[Youtube] Galerianki |etiuda o prostytucji nieletnich

"Piekarnik" na kontrowersyjne tematy
Awatar użytkownika
Piorun
PerkunAS
Posty: 595
Rejestracja: 8 kwie 2008, 12:50
Lokalizacja: z fabryki cyborgów

Post autor: Piorun »

Zastanówmy czyją własnością jest ciało człowieka?

Państwa? Kościoła? Innego człowieka?
Odpowiedź "tak" na którekolwiek z powyższych oznacza że wspiera się niewolnictwo i/lub totalitaryzm.

Moim zdaniem ciało człowieka jest absolutną własnością danego człowieka - a co za tym idzie, ma on prawo postępować ze swą własnością jak z własnością właśnie.
Ma prawo je szanować (prawo, nie obowiązek), ale może też "sprzedawać" je, modyfikować, a nawet zniszczyć

Dobrowolna prostytucja to nic innego jak umowa handlowa - owszem, według niektórych jest to niemoralne, ale za tak samo niemoralne można by uznawać handlowanie bronią, alkoholem czy papierosami
Agnieszka
ninjAS
Posty: 2626
Rejestracja: 10 sie 2005, 16:38

Post autor: Agnieszka »

Piorun pisze:Zastanówmy czyją własnością jest ciało człowieka?

Państwa? Kościoła? Innego człowieka?
Odpowiedź "tak" na którekolwiek z powyższych oznacza że wspiera się niewolnictwo i/lub totalitaryzm.
Idealizm to piękna rzecz ;) Oczywiście w teorii masz absolutną rację, ale wszyscy wiemy, jak teoria ma się do praktyki :P Przykładowo w Polsce ciało człowieka (a w szczególności ciało człowieka płci żeńskiej) do niego nie należy :P
Piorun pisze:Dobrowolna prostytucja to nic innego jak umowa handlowa - owszem, według niektórych jest to niemoralne, ale za tak samo niemoralne można by uznawać handlowanie bronią, alkoholem czy papierosami
Akurat w kwestii moralności się nie zgodzę. Z moralnego punktu widzenia nie ma niczego złego w sprzedawaniu własnego ciała i porównanie ze sprzedażą broni, alkoholu czy papierosów jest nietrafione - koniec końców broń, alkohol i papierosy szkodzą (na różne sposoby, zwykle prowadzące do choroby, kalectwa lub śmierci), a seks raczej takich konsekwencji nie niesie. Pomijam oczywiście sytuacje, kiedy jedna z osób ma poważnie chore serce (i nadmierny wysiłek bądź podniecenie może spowodować zawał, wylew etc.) lub jeśli sprzedająca swoje ciało jest nosicielką chorób wenerycznych bądź wirusa HIV.
Skowronek
przedszkolASek
Posty: 8
Rejestracja: 10 maja 2008, 23:26

Post autor: Skowronek »

Przykładowo w Polsce ciało człowieka (a w szczególności ciało człowieka płci żeńskiej) do niego nie należy
a do kogo?
Hołd życiu w każdej chwili ;)
Awatar użytkownika
Piorun
PerkunAS
Posty: 595
Rejestracja: 8 kwie 2008, 12:50
Lokalizacja: z fabryki cyborgów

Post autor: Piorun »

Przepycha się o to kler katolicki z rządem.
Czy na prawdę muszę podawać przykłady?
Awatar użytkownika
chochol
pASsé
Posty: 1965
Rejestracja: 15 wrz 2011, 10:22
Lokalizacja: 49º06’17’’N 22º39’02’’E / 50º02’01’’N 22º00’17’’E

Re: [Youtube] Galerianki |etiuda o prostytucji nieletnich

Post autor: chochol »

Skowronek pisze:
Przykładowo w Polsce ciało człowieka (a w szczególności ciało człowieka płci żeńskiej) do niego nie należy
a do kogo?
Współżycie to sprawa prywatna, jednak tylko do momentu gdy nie kończy się brzuchem. Wówczas jest to już sprawa publiczna.

