Książki

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!
Greensocks
gimnASjalista
Posty: 14
Rejestracja: 25 lut 2019, 13:43

Re: Książki

Post autor: Greensocks »

Uwielbiam książki Terrego Pratchetta i Neila Gaimana. Ostatnio czytałam po raz kolejny "Dobry Omen" (tym razem w oryginale :) ).
Jakie książki polecacie z duża dozą satyry, sarkazmu i humoru?
Awatar użytkownika
Agusia16248
starszASek
Posty: 33
Rejestracja: 4 mar 2019, 09:36
Kontakt:

Re: Książki

Post autor: Agusia16248 »

Czerwień Jarzebin Katarzyny Michalak :) szukam natchnienia bo ostatnio stracilam wene w pisaniu :)
panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

Re: Książki

Post autor: panna_x »

Świat sprzed metoo.
Książka o wizerunku i roli kobiety w kulturze masowej XX wieku.
Awatar użytkownika
Słomiany Zapał
ASter
Posty: 621
Rejestracja: 2 lis 2015, 16:31

Re: Książki

Post autor: Słomiany Zapał »

Obecnie czytam "Sługa korony" - Brian McClellan.
Awatar użytkownika
Marwela
przedszkolASek
Posty: 5
Rejestracja: 11 mar 2019, 01:20

Re: Książki

Post autor: Marwela »

Jestem w trakcie czytania ''Wywiadu z wampirem'' Anne Rice. Idzie mi to bardzo mozolnie, książka niestety trochę rozbiega się z moimi oczekiwaniami i lekko mnie zawodzi :?
panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

Re: Książki

Post autor: panna_x »

zdobyłam książkę Szczerze o życiu bez dzieci EDYTY Brody.
Awatar użytkownika
Warszawianka40+
AS gaduła
Posty: 427
Rejestracja: 1 lip 2016, 12:37

Re: Książki

Post autor: Warszawianka40+ »

"Cisza" autor Erling Kaage - mówi o wartości ciszy, dalej zdolności wyciszenia się w celu odnalezienia siebie, pełniejszego przeżywania życia... Oczywiście gdy autor szedł na nartach przez Antarktydę na biegun południowy nie było tam ciszy (straszne wichury), ale odnalazł ciszę wewnętrzną. Tak samo na przykład wędrował przez... Los Angeles, kilka dni; kilka razy zatrzymała go policja, policjanci powiedzieli mu że pieszo chodzą przez miasto tylko narkomani i bandyci... A on chciał po prostu samodzielnie przeżyć i przemyśleć sobie Los Angeles. Ten Norweg miał dziwne pomysły ale i ciekawe spostrzeżenia; oryginalna książka, ciekawy w obecnej rzeczywistości punkt widzenia.

Podoba mi się idea - spostrzeżenie, że CISZA jest luksusem.
Faktycznie, na ciszę - na posiadanie ciszy na własność - może sobie pozwolić bogacz w wypasionej willi, albo na własnej wyspie...
Ostatnio zmieniony 11 sie 2019, 12:56 przez Warszawianka40+, łącznie zmieniany 1 raz.
"Czasem lepiej jest milczeć niż mówić;
I nie trzeba mścić się słowem,
gdzie sama za siebie mści się prawda."
Inigo de Loyola
Awatar użytkownika
Słomiany Zapał
ASter
Posty: 621
Rejestracja: 2 lis 2015, 16:31

Re: Książki

Post autor: Słomiany Zapał »

"Ed i Lorraine Warren. Demonolodzy" Gerald Brittle - ciekawa książka, dobrze się czyta.
Awatar użytkownika
Słomiany Zapał
ASter
Posty: 621
Rejestracja: 2 lis 2015, 16:31

Re: Książki

Post autor: Słomiany Zapał »

"Bramy Światłości - tom 3", Mai Lidii Kossakowskiej - właśnie zaczynam czytać. Zapowiada się dobra kontynuacja. Jak do tej pory podobały mi się wszystkie tomy "Zastępów anielskich"i mam nadzieję, że tak będzie i tym razem.
Awatar użytkownika
ba001sia
ASiołek
Posty: 56
Rejestracja: 1 sie 2019, 15:47

Re: Książki

Post autor: ba001sia »

"Mój mąż drwal" Anna Radziejewska - ciotka mi podsunęła bo bardzo jej się spodobała. Może i mnie wciągnie. Na razie dopiero zaczynam.
Quod scimus, gutta est, ignoramus mare
Awatar użytkownika
Słomiany Zapał
ASter
Posty: 621
Rejestracja: 2 lis 2015, 16:31

Re: Książki

Post autor: Słomiany Zapał »

Clive Cussler "Punkt zero" - ciekawa powieść przygodowo-sensacyjna. Wciąga od początku i oby tak pozostało do samego końca :lol:
Awatar użytkownika
MarMar
młodASek
Posty: 27
Rejestracja: 12 lis 2015, 20:08

Re: Książki

Post autor: MarMar »

Ja po pewmym czasie jestem w stanie docenić niektóre lektury ale w większości są nadal dla mnie horrorem.

Dla fanów fantazy polecam "Diamentowy tron" David Eddings. Jedna z moich ulubionych książek ♡
Krzysztof85
młodASek
Posty: 29
Rejestracja: 12 lut 2018, 21:55
Lokalizacja: Okolice Poznania

Re: Książki

Post autor: Krzysztof85 »

Dawno temu czytałem "Kopuły ognia" Davida Eddings (o ile czegoś nie pomyliłem). Chyba czas sięgnąć po "Diamentowy tron" albo odświeżyć "Kopuły ognia" :-)
Awatar użytkownika
Azshara
AS gaduła
Posty: 432
Rejestracja: 10 lip 2017, 19:38

Re: Książki

Post autor: Azshara »

Kilka dni temu odświeżyłam książkę "My, dzieci z dworca ZOO". Pamiętam, jak mocne wrażenie wywarła na mnie ta historia, gdy czytałam ją po raz pierwszy jeszcze jako nastolatka. Chyba przez dwa tygodnie chodziłam przybita, ciągle o niej myślałam i do tej pory niewiele się zmieniło.
Awatar użytkownika
Rosomak
ASiołek
Posty: 79
Rejestracja: 1 cze 2019, 07:50

Re: Książki

Post autor: Rosomak »

Jedną z moich ulubionych książek jest "Małżeństwo z Lyndą Winters" autorstwa Janusza Odrowąża-Pieniążka. Dla większości odbiorców są to nudy i głupoty, a przynajmniej tak wynika z kilku znalezionych przeze mnie w Sieci recenzji. Nie ukrywam, że to bardzo dziwna powieść, napisana specyficznym językiem i zawierająca więcej opisów zupełnie zwyczajnych szczegółów z życia w USA niż jakiejkolwiek akcji. Ale mi akurat właśnie to się podobało. Odczuwałem wielką radość przy czytaniu tej krótkiej książki.

Ogólnie, w książkach bardziej zwracam uwagę na język, styl pisarski i klimat niż na akcję.
ODPOWIEDZ