Homeopatia

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!
Awatar użytkownika
Warszawianka40+
AS gaduła
Posty: 427
Rejestracja: 1 lip 2016, 12:37

Re: Homeopatia

Post autor: Warszawianka40+ »

Sightless Serpent pisze:Dziwić się potem, że rośnie liczba nawiedzonych ludzi, którzy mówią, że szczepionki powodują autyzm albo Ziemia jest płaska, bo słyszeli od koleżanki, która słyszała od swojej koleżanki, która zaś przeczytała na jakimś forum przypadkowy post karyny69, więc to musi być najświętsza prawda. Jak Ci powiem, że skok na golasa do basenu wypełnionego kaktusami leczy hemoroidy i dodam formułkę "potwierdzone info, sprawdzałam na sobie", to też łykniesz bez popijania?
No nie... zawsze oceniamy najpierw osobę, która głosi jakąś opinię. Jeśli uważamy że jest głupia, to zwykle nie czytamy nawet jej postów. Ale zdarzają się na forach ludzie sensowni i z nimi wymieniamy poglądy :D

Co wiem o Użytkowniczce SSerpent?

"Mam dość słabą kartę graficzną i ograniczony budżet, więc nie szaleję zbytnio z grami, ale stawiam kroki w kierunku znalezienia sobie jakiejś pracy i ewentualnym upgrade mojego ziemniaczanego komputera.
Uwielbiam się przytulać, ale rzadko mam okazję. Pozwalam się dotykać bardzo niewielu osobom i hmm, ostatnie porządne tulenie zaliczyłam grubo ponad rok temu
Niedopuszczalne. Gdybym usłyszała od faceta taką bzdurę, wyleciałby z hukiem zanim dokończyłby zdanie. Nie uznaję otwartych związków i nie idę w tej sprawie na żadne kompromisy.
Zawsze nazywam rzeczy po imieniu, taki mam charakter. To chyba nie powód, żeby na podstawie przypadkowej wypowiedzi robić mi jakąś biedną psychoanalizę i szukać dziury w całym.
Oczywiście, nazywanie pierdół pierdołami to głęboki uraz
Jak czytam te pierdoły o astrologii czy innej ezoteryce, to mimowolnie się śmieję, zwłaszcza jeżeli ktoś pisze w taki sposób, jakby była to najświętsza prawda. No ale mniejsza. Spotkało mnie w życiu trochę złych rzeczy, chociaż traumatyczną mogłabym nazwać tylko sytuację z ojcem alkoholikiem. Mimo ż...
Hm, nie zaszkodzi spróbować! Jeżeli nie tolerujesz kobiet z nadwagą, to sugeruję wycofanie się :diabel: Jestem Marta, mam 22 lata, mieszkam w Mielcu (woj. podkarpackie jeżeli nazwa nic nie mówi). Dość spokojna ze mnie dziewczyna, chociaż potrafię się zmienić w rozjuszonego smoka, jeśli coś wyjątkow
Boję się pająków - do tego stopnia, że gdy jednego zobaczę, paraliżuje mnie strach. Najgorszy scenariusz - pająk idzie w moją stronę, a ja nie mogę się ruszyć i od niego uciec. Kilka razy się tak stało... generalnie nie polecam :diabel: Mam też jakiś rodzaj fobii społecznej
Boję się pająków - do tego stopnia, że gdy jednego zobaczę, paraliżuje mnie strach. Najgorszy scenariusz - pająk idzie w moją stronę, a ja nie mogę się ruszyć i od niego uciec. Kilka razy się tak stało... generalnie nie polecam :diabel: Mam też jakiś rodzaj fobii społecznej
Jestem świadoma wad w swoim wyglądzie (nadwaga między innymi), ale nie mam z tego powodu kompleksów. Podobam się sobie, dobrze czuję się w swoim ciele i stawiam to wyżej niż opinie przypadkowych ludzi.
Najbardziej irytują mnie zdrobnienia - ale z nich wszystkich wyjątkową alergię mam na pieniążki, chlebek i Martusię. Jeżeli ktoś zdrabnia moje imię, to automatycznie go nie lubię. Jest kilka osób z rodziny, które robią to złośliwie,
jestem introwertyczką, uczę się w szkole policealnej, lubię gry MMORPG, piszę opowiadania jeżeli akurat pobł
Jestem Marta, mam 22 lata.
Ślęczę nad postem od kwadransa i w sumie nie wiem, co chciałabym napisać"