Oglądałam kilka dokumentów o prostytucji, również wśród nieletnich i wg mnie gro z tych ludzi wybiera tę branże głównie w celu szybkiego i łatwego zarobku (pomijając prostytucję dzieci zniewolonych w Azji).
"Serce czyste i otwarte, w dobrą zmienia trefną kartę"

"chochoł = feminoasozołza"
Gość

Re: [Youtube] Galerianki |etiuda o prostytucji nieletnich

Post autor: Gość »

Dobrowolna prostytucja to nic innego jak umowa handlowa - owszem, według niektórych jest to niemoralne, ale za tak samo niemoralne można by uznawać handlowanie bronią, alkoholem czy papierosami
W zasadzie się z tym zgadzam. W sensie, że to wszystko jest niemoralne ;)
panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

Re: [Youtube] Galerianki |etiuda o prostytucji nieletnich

Post autor: panna_x »

No nie wiem, czy to do końca prawda, że człowiek jest panem swego ciała. Teoretycznie każdy może robić ze swym ciałem co chce- czyli pić, narkotyzować się, ale przecież istnieje coś takiego jak przymusowy odwyk, leczenie. A czemu, w końcu jeśli ktoś chce, niech pije, ćpa.
Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: [Youtube] Galerianki |etiuda o prostytucji nieletnich

Post autor: Viljar »

Może dlatego, że u pijących i ćpających dochodzi do bardzo niekorzystnych zmian w mózgu, skutkiem czego wykazują oni zachowania niezwykle destrukcyjnie wpływające na otoczenie. W przypadku innych nałogów też może dojść do zmian, ale nie tak tragicznych w skutkach.
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
Awatar użytkownika
morowy
pASibrzuch
Posty: 256
Rejestracja: 15 paź 2014, 08:02
Lokalizacja: Laniakea

Re: [Youtube] Galerianki |etiuda o prostytucji nieletnich

Post autor: morowy »

panna_x pisze:No nie wiem, czy to do końca prawda, że człowiek jest panem swego ciała. Teoretycznie każdy może robić ze swym ciałem co chce- czyli pić, narkotyzować się, ale przecież istnieje coś takiego jak przymusowy odwyk, leczenie. A czemu, w końcu jeśli ktoś chce, niech pije, ćpa.
Nie można zmusić kogoś do odwyku dla "jego dobra", a jedynie ze względu na szkodzenie innym. Przykładowo jeśli nałóg alkoholowy męża nie wpływa na szkodę rodziny, ani otoczenia (mąż pracuje i łoży na rodzinę, nie awanturuje się itp.), to nie można go zmusić do leczenia.
Problem własności ciała pojawia się wg mnie w przypadku kobiet w ciąży. Czy kobieta ma prawo potraktować niechcianą zygotę/zarodek/płód jak pasożyta, czy może należy traktować ciężarną jak "społeczny inkubator"? Ja skłaniam się ku temu pierwszemu, ale jednocześnie mam też wątpliwości. Dlatego, póki co, chowam głowę w piasek i ostateczną decyzje w tej kwestii zostawiam osobom najbardziej zainteresowanym, czyli kobietom.
"Gdy moderator/-ka banuje użytkownika bez ostrzeżenia, a jedyny argument to argument siły - w tym samym czasie gdzieś na świecie umiera jedna tancerka brzucha albo panda w ciąży." - prawo internetu
Awatar użytkownika
Hebi
mASełko
Posty: 119
Rejestracja: 29 sty 2015, 20:43
Lokalizacja: Gdynia

Re: [Youtube] Galerianki |etiuda o prostytucji nieletnich

Post autor: Hebi »

Ujmę to tak. Osobiście nie mam wiele szacunku dla osób prostytuujących się z własnej nieprzymuszonej woli, ale też nie uważam, aby to była moja sprawa. Budzi we mnie pewien niesmak jak widzę, że zdecydowanie młoda dziewczyna prowadza się z dużo starszym facetem, ale uważam że tu wtrącić się mogą tylko rodzice (i to tylko do czasu, aż latorośl uzyska samodzielność).

Jeśli zaś idzie o aborcje... Sama raczej nie potrafiłabym tego zrobić. Nie podoba mi się wizja, że kobiety mogłyby chcieć traktować to jak formę antykoncepcji, ale... I tak uważam, że decyzja ta powinna w pełni należeć do kobiety i po części jej partnera. Czemu po części? Bo choć współczuję mężczyznom, którzy chcieliby mieć dzieci, a ich kobiety wolą zrobić skrobankę, to jednak ciąża i poród spadają w pełni na płeć piękną i nie można zmuszać, aby wbrew woli była do tego zmuszana. Z drugiej jednak strony, w przypadku gdy to kobieta chce dziecko, a partner zdecydowanie się na to nie zgadza i wyraża chęć na pomoc kobiecie w operacji i rekonwalescencji, to jak dla mnie należałoby się zastanowić nad zasadnością przyszłych alimentów na dzieci. O ile nie doszło do gwałtu to oboje partnerów z własnej woli współżyło, godząc się na ewentualne konsekwencje tego. Jeśli więc tylko kobieta chce utrzymać dziecko wbrew woli partnera, to mężczyznę można traktować jako dawcę nasienia.
Wszystko jest trucizną,
decyduje tylko dawka.
Awatar użytkownika
Issander
ciAStoholik
Posty: 331
Rejestracja: 18 sty 2008, 23:17
Lokalizacja: zagranico

