Mangi i anime horrory godne polecenia

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!
Agnieszka
ninjAS
Posty: 2626
Rejestracja: 10 sie 2005, 16:38

Post autor: Agnieszka »

Mad_Minstrel pisze:Generalnie fanem "kreskówek leczących kompleksy żółtków" nie jestem
Bardzo brzydkie określenie. Bardzo brzydkie. A fe. :bejsbol: :shuriken:
Awatar użytkownika
Jo
bASałyk
Posty: 731
Rejestracja: 7 lut 2009, 23:07
Lokalizacja: z wlasnego swiata

Post autor: Jo »

Nie lubie i nie ogladam animowanych bajek czy nie bajek. Wyjatkiem jest tylko Shrek i sytuacja, kiedy ide do kina z mala siostrzenica.
Van
pASibrzuch
Posty: 244
Rejestracja: 14 mar 2009, 20:21
Lokalizacja: ten chaos ?
Kontakt:

Anime

Post autor: Van »

Czy sa tu jacyś fani anime?
Jeśli tak, jaki gatunek najbardziej lubicie/najczęściej oglądacie.
Jakia jest wasza ulubiona seria. Ile serii obejrzeliscie?
Co wam się w nich podobało a co nie?
^^
"Do czasu gdy nie jestem człowiekiem, mogę wszystko"
Awatar użytkownika
Parkinson
fantAStyczny
Posty: 545
Rejestracja: 4 lut 2007, 11:19
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Parkinson »

podstawa to cała srja DB poza DB GT nie podobała mi się tak jak pozostałe chyba dlatego że mistrz torajama nie uczestniczył dalzych pracach i nie widać tego głópkowatego seksistowskiego dowcipu ktory niejednokrotnie powalał na ziemie :mrgreen:

obecnie oglądam Bleach treść powiedzmy sobie szczerze powtazająca się ale kreska fajna.

niedawno oglądałem gundam-y i powiem że 2 serja już mi się tak nie podobała.

kiedyś uwielbiałem Teknoman i Reboot, teraz nie wiem zabardzo co mi się tak w nich podobało :)
Awatar użytkownika
Koni
bASałyk
Posty: 717
Rejestracja: 10 sie 2008, 21:42
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk

Post autor: Koni »

Ja lubię tylko Yattamana :mrgreen:
"This is not about sex
We all know sex sells and the whole world is buying..."

Ceterum censeo Carthaginem delendam esse.
Agnieszka
ninjAS
Posty: 2626
Rejestracja: 10 sie 2005, 16:38

Post autor: Agnieszka »

Połączyłam z już istniejącym tematem o anime.
Parkinson pisze:obecnie oglądam Bleach treść powiedzmy sobie szczerze powtazająca się ale kreska fajna.
Ej, co tam się aż tak powtarza? :P Mnie w Bleachu wkurzają niektóre klimaty z Kasumi-Ooji i irytującą do granic możliwości Lurichiyo (co za bachor niewydarzony). Nie lubiłam też straszliwie Don Kanonjiego. Duży plus to motywy z Konem i Shinigami Zukan Golden! :D
Van
pASibrzuch
Posty: 244
Rejestracja: 14 mar 2009, 20:21
Lokalizacja: ten chaos ?
Kontakt:

Post autor: Van »

"trochę moich anime" : http://myanimelist.net/animelist/VanFalen

Co do ulubionych:

kochane wampirki:
-Hellsing
-Vampire Knight

ponadto:
-Code Geass 1+2
-Air Gear
-D.Gray.Man


Teraz oglądam głównie: Tsubasa Chronicle (Kurogane jest "bOsSsSsSkI :* xD )

Co lubie? Głównie jeśli w anime jest dużo wątków w czym jednym z głównych są pojedynli (to już lubię) jeżeli jednym z nich jest jakiś assassyn, samuraj (kocham) xD
"Do czasu gdy nie jestem człowiekiem, mogę wszystko"
Awatar użytkownika
Ernest
AStrum
Posty: 1482
Rejestracja: 3 kwie 2009, 00:15

Post autor: Ernest »

Oglądam kiedy tylko jest okazja :D

Perełki:

Fullmetal Alchemist - za całość, za klimat, za naprawdę wzruszające momenty. ,,Nowa" seria (dla zainteresowanych wychodzi od niedawna) jak narazie wzbudza we mnie mieszane uczucia. Właściwie to ta sama historia opowiedziana w nieco inny sposób. Zmodernizowana kreska. Więcej akcji. Komercha 8)

Soul Hunter - za ciekawy świat i bohaterów.