No wybacz, ktoś taki nie będzie raczej dla nikogo autorytetem - nie masz nic ciekawego do powiedzenia i niewiele sobą reprezentujesz.
"Czasem lepiej jest milczeć niż mówić;
I nie trzeba mścić się słowem,
gdzie sama za siebie mści się prawda."
Inigo de Loyola
Awatar użytkownika
Sightless Serpent
ASiołek
Posty: 97
Rejestracja: 14 maja 2017, 22:47

Re: Homeopatia

Post autor: Sightless Serpent »

Ojoj, chyba trafiłam w czuły punkt. Może udam, że się tym przejmę, to sobie pójdziesz wróżyć z fusów gdzie indziej i dasz ludziom spokój :lol:
Awatar użytkownika
pzonko
starszASek
Posty: 42
Rejestracja: 4 maja 2015, 13:36

Re: Homeopatia

Post autor: pzonko »

Warszawianka40+ pisze: Normalni ludzie wiedzą, że światem rządzą pieniądze. Że istnieją różne lobby - oraz, że pani w szkole musi na lekcjach mówić co każą a nie co myśli naprawdę, bo straci pracę.
:lol: No nie z tym lobby to już przesadziłaś, pani w szkole mówi to co jest w podstawie programowej, podstawę programową ustala ministerstwo edukacji, zarządzane przez rząd demokratycznie wybierany głosami obywateli, w tym twoim głosem, lobbowanie nie ma tu nic do rzeczy.

Rząd ustala standardy które muszą przechodzić nowe leki(więc tak jakby utrudnia pracę przemysłowi farmaceutycznemu), leki homeopatyczne tych prób nie muszą przechodzić więc proszę nie wyjeżdżaj mi tu z teoriami spiskowymi o tym że rząd wspomaga koncerny farmaceutyczne a biednych homeopatów uciska, bo jak już to producenci preparatów homeopatycznych mogą do woli oszukiwać ludzi a koncerny muszą zawsze udowadniać naukowo że nowy lek działa.
Warszawianka40+ pisze:
No nie... zawsze oceniamy najpierw osobę, która głosi jakąś opinię. Jeśli uważamy że jest głupia, to zwykle nie czytamy nawet jej postów. Ale zdarzają się na forach ludzie sensowni i z nimi wymieniamy poglądy :D

Co wiem o Użytkowniczce SSerpent?[...]
[...]No wybacz, ktoś taki nie będzie raczej dla nikogo autorytetem - nie masz nic ciekawego do powiedzenia i niewiele sobą reprezentujesz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Homeopatia

Post autor: Viljar »

No nie z tym lobby to już przesadziłaś, pani w szkole mówi to co jest w podstawie programowej, podstawę programową ustala ministerstwo edukacji, zarządzane przez rząd demokratycznie wybierany głosami obywateli, w tym twoim głosem, lobbowanie nie ma tu nic do rzeczy.
Do tego odniosłem się w innym wątku. Argument zaiste śmieszny :)
Rząd ustala standardy które muszą przechodzić nowe leki(więc tak jakby utrudnia pracę przemysłowi farmaceutycznemu), leki homeopatyczne tych prób nie muszą przechodzić więc proszę nie wyjeżdżaj mi tu z teoriami spiskowymi o tym że rząd wspomaga koncerny farmaceutyczne a biednych homeopatów uciska, bo jak już to producenci preparatów homeopatycznych mogą do woli oszukiwać ludzi a koncerny muszą zawsze udowadniać naukowo że nowy lek działa.
A to jest prawda. Dowodem tego fakt, że w swojej pracy co i raz dostaję dokumenty dotyczące testów tego czy innego leku, zaś w przypadku preparatów homeopatycznych dostaję tylko ulotki reklamowe. Dość naciągane, nawiasem mówiąc.

