Cytaty, sentencje, złote myśli

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!
Awatar użytkownika
marisaxyz
alabAStrowy bożek
Posty: 1230
Rejestracja: 8 gru 2011, 15:34

Re: Cytaty, sentencje, złote myśli

Post autor: marisaxyz »

Warszawianka40+ pisze:
Indiana pisze:
Warszawianka40+ pisze:
Indiana mam prośbę; zmień awatar. Albo nie pisz obok moich postów. Bo jak patrzę to odruchowo zatykam nos - jakoś mi się źle kojarzy. Nie chcę, żeby Użytkownicy kojarzyli to coś ze mną jak jest obok moich wypowiedzi.
nie wiem o co chodzi :shock:
Warszawianka40+ pisze:
Indiana pisze:
Warszawianka40+ pisze: Ktoś wie może, skąd to jest?
Przepraszam wszystkich za tę małą dygresję nie na temat i jako rekompensatę podaję zabawny cytat:

"Większość głupich uwag ma tylko jeden cel: sprowokować nas. Mamy się unieść gniewem, oburzyć. Mamy na to zareagować i zajmować się intensywnie tym powiedzeniem." (z książki Barbary Berckhan "Inteligentny sposób radzenia sobie z głupimi uwagami i docinkami")
nie zrekompensowało
Last night I felt
real arms around me.
No hope, no harm,
just another false alarm...
Awatar użytkownika
Warszawianka40+
AS gaduła
Posty: 427
Rejestracja: 1 lip 2016, 12:37

Re: Cytaty, sentencje, złote myśli

Post autor: Warszawianka40+ »

Indiana pisze:
wyrwana_z_kontekstu pisze:Z okazji rocznicy urodzin Osieckiej, dla wszystkich, którzy kiedykolwiek poczuli te słowa na własnej skórze:

Ktoś mi mówi:”Nie chcę, nie dbam, żartuję”, a ja po prostu nie słucham, nie słyszę. Albo słyszę: „Kocha, lubi, szanuje”. Potem pojawiam się w punkcie wyjścia, na jakiejś pustej stacji, zaryczana, pokaleczona, z bałaganem w sercu jak w tobołku u Cyganki i… brnę w następne nieszczęście.
A co panienka taka sentymentalna dzisiaj ? Znowu depresja ? :wink:
"Zawsze znajdzie się osa, by ukłuć twarz mokrą od łez."
(przysłowie wschodnie)
"Czasem lepiej jest milczeć niż mówić;
I nie trzeba mścić się słowem,
gdzie sama za siebie mści się prawda."
Inigo de Loyola
Awatar użytkownika
urtika
sASanka
Posty: 2427
Rejestracja: 27 maja 2008, 21:06

Re: Cytaty, sentencje, złote myśli

Post autor: urtika »

Warszawianka40+ pisze:"Ludzie którzy NIE lubią kotów w poprzednim wcieleniu musieli być myszami."

Cytat z magnesu na mojej lodówce.
Ktoś wie może, skąd to jest?
Faith Resnick, wyszukiwarka wszystko ci powie.

Dziś znalazłam sentencję Enesta Hemingwaya:
"Denerwowac się to znaczy mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych."
Quirkyalone
Claude
młodASek
Posty: 20
Rejestracja: 26 cze 2017, 17:31

Re: Cytaty, sentencje, złote myśli

Post autor: Claude »

W pewnej grze znalazł się cytat, który mnie ujął, chociaż dla wielu ludzi może brzmieć banalnie lub bez sensu. W każdym razie jest to sentencja opisująca członków zakonu, nieistotne jakiego.
"Opierają się chciwości, szerzą prawdę światu
gdy serce spokojne, płacze siedem mórz"


Inny godny uwagi cytat to słowa Carla Sagana.
"Cywilizacje albo wychodzą w kosmos, albo giną."
To jak ktoś lubi naukowe teorie.

