Książki

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!
Salomea

Książki

Post autor: Salomea »

Już wcześniej trochę na ten temat pisaliśmy, ale jako, że chyba jeszcze nie ma takiego posta, to postanowiłam go stworzyć. Przyznajcie się co teraz czytacie, ja aktualnie przerabiam nową książkę Anne Rice „Posiadłość Blackwood”, mam lekkiego bzika na punkcie książek i filmów o wampirach, czytam też książkę Maćka Millera „Pozytywni”. :D :mrgreen: :rozowe:
Awatar użytkownika
clouds clear
golAS
Posty: 1288
Rejestracja: 4 wrz 2006, 13:36
Lokalizacja: ZIELONA GóRA

Re: Ksi±¿ki

Post autor: clouds clear »

"Kilka nocy poza domem" Piątka , "Mistrz i Małgorzata"Bułhakowa,"Lolita" Nabokova no i przede wszystkim moja wielka miłość Marek Hłasko (ulubiona "Pętla")eech, pewnie by się jeszcze troche uzbierało :D
Teraz poznaję "Pod mocnym aniołem"Pilcha, coś ostatnio mnie pociąga literatura prezentująca życie w %%% świecie :wink: :mrgreen: :twisted: Książka jest absolutnie świetna i godna polecenia.Kiedyś uwielbiałam twórczość Kinga , chyba nadal lubie :mrgreen: :P , czasem trzeba wrzucić coś lekkiego.Nigdy nie kręciło mnie fantasy , ale "świat dysku", który się przewinął ostatnio przez forum :wink: :D , ubawił mnie do łez.
Agnieszka
ninjAS
Posty: 2626
Rejestracja: 10 sie 2005, 16:38

Re: Ksi±¿ki

Post autor: Agnieszka »

W chwili obecnej jestem w trakcie czytania czterech książek naraz:
1. Abe Tomoji - Zimowa kwatera
2. Terry Pratchett - Blask fantastyczny (któryś raz z rzędu)
3. Andrzej Ziemiański - Achaja tom 2
4. Yoshimoto Banana - Tsugumi.

A tak w ogóle uwielbiam literaturę japońską (czytam wszystko japońskie, co mi do rąk wpadnie), Świat Dysku, literaturę polską typu Grzesiuk, Tyrmand, Hłasko, Bratny i podobni oraz od czasu do czasu jakieś fajne inne-niż-Świat-Dysku-fantasy :D
magellan
fantAStyczny
Posty: 556
Rejestracja: 18 lip 2005, 06:48

Re: Ksi±¿ki

Post autor: magellan »

wow! Agnieszka... cztery ksiazki naraz!. :shock: mysle, ze nie czytasz tego naprawde naraz; a wiec jeden wyraz w ksiazce nr1, potem nastepny wyraz z ksiazki nr2 itd... :mrgreen: ale by to byla opowiesc! :mrgreen:

ja przyznam, ze nie pamietam kiedy ostatnim razem czytalem jakas ksiazke (chyba jeszcze do szkoly podstawowej chodzilem :mrgreen: ) - czlowiek sie przyzwyczail do internetu i wikipedia; jak jest cos potrzebne z dziedziny wiedzy, to zaden problem cos szybciutko wyszukac w internecie. a jakichs tam opowiesci to nigdy nie lubialem czytac - strasznie mnie to nudzi i szkoda mi czasu. mam kupe innych zajec. :wink:

magellan :mrgreen:
Awatar użytkownika
trujaca
pASibrzuch
Posty: 212
Rejestracja: 16 wrz 2006, 17:36
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ksi±¿ki

Post autor: trujaca »

Ja czytalam mnostwo jako dziecko, duzo jako nastolatek, a teraz czytam... sporo... :mrgreen: :D
Z tym, ze kiedys wolalam ambitniejsze rzeczy, natomiast teraz czytanie stalo sie dla mnie forma odstresowania, moze dlatego, ze wiecej czasu poswiecam samemu pisaniu, wiec zwyczajnie mi sie juz nie chce ;)
Doszlo nawet do takiej sytuacji, ze poszczegolne czesci Swiata Dysku czytam po raz piaty, sage o wiedzminie czytalam chyba dziesiec razy, i w ogole preferuje ostatnio fantastyke ;)
Niestety obawiam sie, ze taki stan rzeczy nie ulegnie zmianie w najblizszym czasie, kiedy to pewnie dojdzie mi brak wolnych chwil.

Ale wracajac do pytania w temacie... Co czytam obecnie? Niech ktos zgadnie po cytacie:
"Najkrócej żyjącymi istotami na Dysku były jętki, które wytrzymywały ledwie swoje dwadzieścia cztery godziny. Dwie spośród najstarszych zygzakowały bez celu nad wodami pełnego pstrągów strumienia. Dyskutowały o historii z najmłodszymi przedstawicielkami wieczornego wylęgu.
- Nie ma już takiego słońca, jak dawniej. - stwierdziła jedna z nich.
- Racja. Za dobrych dawnych godzin miałysmy słońce jak należy. Było całe żółte, a nie takie czerwone, jak teraz.
- I było wyżej.
- Było. Racja.
- A poczwarki i larwy okazywały starszym szacunek.
- Tak było. Okazywały. - przyznała z pasją druga.
- Myślę sobie, że gdyby w obecnych godzinach jętki lepiej się zachowywały, wciąż miałybyśmy porządne słońce.
Młodsze jętki słuchały uprzejmie."