Hanbun no Tsuki ga Noboru Sora - krótka seria, a daje do myślenia :)

Shigurui - KLIMAT, MUZYKA i prawdziwy artyzm zgonu :diabel: (Ścięcie głowy na poziomie nosa)

Hellsing - pierwsza seria miała świetny klimat. OVA robione już tylko pod akcję i efekciarstwo (a mimo wszystko i tak oryginału nie przebiją).

Sayonara Zetsubou Sensei
- humor i jeszcze raz humor :D

Godne polecenia:

Bleach - zwłaszcza początek. Gdyby wyciąć głównego bohatera i Orihime - anime na prawdę super xD Obecnie oglądam głównie ze względu na Ulquiorrę (mój faworyt) :wink: *

Naruto - luźne, momentami zabawne. I przede wszystkim Orochimaru :diabel: *

D.Gray Man - ciekawi bohaterowie, przyjemna, lekka historia z ,,pseudo'' mhhhhrrrocznymi motywami. W efekcie miło się ogląda.
Humor, powiedzmy, że okej. W końcu wybaczyłem nawet parodiowanie Aleistera Crowley'a :P

Shaman King - dobre na odstresowanie.

Chobits - dla entuzjastów sztucznej inteligencji :)


*pod warunkiem, że masz MASĘ wolnego czasu :wink:
,,Wszyscy jesteśmy większymi artystami niż się nam zdaje." F. Nietzsche

''To see a World in a Grain of Sand
And a Heaven in a Wild Flower
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour'' W. Blake

,,...by lekko obcial koncowki nie skracajac wlosow" Keri
Agnieszka
ninjAS
Posty: 2626
Rejestracja: 10 sie 2005, 16:38

Post autor: Agnieszka »

Ernest pisze:Bleach - zwłaszcza początek. Gdyby wyciąć głównego bohatera i Orihime - anime na prawdę super xD Obecnie oglądam głównie ze względu na Ulquiorrę (mój faworyt) :wink: *
Początek jest średni na jeża (zresztą zależy, co rozumiesz przez "początek") - dla mnie akcja zaczęła się wraz z Soul Society :P Pierwsze pojawienie się Byakuyi i te sprawy ;)
Z tym, że Orihime należałoby wyciąć, absolutnie się zgadzam, ale Ichigo? Bywa fajny (szczególnie z maską :P w ogóle mam słabość do jego seiyuu, więc automatycznie przenosi się to na postać) :P

Ernest pisze:Naruto - luźne, momentami zabawne. I przede wszystkim Orochimaru :diabel: *
A ja w końcu przestałam to oglądać xD Szkoda czasu i atłasu... Orochimaru owszem, zacny jest i ceniony, co pewnie widać po moim awatarze :P
Van
pASibrzuch
Posty: 244
Rejestracja: 14 mar 2009, 20:21
Lokalizacja: ten chaos ?
Kontakt:

Post autor: Van »

Ernest pisze: Hellsing - pierwsza seria miała świetny klimat. OVA robione już tylko pod akcję i efekciarstwo (a mimo wszystko i tak oryginału nie przebiją).
Chyba coś pokiełbasiłes kolego xD "Oryginał" czy "pierwsza seria" czyli "TV series" - 13 odcinków zbyt mocno odstaje od oryginału- czyli mangi (Walak z Incognito etc.) z tego powodu twórcy TV stracili prawo do dalszego tworzenia. OVA opowiada historię poprawnym torem, jest wierną interpretacją mangi. !
I powie Ci to każdy fan tej mangi/anime który się na rzeczy zna.

Co i tak nie zmienia faktu, że wszystkie Hellsingi są czystym arcydziełem, a Alucard to mój Idol xD
"Do czasu gdy nie jestem człowiekiem, mogę wszystko"
Awatar użytkownika
Ernest
AStrum
Posty: 1482
Rejestracja: 3 kwie 2009, 00:15

Post autor: Ernest »

