Czy tolerujemy odmienność poglądów forumowiczów

"Piekarnik" na kontrowersyjne tematy
Awatar użytkownika
Motylciemny
motylAS
Posty: 616
Rejestracja: 27 cze 2008, 23:34
Lokalizacja: z księżyca

Post autor: Motylciemny »

Osobiście mogę tolerować poglądy danej osoby jesli nie zawierają one treści wysoce obrazliwych.
Wolnośc słowa panuje ,oczywiście ale wszystko ma swoje granice :P
Dla przykładu .Gość Niedzielny,który nakazem Unii Europejskiej musi wypłacic Polce 30 tys.
w skrocie mozna by powiedziec że za swoją publiczną wypowiedz ,w której kogoś obraził(tutaj pewną grupę kobiet).
Tak więc nie wszystkie wypowiedzi publiczne muszą spotykać się z tolerancją ,
niektóre są nietolerowane a nawet zabronione
Awatar użytkownika
szarysmok
smokASek
Posty: 898
Rejestracja: 27 sie 2009, 21:29

Post autor: szarysmok »

I ja tak rozumiem tolerancję :shock: Do tego jeszcze dochodzi kwestia poruszona przez Lizzy - obojętność. Czy obojętnosć na zło to tolerancja, czy nie. Nie roztrzygniemy tego, ale pogadać na temat można. Cieszę się z każdej wypowiedzi. Mam nadzieję, że dzięki temu troche się poznamy :rozowe:
Agnieszka pisze:Od myśli do czynu droga jest niedaleka. Dziś ktoś mówi, że homoseksualizm jest niesmaczny, jutro zostanie uchwalone prawo zabraniające osobom homoseksualnym okazywania sobie publicznie uczuć.
Tak, Agnieszko, jest takie niebezpieczeństwo i były tego przykłady w historii. Jednak, w moim przekonaniu dalecy jesteśmy, wg moich obserwacji, od uchwalenia rasistowskiego prawa. Co nie oznacza, ze nie zauważam działań rasistowskich. Takich tolerować nie można, ale jak im przeciwdziałać? Krzykiem, złością, agresja słowną, jak? Może to i nie temat na takie pytanie, ale jak powiedzieć swoje zdanie, aby nie obrazic, zniechęcić drugiej strony. Z każdym trzeba rozmawiać. Wojna to najgorsze rozwiązanie. Przekaz powinien być jasny moim zdaniem, ale nie zawierać jadu. Neutralne zabarwienie treści, to ideał dyskusji dwóch przeciwstawnych racji. Co myślisz / myślicie na temat. CZy ideał jest nierealny?
Agnieszka pisze:Blv. jak zwykle dyplomatycznie ujął to, co i ja chciałam
Tak, masz rację, potrafi powiedzieć swoją rację w wywazony sposób.
Awatar użytkownika
Philosoph
fantAStyczny
Posty: 575
Rejestracja: 22 wrz 2009, 00:21
Lokalizacja: Starogard Gdański

Post autor: Philosoph »

Agnieszka pisze:"Jedyną rzeczą potrzebną złu do zwycięstwa jest bierność dobrych ludzi."
A kto jest dobry?
Bo ja mogę powiedzieć, że wszyscy są źli.
User of this number is currently dead. Resurrection in 5 minutes, please wait. * * * * Resurrection failed, please try again later.
If you have more troubles with resurrection, please contact with software developer (GodCorp®) in order to solve the problem.
Agnieszka
ninjAS
Posty: 2626
Rejestracja: 10 sie 2005, 16:38

Post autor: Agnieszka »

Ech, zapytaj autora tych słów. A sorry, gość już nie żyje. No ale może jakoś Ci się uda.
Awatar użytkownika
Philosoph
fantAStyczny
Posty: 575
Rejestracja: 22 wrz 2009, 00:21
Lokalizacja: Starogard Gdański

Post autor: Philosoph »

Skoro cytujesz to myślałem, że wiesz.
User of this number is currently dead. Resurrection in 5 minutes, please wait. * * * * Resurrection failed, please try again later.
If you have more troubles with resurrection, please contact with software developer (GodCorp®) in order to solve the problem.
Lizzy
ASter
Posty: 616
Rejestracja: 17 cze 2009, 16:28
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Lizzy »

