sens i cel zycia czlowieka

"Piekarnik" na kontrowersyjne tematy
Joka
gimnASjalista

Re: sens i cel zycia czlowieka

Post autor: Joka »

Dla mnie sensem istnienia jest samo życie. Ciekawa jestem go.
Senny
ASiołek

Post autor: Senny »

Obawiam się, że nigdy nie znajdę sensu życia. Jestem wierzącym nihilistą, ciężko to zrozumieć. Wierzę w Boga, ba, ja nawet wiem, że Bóg istnieje, a mimo wszystko czuję wiejącą zewsząd pustkę.

Być może sensem mojego życia jest uciekanie przed samym sobą.

Być może zawsze wieczorami zawsze będę popadał w zadumę i myślał o tym, co było. Zresztą, ranki nie są w zasadzie inne :roll:

Ostatnio czytałem o ingenezie. To hipopoteza, która twierdzi, że poza energią i materią istnieje jeszcze informacja. W każdym razie konkluzja jest taka, że istnieje Wielkie Programista, a wszystko.. jest zaprogramowane. Do pewnego stopnia oczywiście. Można o tym poczytać tu :

ingeneza com /

nie podaję pełnego linku, bo nie wiem czy przejdzie. W każdym razie temat bardzo ciekawy.
Awatar użytkownika
Pestka
młodASek

Post autor: Pestka »

Byłam szczęśliwa to wszystko było naturalne. Teraz tylko udaję, że da się żyć. Rozpacz mnie druzgocze.

Zresztą Twardowski pisał " jak nieważne ważne pytania kiedy głupie szczęście liże nas po twarzy"
Nautilus1992
pASibrzuch

Post autor: Nautilus1992 »

Jak każdy zaliczam upadki i mam swoje złe dni, ale w ogólnym rozrachunku w przeciągu kilku lat ewoluowałem z postawy depresyjnej, charakteryzującej się brakiem celów życiowych, w stronę człowieka, który dostrzega sens w praktycznie każdej codziennej aktywności. Wszystko ma jakieś znaczenie - to, w jaki sposób się wypowiadam i wyrażam, w jaki sposób się uczę, jak organizuję sobie czas każdego dnia, a nawet to, w jaki sposób robię kanapki do pracy. Szukam u siebie błędów, mających wpływ na moje decyzje i samopoczucie i gdy już dostrzegę jakieś niedociągnięcia, to wtedy próbuję je naprawić.
Na każdym kroku staram się ulepszać swoje działania, by robić wszystko sprawniej, szybciej, lepiej. Można by rzec, że moim celem istnienia jest rozwój wielopłaszczyznowy.
ODPOWIEDZ