Książki

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!
njnowak
Zbanowana
Posty: 37
Rejestracja: 16 lip 2007, 17:43
Lokalizacja: Starachowice
Kontakt:

Post autor: njnowak »

Aktualnie czytam "Lot nad kukułczym gniazdem". Po raz czwarty!
Ant
BażANT
Posty: 6068
Rejestracja: 1 paź 2006, 14:26

Post autor: Ant »

Aktualnie czytam tego posta w celu sprawdzenia, czy jest w nim wszystko OK xD
Ostatnio zmieniony 21 lip 2007, 15:46 przez Ant, łącznie zmieniany 1 raz.
Czczony nie tylko w Chinach
dorosłe dziecko
alabAStrowy bożek
Posty: 1333
Rejestracja: 25 maja 2007, 13:44

Post autor: dorosłe dziecko »

"Dzieci Hurina" - polecam wszystkim miłośnikom Środziemia, ale i pozostali mogą przeczytać. :wink: Książka bardzo ładnie wydana.
Ponadto w przerwach między przesiadywaniem przy komputerze kończę czytać "H.P. Lovecraft: A Life". Tylko 700 stron, co to dla świra takiego, jak ja. :lol:

Natomiast tak najaktualniej, to faktycznie czytam posta, który przed chwilą wyszedł spod moich palców, by sprawdzić, czy nie ma błędów, skoro edytować nie można. :mrgreen:
„Dorosłe dzieci mają żal
Za kiepski przepis na ten świat!
Dorosłe dzieci mają żal
Że ktoś im tyle życia skradł...”
Salomea

Post autor: Salomea »

Ja zaczęłam Murakamiego, ale na razie jakoś nie zachwycił, :roll: potem męczyłam po raz kolejny "Europejkę" Gretkowskiej, mam do niej słabość, nie wiem czemu. :roll: :mrgreen:
kot
pASibrzuch
Posty: 252
Rejestracja: 26 sie 2006, 20:31
Lokalizacja: dolnośląskie/

Post autor: kot »

Ja czytam akuratnie literaturę wojenną czyli Władysław Anders "Bez ostatniego rozdziału- wspomnienia lat 1939 - 1946". Potrzebne mi to jest do pracy dyplomowej :lol: Trochę z przymusu ale nawet ciekawe. :mrgreen:
Bardzo Dziwna Osoba
fantAStyczny
Posty: 551
Rejestracja: 21 lut 2007, 15:28
Lokalizacja: Północ

Post autor: Bardzo Dziwna Osoba »

Ja dopiero będę czytać: "Truciznę" Alex Kavy ( w końcu coś nowego się ukazało) oraz "Czarną Dalię". Przed chwilą odkryłam w księgarni, że napisano polskojęzyczną wersję, specjalnie dla potrzeb filmu :D A miało nie być.
wilczek
pASibrzuch
Posty: 286
Rejestracja: 17 lip 2007, 18:46

Post autor: wilczek »

A ja wreszcie znalazłem chwilę czasu i przerobiłem "Lux perpetua" Sapkowskiego :mrgreen:

A teraz chyba czepie się "Diagnostyki klinicznej zwierząt domowych" bo to ma z 600 stron i muszę się przed wrześniem wyrobić :roll:
Awatar użytkownika
DZIEWICA8
zarASek
Posty: 1874
Rejestracja: 6 paź 2006, 09:33
Lokalizacja: z Lublina

Książki

Post autor: DZIEWICA8 »

Hmmm.... "Diagnostyka kliniczna zwierząt domowych" - brzmi bardzo mądrze i naukowo. Tak w ogóle to wyobrażam sobie, że weterynaria to bardzo trudne studia, chyba podobne do medycyny. Ja bardzo lubię zwierzęta, ale nie wiem, czy poradziłabym sobie na weterynarii i czy dałabym radę je leczyć.
DZIEWICA8
"Boże, daj mi pogodę ducha, abym godziła się z tym, czego zmienić nie mogę,
odwagę, abym zmieniała to, co zmienić mogę, i mądrość, abym zawsze potrafiła
odróżnić jedno od drugiego."