:mrgreen:
"Kiedy łamiesz zasady, łam je mocno i na dobre."
Awatar użytkownika
clouds clear
golAS
Posty: 1288
Rejestracja: 4 wrz 2006, 13:36
Lokalizacja: ZIELONA GóRA

Re: Ksi±¿ki

Post autor: clouds clear »

Eeee, a ja się zapomniałam.Jest jeszcze jeden autor z grona"ulubionych" Kurt Vonnegut :mrgreen: :serce: 8) polecam , czarny humor i sarkazm :D
Agnieszka
ninjAS
Posty: 2626
Rejestracja: 10 sie 2005, 16:38

Re: Ksi±¿ki

Post autor: Agnieszka »

magellan pisze:wow! Agnieszka... cztery ksiazki naraz!. :shock: mysle, ze nie czytasz tego naprawde naraz; a wiec jeden wyraz w ksiazce nr1, potem nastepny wyraz z ksiazki nr2 itd... :mrgreen: ale by to byla opowiesc! :mrgreen:
No to się rozumie samo przez się Magellanie :D W sumie jest tak, że jedna książka leży w pracy, drugą noszę w torbie, trzecia spoczywa przy komputerze, a czwarta koło łóżka i sięgam po tę, która jest najbliżej :D A że z pamięcią u mnie dość dobrze, to wątki mi się nie plączą :D

@ trujaca - czyżby Kosiarz? :>
Awatar użytkownika
maneki neko
ciAStoholik
Posty: 306
Rejestracja: 15 wrz 2006, 21:14
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Ksi±¿ki

Post autor: maneki neko »

Jako ze zawsze czytam kilka ksiazek naraz:
- biegnaca z wilkami
- Babie lato - Philippe'a Bessona
- Sage o ludziach lodu :oops:

Ogolnie bardzo lubie (tak mi sie kojarza autorzy): Banane Yoshimoto, Jeanette Winterson, Philippe'a Bessona (zadzac po jednej ksiazce, ale jakiej swietnej! - Pod nieobecnosc mezczyzn), Żurawieckiego.
Lubie ksiazki z watkiem homoseksualnym, takie mam zboczenie, i wszelkie psychologicznopodobne.
Awatar użytkownika
trujaca
pASibrzuch
Posty: 212
Rejestracja: 16 wrz 2006, 17:36
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ksi±¿ki

Post autor: trujaca »

@ trujaca - czyżby Kosiarz? :>
Brawo, zaprawde jest to Kosiarz (moglam dac trudniejszy ten cytat, ale rozmowe jetek uwielbiam, a zwlaszcza jej pozniejszy przebieg ;) ), wygralas Glowna Nagrode. :mrgreen:
"Kiedy łamiesz zasady, łam je mocno i na dobre."
ewutek
kontrabAS
Posty: 600
Rejestracja: 5 wrz 2006, 12:19

Re: Ksi±¿ki

Post autor: ewutek »

clouds clear pisze:Jest jeszcze jeden autor z grona"ulubionych" Kurt Vonnegut :mrgreen: :serce: 8) polecam , czarny humor i sarkazm :D
Wiesz co dobre. Ale sprawdźmy coś, z którego utworu pochodzi słynna vonnegutowska pointa "Zdarza się" ewentualnie "Tak bywa"? :mrgreen:
Agnieszka
ninjAS
Posty: 2626
Rejestracja: 10 sie 2005, 16:38

Re: Ksi±¿ki

Post autor: Agnieszka »

maneki neko pisze:- Sage o ludziach lodu :oops:
Ooo :D A Sagę o czarnoksiężniku i Sagę o Królestwie Światła czytałaś? :>
Awatar użytkownika
maneki neko
ciAStoholik
Posty: 306
Rejestracja: 15 wrz 2006, 21:14
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Ksi±¿ki

Post autor: maneki neko »

Jeszcze nie, to tez jest M Sandemo? A to moze sie skusze, chociaz na razie mi zostalo jeszcze kilkanascie tomow tej pierwszej XD
Agnieszka
ninjAS
Posty: 2626
Rejestracja: 10 sie 2005, 16:38

Re: Ksi±¿ki

Post autor: Agnieszka »

Też Margit Sandemo, ale nie są to aż TAK długie sagi jak ta o Ludziach Lodu. Saga o czarnoksiężniku ma jak dobrze pamiętam 15 tomów, a o Królestwie Światła - 20. Jest jeszcze seria Tajemnica Czarnych Rycerzy, ale tego nie czytałam (też Margit Sandemo) - 12 tomów. :D
Obie sagi są niejako powiązane z Ludźmi Lodu :> Nic więcej nie powiem :twisted:
Awatar użytkownika
maneki neko
ciAStoholik
Posty: 306
Rejestracja: 15 wrz 2006, 21:14
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Ksi±¿ki

Post autor: maneki neko »

Wszystko przeczytam, wszystko! ;) A saga o ludziach lodu ile ma tomow? w bibliotece widzialam 20, to wszystkie?
Awatar użytkownika
Gizmo
Strażnik TeksASu
Posty: 1064
Rejestracja: 13 cze 2006, 11:15
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Ksi±¿ki

Post autor: Gizmo »

Gdzie tam :wink:, saga o ludziach lodu to chyba 47 (?) tomow.. Ale lepiej nie czytaj ostatniego, z twarza autorki na okladce :? .
ODPOWIEDZ