Mangi i anime horrory godne polecenia

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!
beebep
ASter
Posty: 634
Rejestracja: 13 wrz 2009, 17:37
Lokalizacja: z kapusty:)

Post autor: beebep »

Mariko pisze:NHK ni youkoso-zamierzam obejrzec:)beebep-co o tym myślisz?:)godne polecenia?:)
Mnie zauroczyło :) Anime o życiu, o problemach - ale nie do końca takich, które dotyczą nas wszystkich Hikikomori, otaku i jeszcze parę innych... To jest takie zagłębianie się w te problemy poprzez parodię, pokazywanie elementów w krzywym zwierciadle a jednocześnie takie lekkie ;). Wiem jedno po obejrzeniu miałam kaca, że się skończyło, a do dziś mam w komórce dzwonek taki sam ja w tym anime :) No nie wiem, nie chcę przereklamować, bo znam opinie ludzi, którym anime nie przypadło do gustu, najlepiej samemu spróbować :D Ja tak zawsze robię, dzięki temu mogę sama sobie wyrobić opinię o anime, nie zaś np. w ogóle go nie obejrzeć, bo innym nie leżało. ;]
Obrazek
Awatar użytkownika
Ernest
AStrum
Posty: 1482
Rejestracja: 3 kwie 2009, 00:15

Post autor: Ernest »

NHK ni yōkoso! póki co nie widziałem. Na wikipedii wyczytałem, że jest to połączenie komedii/dramatu - ciekawe :P Wysoko ocenione na tanuki-anime (9/10).

Z tego co piszesz zapowiada się obiecująco :)
,,Wszyscy jesteśmy większymi artystami niż się nam zdaje." F. Nietzsche

''To see a World in a Grain of Sand
And a Heaven in a Wild Flower
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour'' W. Blake

,,...by lekko obcial koncowki nie skracajac wlosow" Keri
Mariko
pASibrzuch
Posty: 204
Rejestracja: 20 lut 2009, 23:40

Post autor: Mariko »

planuję obejrzeć w najbliższym czasie :)
Awatar użytkownika
Blv.
ananAS
Posty: 358
Rejestracja: 2 lut 2008, 17:27
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Blv. »

Mnie za bardzo nie wciągnęło, ale wiadomo, każdemu co innego się podoba.

Czekam niecierpliwie, aż "Rebuild of Evangelion 2.0" wyjdzie wreszcie na DVD. Oczytałem się jak głupi spoilerów i nie mogę się doczekać, aż obejrzę film, a kinówki przecież nie będę ściągać. No i oczywiście czekam też na ostatnie dwa filmy. 1.0 było cudowne, chociaż od serii telewizyjnej mało się różniło... ale wygląda na to, że z biegiem historii różnice będą coraz większe. Ciekawe, jak zakończą rebuildową wersję wydarzeń - jak znam życie, spróbują przebić "End", więc powinno być co najmniej efektownie.

Przeczytałem wczoraj, że "Rebuild 1.0" wyjdzie w Polsce na DVD (w poprawionej wersji 1.01), ale blurayowego 1.11 już nie wypuszczą - wielka szkoda, bo kupiłbym bez namysłu.
beebep
ASter
Posty: 634
Rejestracja: 13 wrz 2009, 17:37
Lokalizacja: z kapusty:)

Post autor: beebep »

Blv. pisze:Mnie za bardzo nie wciągnęło, ale wiadomo, każdemu co innego się podoba.
hehe i o to chodzi dlatego trzeba wszystkiego spróbować :]

Co do Evangeliona no nie ma co gadać majstersztyk w każdym calu - do tego jedna z moich prawdziwych miłości w kontaktach z mecha...
"End of evangelion" to coś czego nie da się skomentować żadnymi słowami ... Jeśli chodzi o 1.0 zrobiło na mnie niesamowicie dobre wrażenie - chyba dlatego, że było dobrym odświeżaczem pamięci - gdybym obejrzała bezpośrednio po serii pewnie nie byłoby takiego wrażenia... 2.0 jeszcze nie widziałam niedługo to się zmieni :D
Aaaa... i jeszcze jedna sprawa - opening serii NGE jest po prostu niesamowity...
Obrazek
Awatar użytkownika
Blv.
ananAS
Posty: 358
Rejestracja: 2 lut 2008, 17:27
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Blv. »

"Rebuild 1.0" widziałem właśnie niedługo po tym, jak odświeżyłem sobie serię telewizyjną (i "End"), a i tak zrobił na mnie ogromne wrażenie ;). Film warto obejrzeć dla samego Ramiela, który wygląda niesamowicie - kiedy pierwszy raz usłyszałem o tym, jak zmienia kształt, wydawało mi się to nieco dziwne, ale w filmie robi to piorunujące wrażenie. Do tego ta muzyka podczas drugiego ataku na Ramiela... Cudo.

