Mangi i anime horrory godne polecenia

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!
Awatar użytkownika
Ernest
AStrum
Posty: 1482
Rejestracja: 3 kwie 2009, 00:15

Post autor: Ernest »

słyszałam o filerach w naruto shippuuden?
Podobno to prawda. Nie czytam mangi, ale za to anime uwielbiam ;] Dlatego też w przypadku Naruto fillery zupełnie mi nie przeszkadzają; może tylko czasami niektóre odcinki stają się nudnawe, czy też przeciągane na siłę, ale twórcy mają moje rozgrzeszenie ^^
,,Wszyscy jesteśmy większymi artystami niż się nam zdaje." F. Nietzsche

''To see a World in a Grain of Sand
And a Heaven in a Wild Flower
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour'' W. Blake

,,...by lekko obcial koncowki nie skracajac wlosow" Keri
Agnieszka
ninjAS
Posty: 2626
Rejestracja: 10 sie 2005, 16:38

Post autor: Agnieszka »

No ja właśnie w przypadku Naruto zwątpiłam - nastąpiło to jakoś tak po ostatnich walkach z Kakuzu i Hidanem. Jak pojawiła się Guren, przestałam oglądać w ogóle.
Teraz od czasu do czasu dla poprawienia nastroju włączam sobie jedno z poniższych:
- starcie Shikamaru, Ino, Choujiego i Kakashiego z Kakuzu i Hidanem (pewnie się powtarzam, ale japoński seiyuu Hidana to mistrz nad mistrzami - facet z tak niesamowitym jajem podkłada głos, że mogłabym całymi dniami go słuchać; sama postać w ogóle jest wybitna).
- walkę Asumy z Hidanem,
- potyczkę Sakury i Chiyo z Sasorim,
- sprzed Shippuudena - wybrane walki z egzaminu na chuunina.

Straciłam serce dla postaci Naruto i chyba byłabym szczęśliwsza, gdyby głównym bohaterem serii został Shikamaru :mrgreen:
Chociaż do mangi pewnie wrócę - od maja mam zamiar wrócić do wielu serii xD
Awatar użytkownika
Blv.
ananAS
Posty: 358
Rejestracja: 2 lut 2008, 17:27
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Blv. »

Obejrzałem pierwsze dwa odcinki "Durarara!!" (tfu, dwa wykrzykniki) i dobre toto. Ładnie narysowane, ciekawie opowiedziana historia, drugi odcinek z klasą zrzyna z "Serial Experiments Lain" ;) Autor książek, których adaptacją jest anime, napisał też "Baccano!" - trochę mnie niepokoi ten wykrzyknikowy fetysz - które teź tu było chwalone.
Awatar użytkownika
Ernest
AStrum
Posty: 1482
Rejestracja: 3 kwie 2009, 00:15

Post autor: Ernest »

Hanamaru Kindergarten - przeurocza i zabawna historia nieporadnego ,,przedszkolanka'' i jego wychowanków. Serdecznie polecam na poprawę nastroju i nie tylko ;)

Ogląda ktoś Katanagatari?
,,Wszyscy jesteśmy większymi artystami niż się nam zdaje." F. Nietzsche

''To see a World in a Grain of Sand
And a Heaven in a Wild Flower
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour'' W. Blake

,,...by lekko obcial koncowki nie skracajac wlosow" Keri
beebep
ASter
Posty: 634
Rejestracja: 13 wrz 2009, 17:37
Lokalizacja: z kapusty:)

Post autor: beebep »

Obu nie widziałam akurat :D
trochę mnie niepokoi ten wykrzyknikowy fetysz
Padłam :P "Amaenaideyo!!" "Ah! my goddes" "Full metal Panic!" "I,my,me! strawberry Eggs" "K-On!" "skip beat!" i wiele więcej :mrgreen: oni je chyba kochają :P

Z tego co wypisałam polecam:
Full metal panic - mecha :kocha:, generalnie bardzo zabawne - przy czym stopień humoru w tym anime zależy od części - chociaż wszystkie bardzo mi się podobały ;)
http://www.chinadaily.com.cn/english/do ... 281796.jpg

