OTOZ Animals

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!
Awatar użytkownika
Ernest
AStrum
Posty: 1482
Rejestracja: 3 kwie 2009, 00:15

Post autor: Ernest »

Tak, zwierzęta również. Jest wiele zwierząt, dla których groźny nie jesteś - ale one będą w stanie Cię zabić tylko dlatego, że się Ciebie boją. Być może w normalnej sytuacji nic by Ci nie zrobiły, ale jeśli jest to sfrustrowany samiec w okresie godowym - buzują w nim hormony i jest naprawdę niebezpieczny, bo rzuci się na Ciebie bez powodu. Jeśli w grupie szympansów jest osobnik nieco "odstający", to reszta zwierząt będzie go dręczyć, odpędzać i bić, aż ten ucieknie. Jeśli nie ucieknie, zostanie wygoniony lub zabity.

Zwierzętami kierują takie same mechanizmy, jak nami. To nie są bezduszne maszyny "poluję - zjadam - kopuluję". To biologia, chemia, hormony, struktura mózgu. Natura jest bezwzględna i obowiązuje w niej prawo dżungli - i nie da się tego oszukać.
Proszę. To się nazywa konkretny argument. Dziękuję Koffee.

Póki co nie widzę żadnych rozsądnych kontrargumentów. W dalszym ciągu czekam.
,,Wszyscy jesteśmy większymi artystami niż się nam zdaje." F. Nietzsche

''To see a World in a Grain of Sand
And a Heaven in a Wild Flower
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour'' W. Blake

,,...by lekko obcial koncowki nie skracajac wlosow" Keri
Awatar użytkownika
Koni
bASałyk
Posty: 717
Rejestracja: 10 sie 2008, 21:42
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk

Post autor: Koni »

Ja nie mam zamiaru dawać Ci żadnych "rozsądnych kontrargumentów", bo mi się nie chce. Nie chcesz podpisywać zwykłej petycji, to nie podpisuj - Twoja sprawa i Twoje sumienie.
"This is not about sex
We all know sex sells and the whole world is buying..."

Ceterum censeo Carthaginem delendam esse.
marchewa
AS gaduła
Posty: 475
Rejestracja: 7 gru 2009, 19:55

Post autor: marchewa »

Koni pisze:Ja nie mam zamiaru dawać Ci żadnych "rozsądnych kontrargumentów", bo mi się nie chce. Nie chcesz podpisywać zwykłej petycji, to nie podpisuj - Twoja sprawa i Twoje sumienie.
lub jego brak.
Awatar użytkownika
DZIEWICA8
zarASek
Posty: 1874
Rejestracja: 6 paź 2006, 09:33
Lokalizacja: z Lublina

OTZ Animals

Post autor: DZIEWICA8 »

Wiem, że jest dużo okrucieństwa wobec zwierząt, ale na szczęście, jest też wielu ludzi, którzy pomagają zwierzętom: są wolontariuszami w schroniskach, dokarmiają ptaki, koty, wystawiają dla nich wodę w czasie upału, robią domki dla kotów lub otwierają dla nich piwnice, wspierają organizacje pomagające zwierzętom, należą do Straży dla zwierząt, przynoszą chore, ranne zwierzęta do lecznic, zgłaszają przypadki krzywdy zwierząt odpowiednim instytucjom,przygarniają bezdomne zwierzęta. Zawsze jest to jakieś pocieszenie, jakaś iskierka w morzu zła.
DZIEWICA8
"Boże, daj mi pogodę ducha, abym godziła się z tym, czego zmienić nie mogę,
odwagę, abym zmieniała to, co zmienić mogę, i mądrość, abym zawsze potrafiła
odróżnić jedno od drugiego."

DZIEWICA8
ODPOWIEDZ