A, byłbym zapomniał - bardzo mnie ciekawi, co zrobią z Kaworu w 3.0 i Final (bo w 2.0 chyba prawie się nie pojawia). W serii TV był jedną z najciekawszych postaci, więc poprzeczka jest wysoko.
beebep
ASter
Posty: 634
Rejestracja: 13 wrz 2009, 17:37
Lokalizacja: z kapusty:)

Post autor: beebep »

Ostatnio planuję powtórzenie wszystkiego :D nie wiem, może teraz wyciągnę jeszcze więcej szczegółów - dzięki twoim wypowiedziom na ten temat przyszła mi ochota na NGE :D

A co do Kaworu to naprawdę jedna z moich ulubionych postaci - intrygująca - takie lubię ;)

W ogóle ma ktoś coś ciekawego do polecenia bo ostatnio mam zapaść i trafiam na dosyć przeciętne pozycje, może być coś nowego, albo bardziej retro - to nie gra roli - dawno nie miałam uczucia dyskomfortu (żalu że koniec) po obejrzanym anime, ewentualnie coś o dobrym humorze nie koniecznie takim oklepanym... :xmrgreen:
Obrazek
Awatar użytkownika
Ernest
AStrum
Posty: 1482
Rejestracja: 3 kwie 2009, 00:15

Post autor: Ernest »

Pewnie ciężko będzie trafić na coś czego nie widziałaś, ale zaryzykuję: Fullmetal Alchemist.

PS Gdzie zdobyłaś NHK?
,,Wszyscy jesteśmy większymi artystami niż się nam zdaje." F. Nietzsche

''To see a World in a Grain of Sand
And a Heaven in a Wild Flower
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour'' W. Blake

,,...by lekko obcial koncowki nie skracajac wlosow" Keri
Mariko
pASibrzuch
Posty: 204
Rejestracja: 20 lut 2009, 23:40

Post autor: Mariko »

właśnie obejrzałam "Szept Serca"-piękne.bardzo mi się podobało,cudowna historia,grafika,świetna muzyka.polecam :)

Erneście :) ,"NHK ni youkoso" możesz obejrzeć na kreskówkach-jest tam pod nazwa Welcome to the NHK. :)
pozdrawiam
Awatar użytkownika
ankap06
gimnASjalista
Posty: 10
Rejestracja: 17 gru 2007, 10:38

Post autor: ankap06 »

Beebep, ja bym polecała Hanasakeru Seishounen- komedia, przygoda, poza tym ma piękny opening i ending:D

Ouran High School Host Club- może Ci się obiło o uszy? Każdy odcinek to 20 min śmiechu ;)
And what if you could go back in time, and take all those hours of pain and darkness, and replace them, with something better?
beebep
ASter
Posty: 634
Rejestracja: 13 wrz 2009, 17:37
Lokalizacja: z kapusty:)

Post autor: beebep »

właśnie obejrzałam "Szept Serca"-piękne.bardzo mi się podobało,cudowna historia,grafika,świetna muzyka.polecam

Naprawdę fajna sprawa :) powiem, ze to anime należało do tych przyjemnych po których miało się banana na twarzy.
Pewnie ciężko będzie trafić na coś czego nie widziałaś, ale zaryzykuję: Fullmetal Alchemist.

PS Gdzie zdobyłaś NHK?
FMA oglądałam świetne! powiem, że przez jakiś czas to anime należało do moich ulubionych, nie wiem jakoś mi z czasem przeszło - może po obejrzeniu ciekawszych anime, które w jakiś sposób bardziej na mnie zadziałały.

