Aborcja

"Piekarnik" na kontrowersyjne tematy
Awatar użytkownika
Lorien
jASkółka
Posty: 118
Rejestracja: 20 lip 2008, 14:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lorien »

A co gorsze? koszmar 9 miesiecy i oddanie do adopcji, czy aborcja i świadomosc tego do końca zycia? bo koszmar gałtu i tak juz zostanie jej w pamięci.
nie czuć, nie myśleć , nie pamiętać...
Awatar użytkownika
AStronom
ciAStoholik
Posty: 310
Rejestracja: 2 kwie 2009, 17:39
Lokalizacja: z nudów

Post autor: AStronom »

A co dziecko jest temu winne? Czy gdybyś spotkała narodzonego już człowieka, który był niechcianym dzieckiem, traktowałabyś go jako winnego cierpień matki?
Mam w sobie sporo z kobiety i WIEM, że gdybym był kobietą i gdyby mnie zgwałcono, nie dałbym zabić dziecka. 9 miesięcy to niewiekle, jeśli idzie o czyjeś życie. Nie można być egoistycznym mordercą, płeć tego nie usprawiedliwia.
Awatar użytkownika
Motylciemny
motylAS
Posty: 616
Rejestracja: 27 cze 2008, 23:34
Lokalizacja: z księżyca

Post autor: Motylciemny »

Jesli kobieta nie chce miec dziecka to nie bedzie go miec

Astronom Ty troche nad swoja agresja zapanuj
Bo kazdy ma miec prawo swoje zdanie
Mamy na pewno w Polsce pełno zrzeszen i organizacji broniacych
praw plemnika polaczonego z komorka jajowa, praw zycia za wszelka cene,typu rodzina 7 dzieciata o chlebie i wodzie
Podejrzewam ze tam sie uspokisz i wywalisz swoja wsciekłosc
O ode mnie to Ty sie ....

Jesli cos nie posiada jeszcze ukladu nerwowego to nie czuje bo nie ma jak

Astronomie musze Cie zmartwic
Według Miedzynarodowego Trybunału Sprawiedliwosci
aborcja jest "usługą medyczną"
nic juz z tym nie zrobisz
Zalegalizowali prawie w całej Europie po ptakach jak to sie mówi
Ostatnio zmieniony 18 gru 2009, 21:02 przez Motylciemny, łącznie zmieniany 6 razy.
Awatar użytkownika
Ernest
AStrum
Posty: 1482
Rejestracja: 3 kwie 2009, 00:15

Post autor: Ernest »

To samo myślał Abraham, próbując zarżnąć Izaaka.
Że niby Izaak jest jego własnością? Hmm, jeśli interpretować jego zachowanie przez pryzmat koncepcji kozła ofiarnego Rene Girarda, mógłbym powiedzieć, że to gów... prawda :)

Tylko dlaczego rozmawiamy o aborcji zamiast o parytetach?

,,AStronom nadaje się na polityka :kocha:" :roll:
,,Wszyscy jesteśmy większymi artystami niż się nam zdaje." F. Nietzsche

''To see a World in a Grain of Sand
And a Heaven in a Wild Flower
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour'' W. Blake

,,...by lekko obcial koncowki nie skracajac wlosow" Keri
Awatar użytkownika
AStronom
ciAStoholik
Posty: 310
Rejestracja: 2 kwie 2009, 17:39
Lokalizacja: z nudów

Post autor: AStronom »

Mam głęboko w dupie trybunały złożone z idiotów, a ty i ja jesteśmy takimi samymi plemnikami połączonymi z jajeeczkiem, tylko, że więcej czasu upłynęło
Agnieszka
ninjAS
Posty: 2626
Rejestracja: 10 sie 2005, 16:38

Post autor: Agnieszka »

AStronom pisze:9 miesięcy to niewiekle, jeśli idzie o czyjeś życie. Nie można być egoistycznym mordercą, płeć tego nie usprawiedliwia.
Dla mnie zbyt wiele. Jeśli będę miała nieszczęście znaleźć się w podobnej sytuacji (ciąża w wyniku gwałtu), a nie będzie możliwości poddania się aborcji, to popełnię samobójstwo.
Wcześniej jednak wyślę do Ciebie specjalne imienne zaproszenie na mój pogrzeb. Mojego sumienia już nie będzie - zostanie tylko Twoje.
Awatar użytkownika
Ernest
AStrum
Posty: 1482
Rejestracja: 3 kwie 2009, 00:15

Post autor: Ernest »

Sorry za brutalne poczucie humoru, ale czy nie lepszym wyjściem byłoby przeszczepienie Twojej macicy, droga Agnieszko Astronomowi? Jak to mówią ,,I wilk syty i owca cała."
,,Wszyscy jesteśmy większymi artystami niż się nam zdaje." F. Nietzsche

''To see a World in a Grain of Sand
And a Heaven in a Wild Flower
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour'' W. Blake

,,...by lekko obcial koncowki nie skracajac wlosow" Keri
Awatar użytkownika
Blv.
ananAS
Posty: 358
Rejestracja: 2 lut 2008, 17:27
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Blv. »

W kwestii aborcji nie mam całkowicie wyrobionego zdania, ale bliżej mi bycia na tak niż na nie. Podoba mi się też system bodajżę kanadyjski, gdzie nie ma ścisłych regulacji prawnych i kwestia została pozostawiona sumieniu osób, których to dotyczy, a nie prawodawców. Ale ja nie o tym...

