Czy można zarabiać przez Internet?

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Czy można zarabiać przez Internet?

Post autor: dimgraf »

hrabinka pisze:
dimgraf pisze:No i oczywiście przy robieniu stron trzeba mieć pod ręką dobrego grafika, najlepiej ze znajomością CSS.
Hm, myślę, że przy uczeniu się HTML (czy choćby nawet XHTML) można przy okazji nauczyć się również CSS.
Ale nie o to chodzi czy znasz css czy nie. Tylko, że niekoniecznie trzeba robić wszystko samodzielnie w tym grafikę. Chodzi o zaoszczędzeniu czasu. Jak masz grafika to dajesz mu szkielet html i on robi resztę, a Ty zajmujesz się silnikiem strony.
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Awatar użytkownika
tymczasowy
pASibrzuch
Posty: 250
Rejestracja: 14 cze 2011, 02:05
Lokalizacja: Londyn

Re: Czy można zarabiać przez Internet?

Post autor: tymczasowy »

Ty tak na serio dimgraf nie potrafisz sie postawic w sytuacji, w ktorej nie masz swojej aktualnej wiedzy? Daj im sie pobawic, daj im sie zapuscic w ten maly, dziwny swiat. Pomijam nawet fakt, ze chcialbys stworzyc phpowca (a najlepiej JEE'owca) bez jakiejkolwiek (bo aktualnie w takiej sytuacji zapewne znajduje sie hrabinka) znajomosci css'a i htmla. Tego sobie nie wyobrazam.

Chyba pierdzielac takie glupoty chcesz cos pokazac, ale napewno nie logike. Jeszcze nie widzialem zeby ktos projektowal samochody nie potrafiac nimi jezdzic (ani nie znajac zasady ich dzialania).
Awatar użytkownika
Aenyeweddien
pASibrzuch
Posty: 264
Rejestracja: 8 kwie 2013, 21:49
Lokalizacja: Łódź

Re: Czy można zarabiać przez Internet?

Post autor: Aenyeweddien »

Me nie może się jednak powstrzymać i odpisze. Jeśli ktoś nie rozumie jakiegoś pojęcia to niech się nie przejmuje, albo google, albo olać. Ale zacznę i tak trochę od końca.
tymczasowy pisze:Pomijam nawet fakt, ze chcialbys stworzyc phpowca (a najlepiej JEE'owca) bez jakiejkolwiek (bo aktualnie w takiej sytuacji zapewne znajduje sie hrabinka) znajomosci css'a i htmla. Tego sobie nie wyobrazam.
Czemu sobie nie wyobrażasz? Jak PHPowca bez HTMLa i CSSa to może faktycznie ciężko, bo często tykają wszystkiego, to czemu JEE musiałby znać HTMLa (poza przyzwoitością rzecz jasna)? Jak się robi coś webowego to można robić tylko backend, albo tylko frontend. To pracodawcy szukają ludzi orkiestry co zrobią wszystko. Sami, bo po co przepłacać, przecież informatycy drodzy są. A potem wychodzą takie kwiatki, że z kumplami nie wiemy czy śmiać się, czy płakać, a graficy uciekli xD Nie ma to jak developer designed user interface :D
Ty tak na serio dimgraf nie potrafisz sie postawic w sytuacji, w ktorej nie masz swojej aktualnej wiedzy? Daj im sie pobawic, daj im sie zapuscic w ten maly, dziwny swiat.
Tylko wiedząc czego nie wiemy jesteśmy w stanie się tego świadomie dowiedzieć. Gdyby mnie kiedyś nie zamordowano lawiną pojęć związanych z programowaniem to bym ich do dziś nie znała. Szok związany z poznawaniem nowej dziedziny moim zdaniem jednak trzeba przeżyć, a żeby się nauczyć nie można dać się temu przerazić.

