Książki

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!
Awatar użytkownika
margot
offtopAS
Posty: 1071
Rejestracja: 25 paź 2007, 15:38
Lokalizacja: Gród Kraka i Smoka Wawelskiego
Kontakt:

Post autor: margot »

Ja umiem offtopować :xmrgreen: :xmrgreen: :xmrgreen:
Obrazek
dorosłe dziecko
alabAStrowy bożek
Posty: 1333
Rejestracja: 25 maja 2007, 13:44

Post autor: dorosłe dziecko »

Agnieszka pisze:A korzysta ktoś z biblionetki? ;>

http://www.biblionetka.pl
Czasami korzystam, jak chcę poszukać jakichś danych o konkretnej książce. Czasami też Biblionetka mnie denerwuje, kiedy szukam antykwariatu internetowego by jakąś nieosiągalną inaczej książkę zamówić a tu jako pierwsza wyskakuje Biblionetka i ja już sobie myślę, że jest jakiś antykwariat, gdzie można ją kupić a tu zonk – tylko recenzja. :lol: Ale to tylko moje nieuważne przeglądanie wyników wyszukiwania. Jakoś tak mam, że jak jakaś książka mi się spodoba to po prostu muszę ją mieć na własność i wtedy poszukuję źródła zaopatrzenia, nieraz "poluję" na nią bardzo długo aż w końcu nieoczekiwanie trafiam na nią w pierwszym, lepszym antykwariacie odwiedzonym przejazdem. :wink: Zawsze, jak jestem dłużej w jakimś mieście to zwiedzam księgarnie i sklepy muzyczne.
„Dorosłe dzieci mają żal
Za kiepski przepis na ten świat!
Dorosłe dzieci mają żal
Że ktoś im tyle życia skradł...”
Agnieszka
ninjAS
Posty: 2626
Rejestracja: 10 sie 2005, 16:38

Post autor: Agnieszka »

Odświeżę temat, bo ostatnio jakoś książki zajmują ważne miejsce w moim życiu (nawet internet dla nich zdradzam - często wieczorem wyłączam komputer i siadam w kącie z książką i kubkiem herbaty/kawy).
Przedwczoraj skończyłam "Grę na cudzym boisku" Marininej i poczułam pewien smutek, bo przeczytałam już wszystkie jej książki o Anastazji Kamieńskiej :(
Teraz zachęcona wywiadem z autorką (w Wysokich Obcasach chyba był xD) czytam "Dziewczyny z Portofino" Plebanek i muszę przyznać, że zaciekawiona jestem bardziej niż przypuszczałam... Może dlatego, że mimo iż jestem młodsza od bohaterek, to jednak moje dzieciństwo przypadło na podobny okres i też pamiętam oranżadę w proszku, widoczki (chociaż u nas mówiło się na nie 'sekrety'), bujanie się na trzepaku, tarcze przyszywane do fartuchów itp. :P A czeka na mnie jeszcze sześć książek (zaszalałam i zaatakowałam w sumie trzy filie biblioteczne :P):
1. "Boże Narodzenie w Lost River" Fannie Flag (bo okładka mi się podobała :P)
2. "Na posłaniu z trawy" Lian Hearn (bo przeczytałam pierwszą część Opowieści rodu Otori i jestem ciekawa reszty, chociaż trochę mnie rozczarowała :P)
3. "Bomba zegarowa" Jonathana Kellermana (bo nieźle pisze)
4. "Mężczyzna, który się uśmiechał" Henninga Mankella (bo uwielbiam Kurta Wallandera i chcę przeczytać wszystkie części cyklu ;P)
5. "Reisefieber" Mikołaja Łozińskiego (bo też czytałam wywiad z autorem),
6. "Elling kochaj mnie jutro" Ingvara Ambjornsena (bo przeczytałam dwie pierwsze części o Ellingu i jego przyjacielu Kjellu Bjarnem i chcę skończyć cykl, a poza tym to ciekawie podana opowieść o inności, dostosowaniu się do świata 'normalnych' - plus świetne poczucie humoru ;))
Generalnie będę miała co robić przez najbliższe dwa tygodnie ;P
Awatar użytkownika
lost77
gimnASjalista
Posty: 13
Rejestracja: 24 mar 2008, 00:24
Lokalizacja: centrum

Post autor: lost77 »

Harry Potter - wszystkie części
Mam po prostu słabość do tych książek :wink:

A z innych to
*Mistrz i Małgorzata - Michaił Bułhakow
*Wiedźmin - Andrzej Sapkowski
*Władca Pierścieni - J.R.R. Tolkien
*Dziady - Adam Mickiewicz
*powieści Jane Austen
*książki Stephena Kinga (szczególnie Miasteczko Salem)
*Wywiad z wampirem - Anne Rice
I once was lost, but now I'm found
was blind, but now I see.
Awatar użytkownika
Ognik
ASter
Posty: 600
Rejestracja: 28 lut 2008, 17:14

