ślub od 1 wejrzenia

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!
panna_x
ASoholik

ślub od 1 wejrzenia

Post autor: panna_x » 15 lis 2016, 12:58

czy ktoś ogląda ten program? ja nie, ale jest tematem nr 1 w mojej pracy. co o nim sądzicie? czy rzeczywiście można dopasowac ludzi w ten sposób? jacy są uczestnicy?

Awatar użytkownika
adenozyna
pASibrzuch

Re: ślub od 1 wejrzenia

Post autor: adenozyna » 17 lis 2016, 16:03

obejrzyj sobie z 2 odcinki to zobaczysz co i jak

http://player.pl/programy-online/slub-o ... inki,4625/

deejay
ASiołek

Post autor: deejay » 18 lis 2016, 01:53

Obejrzałam z matką kawałek tego programu, bo ona lubi takie rzeczy. Była sobie jedna z par. Koniec eksperymentu. On - zakochał się, chce pozostać mężem, ona - nie kocha, chce rozwodu, nie chce słuchać o daniu szansy. On - stara się 'trzymać fason', ale widać jak mu trudno. Dla mnie to chore, taka zabawa uczuciami w imię rozrywki/jakiegoś badania socjo/nie wiem czego. Przypomina mi łagodniejszą formę eksperymentu, na którym oparto teorię o "efekcie Lucyfera".

panna_x
ASoholik

Post autor: panna_x » 18 lis 2016, 10:08

z drugiej strony ci ludzie sami się tam zgłosili, nikt ich nie zmusza. to też ciekawa kwestia psychologiczna: co skłania ludzi do brania w tym udziału, do takiego medialnego ekshibicjonizmu? przecież to nie bigbrother żeby wygrać kasę ( motywację pieniężną nawet rozumiem, to jest dla wielu silny bodziec). ale tu nic nie wygrywają. jakim typem osobowości są tacy ludzie? i czy rzeczywiście można stworzyć udane pary na podstawie jakichś badań psychologicznych? podobno małżeństwa z rozsądku rzadziej się rozpadają niż z miłości.

Awatar użytkownika
adenozyna
pASibrzuch

Post autor: adenozyna » 21 lis 2016, 11:08

https://youtu.be/tS70I9s2LBE?list=PLwEI ... hZJtei095i
Pasujący do tematu wykład Dlaczego kobieta zmienną jest? prof. Bogusława Pawłowskiego czyli tego Pana, który jest antropologiem dobierającym pary w programie Ślub od pierwszego wejrzenia.

Indiana
fantAStyczny

Post autor: Indiana » 21 lis 2016, 13:27

panna_x pisze:podobno małżeństwa z rozsądku rzadziej się rozpadają niż z miłości.
najlepiej się kierować i jednym i drugim xD

Awatar użytkownika
wyrwana_z_kontekstu
mASakra

Post autor: wyrwana_z_kontekstu » 7 gru 2016, 13:51

Żadna z par nie przetrwała. Dwie rozpadły się z powodu braku chemii (Ewy do Darka i Krystiana do Magdy), trzecia z powodu odmiennych charakterów (Natalia chciała być zdobywana, a Jacek, choć był bardzo miły i widać było, że żona mu się podoba, to traktował ją jak koleżankę).
Zatem mimo że w zamyśle miały to być małżeństwa z rozsądku, to rozpadły się przez brak motyli.

Awatar użytkownika
DZIEWICA8
zarASek

Post autor: DZIEWICA8 » 23 sty 2017, 18:35

Ja nie oglądam tych wszystkich głupawych problemów typu "Rolnik szuka żony", "Kto poślubi mojego syna"?, "Randka w łóżku" czy "Ślub od pierwszego wejrzenia". Dla mnie to jest po prostu żałosnej prostackie, żeby sprawy dotyczące kwestii intymnych i osobistych rozgrywać przed kamerami i robić z tego widowisko. Naprawdę nie wszystko jest na pokaz i na sprzedaż.
"Boże, daj mi pogodę ducha, abym godziła się z tym, czego zmienić nie mogę,
odwagę, abym zmieniała to, co zmienić mogę, i mądrość, abym zawsze potrafiła
odróżnić jedno od drugiego."

DZIEWICA8

ODPOWIEDZ