Wszyscy pragnący programować powinni sobie najpierw odpowiedzieć na pytania: co? w czym? Względnie na jedno z nich, zazwyczaj to wystarczy :)

Programowania nie uczy się z książek tylko z internetu ;) Oczywiście jest to zdanie nie do końca prawdziwe, bo jednak książka ma większą wartość niż podejrzana strona w internecie ale w internecie jest bardzo ważna rzecz dla każdego języka: DOKUMENTACJA! I jest po angielsku (czasami też po chińsku ;) ). Stąd wymaganie na angielski. Dokumentacje i standardy są po angielsku. Falka wymieniła bardzo dobrą stronkę, która jest szkółką zrobioną przez bardzo ważną organizację standaryzującą. A w końcu jak się uczyć to od najlepszych (i najważniejszych ;) ).
hrabinka pisze:Co do angielskiego, to spotkałam się nawet z taka opinią, że języki programowania mają mało słów i choćby nawet programy były napisane (przykładowo) w j. włoskim czy niemieckim, to i tak to jest bez znaczenia.
Życzymy zdrowia w czytaniu LINQ lub innych fluent interfaces ;) W tym chodzi o to, żeby kod jak najbardziej przypominał poprawne logicznie zdanie, w języku oczywiście angielskim. Kod należy pisać tak żeby był zrozumiały ale żeby to osiągnąć stosuje się nazwy zmiennych i funkcji w języku angielskim (przez konwencję w sumie). No i dokumentacja, jest bardzo fajna i jest po angielsku. I standardy HTMLa też są po angielsku, żeby nie było, że dotyczy to tylko hardkorowych koderów ;)
klapouchy pisze:Czy żeby nauczyć sie programować, trzeba dobrze znać matme?
Zależy co chcesz programować i w czym. Do napisania strony internetowej znajomość matematyki jest raczej zbędna. Do napisania aplikacji na Androida powiedzmy raczej jakieś podstawowe wzory związane z zagadnieniem aplikacji, choć pewnie aplikacja do nauki słówek za dużo matematyki nie wymagała. Do programowania grafiki komputerowej... trzeba znać matmę i umieć przywitać się z kwaternionami :) Tymczasowy mówi o sztucznej inteligencji... Do algorytmów prezeszukiwania w głąb czy wszerz jakoś nie czułam większej potrzeby korzystania z tego, co laicy nazywają matematyką, przy definiowaniu heurystyki za to bardzo. Ale to takie podstawowe prościutkie metodki na wprowadzenie, potem matematykę trzeba pokochać. Ale chyba nie tego chcecie się uczyć :)

W tym miejscu chciałabym powiedzieć o czymś co zostało jednak trochę pominięte. O algorytmice. W sumie można ją nazwać częścią matematyki, ale to akurat ten kawałek, który absolutnie trzeba umieć. W algorytmice chodzi o to, żeby ułożyć ciąg czynności prowadzący do rozwiązania. Znałam gościa, który dobrze liczył, język znał, ale żeby ułożyć algorytm... To było straszne, mam nadzieję, że nie będzie programował, serio.
hrabinka pisze:Na pewno się przydadzą, zwłaszcza jeśli chodzi o html, bo chcę się tego języka nauczyć (tzn. już go troszkę znam i przyznam że jest nieco prostszy od programowania w języku C albo C++, które i tak chciałabym poznać. Notabene, niedawno zainstalowałam sobie jeden z kompilatorów no i niestety miałam techniczne problemy z tym kompilatorem. Przyznam, że zniechęciło mnie to trochę :P Ale spróbuję wykombinować coś z tym fantem.

tymczasowy napisał(a):Jezeli nigdy nie mieliscie stycznosci z programowaniem to nawet nie zdajecie sobie sprawy z ilosci technologii i ich zastosowan. (...) nie musicie przechodzic calego kursu - wystarczy zaczerpnac z niego w/w wiedze i opanowac podstawy. Dopiero wtedy proponuje zainteresowac sie ksiazkami.


