Czy można zarabiać przez Internet?

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!
Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Czy można zarabiać przez Internet?

Post autor: Viljar »

Niestety to prawda, że polscy przedsiębiorcy jeszcze nie do końca rozumieją, ile korzyści wiąże się z pracą na odległość. Nie trzeba zapewnia pracownikowi stanowiska na przykład. Poza tym wiele jest zawodów, w przypadku których praca w biurze wręcz przeszkadza. Na przykład ja jestem redaktorem/korektorem i praca wśród ludzi mi przeszkadza. W domu robię z 4-5 godzin to, co w pracy zajmuje mi 8.
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
Awatar użytkownika
nowicjuszka
młodASek
Posty: 20
Rejestracja: 30 sie 2019, 08:38
Lokalizacja: Bieszczady / net

Re: Czy można zarabiać przez Internet?

Post autor: nowicjuszka »

Właśnie niby jakieś herbatki, plotki i czas leci. Większość chce wyrobić normę niewiele pracując, bo dostają kasę za godziny, a nie za rezultaty, ale jeśli za rezultaty mam dostawać 1zł za godzinę to nie chce tak pracować, bo niestety niby ktoś sobie dorabia po godzinach i obniża stawki tym którzy tylko z tego się utrzymują.
Libra

Re: Czy można zarabiać przez Internet?

Post autor: Libra »

Viljar pisze: 30 sie 2019, 19:17 Niestety to prawda, że polscy przedsiębiorcy jeszcze nie do końca rozumieją, ile korzyści wiąże się z pracą na odległość. Nie trzeba zapewnia pracownikowi stanowiska na przykład.
może nie do końca ufają, że co ma być zrobione- będzie zrobione.

Ja w obecnej pracy mam 14 dni w roku aby pracować zdalnie - wykorzystuję gdy jestem chora na tyle, że mogę pracować, ale nie chcę ich pozarażać.
Też jestem bardziej wydajna, gdy pracuję w domu - przede wszystkim doopa i plecy mnie nie bolą ;) A i nic mnie nie rozprasza.

A najgorzej wspominam zlecenia, kiedy zaprzyjaźniona firma chce mnie u siebie - tam siedzę w jednym wielkim(no, nie takim wielkim ale 20 osób jest) open space'ie , gdzie co chwilę ktoś biega, łazi, śmieje się, przechodząc potrąca Twoje krzesło - jak fotograf zaczął się kłócić z grafikami, to nawet nauszniki wygłuszające nie pomagaly :P Walczyłam o skupienie i chciało mi się wyć :D W tym przypadku korzystniej dla tej firmy byłoby jakbym siedziała w domu, albo w biurze mojej firmy pracując dla nich. Sęk w tym, że szef owego przybytku jest z frakcji "Jak u mnie pracuje, to muszę go mieć na oku" :P
Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Czy można zarabiać przez Internet?

Post autor: Viljar »

Prawdziwa historia:
W zeszłym roku byłem na rozmowie kwalifikacyjnej w pewnej firmie. Na rozmowę przyszedł sam szef, bo jak się dowiedział, że od dwóch lat pracuję na odległość, to chciał się koniecznie dowiedzieć, jak to jest możliwe, że pracuję "bez bata nad głową" - cytat dosłowny. Tez zwrot z batem padł kilkanaście razy podczas rozmowy - również wtedy, gdy mówił, że zadanie próbne powinienem wykonać na miejscu, bo będzie na pewno wykonane lepiej, gdy będę miał bat nad głową.

PS Do zatrudnienia nie doszło - ten sam dyrektor nie wyznaczył zadania próbnego na czas i przepadło mu jakieś dofinansowanie, skutkiem czego nabór anulowano. Widocznie nie miał bata nad głową i zapomniał o rekrutacji.
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
Awatar użytkownika
nowicjuszka
młodASek
Posty: 20
Rejestracja: 30 sie 2019, 08:38
Lokalizacja: Bieszczady / net

Re: Czy można zarabiać przez Internet?

Post autor: nowicjuszka »

Powinieneś mu wysyłać co 5 min przypomnienie w SMS to by nie zapomniał (by zdał sobie sprawę, że coś takiego jak SMS działa, albo takie programy do mierzenia czasu pracy itp..) I pisać czy już minęła rozmowa z innymi dyrektorami podczas obiadu.
Mi w urzędzie pracy powiedziała kierowniczKa , że nie da stażu zdalnego, bo im ucieknę do Nowego Jorku. A wiza 6tyś, a za staż tylko 900zł × 6 mc. Firmę można na mieszkanie założyć, ale pracować na stażu nie można w miejscu zamieszkania. No i co nie mogłabym z Nowego Jorku pracować?
Awatar użytkownika
Fason
przedszkolASek
Posty: 5
Rejestracja: 10 sty 2020, 11:12

Re: Czy można zarabiać przez Internet?

Post autor: Fason »

Pewnie, że można. Sposobów jest bardzo wiele i wybór konkretnego z nich tak naprawdę zależy tylko od Ciebie i Twoich umiejętności. Jeżeli potrafisz zgromadzić dobry ruch na stronie, wówczas fajne mogą być reklamy jak na przykład Adsense, gdzie można całkiem nieźle i regularnie zarabiać. Jeżeli potrafisz pisać, sporo można zarobić na jakościowych tekstach na różne blogi itp. choć w dzisiejszych czasach dzięki np. korektorom tekstów online, też nie trzeba jakichś kosmicznych umiejętności :).
Kamil1985
bobASek
Posty: 1
Rejestracja: 22 gru 2020, 13:47

Re: Czy można zarabiać przez Internet?

Post autor: Kamil1985 »

Warto popytać różnych agencji seo/sem i tak zacząć zarabiać przez internet. Jeżeli nie masz doświadczenia, to zawsze możesz zacząć od najniższego stanowiska.
ODPOWIEDZ