Post autor: Ognik »

książka kucharska. (Trzeba coś jeść :P )
Awatar użytkownika
damian-dec
AS gaduła
Posty: 415
Rejestracja: 12 lut 2008, 23:14
Lokalizacja: Dublin/Wroclaw

Post autor: damian-dec »

Ognik pisze:książka kucharska. (Trzeba coś jeść :P )
a to zalezy jaka :P

jak ktos lubi science fiction to my favorite is :
--cykl FUNDACJA--Isaaca Assimova :wink:
Awatar użytkownika
Ognik
ASter
Posty: 600
Rejestracja: 28 lut 2008, 17:14

Post autor: Ognik »

Damian, nie słyszałem jeszcze o książce kucharskiej science fiction, a najlepsze są takie, które w łatwy do przyswojenia sposób opisują jak przyrządzić obiad.
Awatar użytkownika
damian-dec
AS gaduła
Posty: 415
Rejestracja: 12 lut 2008, 23:14
Lokalizacja: Dublin/Wroclaw

Post autor: damian-dec »

oj Ognik, przeciez to nie o ksiazce kucharskiej tu mowa ale o ksiazkach w ogole.
w sumie zabraklo przcinka albo kropki, ale latwo mozna bylo sie domyslec kontekstu :P :P :P
Awatar użytkownika
Ognik
ASter
Posty: 600
Rejestracja: 28 lut 2008, 17:14

Post autor: Ognik »

Domyśliłem się :wink: . Ale dla mnie wszystkie książki kucharskie to science fiction :(
A książki to thrillery i sensacje.
Bardzo Dziwna Osoba
fantAStyczny
Posty: 551
Rejestracja: 21 lut 2007, 15:28
Lokalizacja: Północ

Post autor: Bardzo Dziwna Osoba »

Czytam : Emma Tennant: "Pemberley" :D
wilczek
pASibrzuch
Posty: 286
Rejestracja: 17 lip 2007, 18:46

Post autor: wilczek »

A ja czytam "Diagnostyka sekcyjna chorób zwierząt" prof Tadeusz Żulińskiego.

Ciekawa lektura, ale stwierdzam że autor umieścił w niej stanowczo za dużo bohaterów! ;)
Samiec Alfa 8)
Awatar użytkownika
Weep
ruda mASzkara
Posty: 539
Rejestracja: 26 mar 2008, 12:38
Lokalizacja: Łódź/ Włocławek
Kontakt:

Post autor: Weep »

Niedawno skończyłam drugi tom Pana Lodowego Ogrodu Jarosława Grzędowicza. Szczerze mówiąc, spodziewałam się, że książka będzie posiadała dwa tomy i nie mogłam pozbierać się z radości na myśl, że wreszcie poznam zakończenie. A tu zonk, czytam ostatnie strony i... będzie jeszcze tom trzeci. :P A co tam, i tak się cieszę. Dobrej lektury nigdy dość. Niechby Grzędowicz napisał jeszcze z pięć tomów, byle równie dobrych. :mrgreen:
Życie stoi przede mną otworem.
I nawet wiem co to za otwór.
Salomea

Post autor: Salomea »

Wind in the Forest - Ven. Sujiva,
Empty Cloud: The Teachings of Xu Yun,
Teaching Letters - Seung Sahn :D
Awatar użytkownika
clouds clear
golAS
Posty: 1288
Rejestracja: 4 wrz 2006, 13:36
Lokalizacja: ZIELONA GóRA

Post autor: clouds clear »

"Ślicznotka doktora Josefa" autor :Zyta Rudzka

Wzruszająca i przerażająca historia pensjonariuszy domu spokojnej starości.Mistrzowsko nakreślone portrety bohaterów, niezapomniane dialogi .Godne polecenia!
einmal ist keinmal
Awatar użytkownika
Weep
ruda mASzkara
Posty: 539
Rejestracja: 26 mar 2008, 12:38
Lokalizacja: Łódź/ Włocławek
Kontakt:

Post autor: Weep »

Świeżo po "Sputniku Sweetheart" Japońskiego pisarza H. Murakamiego. Świetna, bardzo niebanalna powieść o niezwykłym uczuciu, samotności i bezskutecznym poszukiwaniu zrozumienia. Cóż smutna, ale najbardziej podziwiam w niej to, że jest jedyną książką o miłości przez którą nie tylko przebrnęłam ale nawet polubiłam. Do diabła, coś w tym musi być. :mrgreen:
Życie stoi przede mną otworem.
I nawet wiem co to za otwór.
ODPOWIEDZ