Aborcja

"Piekarnik" na kontrowersyjne tematy
Awatar użytkownika
urtika
sASanka
Posty: 2427
Rejestracja: 27 maja 2008, 21:06

Post autor: urtika »

Ernest pisze:
O adopcji też Hellinger ma ciekawą opinię. Oczy Uważa, że adopcja to " kradzież czyjegoś dziecka" a rodzice biologiczni , nawet ci pijacy,dokonujący przemocy itp. zawsze są lepsi od tych najlepszych adopcyjnych.
Mocne. Ciekawe czym argumentuje swoje mądrości.
Hellinger uważa, że człowiek jest energetycznie i emocjonalnie związany ze swoją biologiczną rodziną. Jeśli w rodzinie mają miejsce takie wydarzenia jak wydziedziczenie, porzucenie dziecka, aborcje, wówczas dochodzi do zaburzenia w polu energetycznym rodziny. Jeśli jakaś rodzina adoptuje dzecko, też dochodzi do zaburzenia w polu energetycznym tej rodziny, gdyż dziecko posiada energię swoich biologicznych krewnych, obcą rodzinie adopcyjnej i to może powodować różne problemy dla obu stron.
Zdaniem Hellingera adopcja jest niewłaściwa, gdyż dochodzi do zmiany tożsamości dziecka poprzez zmianę jego nazwiska a nawet imienia, co oznacza przywłaszczenie sobie cudzego dziecka przez rodziców adopcyjnych. Natomiast nie ma on nic przeciwko opiece nad cudzym dzieckiem poprzez stworzenie mu rodziny zastępczej, gdyż wówczas dziecko posiada nazwisko swej biologicznej rodziny i świadomość swoich korzeni. Poza tym rodzina zastępcza jest zobowiązana do umożliwienia dziecku kontaktu a także spotkań z rodzicami naturalnymi, rodzeństwem i innymi krewnymi.
Więcej na ten temat w książce Hellingera pt. Porządki miłości.
Quirkyalone
Awatar użytkownika
Piorun
PerkunAS
Posty: 595
Rejestracja: 8 kwie 2008, 12:50
Lokalizacja: z fabryki cyborgów

Post autor: Piorun »

To niech mi ktoś teraz wytłumaczy czym się różni gość piszący o "zaburzeniach energetycznych w polu energetycznym rodziny" od naszej podlaskiej szeptuchy?
(Inne niż te że szeptuchy mają o niebo wyższą etykę zawodową, nie robią ludziom szkód w psychice i pracują za Bóg zapłać)

Sorki, miejsce gościa jest na półce "czary-mary-opowieści-dziwnej-treści" razem z Yeti i kosmitami (zwłaszcza kosmitami), ale nie w psychologii
Awatar użytkownika
urtika
sASanka
Posty: 2427
Rejestracja: 27 maja 2008, 21:06

Post autor: urtika »

A kto twiedzi, że jego miejsce jest w psychologii? Wybitni niemieccy profesorowie psychologii ostrzegają przed jego terapią a i w Polsce żaden psychoterapeuta posiadający rekomendację Polskiego Towarzystwa Psychologicznego się nią nie zajmuje. Raczej jest to parapsychologia. A jego książki wydają różne wydawnictwa, i te psychologiczne i te których większość oferty stanowi literatura typu "czary mary". Gdy coś jest popularne, to każdy chce na tym zarobić, co w tym dziwnego?
A całkiem możliwe, że z czarami- marami jego metody terapii mają coś wspólnego. Hellinger tworząc swą metodę wiele rzeczy zaczerpnął od Zulusów, z ich tradycji, kultury i wierzeń. (Spędził wśród nich 16 lat.) A tam magia, spirytyzm i kult zmarłych przodków są na porządku dziennym. Pewien ksiądz ( A. Posacki) nawet porównał terapię Hellingera do seansu spirytystycznego.
Quirkyalone
Awatar użytkownika
dorqa
ASpazja
Posty: 19
Rejestracja: 23 paź 2009, 23:46

Post autor: dorqa »

Urtika pisze:
...w Polsce żaden psychoterapeuta posiadający rekomendację Polskiego Towarzystwa Psychologicznego się nią nie zajmuje. Raczej jest to parapsychologia...
Terapia ta nie ma jeszcze statusu prawnego w Polsce dlatego nie ma rekomendacji. Zajmują się nią wykwalifikowani psychoterapeuci po szkoleniach, więcej na polskiej stronce www.ptus.pl.