A wczoraj natknąłem się jeszcze na cytat Forda, tego od samochodów, który podsumował rolę ludzi myślących inaczej.
"Gdybym na początku swojej kariery jako przedsiębiorcy zapytał klientów, czego chcą, wszyscy byliby zgodni: chcemy szybszych koni. Więc ich nie pytałem."
Wydawało mi się, że kiedyś to słyszałem, ale nie byłem pewien.
Awatar użytkownika
urtika
sASanka
Posty: 2427
Rejestracja: 27 maja 2008, 21:06

Re: Cytaty, sentencje, złote myśli

Post autor: urtika »

Idź swoją drogą, a ludzie niech mówią, co chcą.
Dante Alighieri
Quirkyalone
Awatar użytkownika
Słomiany Zapał
ASter
Posty: 621
Rejestracja: 2 lis 2015, 16:31

Re: Cytaty, sentencje, złote myśli

Post autor: Słomiany Zapał »

"Egoizm nie polega na tym, że żyje się tak, jak się chce, lecz na żądaniu od innych, by żyli tak, jak my chcemy." - Oscar Wilde
„Tak więc ktoś zakłada swój własny ogród i zdobi swoją własną duszę,zamiast czekać, aż ktoś inny przyniesie mu kwiaty”–Jorge Luís Borges
„Cała frajda nie polega na bieganiu za motylem, ale na zadbaniu o swój ogród tak, aby motyle same do Ciebie przylatywały.”–Mario Quintana
Krzysztof85
młodASek
Posty: 29
Rejestracja: 12 lut 2018, 21:55
Lokalizacja: Okolice Poznania

Re: Cytaty, sentencje, złote myśli

Post autor: Krzysztof85 »

Dobrze widzi się tylko sercem (Antoine de Saint-Exupéry, "Mały Książę").
Najtrwalszymi zasadami wszechświata są przypadek i błąd (Frank Herbert "Diuna").
Podejrzewając swoją śmiertelność, zaznajemy początku grozy; upewniając się, że jesteśmy śmiertelni, zaznajemy jej końca (Frank Herbert, "Dzieci Diuny").
Awatar użytkownika
Słomiany Zapał
ASter
Posty: 621
Rejestracja: 2 lis 2015, 16:31

Re: Cytaty, sentencje, złote myśli

Post autor: Słomiany Zapał »

"Krytykuj przyjaciela w cztery oczy, a chwal przy świadkach" - Leonardo da Vinci.
"Człowiek naraża się na łzy, gdy raz pozwoli się oswoić." - Antoine de Saint-Exupery
"Korzeń jest kwiatem, co gardzi sławą." ~Khalil Gibran
"Harmonijne życie w tym dziwnym świecie jest możliwe wtedy, gdy próbujemy zmienić rzeczy, które nas denerwują, albo kiedy wszystko akceptujemy." - John C. Parkin
"Zdrowa miłość do samego siebie oznacza, że nie czujemy przymusu, aby tłumaczyć się przed sobą lub innymi, dlaczego jedziemy na wakacje, dlaczego śpimy dłużej, dlaczego kupujemy sobie nowe buty, dlaczego rozpieszczamy siebie od czasu do czasu. Czujemy się komfortowo robiąc rzeczy, które dodają wartości i piękna do naszego życia." - Andrew Matthews
"Myślę, że każdy jest dziwny. Powinniśmy wszyscy celebrować naszą indywidualność i nie wstydzić się jej." - Johnny Depp
"Ludzie, którzy potrzebują najwięcej akceptacji dostają jej najmniej, a ludzie, którzy potrzebują najmniej akceptacji dostają jej najwięcej." - Wayne Dyer
"Bądź tym kim jesteś i mów to, co czujesz, ponieważ ci, którzy mają z tym problem nie są ważni, a ci, którzy są ważni nie mają z tym problemu." - Fritz Perls
Awatar użytkownika
urtika
sASanka
Posty: 2427
Rejestracja: 27 maja 2008, 21:06

Re: Cytaty, sentencje, złote myśli

Post autor: urtika »

"Życie jest zbyt krótkie, aby pić niedobre wino, nie jeść lodów i marnować czas na ludzi, którzy nie przeskoczyliby dla nas kałuży. Nie traćmy go na kiepski seks, nieszczęśliwe związki i wszystkie inne g*wniane znajomości."
Rafał Wicijowski
Quirkyalone
ODPOWIEDZ