Re: [Youtube] Galerianki |etiuda o prostytucji nieletnich

Post autor: Issander »

.
Ostatnio zmieniony 12 paź 2018, 16:48 przez Issander, łącznie zmieniany 1 raz.
panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

Re: [Youtube] Galerianki |etiuda o prostytucji nieletnich

Post autor: panna_x »

Ja akurat mam odwrotnie, bo sama rozważałam skorzystanie z takich usług. Trochę długo to u mnie trwa, wiem, ale tak mam, że zanim się namyślę i coś postanowię... :) Klientką póki co nie byłam, ale nie czułabym się wykorzystana, bo to byłaby moja dobrowolna i świadoma decyzja.
Ale chciałabym wrócić do tematu, czy człowiek jest faktycznie panem swego ciała. Otóż, mi się wydaje, że nie zawsze. Przykładem właśnie aborcja/ jej brak, prawo do antykoncepcji, przymusowe leczenie- zawsze znajdą się jakieś powody i wytłumaczenia dla tych działań, nawet słuszne( jak ochrona rodziny przed agresywnym ojcem), co nie zmienia faktu, że jednocześnie ograniczają to prawo do rozporządzania swoim ciałem.
Awatar użytkownika
chochol
pASsé
Posty: 1965
Rejestracja: 15 wrz 2011, 10:22
Lokalizacja: 49º06’17’’N 22º39’02’’E / 50º02’01’’N 22º00’17’’E

Re: [Youtube] Galerianki |etiuda o prostytucji nieletnich

Post autor: chochol »

Issander pisze:Pomijam tutaj moralność, ale prostytutki jawią mi się jako osoby sprytne ponieważ zyskują na czymś, co powinno być naturalną częścią życia każdego zainteresowanego człowieka. Natomiast to ich klienci są głupi ponieważ za to płacą.
Jeśli związek jest tym co daje gwarancje spełnienia seksualnego, to oznacza to, że taki partner musi postarać się żeby kobietę zachęcić do uciech cielesnych, co wiąże się ze znoszeniem jej humorów, niekiedy przytakiwaniem, obrywaniem za "złe" zachowanie itp. Ponadto niekiedy partnerka nie chce się zgodzić na spełnienie fantazji chłopaka, co dostać może w różnych przybytkach właśnie za pieniądze. I głupim tu, wg mnie, nie jest nikt.
"Serce czyste i otwarte, w dobrą zmienia trefną kartę"

"chochoł = feminoasozołza"
Awatar użytkownika
urtika
sASanka
Posty: 2427
Rejestracja: 27 maja 2008, 21:06

Re: [Youtube] Galerianki |etiuda o prostytucji nieletnich

Post autor: urtika »

Issander pisze:Takie małe pytanie na boku: czy jestem jedynym, który gorszym okiem patrzy na klientów prostytutek niż prostytutki?
Nie jesteś jedynym, ja myślę podobnie.
Issander pisze:Natomiast to ich klienci są głupi ponieważ za to płacą.
Mniejsza o płacenie, ale domaganie się seksu bez zabezpieczenia to dopiero jest głupota!
Wszystkie mają podpisane umowy o pracę i ubezpieczenie. Wolno im odmówić klientowi, kiedy ten źle się zachowa. Nie uprawiają seksu bez zabezpieczenia. Paula takim, którzy na to nalegają (a jest ich większość), mówi od razu: "Kochaś, jesteś w burdelu, a nie w kościele. Jak z tobą nie użyję gumki, to jaką będziesz miał pewność, że tak samo nie zrobiłam z innymi i nie jestem na coś chora?". Wtedy na ogół się uspokajają.
Całość artykułu: http://polska.newsweek.pl/obyczaje-nieo ... 9,1,1.html
Quirkyalone
Indiana
fantAStyczny
Posty: 561
Rejestracja: 26 sty 2014, 00:50

Re: [Youtube] Galerianki |etiuda o prostytucji nieletnich

Post autor: Indiana »

urtika pisze: Całość artykułu:polska.newsweek.pl/obyczaje-nieobyczajnych-kobiet,16879,1,1.html
Przeczytałam artykuł.
Coraz więcej praktykujących katoliczek. 70% prostytutek wierzy w Boga.
To mnie akurat nie dziwi. Jak są lesbijki-katoliczki, to czemu nie miałoby być też i prostytutek-katoliczek. Ba, co tam prostytutki ! Płatne morderczynie- katoliczki, to jest to !
ODPOWIEDZ