Głosy

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!
Awatar użytkownika
Sherly
AS gaduła
Posty: 476
Rejestracja: 17 mar 2014, 16:22
Lokalizacja: Gallifrey

Re: Głosy

Post autor: Sherly »

melodia pisze:
Sherly pisze:
melodia pisze:Najbardziej to mi się podoba... głos Włóczykija z "Muminków", naprawdę! Taki ciepły, spokojny :mrgreen:
Uwielbiałam głos Włóczykija :D W sumie nadal uwielbiam. Najlepsza postać z Muminków :-)
Ja to się w nim kochałam jak byłam mała XD
To samo ;P To wina postaci, miał cudowny charakter :D Głos dopełniał całości.

Żeby pozostać w temacie, powiem że bardzo mnie intryguje falset. Kolekcjonuję wykonawców śpiewających falsetem :D
Libra

Re: Głosy

Post autor: Libra »

melodia pisze: I malutkie dzieci mają też słodki głos..
a mnie takie miauczenie jak z kreskówek działa na nerwy. Bardzo.

Generalnie to bardzo lubię jak maluch nie słuchajac matki leci i nagle się wyrżnie i wyje, albo stuknie o coś łbem i się drze(u mnie w pracy często ładują tak łbami o ladę, próbują wejść pod jej blat nie bacząc na to, że jej brzeg wypada w połowie czoła), cieszę się wtedy w duchu, że dobrze , dobrze mu tak!!
Jak widać nie powinnam mieć własnych :wt:
Awatar użytkownika
Sherly
AS gaduła
Posty: 476
Rejestracja: 17 mar 2014, 16:22
Lokalizacja: Gallifrey

Re: Głosy

Post autor: Sherly »

Libra pisze:
melodia pisze: I malutkie dzieci mają też słodki głos..
a mnie takie miauczenie jak z kreskówek działa na nerwy. Bardzo.

Generalnie to bardzo lubię jak maluch nie słuchajac matki leci i nagle się wyrżnie i wyje
Trochę to niepokojące :P Ale fakt, piskliwe dziecięce głosy są bardzo wkurzające. Trzeba być na nie nastawione na dłuższy czas by to zrozumieć.
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Głosy

Post autor: dimgraf »

Ja swojego głosu nie lubię i jak będę mieć czas chce się wybrać na kurs śpiewu m.in. po to by nauczyć się obniżać głos. Mam średni głos i mikrofony mają to do siebie, że dobrze reagują właśnie z niskimi głosami, a im wyższy tym bardziej jest "uwydatniona" piskliwość. Paradoksalnie wiele osób jak krzyczy podnosi też barwę, a więc krzyk jest piskliwy, a mi natomiast wkładając więcej wysiłku w głośność udaje się uzyskać głos o niższej barwie. Tylko właśnie ja nie lubię krzyczeć, taka swego rodzaju nieśmiałość powoduje, że wolę mówić cicho i spokojnie, a to niestety nie wpływa na lepszą pracę przepony. Ale już się przyzwyczaiłem do tego, że mikrofony mnie zniekształcają i przestałem się przejmować.

I znalazłem taką oto ciekawostkę i co prawda mało ważną dla antydzieciatych asów ale - niski głos, silne mięśnie i duży penis mogą cechować kiepski materiał do przedłużenia gatunku :D więcej: http://facet.wp.pl/kat,1007849,wid,1632 ... aid=112a91
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Awatar użytkownika
Heremis87
pASjonat
Posty: 811
Rejestracja: 18 gru 2013, 22:05
Lokalizacja: Śląski Rzym
Kontakt:

Re: Głosy

Post autor: Heremis87 »

dimgraf pisze:I znalazłem taką oto ciekawostkę i co prawda mało ważną dla antydzieciatych asów ale - niski głos, silne mięśnie i duży penis mogą cechować kiepski materiał do przedłużenia gatunku :D więcej: http://facet.wp.pl/kat,1007849,wid,1632 ... aid=112a91
:D Jeśli to prawda to mam chyba niezłe geny, tyle że mają pecha, bo trafiły na mnie :P

Mój śpiew brzmi tragicznie, co prawda podśpiewuję lub nucę, ale głównie jak jestem sam w pokoju oraz w kościele, tam jakoś się nie wstydzę. Ogólnie strasznie fałszuję i nie mam wyczucia, a głosem trudno mi operować.
Rzekł Jezus: "Bądźcie tymi, którzy przechodzą mimo!"
Ewangelia Tomasza 42

"Dla radowania się i bólu człowiek urodził się na ziemi. Jeśli to rozumiemy dobrze, bezpiecznie przez ten świat idziemy."
William Blake
panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

Re: Głosy

Post autor: panna_x »

mój głos jest dla mnie neutralny, ani mi nie przeszkadza, ani zachwyca, choć mam problem, bo mówię bardzo cicho, ogólnie jestem intro, więc z trudem się otwieram.
głosy, które mi się podobają: Agnieszka chylińska, benedict Cumberbatch, peta wilson ( niski i z chrypką, to taka mniej znana aktorka), śmiech eddiego murphy'ego, głos Jorji Fox ( aktorka z cSI Las Vegas), głos Emily Procter ( bardzo delikatny, subtelny, słodki, eteryczny, jak i sama aktorka, grająca w CSI Miami), głos Lany del Rey ( piosenkarka), głos Tilla Lindemanna ( wokalista Rammstein), Sarah Michelle Gellar ( też uchodzi za delikatny, dziewczęcy), emma Roberts ( mniej znana aktorka, raczej dopiero zaczyna,z młodszego pokolenia, jest córką Erica i bratanicą Julii, lubię jej głos i wygląd też).
Awatar użytkownika
EmiMaja
ASiołek
Posty: 74
Rejestracja: 15 lip 2014, 00:02
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Głosy

Post autor: EmiMaja »

O swoim głosie słyszę od znajomych sporo... np dość często, że jest androgyniczny, wysoki ale androgyniczny, kobiecy, a ktoś mi w liceum powiedział, że radiowy :P Raz jakiś sąsiad się nim zachwycał:" Ale pani ma ładny głos" :lol: Na nagraniach wychodzi dziwnie, ale to pewnie dlatego, że mikrofon zniekształca. Czasami myślę, czy sobie go nie podwyższyć trochę ćwiczeniami, żeby z andro-kobiecego stał się po prostu kobiecy. Ale jakoś nie mogę się za to zabrać :P Czy mi się podoba, to trudno powiedzieć... na tych nagraniach nie. W realu już lepiej ale nie jest to pełnia zadowolenia. Dodam, że czasami, w najmniej spodziewanych momentach łapie mnie chrypa i brzmię gorzej niż facet. Nie wiem, jak temu zaradzić, bo lekko mnie ta wada wyprowadza z równowagi. A wszystkie Vocalery Medy działają jednorazowo i musiałabym je brać garściami :?


Jeśli chodzi o głosy innych osób, to na pewno w muzyce Andrea Bocelli czy Axl Rose ( ten ostatni był taki piękny w młodości :rozowe: ) Z kobiet to klasycznie - Celine Dion.
Z dubbingu to nieżyjący już Mel Blanc, Don Messic ( który zafascynował mnie na tyle, że aż skusił do przeczytania swojej biografii ) czy współczesny Frank Welker. Z głosów kobiecych Tara Strong.
Andro - Gyne
2 in 1
ODPOWIEDZ