Haha, i może dlatego mało co rozumiałam z tego co pisało w książkach dot. programowania w języku C i C++ :D Co innego w przypadku książek na temat html - jakoś szybciej je pojmuję.
Nooope ;) Nie rozumeisz C++ znając HTMLa bo to po prosu dwa absolutnie różne światy. Baaardzo różne światy. I będąc upierdliwym: HTML to nie język programowania ]:-> Język owszem, programowania nie. Aby ogarnąć C++ trzeba ogarnąć trochę pojęć związanych z językami programowania (zmienna, stała, funkcja, stos, sterta, wskaźnik, referencja, z programowania obiektowego klasa), troszkę teorii (ale nie tak hardkorowej jak zaawansowane kompilatory :) kompilator powinien poprawnie zainstalować się ze środowiskiem developerskim, nie powinnaś go ruszać na razie) i potem powolutku jechać z językiem. Jak się nauczy jednego to potem podobne przychodzą łatwiej. Z tym, że jednak C++ mimo, że dobrze uczy logicznego myślenia to jednak na start lepsza moim zdaniem byłaby Java albo C# (przez zbawczy dla wielu brak wskaźników, pomińmy niuanse .NETu).
dimgraf pisze:Odnośnie html to ten język jest banalny i wystarczy znać tylko kilka znaczników, bo resztę robi się za pomocą PHP (po stronie serwera) i CSS + JS (po stronie klienta [użytkownika]).
Śmierć PHP! Śmierć JavaScriptowi! Przy okazji zabijania JS: http://www.typescriptlang.org/ (ja wiem, wiem, kompiuje się do JS, co nie zmienia faktu, że wygląda fajniej). Do backendu można użyć jeszcze tylu rzeczy, ech :D Ale spokojnie, też choruję na PHP od liceum, nie mam tylko dla niego czasu. Ale są jeszcze: .NET MVC, Spring, Ruby on Rails, Django. HTML? ASP .NET, JSP, Razor.
hrabianka pisze:Hm, myślę, że przy uczeniu się HTML (czy choćby nawet XHTML) można przy okazji nauczyć się również CSS.
Przy nauce HTMLa absolutnie należy nauczyć się CSS. Koniec tematu.
Gdyż:
dimgraf pisze:No i oczywiście przy robieniu stron trzeba mieć pod ręką dobrego grafika, najlepiej ze znajomością CSS.
dimgraf pisze:Jak masz grafika to dajesz mu szkielet html i on robi resztę, a Ty zajmujesz się silnikiem strony.
Fajnie jak grafik zna CSSa, HTMLa i potnie cały layout ale tacy ludzie sobie liczą, po znajomości rzadko robią i mało takich jest. Bo grafik jest grafik, on zna Photoshopa i tyle (oczywiście nie wszyscy ale mówimy o designerach). Jak typ zna CSSa i HTMLa to wy jako programiści jesteście mu w zasadzie niepotrzebni, taka prawda. Przy dużych w choinkę projektach grafikę robi jeden zespół, frontend drugi, backend trzeci. Drugi i trzeci to programiści, graficy są tylko w pierwszym.
tymczasowy pisze:Chyba pierdzielac takie glupoty chcesz cos pokazac, ale napewno nie logike. Jeszcze nie widzialem zeby ktos projektowal samochody nie potrafiac nimi jezdzic (ani nie znajac zasady ich dzialania).
A ja widziałam ludzi projektujących samochody nie potrafiących nimi jeździć i nie jarającymi się ile koni mechanicznych będzie to miało pod maską. Mieli CADa i rysowali sobie w nim płaty Beziera i tworzyli zewnętrzny wygląd samochodu. Kij z silnikiem i chłodnicą, tych gości ma obchodzić aerodynamika i estetyka. Projektowanie samochodów jest tak samo szerokim pojęciem jak i programowanie. Nie powinno się ich używać ]:-> Tylko konkrety ;)

To jak? W czym chcecie programować? I co chcecie programować?

Tymczasowy to taki web designer, ja jestem koderem i napierdzielam usługi sieciowe pod WCFem w C# :P
"Czyny niezaistniałe wywołują często katastrofalny brak następstw." - S. J. Lec
Awatar użytkownika
tymczasowy
pASibrzuch
Posty: 250
Rejestracja: 14 cze 2011, 02:05
Lokalizacja: Londyn

Re: Czy można zarabiać przez Internet?