Moralność i niemoralność aborcji opiera się przede wszystkim na definicji, od kiedy zarodek można nazwać człowiekiem - a nie istnieje w tej kwestii jedna słuszna definicja, więc nie można nikomu z pełnym autorytetem powiedzieć, że się myli. Mówienie, że kobieta nie jest w pełni kobietą, bo popiera aborcję, to moim zdaniem ogromna przesada i nie różni się od krzyknięcia "jesteś gorsza, bo masz ode mnie inne zdanie!". Sugeruję nabrać trochę dystansu, AStronom, zanim dyskusja wymknie się spod kontroli.
Awatar użytkownika
AStronom
ciAStoholik
Posty: 310
Rejestracja: 2 kwie 2009, 17:39
Lokalizacja: z nudów

Post autor: AStronom »

Ernest pisze:Sorry za brutalne poczucie humoru, ale czy nie lepszym wyjściem byłoby przeszczepienie Twojej macicy, droga Agnieszko Astronomowi? Jak to mówią ,,I wilk syty i owca cała."
Popieram. Jeśli cię zgwałcą, przekonam mojego kujonowatego kolegę, Krzysztofa Z., który ma szense zostać wielkim chirurgiem, do wykonania tego pionierskiego zabiegu.
Emocje trochę mi opadły, ale zdania nie zmienię nigdy.
Nie widzę sensu kontynuowania dyskusji, skoro nikogo nie przekonam.
Ostatnio zmieniony 13 lip 2009, 21:56 przez AStronom, łącznie zmieniany 1 raz.
Agnieszka
ninjAS
Posty: 2626
Rejestracja: 10 sie 2005, 16:38

Post autor: Agnieszka »

Nie dam Ci takiej szansy.
Awatar użytkownika
Motylciemny
motylAS
Posty: 616
Rejestracja: 27 cze 2008, 23:34
Lokalizacja: z księżyca

Post autor: Motylciemny »

Chciałam pokazac roznice w prawie polskim i zagranicznym
a tu takie rzeczy sie rozgrywaja...

Zaden facet nigdy w zyciu mnie nie tknie
A sytuacja o ktorej pisze Agnieszka i
twoj komentarz do tego "9 miesiecy to nie wiele ,egoistyczny morderca" -poszedlbys za to siedziec w innym kraju

O zgroza przed takimi mezczyznami
Ostatnio zmieniony 14 lip 2009, 06:41 przez Motylciemny, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
damian-dec
AS gaduła
Posty: 415
Rejestracja: 12 lut 2008, 23:14
Lokalizacja: Dublin/Wroclaw

Post autor: damian-dec »

Motylciemny pisze: (.....)

O zgroza przed takimi mezczyznami
nie wiem dlaczego ale od razu na mysl przyszla mi SWIETA INKWIZYCJA :wink: :wink: :wink:
Awatar użytkownika
AStronom
ciAStoholik
Posty: 310
Rejestracja: 2 kwie 2009, 17:39
Lokalizacja: z nudów

Post autor: AStronom »

Motylciemny przemyślałem tą dyskusję i zrozumiałem, że musiałem urazić ciebie osobiście albo bliską ci osobę.
Przepraszam, bo rozumiem, że moja wypowiedź musiała być torturą dla osoby, która dokonała aborcji lub wydarzyło się to w jej najbliższym otoczeniu.
Głuio mi z powodu mojego chamstwa, agresji i okrucieństwa.
Życie jeszcze przede mną i na pewno będą w nim problemy moralne. Być może będę musiał podpisać akt zgonu pacjenta, którego rodzina uważa za żywego. Póki co, nie byłem trudnych sytuacjach i może dlatego nie zakładam z góry, że inni mają powód widzieć sprawy inaczej.
A co do tego "jaki" jestem, nie uwżam się za ideał ani wyrocznię.
Nie chciałem wyładowywać na nikim agresji. Dzisiejszy dzień był idealny, zanim nie wywołałem tej światopoglądowej kłótni, po której jeszcze godzinę się trząsłem.
Przepraszam za agresję. Powinienem pomyśleć wcześniej, zanim podejąłem aż tak drażliwy temat. A moje poglądy, które głęboko we mnie tkwią, powinienem był zachować dla siebie, dopóki ktoś imiennie mnie o nie nie zapyta.
Awatar użytkownika
Motylciemny
motylAS
Posty: 616
Rejestracja: 27 cze 2008, 23:34
Lokalizacja: z księżyca

Post autor: Motylciemny »

Nigdy nie bylam w takiej sytuacji czy dokonac aborcji czy nie
bo ....no własnie wpierw trzeba zajsc w ciaze zeby sie w ogole zastanawiac
Nie znam osobiscie tez nikogo kto by to zrobil

Jesli chciales przeprosic osobe ktora to zrobila
to przeprosiłes
kimkolwiek ona jest
i jakkolwiek nienawidzisz jej za to.
Ostatnio zmieniony 14 lip 2009, 07:24 przez Motylciemny, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Piorun
PerkunAS
Posty: 595
Rejestracja: 8 kwie 2008, 12:50
Lokalizacja: z fabryki cyborgów

Post autor: Piorun »

Tak sobie czytam... i tak sobie myślę... że hasłem "obrońców życia" powinno być:
"Będziemy zawsze walczyć o "życie", aż krew się będzie lać ulicami i zabijemy każdego kto myśli inaczej"


I nic się w tej kwestii nie zmieni tak długo, jak długo ludzie nie zaakceptują faktu iż nie są właścicielami innych ludzi, a co za tym idzie nie mogą narzucać im SWOICH zasad
ODPOWIEDZ