Nie da się jednak ukryć, że producenci leków potrafią lobbować niezwykle skutecznie. Tego z kolei dowodzi fakt regularnych, gigantycznych kar nakładanych na koncern GSK za łapówkarstwo. Koncern na te kary stać, co świadczy o tym, że bardziej im się opłaca łamać prawo i działać jak dotychczas, niż stosować się do zasad uczciwej konkurencji.
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
Awatar użytkownika
Warszawianka40+
AS gaduła
Posty: 427
Rejestracja: 1 lip 2016, 12:37

Re: Homeopatia

Post autor: Warszawianka40+ »

Przonko i Viljar napisali kolejno:
"Rząd ustala standardy które muszą przechodzić nowe leki(więc tak jakby utrudnia pracę przemysłowi farmaceutycznemu), leki homeopatyczne tych prób nie muszą przechodzić więc proszę nie wyjeżdżaj mi tu z teoriami spiskowymi o tym że rząd wspomaga koncerny farmaceutyczne a biednych homeopatów uciska, bo jak już to producenci preparatów homeopatycznych mogą do woli oszukiwać ludzi a koncerny muszą zawsze udowadniać naukowo że nowy lek działa.

A to jest prawda. Dowodem tego fakt, że w swojej pracy co i raz dostaję dokumenty dotyczące testów tego czy innego leku, zaś w przypadku preparatów homeopatycznych dostaję tylko ulotki reklamowe. Dość naciągane, nawiasem mówiąc."

Leki homeopatyczne na rynku są od dziesiątków lat te same. Taka sama firma, skład i nazwa.Więc nie potrzeba nad nimi nowych badań, bo są znane jako bezpieczne.
Poza tym jak twierdzicie, są nieszkodliwe bo nie działają... Więc po co sprawdzać to, co nieszkodliwe? To nielogiczne.

Koncerny farmaceutyczne muszą nie tyle udowadniać że nowy lek działa - bo działa zawsze, w ten czy inny sposób - ale że nie szkodzi. Homeopatii to nie dotyczy. Więc może leki homeopatyczne nie są badane, bo nie miałoby to sensu.

pzonko pisze:
Obrazek
Rozumiemy, że polecasz specyfik, który wielokrotnie stosowałeś. A może pożyczyłeś go od trolla "morowego"?
Ja nie potrzebuje, bo używam wyłącznie homeopatii.
pzonko pisze:
Tyle że to nic nie znaczy, ja też mogę se założyć firmę która będzie produkować tabletki z rozpuszczonym miliard razy ekstraktem z gęsiej wątroby i wymagać aby pracownicy mieli skończoną medycynę, ale to niczego nie udowodni i nie sprawi że mój produkt będzie działał
Raczej nie możesz SE założyć niczego ani nikogo zatrudnić... a tylko możesz sobie pomarzyć, prawda? Bo jesteś nieprzystosowany, najwyżej możesz obrażać kogoś w internecie, to wszystko. I o tym właśnie mówią wszystkie tutaj twoje posty.
"Czasem lepiej jest milczeć niż mówić;
I nie trzeba mścić się słowem,
gdzie sama za siebie mści się prawda."
Inigo de Loyola
Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Homeopatia

Post autor: Viljar »

Warszawianko40+, z lekami homeopatycznymi rzecz polega na tym, że na rynku pojawiają się nowe, ale ich działania nikt nie weryfikuje, więc to nie do końca tak, że są od lat te same. Pisząc o "działaniu", mam na myśli jakikolwiek wpływ na organizm człowieka - nieważne, czy dobry, czy zły. Poza tym, leki istniejące od lat i tak się testuje, gdyż nowe odkrycia medycyny sprawiają, że "stare" leki trzeba sprawdzić pod kątem nowej posiadanej wiedzy. Istnieją też np. nowe odmiany wirusów czy bakterii wywołującej znaną od lat chorobę - w takim przypadku też trzeba testować leki, żeby sprawdzić ich skuteczność wobec "młodego pokolenia" drobnoustrojów. Moim zdaniem leki homeopatyczne należałoby poddać tym samym procedurom.