Post autor: tymczasowy »

Aenyeweddien pisze: Mieli CADa i rysowali sobie w nim płaty Beziera i tworzyli zewnętrzny wygląd samochodu. Kij z silnikiem i chłodnicą, tych gości ma obchodzić aerodynamika i estetyka.
A widzisz, bardzo funkcjonalny taki samochod. Hihihihi
Aenyeweddien pisze:Tymczasowy to taki web designer, ja jestem koderem i napierdzielam usługi sieciowe pod WCFem w C# :P
Ej, przestan! Dorzuc mi chociaz na pocieszenie aplikacje mobilne, nie wyjde na takiego biedaka! :lol:


PS. Ciesze sie, ze sie odezwalas w tym temacie. Zgadzam sie z twoim postem w 100%.
PS2. Teraz to chetni do nauki kodzenia maja kadre dydaktyczna, ktorej by sie nie powstydzila dobra uczelnia. :mrgreen:
hrabinka
pASibrzuch
Posty: 207
Rejestracja: 4 wrz 2010, 19:31

Re: Czy można zarabiać przez Internet?

Post autor: hrabinka »

tymczasowy pisze:PS2. Teraz to chetni do nauki kodzenia maja kadre dydaktyczna, ktorej by sie nie powstydzila dobra uczelnia. :mrgreen:
Podpisuję się pod tym obiema rękami :) Aenyeweddien, jestem pełna podziwu za tak ogromną wiedzę dot. programowania. Szacun ;)
Aenyeweddien pisze:Nie rozumeisz C++ znając HTMLa bo to po prosu dwa absolutnie różne światy. Baaardzo różne światy.
Wiem, wiem że HTML to jest coś zupełnie innego niż język C czy C++. Z tym że nie wiem jaka jest różnica między nimi :P
Skoro mowa o języku C i C++, to chciałam się zapytać, czy C++ jest rozszerzeniem C? Jeśli tak, to przy uczeniu się tych języków lepiej jest chyba zacząć od języka C, tak?
Aenyeweddien pisze:To jak? W czym chcecie programować? I co chcecie programować?
Haha, zbyt trudne, jak dla mnie, zadałaś pytania :D Po przeczytaniu Twojego postu pomieszało mi się już niemal wszystko i - aż wstyd mi się przyznać - nie mam bladego pojęcia od czego zacząć i jak zacząć :P Ale zaproponowałaś, że jak na początek lepiej jest nauczyć się Java albo C# i być może skorzystam z Twojej rady.

Á propos Javy... Czy Java i JavaScript to nie to samo?
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Czy można zarabiać przez Internet?

Post autor: dimgraf »

Á propos Javy... Czy Java i JavaScript to nie to samo?
Nie, wszyscy to mylą ale nie ma chyba żadnego podobieństwa.
czy C++ jest rozszerzeniem C? Jeśli tak, to przy uczeniu się tych języków lepiej jest chyba zacząć od języka C, tak?
C++ jest to język obiektowy zbudowany na bazie C. Podobnie C#. Czy zaczynać od nauki C? Hmm... Mój profesor z studiów by powiedział, że oczywiście tak. Osobiście wydaje mnie się, że można od razu uczyć się języka obiektowego ponieważ podstawy są takie same w każdym języku.
tymczasowy pisze:Ty tak na serio dimgraf nie potrafisz sie postawic w sytuacji, w ktorej nie masz swojej aktualnej wiedzy? Daj im sie pobawic, daj im sie zapuscic w ten maly, dziwny swiat.
Źle mnie odebrałeś. Temat dotyczy zarabiania przez internet więc kierowałem na co kłaść nacisk obecnie patrząc po zapotrzebowaniu. Wiesz uczyć się można brainfuck'a lub whitespace'a tylko jaki to miałoby cel prócz zabawy.
tymczasowy pisze:Pomijam nawet fakt, ze chcialbys stworzyc phpowca (a najlepiej JEE'owca) bez jakiejkolwiek (bo aktualnie w takiej sytuacji zapewne znajduje sie hrabinka) znajomosci css'a i htmla.
Broń Boże. Sam PHP tykam tylko gdy muszę, a mój stosunek do tego języka jest bliższy Aenyeweddien.
Śmierć PHP!
Śmierć JavaScriptowi!
Niechęć do PHP rozumiem, ale JS aż takie złe?
tymczasowy pisze:Jeszcze nie widzialem zeby ktos projektowal samochody nie potrafiac nimi jezdzic (ani nie znajac zasady ich dzialania).
Z tego co się orientuje projektant nie musi mieć nawet prawa jazdy. Bo on odpowiada za walory estetyczne, a nie mechaniczne. To mechanicy(inżynierowie) się potem głowią jak do "tego" mają wsadzić silnik.

