Wakacyjne single

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!
Awatar użytkownika
Agi-jogi
starszASek

Wakacyjne single

Post autor: Agi-jogi » 5 sie 2018, 14:42

Forumowe single, jakie macie patenty na spędzanie urlopu w pojedynkę? Właśnie stanęłam przed karkołomnym zadaniem znalezienia kwatery dla jednej osoby...jak się okazuje nie jest to łatwe, zwłaszcza w sezonie letnim. Kwater dla singli są ilości śladowe... Pozostaje wynajęcie pokoju dla dwojga i zapłacenie za dwie osoby. To samo jest z wycieczkami zagranicznymi, mało ofert dla singli i dużo wyższe ceny. Może macie jakieś miejsca godne polecenia? Szukam w miarę spokojnego i cichego miejsca w otoczeniu natury (morze, lasy, jeziora).
Jakie są Wasze doświadczenia w tym temacie? :)

Awatar użytkownika
Nightmarine
pASibrzuch

Re: Wakacyjne single

Post autor: Nightmarine » 5 sie 2018, 15:55

Pokoje jednoosobowe faktycznie wychodzą prawie tak drogo jak dwuosobowe. Czasem można trafić na dobre ceny w większych hotelach. Przeważnie w takich się zatrzymywałam, np. hotel Sosna w Wiśle . Za granicą warto korzystać z Airbnb albo, jeżeli nie masz oporów przed mieszkaniem w pokojach wieloosobowych z innymi, to z hosteli.
???

Alaynee
przedszkolASek

Post autor: Alaynee » 25 sie 2018, 19:16

W kwestii hoteli powiem jedno: brać ten pokój dwuosobowy i nie myśleć o tym, że cena ta sama ;) Tak niestety działa hotelarstwo, że cena jest za pokój niezależnie od tego, czy mieszkają w nim jedna czy dwie osoby. To powiedziawszy, zaznaczę, że sama podróżuję w pojedynkę bardzo często i wygodnymi opcjami są wtedy hostele, couchsurfing albo spanie po kilka nocy u koleżanek kolegów przyjaciół. Jako była recepcjonistka też powiem, że jeśli ktoś zadzwonił do mnie bezpośrednio do hotelu, to wolno mi było nieco spuścić z ceny, jak kwaterowałam jedną osobę.

luzispokoj
przedszkolASek

Post autor: luzispokoj » 19 sty 2019, 15:27

Dla mnie to jest prosta sprawa. Lubię chodzić po górach, naszych polskich. Biorę po prostu plecak i jak nie ma kwatery , idę w góry, nocuję w schronisku, gdzie osoba samotna nikogo nie dziwi a i opłata nie jest większa z tego tytułu.

ODPOWIEDZ