Aborcja

"Piekarnik" na kontrowersyjne tematy
Awatar użytkownika
Makoto
łASuch
Posty: 153
Rejestracja: 27 sty 2021, 19:26
Lokalizacja: Sochaczew
Kontakt:

Re: Aborcja

Post autor: Makoto »

Krótko, zwięźle i na temat - jestem za aborcją i eutanazją.
Tylko w milczeniu słowo,
tylko w ciemności światło,
tylko w umieraniu życie:
na pustym niebie
jasny jest lot sokoła.

Ursula Kroeber Le Guin Pieśń o stworzeniu Éa (Czarnoksiężnik z Archipelagu)
pawcio1978
pASzko
Posty: 2544
Rejestracja: 28 lut 2008, 19:18
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Aborcja

Post autor: pawcio1978 »

Popieram przedmówczynię
MrBadness
bobASek
Posty: 3
Rejestracja: 21 kwie 2021, 11:10

Re: Aborcja

Post autor: MrBadness »

Popieram aborcję i nawet wspomnianą eutanazję na życzenie. Jeśli ktoś cierpi powinien mieć prawo odejść w spokoju.
Jeśli chodzi o aborcję moim zdaniem kobieta powinna móc usunąć płód bez ograniczeń, ale uważam też że jeśli płód jest w stanie przeżyć samodzielnie poza ciałem matki, ta powinna je urodzić i oddać do adopcji.
Awatar użytkownika
oh well
przedszkolASek
Posty: 8
Rejestracja: 17 maja 2021, 14:36

Re: Aborcja

Post autor: oh well »

Ile aborcji, tyle historii kobiet. Z punktu widzenia prawnego jestem za aborcją ze wskazań, które niestety ostatnio zostały naruszone: gdy zagrożone jest zdrowie matki, gdy mamy do czynienia z przestępstwem, gdy płód nie rozwija się prawidłowo. Do przerywania ciąży na życzenie, bez wymienionych przypadków, mam mieszane uczucia. Myślę, że ludziom potrzebna jest nuta odpowiedzialności, zwłaszcza w tak delikatnej kwestii. Z drugiej strony każdy ma swoje sumienie, w związku z tym, niech żyje i postępuje według swojego wzorca.

Eutanazja jest dla mnie wysoce kontrowersyjna. Bo, o ile rozumiem, z jakim cierpieniem może się zetknąć człowiek, o tyle sama idea eutanazji może zostać wykorzystana przez przykładowo bliskich, chcących się pozbyć przysłowiowego ciężaru. Zagrożenie, płynące ze strony tego, że osoba chora może w rzeczywistości wcale tej eutanazji nie chcieć, a zdecydowanie bardziej chcą jej osoby z otoczenia, sprawia, że nie mogę spojrzeć i najzwyczajniej powiedzieć: jestem za, popieram. Współczesna medycyna stara się robić wszystko, aby tylko poprawić komfort chorego.
Awatar użytkownika
Anusia Borzobohata
łASuch
Posty: 165
Rejestracja: 9 mar 2015, 21:46

Re: Aborcja

Post autor: Anusia Borzobohata »

oh well pisze: 17 maja 2021, 16:24
Eutanazja jest dla mnie wysoce kontrowersyjna. Bo, o ile rozumiem, z jakim cierpieniem może się zetknąć człowiek, o tyle sama idea eutanazji może zostać wykorzystana przez przykładowo bliskich, chcących się pozbyć przysłowiowego ciężaru. Zagrożenie, płynące ze strony tego, że osoba chora może w rzeczywistości wcale tej eutanazji nie chcieć, a zdecydowanie bardziej chcą jej osoby z otoczenia, sprawia, że nie mogę spojrzeć i najzwyczajniej powiedzieć: jestem za, popieram. Współczesna medycyna stara się robić wszystko, aby tylko poprawić komfort chorego.
Ciekawe, czy można nie chciec umrzeć, mając świadomość, że najbliższe nam osoby chcą żebyśmy umarli...
Krzysiu36l.
ASiołek
Posty: 55
Rejestracja: 6 lis 2021, 00:02