Generalnie jak wcześniej wspomniałem zrezygnowałem z kariery programisty, bo: A. wolę zabawę w grafice, B. czuję się spełniony zawodowo zajmując i specjalizując się w ruchomym obrazie. Choć tak na marginesie ostatnio sobie zrobiłem framework'a do skórek w drupalu, bo te które już są w tym popularna Omega czy 960.gs nie spełniały moich oczekiwań.
Ostatnio zmieniony 10 maja 2013, 21:05 przez dimgraf, łącznie zmieniany 2 razy.
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Awatar użytkownika
Aenyeweddien
pASibrzuch
Posty: 264
Rejestracja: 8 kwie 2013, 21:49
Lokalizacja: Łódź

Re: Czy można zarabiać przez Internet?

Post autor: Aenyeweddien »

hrabinka pisze:Aenyeweddien, jestem pełna podziwu za tak ogromną wiedzę dot. programowania. Szacun ;)
Chciałabym tylko zaznaczyć, że wbrew pozorom moja wiedza w temacie nie jest ogromna. To tylko kropelka w morzu, bardzo wielkim i głębokim morzu :) Ale nie ma się co bać, tylko wchodzić do wody :)
hrabinka pisze:Skoro mowa o języku C i C++, to chciałam się zapytać, czy C++ jest rozszerzeniem C? Jeśli tak, to przy uczeniu się tych języków lepiej jest chyba zacząć od języka C, tak?
dimgraf pisze:C++ jest to język obiektowy zbudowany na bazie C. Podobnie C#. Czy zaczynać od nauki C? Hmm... Mój profesor z studiów by powiedział, że oczywiście tak. Osobiście wydaje mnie się, że można od razu uczyć się języka obiektowego ponieważ podstawy są takie same w każdym języku.
Dimgraf ładnie powiedział, że C++ to język obiektowy zbudowany na bazie C, jednak nie można nazwać C++ rozszerzeniem C. Znając C++ niekoniecznie potrafimy korzystać z C i na odwrót. Za to C# nie ma z C w zasadzie nic wspólnego poza literką :D Z C++ już więcej, bo oba są obiektowe.
Ze względu na zasadniczą różnicę między C będącym językiem funkcyjnym (imperatywnym), a obiektowym C++ najlepiej zdecydować się na jeden i potem ogarnąć drugi. Ponieważ programowanie obiektowe jest na topie i tak si teraz w sporej części programuje lepiej zająć się C++.
dimgraf pisze: Á propos Javy... Czy Java i JavaScript to nie to samo?
Nie, wszyscy to mylą ale nie ma chyba żadnego podobieństwa.
Nie ma absolutnie żadnego podobieństwa. Na pewno żadnego (używanie ; się nie liczy :P).
"Czyny niezaistniałe wywołują często katastrofalny brak następstw." - S. J. Lec
Awatar użytkownika
tymczasowy
pASibrzuch
Posty: 250
Rejestracja: 14 cze 2011, 02:05
Lokalizacja: Londyn

Re: Czy można zarabiać przez Internet?

Post autor: tymczasowy »

dimgraf pisze: Źle mnie odebrałeś. Temat dotyczy zarabiania przez internet więc kierowałem na co kłaść nacisk obecnie patrząc po zapotrzebowaniu. Wiesz uczyć się można brainfuck'a lub whitespace'a tylko jaki to miałoby cel prócz zabawy.
Obawiam sie, ze nie tylko ja cie zle odebralem. Robienie metliku na samym starcie ma efekt odwrotny od zamierzonego (?). Musze cie jednak przeprosic za moja zdecydowanie za mocna, acz nie nieadekwatna reakcje.
dimgraf pisze:Generalnie jak wcześniej wspomniałem zrezygnowałem z kariery programisty, bo: A. wolę zabawę w grafice,
Haha, widzisz - nasze historie sa swoim lustrzanym odbiciem. Powoli rezygnuje z kariery grafika/whatever na rzecz hardcode'u... Nie pozostaje nam nic innego jak zalozenie firmy - dwoje ludzi orkiestra, nie ma to tamto.
rabczewskakinia
bobASek
Posty: 2
Rejestracja: 16 lis 2013, 00:15

Re: Czy można zarabiać przez Internet?

