnie zrezygnowałoby z przysługującego im urlopu przez czas wakacji, na rzecz zwykłego urlopu wypoczynkowego, którego termin można sobie wybrać. Prawda jest taka,że wyjazd w sezonie na wakacje jest drogi, dużo niższe są ceny po sezonie np. we wrześniu lub październiku.
pawcio1978
pASzko
Posty: 2544
Rejestracja: 28 lut 2008, 19:18
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Szkoła

Post autor: pawcio1978 »

Nie tylko nauczyciele jeżdżą w wakacje/ferie na wczasy.
Przepraszam za offtopic.
Inne zawody mogą pomarzyć o tylu dniach wolnego co nauczyciele. Dodatkowo nauczyciel też ma możliwość dorobienia sobie (korepetycje, druga praca).
stendai

Re: Szkoła

Post autor: stendai »

pawcio1978, Twoje wypowiedzi za bardzo przypominają bzdury, które różni ludzie nieznający tematu powielają w mediach.

Mogę Ci odpowiedzieć na Twoje uwagi w podobny sposób.
Nie, nauczyciele nie mają tyle wolnego, co inne zawody. W przeliczeniu na roboczogodziny, to ja pracując w korporacji na cały etat, pracuję mniej od wszystkich (sic!) nauczycieli w mojej rodzinie. Ty chyba żadnego nauczyciela w rodzinie nie masz, więc opierasz się na stereotypach, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością.
pawcio1978
pASzko
Posty: 2544
Rejestracja: 28 lut 2008, 19:18
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Szkoła

Post autor: pawcio1978 »

Mam aż 5 nauczycieli, w tym dwie emerytowane nauczycielki.
Nightfall

Re: Szkoła

Post autor: Nightfall »

Źle zrozumiałam - myślałam, że chodziło Ci o szkolne wycieczki.

Uważam, że zarabiają zdecydowanie za mało w stosunku do wykształcenia, które muszą posiadać, czy też do stażu pracy (mówię o tych, którzy pracują w szkołach długo) oraz w stosunku do liczby obowiązków, czy odpowiedzialności. W dużych miastach pensja nauczyciela jest podobna do pensji pracownika sieciowego marketu, tyle że pracownicy tego drugiego nie potrzebują wykształcenia, nie biorą też odpowiedzialności za inne osoby. Także jest to niepoważne.
ODPOWIEDZ