Swoją drogą ciekawi mnie czy wasze negatywne opinie są oparte na osobistych doświadczeniach czy po prostu powtarzacie to co wyczytaliście w internecie?
Awatar użytkownika
Piorun
PerkunAS
Posty: 595
Rejestracja: 8 kwie 2008, 12:50
Lokalizacja: z fabryki cyborgów

Post autor: Piorun »

Wiesz, nie wszystko trzeba opierać na własnych doświadczeniach empirycznych
Nie muszę detonować sobie granatu w łapkach by wiedzieć że nie mam ochoty tego robić, tak samo jak nie muszę wstępować do Sekty Moona czy ustawiać się wg Hellingera by wiedzieć że nie chcę mieć z tym nic wspólnego

Wystarczą mi opinie fachowców w tej kwestii
Znam trochę psychologów i psychiatrów - to goście którym na słowo o tej "metodzie" nóż się w kieszeni otwiera (właśnie stąd ta nazwa wydawała mi się znajoma)

Wystarczy zadać sobie pytanie: dlaczego w rodzinnych Niemczech herr Hellinger ma zakaz wykonywania zawodu psychoterapeuty?

Acha, wykwalifikowany psychoterapeuta nie jest po szkoleniach, tylko po studiach i specjalizacji, w dodatku z uznawanymi przez państwo certyfikatami
Inaczej ma takie same kwalifikacja jak moja kumpela - wykwalifikowana wróżka po kursach astropsychologii

" Niemieckie Towarzystwo Terapii Systemowej i Terapii Rodzinnej ogłosiło, że praktyka ustawień rodzinnych według Berta Hellingera daje Zarządowi powód do wyraźnej krytyki i rodzi niepokój o ewentualne narażanie na szwank klientów. W orędziu Towarzystwo pisze, że w swoich ustawieniach rodzinnych Hellinger postuluje istnienie porządku podstawowego i hierarchii oraz zawsze przedstawia swoje koncepcje, interpretacje i interwencje z absolutną pewnością, która w ogromnym stopniu ogranicza autonomię klientów. Jednocześnie unika poważnej i krytycznej dyskusji na temat swojej metody i woli otaczać się gromadą „wierzących” zwolenników. Prowadzi to do powstania aury niekrytykowalnego guru, co jest nie do pogodzenia z przejrzystością terapii systemowej.

Innymi słowy, terapia Hellingera jest niebezpieczna, gdyż osoby szukające pomocy nie uczą się, jak zerwać ze szkodzącymi im relacjami uzależnień. Muszą one poddać się autorytarnemu prowadzeniu terapeuty, który odmawia im zdolności samodzielnego wyjaśnienia ich sytuacji życiowych. W skutek tego wzmacnia się bezsilność i niesamodzielność osób, które przychodzą na terapię"
wolny12345
gimnASjalista
Posty: 10
Rejestracja: 20 sty 2010, 19:17

Post autor: wolny12345 »

witam, mam ochotę wyrazić swój pogląd mianowicie dla mnie to morderstwo i czułbym wstręt do kobiety która dokonała aborcji;
tutaj można oglądnąć że niektórzy mają szczęście i udaje im się przeżyć, co jak co ale mi ta pani nie wygląda jako "część" innego ciała :)

http://www.youtube.com/watch?v=NpOFcqrqBa0
Awatar użytkownika
Ernest
AStrum
Posty: 1482
Rejestracja: 3 kwie 2009, 00:15

Post autor: Ernest »

