Dieta bezglutenowa

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!
Awatar użytkownika
dziwożona
tłumok bezczASowy
Posty: 1940
Rejestracja: 29 lut 2008, 20:29
Lokalizacja: z bagien i uroczysk
Kontakt:

dieta bezglutenowa

Post autor: dziwożona »

Umrę niebawem. Mam wrażenie, że rozpadam się na kawałki. Znowu jestem chora i jest mi coraz gorzej, ale co się dziwić, skoro leczą mnie tacy lekarze:
Z serii: spirala absurdu nieustająca.
Idę do lekarza, który przeprowadza ze mną wywiad:
- Bierze pani jakieś leki na stałe?
- Tak. Emanerę.
- Co to jest? - pyta lekarz (?)
- Inhibitor pompy protonowej - odpowiadam.
- Choruje pani jeszcze na coś?
- Tak, mam autoimmunologiczne zapalenie tarczycy.
- Na podstawie jakich badań stwierdzono to?
- Przede wszystkim antyTPO, które jest tysiąckrotnie przekroczone.
- Anty co? Niech pani mi to przeliteruje, zapisze i w domu doczytam.
O_O
Seks należy tępić, gdyż z niego biorą się dzieci - źródło naszej nieustającej, pedagogicznej udręki.
Awatar użytkownika
urtika
sASanka
Posty: 2427
Rejestracja: 27 maja 2008, 21:06

Re: Nie jestem hepi, bo...

Post autor: urtika »

Dziwożono, zastosuj dietę bezglutenową. Przynajmniej spróbuj, zrób sobie taki eksperyment przez miesiąc i obserwuj swój organizm.
Niektórzy ludzie po jej zastosowaniu pozbyli się chorób z autoagresji a także stracili zbędne kilogramy, zwłaszcza sadło na brzuchu. Zresztą, poczytaj sama o tym.
Nawet jeśli to nie pomoże, na pewno nie zaszkodzi.
Quirkyalone
Awatar użytkownika
dziwożona
tłumok bezczASowy
Posty: 1940
Rejestracja: 29 lut 2008, 20:29
Lokalizacja: z bagien i uroczysk
Kontakt:

Dieta bezglutenowa

Post autor: dziwożona »

Urtika. Słyszałam o tym. Kobieta w poczekalni u endo twierdziła, ze tak zbiła sobie aTPO z kilku tysięcy do stu (norma jest 5). Ja mam ponad tysiąc.
Podrzuciłabyś mi jakieś linki i przykładowe dania? Nie mam siły szukać. Proszę.
Seks należy tępić, gdyż z niego biorą się dzieci - źródło naszej nieustającej, pedagogicznej udręki.
Libra

Re: Nie jestem hepi, bo...

Post autor: Libra »

Niektórzy ludzie po jej zastosowaniu pozbyli się chorób z autoagresji
i mnie to zaciekawiło. Ja akurat bezproblemowa w tym zakresie ale moja bliska koleżanka problemy ma i z tarczycą i co jest dla niej najboleśniejsze, z włosami- a właściciwie ich totalnym brakiem. Może, może...
Awatar użytkownika
urtika
sASanka
Posty: 2427
Rejestracja: 27 maja 2008, 21:06

Re: Nie jestem hepi, bo...

Post autor: urtika »

Trochę teorii, dlaczego warto spróbować:
http://pracownia4.wordpress.com/2010/01 ... cie-zabic/
http://forum.celiakia.pl/ - mnóstwo, mnóstwo przepisów. I linki do blogów bezglutenowych.
Jak jeszcze znajdę coś szczególnie ciekawego, to wrzucę.
Quirkyalone
Awatar użytkownika
dziwożona
tłumok bezczASowy
Posty: 1940
Rejestracja: 29 lut 2008, 20:29
Lokalizacja: z bagien i uroczysk
Kontakt:

Re: Dieta bezglutenowa

Post autor: dziwożona »

W niektórych publikacjach jest napisane, że Haschimoto to objaw celiaklii. Ciekawe.
Seks należy tępić, gdyż z niego biorą się dzieci - źródło naszej nieustającej, pedagogicznej udręki.
Awatar użytkownika
Artur_1988_as
pASibrzuch
Posty: 215
Rejestracja: 25 paź 2013, 20:21
Lokalizacja: network
Kontakt:

Re: Dieta bezglutenowa

Post autor: Artur_1988_as »

Mam niby celiake, jak bylem mały i mama była to do lekarza chodziła ze mną, teraz mamy nie ma a u lekarza to bylem dawno bardo... w sumie to żywię się zupkami z proszku i tyle, i jest ok. no i ćpanie i alkohol, nie czuje nic :P
„nie ważne jest to co robimy za życia, i jak długo ono trwa... liczy się to że przeżyliśmy je szczęśliwie”
Awatar użytkownika
dziwożona
tłumok bezczASowy
Posty: 1940
Rejestracja: 29 lut 2008, 20:29
Lokalizacja: z bagien i uroczysk
Kontakt:

Re: Dieta bezglutenowa

Post autor: dziwożona »

Celiaklia okazała się strzałem w dziesiątkę.
Seks należy tępić, gdyż z niego biorą się dzieci - źródło naszej nieustającej, pedagogicznej udręki.
Agape
gimnASjalista
Posty: 11
Rejestracja: 20 paź 2013, 10:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dieta bezglutenowa

Post autor: Agape »

No to witaj w klubie tysięcy kobiet, ja też mam Hashimoto plus RZS. Potwierdzam dieta bezglutenowa obowiązkowa i najlepiej wegańska.
Awatar użytkownika
dziwożona
tłumok bezczASowy
Posty: 1940
Rejestracja: 29 lut 2008, 20:29
Lokalizacja: z bagien i uroczysk
Kontakt:

Re: Dieta bezglutenowa

Post autor: dziwożona »

Podobno aTPO potrafi spaść przy diecie bezglutenowej. Ja, jakbym miała 100 (przy normie 5) to i tak bym była szczęśliwa. Ostatnie wyniki dobijają 2 tysięcy. Jak żyć, kiedy organizm sam z sobą idzie na wojnę? Chociaż, jakie to ma znaczenie, czy ktoś ma tysiąc, dwa, czy tak jak pewna pacjentka, którą spotkałam u endo, 5 tysięcy? I właśnie ona sobie zbiła te pięć tysięcy do tysiaka nie jedząc produktów glutenowych.
Seks należy tępić, gdyż z niego biorą się dzieci - źródło naszej nieustającej, pedagogicznej udręki.
Awatar użytkownika
Artur_1988_as
pASibrzuch
Posty: 215
Rejestracja: 25 paź 2013, 20:21
Lokalizacja: network
Kontakt:

Re: Dieta bezglutenowa

Post autor: Artur_1988_as »

Można się też żywić bezglutenową kaszka dla niemowląt... taki sposób mi czasem odpowiada... bo proces jedzenia (łyżka, widelec) mnie irytuje. przecież w tym chodzi o to by się strawiło i dostarczyło do organizmu substancji odżywczych. więc czy nie lepiej to uprościć?, (to takie moje podejście). Bo nie wyobrażam sobie by myć gary itp, no po co? W sumie przewód pokarmowy zastąpił bym baterią albo coś takiego. Przecież chodzi o zasilanie organizmu tylko.

(to co napisałem, to moje osobiste podejście do tego tylko, nic nie sugeruje nikomu)
„nie ważne jest to co robimy za życia, i jak długo ono trwa... liczy się to że przeżyliśmy je szczęśliwie”
Awatar użytkownika
urtika
sASanka
Posty: 2427
Rejestracja: 27 maja 2008, 21:06

Re: Dieta bezglutenowa

Post autor: urtika »

Dzisiaj w księgarni wypatrzyłam i potem przejrzałam książkę związaną z tematem. To Niebezpieczne zboża Bożeny Przyjemskiej. Autorka również widzi związek między spożywaniem produktów glutenowych a chorobami z autoagresji. Książka wydaje się interesująca. Opis tutaj: http://www.dobreksiazki.pl/b21531-niebe ... -zboza.htm
Quirkyalone
Awatar użytkownika
dziwożona
tłumok bezczASowy
Posty: 1940
Rejestracja: 29 lut 2008, 20:29
Lokalizacja: z bagien i uroczysk
Kontakt:

Re: Dieta bezglutenowa

Post autor: dziwożona »

Jestem na diecie bezglutenowej. Od razu widzę ogromne zmiany na lepsze. Czuję się jak młody bóg, a raczej bogini. Myślę, że na te długofalowe skutki muszę poczekać.
Seks należy tępić, gdyż z niego biorą się dzieci - źródło naszej nieustającej, pedagogicznej udręki.
Libra

Re: Dieta bezglutenowa

Post autor: Libra »

Też się pomalutku przestawiam (większość tego c ostatnio jem było bezglutenowe, a nawet nie wiedziałam :P )- dziś na śniadanie bedą naleśniki na mące kukurydzianej, ciasto właśnie odpoczywa :D

edit.

strasznie wiatropędna ta kukurydzianka :roll:

Głównie kaszą jaglaną, ciecierzycą i pomidorami się żywię, obok bananów :wink:
Awatar użytkownika
ivi
pASibrzuch
Posty: 211
Rejestracja: 1 sie 2008, 21:14

dieta bezglutenowa

Post autor: ivi »

Też wsuwam kaszę jaglaną,pychota
ODPOWIEDZ