Początek jest średni na jeża (zresztą zależy, co rozumiesz przez "początek") - dla mnie akcja zaczęła się wraz z Soul Society Razz Pierwsze pojawienie się Byakuyi i te sprawy Wink
Byakuya to klasyka :wink: Początek to dla mnie pierwsze odcinki aż do serii Bounto, która już była porażką.
Chyba coś pokiełbasiłes kolego xD "Oryginał" czy "pierwsza seria" czyli "TV series" - 13 odcinków zbyt mocno odstaje od oryginału- czyli mangi (Walak z Incognito etc.)
Tyle, że ja piszę o anime, nie o mandze. 13 odcinków, o których mowa (pismo) to jakby na to nie spojrzeć oryginał - w końcu jest to pierwsza seria Hellsinga w wersji anime. Osoba popełniła więc zasadniczy błąd już na początku interpretacji mojego posta :)
I powie Ci to każdy fan tej mangi/anime który się na rzeczy zna.
W dość oczywisty sposób przekreślasz tych, którzy nie podzielają Twego zdania, droga Osobo :diabel:

PS Tak czy inaczej chyba wiem o co Ci chodzi. Mangi nie czytałem. Piszę wyłącznie o anime. A te 13 odcinków... perełka :)

PPS ,,Osobizm" zainspirowany jest ostatnimi odpowiedziami z wątku KPA - Kampania Przeciw Aseksofobii :diabel:
,,Wszyscy jesteśmy większymi artystami niż się nam zdaje." F. Nietzsche

''To see a World in a Grain of Sand
And a Heaven in a Wild Flower
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour'' W. Blake

,,...by lekko obcial koncowki nie skracajac wlosow" Keri
Van
pASibrzuch
Posty: 244
Rejestracja: 14 mar 2009, 20:21
Lokalizacja: ten chaos ?
Kontakt:

Post autor: Van »

Ernest pisze:Osoba popełniła więc zasadniczy
"Osoba" x0a0xa0x0ax0a0xa Ja Ci zaraz dam osobę... xD
"Do czasu gdy nie jestem człowiekiem, mogę wszystko"
Agnieszka
ninjAS
Posty: 2626
Rejestracja: 10 sie 2005, 16:38

Post autor: Agnieszka »

Ernest pisze:Byakuya to klasyka :wink: Początek to dla mnie pierwsze odcinki aż do serii Bounto, która już była porażką.
Seria Bounto była jeszcze w miarę, mnie o ból zębów przyprawia teraz motyw z Konem (w ciele Ichigo) i spółką, przebranymi za Załogę G xD Pomimo całej sympatii, jaką czuję dla Kona w wersji lwiej maskotki, po prostu nie mogę na to patrzeć :? Po akcji z Naruto, gdzie główny bohater trenował z uszminkowaną żabą śpiewając "Kaeru no uta ga..." myślałam, że już nic bardziej nie zresetuje mi mózgu. Myliłam się xD
Ernest pisze:PPS ,,Osobizm" zainspirowany jest ostatnimi odpowiedziami z wątku KPA - Kampania Przeciw Aseksofobii :diabel:
Dziękuję Wam, moje drogie owieczki, za orzeźwiającą porcję porannego uśmiechu :diabel:
Awatar użytkownika
Magda
bASyliszek
Posty: 1112
Rejestracja: 1 sty 2007, 18:26
Lokalizacja: Gotei13/Seireitei/Soul Society
Kontakt:

Post autor: Magda »

Zauważyłam, że tu całkiem niezła rozmowa na temat "Bleach" się rozwinęła, a szczególnie Byakuyi :)
Zgadzam się, że Orihime powinni wywalić (może Ulquiorra się postara i skróci ją o głowę :D ) i też mnie wkurzają filery pt. Kasumi-Oji :/

Ostatnio obejrzałam wszystkie odcinki "D.N.Angel". Bardzo fajne, odprężające anime. Polecam :mrgreen:

Ernest - bardzo fajny awatar :D
Obrazek
Obrazek
Waheguru Ji Ka Khalsa!
Waheguru Ji Ki Fateh!
Awatar użytkownika
Ernest
AStrum
Posty: 1482
Rejestracja: 3 kwie 2009, 00:15

Post autor: Ernest »

Ernest - bardzo fajny awatar Very Happy
Dzięki ;)
Zgadzam się, że Orihime powinni wywalić (może Ulquiorra się postara i skróci ją o głowę Very Happy )



SPOILER






Niestety, nie skróci. Biedny Ulqiuiorra zostanie porządnie zbity :cry:
,,Wszyscy jesteśmy większymi artystami niż się nam zdaje." F. Nietzsche

''To see a World in a Grain of Sand
And a Heaven in a Wild Flower
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour'' W. Blake

,,...by lekko obcial koncowki nie skracajac wlosow" Keri
ODPOWIEDZ