Re: Aborcja

Post autor: Krzysiu36l. »

Jestem zarówno przeciwko aborcji na życzenie, jak niemożności jej wykonania gdy zagrożone jest życie matki. Mam poglądy centrowe z lekkim skrętem na konserwatyzm.
Mam problemy z nadużywaniem alkoholu. Nie łączy się to z agresją w żaden sposób. Mimo to jest to dla mnie problem.
Mikenoge
pASibrzuch
Posty: 217
Rejestracja: 25 lut 2021, 19:29

Re: Aborcja

Post autor: Mikenoge »

Krzysiu36l. pisze: 6 lis 2021, 01:26 Jestem zarówno przeciwko aborcji na życzenie, jak niemożności jej wykonania gdy zagrożone jest życie matki. Mam poglądy centrowe z lekkim skrętem na konserwatyzm.
No to podobnie mamy. Jednak przy tym zagrożeniu to decyzja powinna być ostrożna, należeć do matki / ojca i nie być jednostronnie wymuszana ani agitowana przez lekarzy (tak jak to robią obecnie z namawianiem do szczepień).
"Im bardziej społeczeństwo odchodzi od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą." - George Orwell
Libra

Re: Aborcja

Post autor: Libra »

Krzysiu36l. pisze: 6 lis 2021, 01:26 Jestem zarówno przeciwko aborcji na życzenie, jak niemożności jej wykonania gdy zagrożone jest życie matki.
i sądząc po nicku, jesteś mężczyzną więc temat aborcji zasadniczo Cię nie dotyczy.

Nawet jeżeli by dotyczył — jesteś przeciwko, to sobie jej nie rób :P
Mikenoge
pASibrzuch
Posty: 217
Rejestracja: 25 lut 2021, 19:29

Re: Aborcja

Post autor: Mikenoge »

Libra pisze: 22 lis 2021, 21:00 i sądząc po nicku, jesteś mężczyzną więc temat aborcji zasadniczo Cię nie dotyczy.
Nawet jeżeli by dotyczył — jesteś przeciwko, to sobie jej nie rób :P
Jak najbardziej dotyczy, tak samo jak dotyczy tego dziecka.
Po pierwsze, dziecko to osobny człowiek i każdy powinien stać w jego obronie gdy może mu się stać krzywda, bez względu czy jest w brzuchu czy na zewnątrz.
Po drugie to dziecko nie wzięło się znikąd i bez mężczyzn by nie było dzieci więc gadanie że to wasza sprawa jest brednią. Dziecko nie jest własnością kobiety która go nosi w brzuchu.
"Im bardziej społeczeństwo odchodzi od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą." - George Orwell
Awatar użytkownika
marzesobie
mASełko
Posty: 142
Rejestracja: 28 kwie 2017, 12:35

Re: Aborcja

Post autor: marzesobie »

Przypuszczam że jakby mężczyźni zachodzi w ciążę to nagle większość była by za wolnym wyborem bo to w końcu ich ciało przez 9 miesięcy musiało by być siedliskiem dla dziecka.
No ale to mężczyzn nie dotyka więc nie umieją się w czuć w rolę kobiety która jest wolnym człowiekiem a nagle nie może o sobie decydować tylko staje się inkubatorem i jej ciało przestaje być jej.
Ja sama nie jestem za aborcją na żądanie i kompromis który był wcześniej w Polsce mi pasował ale jestem za wyborem kobiet. Zlepek komórek nie powinien być stawiany ponad kobietę która go nosi. A tak ostatnio się u nas już zaczyna przydarzać. Że kobiety zaczynają umierać bo są mniej ważne.
Albo planowany rejestr ciąż.
Ciekawe czy jakby mężczyźni byli w ciąży to też tak by popierali ten rejestr...
Ja sama nie wyobrażam sobie usunąć ciążę ale nie wyobrażam sobie nie mieć wolnej woli.
Libra

