Książki

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!
Alexis_87_5
starszASek
Posty: 35
Rejestracja: 9 sty 2013, 21:11
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Książki

Post autor: Alexis_87_5 »

panna_x pisze:Teraz sięgnęłam po książkę, która jest zbiorem artykułów- felietonów Janusza Korwin-Mikke pt. "Naprawić Polskę. No problem."
Jest to dość kontrowersyjny polityk. Ale pisze ciekawie, lekko i ma nieszablonowe poczucie humoru- przynajmniej w tych artykułach. Jest wielkim zwolennikiem kapitalizmu, wolnego rynku, liberalizmu w sprawach gospodarki. Natomiast odrzuca socjalizm i wszelkie opiekuńcze funkcje państwa, jest przeciw podatkom i przeciw socjałom ( zasiłki, pomoc finansowa dla biednych). Uważa, że wszystko powinno być prywatne, szkolnictwo, służba zdrowia itd. Jedynie armia i policja powinny być utrzymywane przez państwo- to tak w skrócie. :)
Najbardziej mnie rozbraja logika jego argumentacji np. jest za legalizacją marihuany. Bo jak twierdzi, wypalenie jointa mniej szkodzi niż skok z wieżowca, a przecież nikt nie zabrania budować nowych domów :) Padłam, jak to przeczytałam.
Z którego roku to jest książka? Cóż to że Korwin zadziwia to już staje się standardem. Ja osobiście jego zwolenniczką nie jestem, zwłaszcza za te słowa odnośnie paraolimpiady, wychwalanie wolnego rynku( którego jestem przeciwniczką)no i wrogości do feminizmu. Chociaż tylko w dwóch kwestiach się z nim tylko raz zgodziłam.
Alexis_87_5
starszASek
Posty: 35
Rejestracja: 9 sty 2013, 21:11
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Książki

Post autor: Alexis_87_5 »

Ja jestem po lekturze http://lubimyczytac.pl/ksiazka/27845/bez-pozegnania, była to moja pierwsza przygoda z autorem i jestem pod wrażeniem,wciągająca, zaskakujące wątki oraz zakończenie :) .
Awatar użytkownika
chochol
pASsé
Posty: 1965
Rejestracja: 15 wrz 2011, 10:22
Lokalizacja: 49º06’17’’N 22º39’02’’E / 50º02’01’’N 22º00’17’’E

Re: Książki

Post autor: chochol »

Alexis_87_5 pisze:/quote] Z którego roku to jest książka? Cóż to że Korwin zadziwia to już staje się standardem. Ja osobiście jego zwolenniczką nie jestem, zwłaszcza za te słowa odnośnie paraolimpiady, wychwalanie wolnego rynku( którego jestem przeciwniczką)no i wrogości do feminizmu. Chociaż tylko w dwóch kwestiach się z nim tylko raz zgodziłam.
Istnieja takie jednostki jak pan Korwin-Mikke i mają tez swoich zwolenników. Mi, jak Tobie Alexis, poglądy głoszone przez owego pana, nie podobają się. Ale ma swoich odbiorców i dzięki temu egzotyka w "myśli politycznej" trwa :wink: .

Jestem po lekturze E.M. Remarque "Dom marzeń", ponoć uznana jest za najsłabszą książkę jego autorstwa, jednak u mnie spowodowała wzruszenie.
Obecnie kończę "Trzy drogi kapitalizmu", a następną jest "Wyzwolenie zwierząt" Petera Singera (filozof, etyk), która to właśnie dzisiaj posiadłam na własność :D .
"Serce czyste i otwarte, w dobrą zmienia trefną kartę"

"chochoł = feminoasozołza"
panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

Re: Książki

Post autor: panna_x »

Ja też nie zgadzam sie ze wszystkim, co pisze, jesli chodzi o poglądy, ale i tak lubię je znac, lubię politykę i publicystykę. Podoba mi się styl pisania, sposób, w jaki pisze, a niekoniecznie wszystkie poglądy w tym zawarte.
Nie lubię szowinizmu i jego stosunku do kobiet, które uważa po prostu za głupsze. Nie lubię wyznawanych konserwatywnych wartości, stosunku do mniejszosci seksualnych. To o paraolimpiadzie też mi sie nie podobało.
Natomiast wolny rynek i kapitalizm popieram,a z kolei socjalizm i opiekuńczośc państwa nie za bardzo. Nie jestem zwolenniczką socjałów, zasiłków, obowiązkowego ubezpieczenia. Takie mam poglądy i już.
Cenię go natomiast, że jest konsekwentny, że ma swoje zdanie ( nie jak wielu polityków- chorągiewki) i że nie boi się głosić niepopularnych poglądów.
No i popieram jego zdanie na temat "zielonych" i ekologów. Ksiązka jest z 2000 roku.
Awatar użytkownika
marisaxyz
alabAStrowy bożek
Posty: 1230
Rejestracja: 8 gru 2011, 15:34