Jednak w jednym się zgadzamy w tym temacie - na upartego można dowieść, że wszystko jest szkodliwe. Pamiętam, że w swoim czasie ktoś w europarlamencie wpadł na pomysł, żeby wycofać ze sprzedaży zioła, bo ich przedawkowanie może zaszkodzić. Stosując tę argumentację, należałoby wycofać ze sprzedaży wszystko, łącznie z mlekiem, pieczywem itp., bo w nadmiarze wszystko szkodzi. Z powodu takiej "argumentacji" w Polsce nie wolno np. hodować na działkach konopi siewnych (z których nie robi się marihuany, ale pewne napary - jak najbardziej), ani produkować absyntu, że niby jest na piołunie. Tymczasem ani napary z konopi, ani absynt nie są szkodliwe dla zdrowia - no, może absynt jest, jak się wypije za dużo, ale to samo dotyczy każdego alkoholu.
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
Awatar użytkownika
ivi
pASibrzuch
Posty: 211
Rejestracja: 1 sie 2008, 21:14

Re: Homeopatia

Post autor: ivi »

Czasem używam leków homeopatycznych, zazwyczaj do leczenia drobnych infekcji grypopodobnych, przebiegających z wysoką gorączką. Odpowiedź organizmu na podanie leku zazwyczaj jest, jakby to właściwie określić , hiperaktywna. Nagłe pogorszenie stanu, nasilenie objawów choroby, aktywacja organizmu do odpowiedzi immunologicznej.Czas reakcji organizmu jest ściśle związany z podaniem preparatu, to nie jest przypadek. Jestem "wyłączona z życia" na dobrych kilka godzin. Potem budzę się jak nowo narodzona. Kilka razy udało mi się szybko pokonać chorobę.
Zazwyczaj diagnozuję się sama i sama dobieram lek. Nie zawsze właściwie. U mnie istotny jest czas podania leku, jak się choroba rozwinie- to nic nie pomoże, zostaje objawowa farmakoterapia. Dość dobrze zareagowałam ostatnio na leczenie izopatyczne .

Jest tak jak ze wszystkim, jak się badziew kupi- to też i takie ma się później efekty. Za jakością produktów idzie cena. Nigdy nie stosuję też specyfików firmy "krzak".

Nikogo nie zamierzam przekonywać , opisałam swój przypadek. Sprawdzone empirycznie.
Awatar użytkownika
Warszawianka40+
AS gaduła
Posty: 427
Rejestracja: 1 lip 2016, 12:37

Re: Homeopatia

Post autor: Warszawianka40+ »

Szkoda że niestety nie wolno podawać na forum nazw leków, firm i sposobu leczenia, wiele osób by skorzystało z tego postu.
Ja w zasadzie nie przeziębiam się, ale mam w rodzinie kogoś, kto przeziębia się często i od razu dostaje gorączki 40 stopni. Ostatnio miało to miejsce tej zimy. Dzwonię na nocną pomoc, a pan doktor mówi że on ma pilniejsze przypadki (wierzę). I każe mi podać trzy leki tradycyjne o bardzo silnym działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym, na bazie paracetamolu. Co robię. Oczywiście pomaga, zbijam gorączkę. Tylko co robić dalej? Chora jest z drugiego końca Polski, tu poradnia nie chce jej przyjąć. Faszerować tymi lekami przez tydzień? I następnym razem to samo?

Podobno Polska ma niechlubne pierwsze miejsce jeśli chodzi o przeszczepy wątroby z powodu nadużywania paracetamolu.