Re: Aborcja

Post autor: Libra »

Nie dziecko, a płód.
Idąc za tokiem Twojego rozumowania, szarlotka nie zawiera w składzie jajek, a kurczęta. 8) Cip, cip, cip.
Po drugie to dziecko nie wzięło się znikąd i bez mężczyzn by nie było dzieci więc gadanie że to wasza sprawa jest brednią.
Mówisz w tej chwili również o gwałcicielach, osobnikach do spontanicznego typu one night stand (antykoncepcja czasem zawodzi, a i edukacja seksualna jest do zadu — co by nie było, szukaj wiatru w polu) i facetach, którzy zawijają doopę w troki, gdy dowiedzą się, że ich plemnik wygrał wyścig do komórki jajowej.

W kwestii naszego forumka, bardzo ciekawe jest, że w kwestii nagonki na aborcję, wojują aseksy i incele :D, którzy nie zamoczą choćby chcieli/zamoczyć nie chcą, ale specjalistami w temacie się czują :D

Ja wiem, że wy wszyscy od maleńkości, przywykliście, że się wtryniać babom we wszystko możecie i je ustawiać, ale do cholery — dość. To już od dawna nie jest śmieszne.
Libra

Re: Aborcja

Post autor: Libra »

marzesobie pisze: 25 lis 2021, 21:38 Przypuszczam że jakby mężczyźni zachodzi w ciążę to nagle większość była by za wolnym wyborem bo to w końcu ich ciało przez 9 miesięcy musiało by być siedliskiem dla dziecka.
jakby ich to dotyczyło, to aborcja byłaby sakramentem :aniol:
Mikenoge
pASibrzuch
Posty: 217
Rejestracja: 25 lut 2021, 19:29

Re: Aborcja

Post autor: Mikenoge »

marzesobie pisze: 25 lis 2021, 21:38 Przypuszczam że jakby mężczyźni zachodzi w ciążę to nagle większość była by za wolnym wyborem bo to w końcu ich ciało przez 9 miesięcy musiało by być siedliskiem dla dziecka.
Jestem transmasculine mogłem mieć kiedyś dziecko tak jak kobieta i po pierwszych doświadczeniach seksualnych temat przemyślałem, ja bym się żadnego dziecka nie pozbył. Jeśli by mi nie odpowiadało to trudno, może oddałbym do adopcji i miał święty spokój z nim ale nie zabiłbym. Taką mam zasadę.
Gwałt to ponure doświadczenie ale zabijanie dziecka - nie wyobrażam sobie, karać niewinne stworzenia za czyjeś błędy.
marzesobie pisze: 25 lis 2021, 21:38 Zlepek komórek nie powinien być stawiany ponad kobietę która go nosi. A tak ostatnio się u nas już zaczyna przydarzać. Że kobiety zaczynają umierać bo są mniej ważne. Albo planowany rejestr ciąż.
Ciekawe czy jakby mężczyźni byli w ciąży to też tak by popierali ten rejestr...
Ja sama nie wyobrażam sobie usunąć ciążę ale nie wyobrażam sobie nie mieć wolnej woli.
Pytanie co to jest ta wolna wola?
Czy można zabić dziecko po urodzeniu? Czy można zabić partnera/kę jak komuś nie odpowiada, w końcu to czyjaś wola. Tak można tłumaczyć każde przestępstwo, zawsze jest z czyjejś woli. Człowiek dorosły to też zlepek komórek, każdy człowiek jest zlepkiem komórek. A kobieta która usuwa dziecko w obronie swojego życia (a nie wiadomo czy w ogóle jest zagrożone) też kiedyś była bezbronna, wykorzystała inkubator w brzuchu i gdyby nie to że została urodzona a nie abortowana to by już jej nie było na świecie.
Nikomu nie odbieram wolnej woli jeśli nie krzywdzi drugiego.
"Im bardziej społeczeństwo odchodzi od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą." - George Orwell
Libra