I,my,me! strawberry Eggs - całkiem fajny pomysł na fabułę, lekkie, zabawne, ale trochę zakończenie mi nie przypasowało.
http://japonenunatazadete.files.wordpre ... immse1.jpg

K-On! - był wcześniej polecany :D dzięki temu to obejrzałam - cudo cudo cudo cudo!!!
skip beat - ciekawa fabuła, świetne, przewspaniałe - ale romans :dash: - polecam :D
http://jeanniex.files.wordpress.com/200 ... p-beat.jpg
Obrazek
Awatar użytkownika
Keri
łASkawca
Posty: 1656
Rejestracja: 16 cze 2009, 11:13
Lokalizacja: ze źródła światła :D (okolice Łodzi :P )

Post autor: Keri »

Awatar użytkownika
Ernest
AStrum
Posty: 1482
Rejestracja: 3 kwie 2009, 00:15

Post autor: Ernest »

Ostatnio wziąłem się za Gintamę i... żałuję, że tak późno :D Obłędna seria. Oglądając 10 odcinek zwijałem się ze śmiechu ^^

Jeśli kogoś nie odstrasza liczba 201 odcinków to śmiało polecam.
,,Wszyscy jesteśmy większymi artystami niż się nam zdaje." F. Nietzsche

''To see a World in a Grain of Sand
And a Heaven in a Wild Flower
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour'' W. Blake

,,...by lekko obcial koncowki nie skracajac wlosow" Keri
beebep
ASter
Posty: 634
Rejestracja: 13 wrz 2009, 17:37
Lokalizacja: z kapusty:)

Post autor: beebep »

łooomatko 201 O_O ?? już?! ja jestem na 28 odcinku oglądałam to już dosyć dawno i zaprzestałam, bo nie było napisów PL (chociaż odcinków było już trochę więcej ale nie aż tyle) no i jakoś tak się urwało, nie wiedziałam, ze już to ukończyli :P z pewnością się za to wezmę i popieram seria jest obłędna :diabel:

Co do gintamy to wielkie pokłony dla tłumaczy, którzy potrafią wdzięcznie przenieść humor na polskie realia :kocha:

Co do Kimi ni todoke... jak wiadomo 1 seria dobiegła końca... to anime jest świetne, w szczególności za humor :kocha: :kocha: w każdym bądź razie pozostaje czekać na następną ;] bo jak wiadomo ta się na pewno ukaże już wkrótce, jedyne czego się obawiam to rozrośnięcie się wątków romantycznych w tym anime, ale wierzę, że będzie niesamowicie pomimo wszystko;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Ernest
AStrum
Posty: 1482
Rejestracja: 3 kwie 2009, 00:15

Post autor: Ernest »

Co do gintamy to wielkie pokłony dla tłumaczy, którzy potrafią wdzięcznie przenieść humor na polskie realia Kocha
Co prawda oglądam z angielskimi napisami, ale również jestem pełen podziwu dla tłumaczy. Odwalili kawał dobrej roboty. Co ciekawe, pojawia się wiele wyjaśnień i omówień, bez których zrozumienie danego gagu byłoby zdecydowanie utrudnione.
,,Wszyscy jesteśmy większymi artystami niż się nam zdaje." F. Nietzsche

''To see a World in a Grain of Sand
And a Heaven in a Wild Flower
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour'' W. Blake

,,...by lekko obcial koncowki nie skracajac wlosow" Keri
beebep
ASter
Posty: 634
Rejestracja: 13 wrz 2009, 17:37
Lokalizacja: z kapusty:)

Post autor: beebep »