NHK per torrent - chociaż no można w sumie online na kreskowki.fani.pl
albo anime-online.info.pl
Sama staram się jednak unikać tego ze względu na jakość, jestem fanatyczką jeśli chodzi o kreskę ;)
Ouran High School Host Club- może Ci się obiło o uszy? Każdy odcinek to 20 min śmiechu ;)
Hehehe widziłam - nie no Ouran rządzi :D:D - no i w ogóle Hikaru i Kaoru :xmrgreen: - ja nie wiem ale ponieważ jestem dziewczyną nie wybrzydzam jak walną jakiegoś dobrego bisha :P

Beebep, ja bym polecała Hanasakeru Seishounen- komedia, przygoda, poza tym ma piękny opening i ending:D
NIE WIDZIAŁAM!, kurcze zapowiada się ciekawie... Hehe przyda się odciągnąć trochę od mrocznych klimatów :D z pewnością zacznę to jeszcze dziś...
Obrazek
mat9030
ASiołek
Posty: 64
Rejestracja: 20 wrz 2009, 19:16

Post autor: mat9030 »

oj Anime piękna sprawa, (pozatym do dziś słucham japośnskiej muzyki). moje ulubione to
Sailor moon (meiou Setsuna) moje dziećiństwo heh
Yami No Matsuei
D.N Angel
Tsubasa Chronicle
i sporo innych poza tym jeśli chodzi o Dramy polecam Gokusen i Gokusen2 Anime beznadziejne ale Drama świetna
Wolę żeby ludzie nienawidzili mnie za to kim jestem niż kochali za to kogo udaję
Awatar użytkownika
ankap06
gimnASjalista
Posty: 10
Rejestracja: 17 gru 2007, 10:38

Post autor: ankap06 »

A zna ktoś może jakieś fajne anime, takie, żeby było psychologiczne lub psychodeliczne, albo jedno i drugie;)

Na pewno takim anime jest Revolutionary Girl Utena - to już oglądałam;) No i chcę znowu czegoś takiego :D
And what if you could go back in time, and take all those hours of pain and darkness, and replace them, with something better?
beebep
ASter
Posty: 634
Rejestracja: 13 wrz 2009, 17:37
Lokalizacja: z kapusty:)

Post autor: beebep »

oj Anime piękna sprawa, (pozatym do dziś słucham japośnskiej muzyki).
Kolejny fan na stronie :) miło może temat jakoś bardziej się rozkręci ^^ japońska muzyka oczywiście również niesamowita - przy czym uwielbiam jrock ^^
A zna ktoś może jakieś fajne anime, takie, żeby było psychologiczne lub psychodeliczne, albo jedno i drugie;)

Na pewno takim anime jest Revolutionary Girl Utena - to już oglądałam;) No i chcę znowu czegoś takiego Very Happy
hmmm... nie wiem co chcesz powiedzieć poprzez psychodeliczne x] ja przez to rozumiem Serial Experiment Lain, Boogiepop phantom, Paranoia agent czy też La portrait de petit cosette (nie jestem pewna czy dobrze napisałam tytuł) oraz wiele innych - to takie piorące mózg anime dla koneserów, szczerze powiem ciężko mi się je oglądało, ale z jakąś taką zawziętością i ogółem takie pranie mózgu jest całkiem fajne :xmrgreen: i ostatecznie bardzo pozytywnie podchodzę do tego typu anime...

Co do Uteny hmmm... jestem dopiero w połowie, nie wiem jakoś zatrzymałam się przez nadmiar obowiązków, potem rzuciłam się na inne anime - powiem, że to wyjątkowe jak dla mnie anime i jak często od razu sobie kojarzę różne anime (podobieństwa itp), tak w tym przypadku ciężko mi wskazać... nie wiem może napisz konkretnie czego szukasz - co cię zauroczyło (tylko delikatnie bez spoilów :D) jakiego rodzaju psychodeliczności szukasz :P
Obrazek
mat9030
ASiołek
Posty: 64
Rejestracja: 20 wrz 2009, 19:16

Post autor: mat9030 »

jrock mówisz hmmmm a jakie zespoły??

To nie temat o j-rocku.
Wolę żeby ludzie nienawidzili mnie za to kim jestem niż kochali za to kogo udaję
ODPOWIEDZ