Re: Aborcja

Post autor: Libra »

Na moją logikę, adopcja jest wtedy gdy nie chcesz być rodzicem, a aborcja gdy nie chcesz być w ciąży.
(...)nie wyobrażam sobie, karać niewinne stworzenia za czyjeś błędy.
W zależności, jak na to patrzeć, owym niewinnym stworzeniem może być też owa zapłodniona :(

Ludziska mają sumienia i swoje systemy wartości. Nie widzę powodów, żeby zmuszać kogokolwiek to donoszenia niechcianej lub chorej ciąży :(. Rząd może i widzi, ale są nietrafione. Efekt mają taki, że kobiety boją się zachodzić i rodzić.

Spójrzcie tylko na Holandię — dostęp do aborcji i eutanazji znakomity, a Polki rodzą tam jak wściekłe(tak, opieka państwa i poziom życia też ważne). Moja mieszkająca tam koleżanka, aktualnie w ciąży z dzieckiem nr 6. W styczniu miała aborcję (wady letalne płodu), nikt problemów nie robił, jak widać szybko, się zregenerowała i zaszła w ciążę ponownie.
Hazel
AS gaduła
Posty: 432
Rejestracja: 21 mar 2016, 18:27

Re: Aborcja

Post autor: Hazel »

Sniezny pisze: 26 lis 2021, 17:23 A kobieta która usuwa dziecko w obronie swojego życia (a nie wiadomo czy w ogóle jest zagrożone) też kiedyś była bezbronna, wykorzystała inkubator w brzuchu i gdyby nie to że została urodzona a nie abortowana to by już jej nie było na świecie.
Wiadomo, jak kobieta przeżyła, to widocznie nie było zagrożenia życia...
To tak jak z czarownicami - jak nie utonęła wrzucona do wody, no to była czarownicą i wtedy trzeba było ją ukarać (wiadomo jak); jak utonęła... no to nie była czarownicą; tyle, że życia nikt jej nie przywrócił.
Sorry za szyderę, ale do tego to się sprowadza :roll:

A efekt takiego pojmowania rzeczywistości wystąpił właśnie w szpitalu w Pszczynie, gdzie w końcu września br. zmarła 30-letnia Izabela. Pierwsze dziecko tej kobiety straciło matkę, a mąż stracił żonę. Teraz musi sobie sam radzić w wychowaniu córki i żyć z takim doświadczeniem już do końca swego życia.
Nie wiadomo, czy było więcej takich sytuacji. Możliwe, że było i więcej, bo nie każda rodzina ma siłę po takiej traumie jeszcze walczyć przed sądami, gdy władzę nad całym wymiarem sprawiedliwości ma Ziobro i jego ferajna.
Dodam, że od "wejścia w życie" wyroku pseudo-TK do poronień wzywany jest prokurator. Nie ma formalnego wymogu, ale doniesienia często kierują lekarze z "klauzulą sumienia". Taki efekt zakazu aborcji. Nie dość, że kobieta mierzy się z traumą, to jeszcze musi się spowiadać przed smutnym panem, który ma taką przewagę nad nią, że może ją oskarżać w postępowaniu karnym. Podobnie ma się rzecz z lekarzami, którzy również mają nad sobą prokuratora, gdy poronienie zaszło w szpitalu. Efekt mrożący. Nie mówiąc już o aborcji, bo tutaj wizyta prokuratora jest już właściwie nieunikniona w obecnej sytuacji.
marzesobie pisze: 25 lis 2021, 21:38 Albo planowany rejestr ciąż.
Niestety, jest to bardzo realne w tym państwie. Zapewne już w niedalekiej przyszłości.

W temacie wypowiadałem się już wcześniej. Jak ktoś chce - może przeczytać wcześniejsze posty. Ogólnie mówiąc, jestem przeciwnikiem zakazu aborcji.
GG: 3498837
ODPOWIEDZ