Ostatnio obejrzałam parę kinówek :D
1. summer wars - bardzo zabawna komedia :mrgreen: zapowiada się dziwacznie, ale niektóre teksty powalają ;) i w ogóle bardzo przyjemne ;D
http://img23.imageshack.us/img23/5042/245btwy.jpg
http://img687.imageshack.us/img687/3563/ezgbcp.jpg
2. Blood+ - nie chcę się wypowiadać na temat tego anime w kontekście serii bo ciężko to ze sobą w ogóle porównywać :D ale ogółem mrok, horror, krew i Saya delikatna niczym papier ścierny - że tak powiem - klimatyczne :mrgreen:
http://farm2.static.flickr.com/1391/124 ... 33ee58.jpg
3. Millennium actress - dramat, okruchy życia... podobało mi się na swój sposób, pomimo, że smutne, czasami przynudnawe i ciężko się połapać niekiedy co jak gdzie i kiedy... ale ma swoją magię i ciut humoru, szczerze czasami człowiek po prostu potrzebuje takiego anime ;)
http://itpworld.files.wordpress.com/200 ... tress2.jpg
http://gfx.filmweb.pl/ph/47/96/104796/121639.1.jpg
Obrazek
Awatar użytkownika
Blv.
ananAS
Posty: 358
Rejestracja: 2 lut 2008, 17:27
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Blv. »

"Millennium Actress" jest świetne — polecam w ogóle wszystko, co nakręcił Satoshi Kon (chociaż "Paranoia Agent" nie oglądałem), zwłaszcza "Paprikę".
beebep
ASter
Posty: 634
Rejestracja: 13 wrz 2009, 17:37
Lokalizacja: z kapusty:)

Post autor: beebep »

oo Papriki nie widziałam - a chciałam, nawet więcej - już poczyniłam kroki by to zrobić w przyszłości :D a Paranoia Agent jest świetne! jedno z najbardziej pokręconych anime w moim życiu - ale z zastrzeżeniem, że jest ono: "tylko dla wytrwałych" Blv. właściwie jesteś pierwszą osobą, której to się podobało oprócz mnie :P większość ludzi w moim otoczeniu spasowała po pierwszych odcinkach :D - chociaż na forach czytałam wiele pochlebnych wypowiedzi na temat tego anime ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
kawa
starszASek
Posty: 35
Rejestracja: 11 cze 2010, 01:23

Post autor: kawa »

odgrzebie ten temat trochę w innym tonie...
Przez półtora roku chodziłam na intensywny kurs jap...
Wszyscy łącznie z prowadzącym mówili często o anime...
wiedziałam że coś takiego istnieje ale nigdy tego nie oglądałam...
Postanowiłam obejrzeć choć jeden odcinek, nie dałam rady :/
Strasznie mnie to zirytowało, na takich filmach można dobrze podszkolić język ale ani na to się nie da patrzeć ani słuchać... oni mówiąc osiągają częstotliwość z 4kHz!
Czy istnieje jeszcze ktoś na świecie (na tym forum) kto tak jak ja nie przepada za anime? :shock:
Awatar użytkownika
Artemis
pASsiFlora
Posty: 1355
Rejestracja: 7 sie 2008, 21:41
Lokalizacja: z miasta

Post autor: Artemis »

Zgłaszam się :)
Do czasu bytności na tym forum nie wiedziałam w ogóle o co chodzi?
Kliknęłam w jeden z pierwszych linków w tym wątku i ...flegmatyczna akcja i animacja, jakaś szkoła i wyolbrzymione problemy nastolatków... (typowy schemat: kopciuszek, książę i złe siostry).
Trudno mi mówić o reprezentatywności tego akurat odcinka, ale nie pokusiłam się o klikanie w kolejne ;).
Za to na prawie każdym spotkaniu forumkowym zadaję standardowe pytanie: o anime właśnie ;)
Turysta-człowiek pętający się po szlakach w poszukiwaniu jedzeniaObrazek
Awatar użytkownika
Jo
bASałyk
Posty: 731
Rejestracja: 7 lut 2009, 23:07
Lokalizacja: z wlasnego swiata

Post autor: Jo »

Nie lubie anime i juz. Co to jest? Znam babke, ktora byla nieco niezrownowazona i ona lubila anime i takie filmy dla 15-latkow. Mentalnie miala 15 lat, choc dobiegala 40-tki.

Bardzo nie lubie anime. Wrr.
'Never give up on your adventures and dreams ...'
ODPOWIEDZ