Historia o niesamowitej osobie. Zrobiła na mnie niemałe wrażenie swoją przemową. Jednak moje stanowisko wobec aborcji nie uległo zmianie.
,,Wszyscy jesteśmy większymi artystami niż się nam zdaje." F. Nietzsche

''To see a World in a Grain of Sand
And a Heaven in a Wild Flower
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour'' W. Blake

,,...by lekko obcial koncowki nie skracajac wlosow" Keri
wolny12345
gimnASjalista
Posty: 10
Rejestracja: 20 sty 2010, 19:17

Post autor: wolny12345 »

Takich osób jest na pewno Dużooo więcej, mając na uwadze liczbę dokonywanych obecnie aborcji.
Moje zdanie się również nie zmienia, aczkolwiek dodam że kiedyś było trochę inne, myślę że dużo rzeczy zmienia się w nas samych, wraz z czasem, potrzeba tylko nie być głuchym. Wyrażenie "moim zdaniem" takie piękne, postępowe, moim zdaniem można zabić, moim zdaniem nie można zabić, może podliczymy głosy i ustalimy nowe normy moralne a co, trzeba iść z duchem czasu. :oops:
Awatar użytkownika
Ernest
AStrum
Posty: 1482
Rejestracja: 3 kwie 2009, 00:15

Post autor: Ernest »

Słucham?
,,Wszyscy jesteśmy większymi artystami niż się nam zdaje." F. Nietzsche

''To see a World in a Grain of Sand
And a Heaven in a Wild Flower
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour'' W. Blake

,,...by lekko obcial koncowki nie skracajac wlosow" Keri
wolny12345
gimnASjalista
Posty: 10
Rejestracja: 20 sty 2010, 19:17

Post autor: wolny12345 »

Nie wiem czy mnie tak słuchasz, czy kogo, ale nie kierowałem przecież stricte do ciebie moich słów, więc może to zdziwienie, że można myśleć w ten sposób? ano można :)
Chyba faktycznie jestem nieźle pokręcony bo nawet tutaj wychodzę na dziwoląga

:lol:
Kacha
łASuch
Posty: 194
Rejestracja: 13 lip 2009, 08:48
Lokalizacja: Gdzieś z ciemności otoczającej Twój umysł

Post autor: Kacha »

wolny12345 pisze:witam, mam ochotę wyrazić swój pogląd mianowicie dla mnie to morderstwo i czułbym wstręt do kobiety która dokonała aborcji;
A ja czuję wstręt czytając Twój post...
Szczęśliwie się składa że nigdy nie będziesz decydował o tym czy dziecko które spłodzisz,przyjdzie na świat czy nie....
"Oto moja ostatnia wola (...) Chcę,aby pochowano mnie żywą"
Awatar użytkownika
picardie00
starszASek
Posty: 42
Rejestracja: 17 maja 2009, 08:28

Post autor: picardie00 »

"Zauważyłem, że wszyscy którzy popierają aborcję zdążyli się już urodzić" - Ronald Reagan


tadaaaa :) nic więcej nie dodam:)
Kacha
łASuch
Posty: 194
Rejestracja: 13 lip 2009, 08:48
Lokalizacja: Gdzieś z ciemności otoczającej Twój umysł

Post autor: Kacha »

picardie00 pisze:"Zauważyłem, że wszyscy którzy popierają aborcję zdążyli się już urodzić" - Ronald Reagan


tadaaaa :) nic więcej nie dodam:)
Jaka "mądrość" :mrgreen: ,jestem "zdruzgotana" :mrgreen:
"Oto moja ostatnia wola (...) Chcę,aby pochowano mnie żywą"
veronikaaa
ASiołek
Posty: 69
Rejestracja: 12 mar 2010, 14:36

...

Post autor: veronikaaa »

nom ten tekst jest mocny ;-)
'wymyśliłam swoje życie od początku do końca bo to, które dostałam mi się nie podobało'
Awatar użytkownika
picardie00
starszASek
Posty: 42
Rejestracja: 17 maja 2009, 08:28

Post autor: picardie00 »

poruszył wasze serca?? hahah lol2 xD:D :lol: :D :D :D
ODPOWIEDZ