Iluminaci Płaska ziemia itp.

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!
Awatar użytkownika
Marcinn95
przedszkolASek

Iluminaci Płaska ziemia itp.

Post autor: Marcinn95 » 6 lis 2019, 18:39

Siema :D
Co sądzicie o temacie Iliminatów i np. płaskiej ziemi :D ?

Awatar użytkownika
Rosomak
ASiołek

Re: Iluminaci Płaska ziemia itp.

Post autor: Rosomak » 10 lis 2019, 13:23

Co do Iluminatów, to myślę, że jakaś grupa "trzymająca władzę" na świecie prawdopodobnie istnieje. Czołowi politycy najsilniejszych mocarstw i biznesmeni zarządzający największymi korporacjami są ze sobą na różne sposoby powiązani, wręcz żyją w pewnego rodzaju symbiozie, stąd jest dla mnie całkiem logiczne, że - w tajemnicy przed pospólstwem - uzgadniają między sobą ważniejsze posunięcia. Niekoniecznie jednak wygląda to w rzeczywistości tak, jak się usiłuje Iluminatów przedstawiać. Otóż nie twierdzę, że ta grupa polityków i biznesmenów to jakaś hierarchicznie zorganizowana quasi-sekta z paramasońskimi symbolami i rytuałami, posiadająca własną nazwę. Możliwe, że informacje o tzw. "Iluminatach" są puszczane w obieg właśnie w celu ośmieszenia i zdyskredytowania ludzi dążących do poznania prawdy na ten temat. Osobiście uważam, że rzeczywistość jest dużo bardziej prozaiczna i są to po prostu grupki "starych pryków" spotykające się czasem na różnych business lunchach itp.

W każdym razie są to tylko moje przemyślenia i nie mam pewności, że tak jest; po prostu uważam taki stan rzeczy za prawdopodobny. I oczywiście nie mam żadnych możliwości, żeby to spradzić, więc nie jest to coś, nad czym dużo się zastanawiam.

Co do płaskiej Ziemi, to obejrzałem kiedyś w telewizji odcinek serialu dokumentalnego "Dzieci różnych bogów", którego tematem były mieszkające w Polsce mniejszości religijne. Odcinek, o którym mówię, był poświęcony staroobrzędowcom, czyli odłamowi rosyjskiego prawosławia, który nie uznał reform patriarchy moskiewskiego Nikona w drugiej połowie XVII wieku. W programie wypowiadał się nastawnik, czyli duchowy przywódca tej grupy. Powiedział, że według prawa kanonicznego Ziemia jest płaska i staroobrzędowcy są zobowiązani w to wierzyć. Robią jednak wyjątek dla uczniów w szkołach, żeby mogli uzyskać zaliczenie. Nigdy nie poznałem żadnego staroobrzędowca, więc nie wiem, na ile poważnie "zwykli" wierni traktują to nauczanie o płaskiej Ziemi.

Przejrzałem kiedyś kilka anglojęzycznych stron płaskoziemców i odniosłem wrażenie, że to tylko żarty i że oni sami nie wierzą w to, co jest tam napisane. To mi wyglądało raczej na próbę ośmieszenia chrześcijańskich fundamentalistów i tzw. kreacjonistów młodej Ziemi, coś podobnego do "Kościoła Latającego Potwora Spaghetti".

ODPOWIEDZ