Szkoda, że wiele osób sięga po homeopatię dopiero wtedy, gdy tradycyjna medycyna uszkodzi im zdrowie. Ja niestety też należę do takich osób.
"Czasem lepiej jest milczeć niż mówić;
I nie trzeba mścić się słowem,
gdzie sama za siebie mści się prawda."
Inigo de Loyola
Awatar użytkownika
pzonko
starszASek
Posty: 42
Rejestracja: 4 maja 2015, 13:36

Re: Homeopatia

Post autor: pzonko »

Obrazek
Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Homeopatia

Post autor: Viljar »

Świetne :)

Obrazek
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

Re: Homeopatia

Post autor: panna_x »

Nie wierzę ani w homeopatię, ani znów w taką cudowność zwykłych leków. Raz gadałam z gościem, który z wykształcenia jest farmaceutą, i stwierdził, że te studia dały mu tyle, że sam stosuje jak najmniej leków, bo wie, ile w tym chemii. :) Tak więc mnie osobiście i prywatnie nie przekonają żadne dyskusje z forum, zawierzę komuś, kto jest z tej branży i coś w ramach swojego wykształcenia o tym wie :) Wiadomo, jak zachoruję, muszę iść do lekarza, ale żebym wierzyła w nieszkodliwość oficjalnej medycyny to też nie.
carnation345
ASiołek
Posty: 53
Rejestracja: 21 lip 2017, 06:43

Re: Homeopatia

Post autor: carnation345 »

panna_x pisze: stwierdził, że te studia dały mu tyle, że sam stosuje jak najmniej leków, bo wie, ile w tym chemii. :)
A co innego miałoby być w lekach? :shock:
Awatar użytkownika
Warszawianka40+
AS gaduła
Posty: 427
Rejestracja: 1 lip 2016, 12:37

Re: Homeopatia

Post autor: Warszawianka40+ »

Czyli znów wychodzi na to, że homeopatia najmniej szkodzi?...
Viljar pisze: 7 sie 2017, 07:33 Świetne :)
Viljar chyba przypomniały Ci się dawne szalone czasy, gdy byłeś aktywny na portalu gotyckim... Nie myl homeopatii z okultyzmem. Homeopatia polega na tym, że idziesz do lekarza z dyplomem akademii medycznej, lekarz patrzy na twoje wyniki badań i wypisuje lek, idziesz do apteki i kupujesz. To wszystko.

Dziwne poglądy na temat homeopatii (jak wyżej) są być może lansowane przez media. Ale nie należy wierzyć we wszystko co czytamy w gazetach.
"Czasem lepiej jest milczeć niż mówić;
I nie trzeba mścić się słowem,
gdzie sama za siebie mści się prawda."
Inigo de Loyola
panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

Re: Homeopatia

Post autor: panna_x »

Chemii w negatywnym sensie, jakichś dodatków, szkodliwych składników, nie miał na myśli składnika leczniczego, tylko tego, co niepotrzebnie obciąża organizm. Skoro farmaceuta sam unika lekarstw, to mi to dało do myślenia. :)
Awatar użytkownika
Mad_Minstrel
mizantropAS
Posty: 297
Rejestracja: 29 maja 2008, 16:00

Re: Homeopatia

Post autor: Mad_Minstrel »

z homeopatią, astrologią, testami roschacha i innymi pseudonaukowymi bzdurami rozprawia się Dawkins w "Rozplatanie tęczy".
unikam aptek, które mają w szyldzie "leki homeopatyczne", dla mnie to znaczy tyle, że "w tej aptece jest cwaniak", nie pozwolę oszustom zarabiać na sobie, to dotyczy nie tylko homeopatii, wszelkich horoskopów, mistyków, energoterapeutów, irydologów etc.
dobrze by było, gdyby świadomość ludzi rosła szybciej w takich tematach.
"to, co można twierdzić bez dowodów, można także bez dowodów odrzucić" - Christopher Hitchens
ODPOWIEDZ