Re: Książki

Post autor: marisaxyz »

ainaki pisze:Namiętnie czytam już trzeci tom cyklu "Gwiazda Wenus Gwiazda Lucyfer" Jabłońskiego :) Zaczęłam czytać całą serię po kilkuletniej przerwie i pukam się w głowę,jak mogłam tego nie przeczytać wcześniej...
tak mnie to zaintrygowało że zamówiłam pierwszy tom :D
Last night I felt
real arms around me.
No hope, no harm,
just another false alarm...
Awatar użytkownika
wyrwana_z_kontekstu
mASakra
Posty: 2033
Rejestracja: 12 mar 2011, 12:42

Re: Książki

Post autor: wyrwana_z_kontekstu »

Nie przepadam za JKM. Ma bardzo wielu zwolenników, co tylko prowokuje do refleksji pt. "co z tą Polską?". :roll:
W ogóle niepokoi mnie, że spora część młodych ludzi ma poglądy skrajnie prawicowe, narodowościowe. Koło prawdziwego patriotyzmu, moim zdaniem, taka postawa nawet "nie leżała". Cóż, ale wolność poglądów. Toteż ja się też wypowiedziałam. ;]
Ostatnio zmieniony 6 sty 2014, 00:32 przez wyrwana_z_kontekstu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
marisaxyz
alabAStrowy bożek
Posty: 1230
Rejestracja: 8 gru 2011, 15:34

Re: Książki

Post autor: marisaxyz »

Wyrwana podpisuję się pod Twoją wypowiedzią rękami i nogami :wink: a tak na poważnie to mnie ten "patriotyzm" przeraża
Last night I felt
real arms around me.
No hope, no harm,
just another false alarm...
Awatar użytkownika
redballoon
ASiołek
Posty: 75
Rejestracja: 8 lut 2013, 00:08

Re: Książki

Post autor: redballoon »

*
Ostatnio zmieniony 28 kwie 2013, 20:50 przez redballoon, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
erin
młodASek
Posty: 24
Rejestracja: 13 mar 2013, 23:16

Re: Książki

Post autor: erin »

Skończyłam czytać książkę M. Zaremby "Wielka trwoga. Polska 1944 - 1947".
Jedna z mocniejszych i lepszych książek, jakie miałam okazję przeczytać w ostatnim czasie. Gross opisał pewien wycinek i zrobił to na skróty. Zaremba przedstawia szerokie tło dla tych wszystkich wydarzeń, jakie miały miejsce 70 lat temu. Kawał dobrej roboty. Mimo ciężkiej tematyki, czyta się to naprawdę dobrze.
Awatar użytkownika
Layla
wASp
Posty: 1946
Rejestracja: 11 lut 2011, 11:06

Re: Książki

Post autor: Layla »

Właśnie skończyłam czytać "Czarodzicielstwo" i "Eryka". Teraz kolej na "Kosiarza" i "Wiedźmikołaja". Potgem saga o wiedźminie po raz czwarty i trylogia husycka. A potem to chyba mi się przerwa świąteczna kończy :mrgreen:
- Czy to ten moment, kiedy całe moje życie przesuwa mi się przed oczami?
NIE, TEN MOMENT BYŁ PRZED CHWILĄ.
- Kiedy?
TO MOMENT POMIĘDZY PAŃSKIMI NARODZINAMI A PAŃSKIM ZGONEM.
Awatar użytkownika
tymczasowy
pASibrzuch
Posty: 250
Rejestracja: 14 cze 2011, 02:05
Lokalizacja: Londyn

Re: Książki

Post autor: tymczasowy »

Ja wlasnie jestem w trakcie czytania "The Long Earth", jedno moge powiedziec - sir, czemu tak krotko?
Awatar użytkownika
wyrwana_z_kontekstu
mASakra
Posty: 2033
Rejestracja: 12 mar 2011, 12:42

Re: Książki

Post autor: wyrwana_z_kontekstu »

chochol pisze: Obecnie kończę "Trzy drogi kapitalizmu", a następną jest "Wyzwolenie zwierząt" Petera Singera (filozof, etyk), która to właśnie dzisiaj posiadłam na własność :D .
I jak, Chochoł, jesteś już po lekturze Wyzwolenia zwierząt? Też to czytałam. Singer w bardzo przystępny i przejrzysty logicznie sposób przedstawia nieścisłości w rozumieniu praw do życia. Streszcza też poglądy różnych religii na tę sferę. Bardzo polecam tę książkę.