Post autor: rabczewskakinia »

A co z tymi wszystkimi programami partnerskimi ktorych jest multum w necie? Naprawde mozna cos zarobic?
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Czy można zarabiać przez Internet?

Post autor: dimgraf »

Zależy na czym polega ten program partnerski. Jak firma uczciwa to zarobić można ale też trzeba się napracować.
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Awatar użytkownika
tymczasowy
pASibrzuch
Posty: 250
Rejestracja: 14 cze 2011, 02:05
Lokalizacja: Londyn

Re: Czy można zarabiać przez Internet?

Post autor: tymczasowy »

Mozecie tylko zalowac, ze mturk amazona nie dziala w Polszy jeszcze. Mutrk dziala na zasadzie drobnych prac, ktorych nie potrafi wykonac komputer - przepisanie czegos z dokumentu, sprawdzenie czegos, takie drobne *** (tez IT). Zarobek na tym podobno kiepski, ale w 2 miesiace byscie luznie sobie na sprzet za 500~~ zl z amazonu zarobili. To jest jak dla mnie jeden z niewielu pewnych "programow" partnerskich. Zadne klikanie w reklamki, prawdziwa praca.

Taki tam offtop nie-IT.
Awatar użytkownika
zazu24
AS gaduła
Posty: 423
Rejestracja: 16 sty 2013, 11:00
Lokalizacja: Śląsk

Re: Czy można zarabiać przez Internet?

Post autor: zazu24 »

Jedyne, co udało mi się zarobić w necie to na nogazpolaka.pl . Wrzuciłam kilka prac maturalnych i o dziwo, kilka złotych na tym zarobiłam.
Teraz zarejestrowałam się na inclick.pl, z polecenia. Zobaczymy, czy to przeżyję.
mam problem. często bywam wesoła, ale nie pamiętam już, kiedy ostatnio byłam szczęśliwa.'
Awatar użytkownika
Kerrigan
ASiołek
Posty: 81
Rejestracja: 29 paź 2013, 16:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy można zarabiać przez Internet?

Post autor: Kerrigan »

dimgraf pisze:
Á propos Javy... Czy Java i JavaScript to nie to samo?
Nie, wszyscy to mylą ale nie ma chyba żadnego podobieństwa.
Java tak samo jak C++ jest językiem obiektowym. Jednak Java ma fajne bilioteki dzieki którym można pisać proste gierki, w C++ trzeba by było wspomóc się OpenGL (tzw GLUT-em do Visual Studio), co zamula już w fazie programowania.

Co do zarabiania w internecie to trzeba znaleźć cokolwiek co można robić zdalnie. Często trzeba np 3 miesiące pracować w firmie by potem uznali że jesteś godzien pracy zdalnej. Ja dzięki czemuś takiego z domu zajmuję się bazami danych i raportami z nich.

Podobno też jest zapotrzebowanie na korepetycje online oraz robienie programów i zadań dla studentów. Zajmowałam się tym trochę, głównie pisaniem programów i robieniem zadań z matematyki wyższej.
Awatar użytkownika
Artur_1988_as
pASibrzuch
Posty: 215
Rejestracja: 25 paź 2013, 20:21
Lokalizacja: network
Kontakt:

Re: Czy można zarabiać przez Internet?

Post autor: Artur_1988_as »

Co do zarabiania w internecie to trzeba znaleźć cokolwiek co można robić zdalnie. Często trzeba np 3 miesiące pracować w firmie by potem uznali że jesteś godzien pracy zdalnej. Ja dzięki czemuś takiego z domu zajmuję się bazami danych i raportami z nich.
Bazami danych typu SQL ?
„nie ważne jest to co robimy za życia, i jak długo ono trwa... liczy się to że przeżyliśmy je szczęśliwie”
Awatar użytkownika
Kerrigan
ASiołek
Posty: 81
Rejestracja: 29 paź 2013, 16:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy można zarabiać przez Internet?

Post autor: Kerrigan »

No tak. Choć robiąc raporty używam innego języka. X++ się zwie i w moich oczach jest połączeniem C++/Javy/SQL. Całkiem przyjemny język :)
ODPOWIEDZ