Książki

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!
Krzysztof85
młodASek

Re: Książki

Post autor: Krzysztof85 » 16 wrz 2019, 20:34

Dawno temu czytałem "Kopuły ognia" Davida Eddings (o ile czegoś nie pomyliłem). Chyba czas sięgnąć po "Diamentowy tron" albo odświeżyć "Kopuły ognia" :-)

Awatar użytkownika
Azshara
AS gaduła

Post autor: Azshara » 24 wrz 2019, 17:48

Kilka dni temu odświeżyłam książkę "My, dzieci z dworca ZOO". Pamiętam, jak mocne wrażenie wywarła na mnie ta historia, gdy czytałam ją po raz pierwszy jeszcze jako nastolatka. Chyba przez dwa tygodnie chodziłam przybita, ciągle o niej myślałam i do tej pory niewiele się zmieniło.

Awatar użytkownika
Rosomak
starszASek

Post autor: Rosomak » 15 paź 2019, 21:33

Jedną z moich ulubionych książek jest "Małżeństwo z Lyndą Winters" autorstwa Janusza Odrowąża-Pieniążka. Dla większości odbiorców są to nudy i głupoty, a przynajmniej tak wynika z kilku znalezionych przeze mnie w Sieci recenzji. Nie ukrywam, że to bardzo dziwna powieść, napisana specyficznym językiem i zawierająca więcej opisów zupełnie zwyczajnych szczegółów z życia w USA niż jakiejkolwiek akcji. Ale mi akurat właśnie to się podobało. Odczuwałem wielką radość przy czytaniu tej krótkiej książki.

Ogólnie, w książkach bardziej zwracam uwagę na język, styl pisarski i klimat niż na akcję.

ODPOWIEDZ