Właśnie przeczytałam Kołakowskiego Cywilizację na ławie oskarżonych. Zamierzam sięgnąć też po Horror metaphysicus tego Autora z nadzieją, że skupił się tam na bardziej jednostkowych rozważaniach, bo Jego nieszablonowe podejście pomaga mi spojrzeć w bardziej filozoficzny sposób na sprawy, o których słyszy się na co dzień w mediach bardzo powierzchownie. W Cywilizacji... są to głównie zagadnienia społeczne (globalizacja, polityka, historia, religia a nauka, aporie demokracji).

W ramach rozrywki czytam Karolinę Vargi. Na początku trochę przegadana, ale ufam, że Autor jeszcze mnie zaskoczy, bo tak zawsze jest. :P
Awatar użytkownika
Motylciemny
motylAS
Posty: 616
Rejestracja: 27 cze 2008, 23:34
Lokalizacja: z księżyca

Re: Książki

Post autor: Motylciemny »

BIAŁY OLEANDER
"Astrid jest wychowywana przez matkę, piękną poetkę o nieco bulwersujących przekonaniach. Są nierozłączne aż do dnia, kiedy Ingrid morduje swego byłego kochanka i zostaje skazana na dożywotnie więzienie. Astrid rozpoczyna życie w Los Angeles jako jedno z tysięcy zastępczych dzieci. Żeglując po falach nowej rzeczywistości, trafia do wielu domów zastępczych, z których każdy jest osobnym wszechświatem i każdy kryje jakieś tajemnice. Po dramatycznych przeżyciach Astrid odnajduje wreszcie wewnętrzną siłę i niewzruszone przekonanie o własnej wartości. Okaleczona psychicznie i fizycznie ,wygrywa jednak walkę o swoje miejsce w świecie. Najbardziej oryginalna i przekonująca powieść o relacjach między matką a córką."
Awatar użytkownika
chochol
pASsé
Posty: 1965
Rejestracja: 15 wrz 2011, 10:22
Lokalizacja: 49º06’17’’N 22º39’02’’E / 50º02’01’’N 22º00’17’’E

Re: Książki

Post autor: chochol »

"Biały oleander" widziałam film, książkę też chętnie przeczytam. Motylku jakie wrażenie wywarła na Tobie książka? Mi się podobał motyw, gdy została przyjęta do "domu" bodajże Rosjanki, której prawdziwa mamusia krzywdy nie mogła wyrządzić (świadomie wybrała te osobę). Zafarbowała wtedy włosy, całkiem zmieniła "styl noszenia". Końcówka filmu przyjemna.
wyrwana_z_kontekstu pisze:I jak, Chochoł, jesteś już po lekturze Wyzwolenia zwierząt? Też to czytałam. Singer w bardzo przystępny i przejrzysty logicznie sposób przedstawia nieścisłości w rozumieniu praw do życia. Streszcza też poglądy różnych religii na tę sferę. Bardzo polecam tę książkę.
Przeczytana, jednak pominęłam dwa rozdziały (zwierzęta jako narzędzie badawcze i fermy hodowlane). Wyobraźnia za bardzo się rozkręciła :cry: ... Jednak książkę polecam wszystkim, także siostrom i braciom nie-wege. W przystępny sposób można dowiedzieć się o pobudkach przejścia na wegetarianizm. To jaką Naszym braciom mniejszym wyrządzamy krzywdę nie może pozostać bez echa.
wyrwana_z_kontekstu pisze:Właśnie przeczytałam Kołakowskiego Cywilizację na ławie oskarżonych.
Już sam tytuł zachęca po sięgnięcie.

Pochawle się swoja głupotą. Przytargałam do domu z antykwariatu piękna książkę "Kamasutra, czyli traktat o miłowaniu". Dlaczego ją wzięłam? Z głupoty, myślałam, że jak nie ma obrazków tylko sam tekst to o "pozycjach fizycznych" i "jak postępować z dziewicą" nie będzie. Myliłam się. Cóż zajęła swoje miejsce na półce i będzie zbierać kurz, taki to los ja czeka. Chyba, że ktoś jest chętny to odstąpię :>
"Serce czyste i otwarte, w dobrą zmienia trefną kartę"

"chochoł = feminoasozołza"
Awatar użytkownika
Motylciemny
motylAS
Posty: 616
Rejestracja: 27 cze 2008, 23:34
Lokalizacja: z księżyca

Re: Książki

Post autor: Motylciemny »

chochol pisze:"Biały oleander" widziałam film, książkę też chętnie przeczytam. Motylku jakie wrażenie wywarła na Tobie książka?
Książka jest niesamowita,pisana prozą poetycką.Naprawde polecam.
ODPOWIEDZ