DZIEWICA8
Awatar użytkownika
Honzol
AStral
Posty: 1047
Rejestracja: 26 lis 2006, 20:44
Lokalizacja: Centralna Polska

Post autor: Honzol »

Dziewica8 napisala:
..weterynaria to bardzo trudne studia, chyba podobne do medycyny.
Obrazek
Obrazek
नमस्ते
Tyle jest Swiatow ile Ludzi na Ziemi... .. .
Ant
BażANT
Posty: 6068
Rejestracja: 1 paź 2006, 14:26

Post autor: Ant »

Ciekawa wypowiedź :twisted:

Popieram w 100% ;)
Czczony nie tylko w Chinach
Awatar użytkownika
Honzol
AStral
Posty: 1047
Rejestracja: 26 lis 2006, 20:44
Lokalizacja: Centralna Polska

Post autor: Honzol »

wedlug mnie trudniejsze poznac anatomie tylu gatunkow a pozatym to jak pediatria czlowiek dorosly powie gdzie co i jak a takie male dziecko czy piesek ,kotek ciepia samotnie w milczeniu, w braku zrozumienia :(

sorry za flashbacka ale zaszybko klikam a zawolno mysle :wink:
Obrazek
Obrazek
नमस्ते
Tyle jest Swiatow ile Ludzi na Ziemi... .. .
Awatar użytkownika
DZIEWICA8
zarASek
Posty: 1874
Rejestracja: 6 paź 2006, 09:33
Lokalizacja: z Lublina

Książki

Post autor: DZIEWICA8 »

No tak strzeliłam straszny banał! Przecież wiadomo, że wetertynaria jest podobna do medycyny, bo również polega na leczeniu i że studia na weterynarii i na medycynie są trudne. Wstyd! :oops: :oops: :oops:

Trudne jest też leczenie zwierząt. Pamiętam jak kiedyś moja kotka Mruczka była u weterynarza to uciekła mu ze stołu do badań i musiał ją łapać po gabinecie, a potem trzymać żeby znowu nie uciekła.
Mam koleżankę, która studiowała właśnie weterynarię i opowiadała mi, że to trudne studia i ciągle musi sie uczyć. Ona mieszka na wsi ma zamiar zostać weterynarzem zwierząt wiejskich dużych.
Z kolei na moich studiach też zdarzały się trudne książki np. Historia filozofii Tatrkiewicza w trzech tomach, której niektórzy studenci uczyli się na pamięć, bo nie mogli nic z niej zrozumieć albo książka do gramatyki zwana chińczykiem, bo miała żółte okładki i była trudna do zrozumienia. Były też trudne przedmioty np. łacina, język starocerkiewno-słowiański, metodologia badań, oraz wredni profesorowie, którzy uwielbiali oblewać studentów i robili to z uśmiechem na twarzy. Mimo wszystko moje studia wspominam jednak miło.
DZIEWICA8
"Boże, daj mi pogodę ducha, abym godziła się z tym, czego zmienić nie mogę,
odwagę, abym zmieniała to, co zmienić mogę, i mądrość, abym zawsze potrafiła
odróżnić jedno od drugiego."

DZIEWICA8
dorosłe dziecko
alabAStrowy bożek
Posty: 1333
Rejestracja: 25 maja 2007, 13:44

Post autor: dorosłe dziecko »

Uważam, że zadanie weterynarza bywa trudniejsze od zadania ludzkiego lekarza. Człowiek idąc do lekarza powie mu, co mu dolega, co go boli a mimo to lekarz nieraz stawia złe diagnozy. Zwierzę weterynarzowi nie powie, co mu jest i ten musi bazować na tym, co jest w stanie zbadać, na swoim doświadczeniu w pracy i wiedzy.
„Dorosłe dzieci mają żal
Za kiepski przepis na ten świat!
Dorosłe dzieci mają żal
Że ktoś im tyle życia skradł...”
wilczek
pASibrzuch
Posty: 286
Rejestracja: 17 lip 2007, 18:46

Post autor: wilczek »

Nie wiem dlaczego ten temat cały czas miałem zaznaczony jako przeczytany i nie widziałem waszych postów.

Czy trudny kierunek - o taki o :roll: Gdyby podejście profesorów było inne można by wytrzymać. A tak to tylko spotykają nas szyderstwa z ich strony :evil: No i wet. w Lublinie ma tą wadę że prawie w ogóle nie uczą praktyki :/

Natomiast zawód weterynarza ma z pewnością psychiczną przewagę nad lek. medycyny "ludzkiej". Mianowicie gdy mi umrze jakiś pacjent nie przeżyję tego tak bardzo. A gdy umiera człowiek to już lekka trauma jest :aniol:
Bardzo Dziwna Osoba
fantAStyczny
Posty: 551
Rejestracja: 21 lut 2007, 15:28
Lokalizacja: Północ

Post autor: Bardzo Dziwna Osoba »

Ja właśnie przeżywam fascynację twórczością Jane Austen :D Nawet nie przypuszczałam, że to będzie takie ciekawe. Mam w domu wszystkie książki, jakie udało mi się znalezć, obejrzałam jej biografię, szukam ekranizacji jej książek i czytam forum jej poświęcone :)
ODPOWIEDZ