szarysmok pisze: Może to i nie temat na takie pytanie, ale jak powiedzieć swoje zdanie, aby nie obrazic, zniechęcić drugiej strony. Z każdym trzeba rozmawiać. Wojna to najgorsze rozwiązanie. Przekaz powinien być jasny moim zdaniem, ale nie zawierać jadu. Neutralne zabarwienie treści, to ideał dyskusji dwóch przeciwstawnych racji. Co myślisz / myślicie na temat. CZy ideał jest nierealny?
Do takiej dyskusji, wydaje mi się, musielibyśmy byc wyzuci z uczuc i najprawdopodobniej są takie osoby, które w chłodny, racjonalny sposób potrafią takową prowadzic. W takim razie czy one są idealne?!
A jednak ludzie obdarzeni są umiejętnością odczuwania i chyba w większym lub mniejszym stopniu emocje kierują naszym życiem, a więc też i rozmowami. Tutaj, będąc oddzielonym od interlokutorów monitorem nie znamy ich reakcji, nie wiemy jakie uczucia nimi targają, gdy czytaja poszczególne posty. Wyważone, neutralne słowa mogą byc efektem opanowania pierwszego wrażenia :roll: Czasami zabierając głos na forum piszemy albo pierwsze myśli, które w nas pojawią się, albo ubieramy je w słowa, bo... mamy coś tam na względzie.
Rozmowy na żywo jednak sa bardziej pasjonujące. Widzimy, odbieramy rozmówcę z tzw całym dobrodziejstwem inwentarza, lepiej rozumiemy chyba wtedy sens wypowiadanych słów. I nasze reakcje mogą byc zupełnie różne, niż tu:-)
A ideał? W moim pojęciu nierealny, gdyby był realny nie byłby ideałem;-)
Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Viljar »

Ideał może być realny. Niedoskonałości zamieniają piękno w ideał :)
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
Lizzy
ASter
Posty: 616
Rejestracja: 17 cze 2009, 16:28
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Lizzy »

Viljar pisze:Ideał może być realny. Niedoskonałości zamieniają piękno w ideał :)
Oj, nie mów tak, bo z moimi niedoskonałościami zacznę doszukiwac się w sobie i piękna i ideału, a to już będzie ewidentny brak skromności;-) Piękno - pojęcie względne;-)
Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Viljar »

Lizzy pisze:
Viljar pisze:Ideał może być realny. Niedoskonałości zamieniają piękno w ideał :)
Oj, nie mów tak, bo z moimi niedoskonałościami zacznę doszukiwac się w sobie i piękna i ideału, a to już będzie ewidentny brak skromności;-)
Oj tam oj tam :) A co w tym złego?
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
Czarownica1967
ASiołek
Posty: 64
Rejestracja: 23 wrz 2009, 07:43

Post autor: Czarownica1967 »

Człowiek mający poczucie własnej wartości tak też jest odbierany przez otoczenie i raczej takich ludzi się szanuje. W innym razie takich ludzi lekceważy się z lekka lub nawet ignoruje.
Awatar użytkownika
szarysmok
smokASek
Posty: 898
Rejestracja: 27 sie 2009, 21:29

Post autor: szarysmok »

Lizzy pisze:Do takiej dyskusji, wydaje mi się, musielibyśmy byc wyzuci z uczuc i najprawdopodobniej są takie osoby, które w chłodny, racjonalny sposób potrafią takową prowadzic. W takim razie czy one są idealne?!
A jednak, Lizzy, to mój ideał, do którego wzdycham raz po raz. Bardzo lubię rozmawiać z kims, kto potrafi zapanować nad emocjami w celu jasnego komunikowania się. W sytuacji, kiedy ktoś podnosi głos, czy sypie złośliwościami, skupiam sie właśnie na tzw. dodatkach do komunikatu i często jestem skołowany i nie wiem, dlaczego ktoś "rzucił sie komus do gardła".

Lizzy pisze: Wyważone, neutralne słowa mogą byc efektem opanowania pierwszego wrażenia


Moim zdaniem, jest to zdrowy objaw, że ktoś poukłada sobie to, co chce powiedzieć. Ale wiem, że inni wolą spontaniczną wypowiedź...

Lizzy pisze:A ideał? W moim pojęciu nierealny, gdyby był realny nie byłby ideałem;-)
I dlatego mnie tak pociąga
Lizzy
ASter
Posty: 616
Rejestracja: 17 cze 2009, 16:28
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Lizzy »

szarysmok pisze:Bardzo lubię rozmawiać z kims, kto potrafi zapanować nad emocjami w celu jasnego komunikowania się. W sytuacji, kiedy ktoś podnosi głos, czy sypie złośliwościami, skupiam sie właśnie na tzw. dodatkach do komunikatu i często jestem skołowany i nie wiem, dlaczego ktoś "rzucił sie komus do gardła".
Emocje są nie tylko negatywne:-) Jeżeli ktoś opowiada o swoich zainteresowaniach, pasjach, czy nawet o tym, co było wczoraj, to też wolałbyś, aby bardzo panował nad emocjami:-)? Chyba przy neutralnym przekazie o pasjach, nie mogłabym uwierzyc, że pociągają one daną osobę. Nie musi egzaltowanie o nich opowiadac, wystarczy błysk w oku, spojrzenie, uśmiech i wiem, że to jest prawdziwe wtedy:-) Komunikat bardziej wyrazisty i jasny niż słowa:-)
Awatar użytkownika
szarysmok
smokASek
Posty: 898
Rejestracja: 27 sie 2009, 21:29

Post autor: szarysmok »

Chyba przy neutralnym przekazie o pasjach, nie mogłabym uwierzyc, że pociągają one daną osobę. Nie musi egzaltowanie o nich opowiadac, wystarczy błysk w oku, spojrzenie, uśmiech i wiem, że to jest prawdziwe wtedy:-) Komunikat bardziej wyrazisty i jasny niż słowa:-)
Zgoda, ale wtedy: ani nie krzyczy, ani nie jadzi :P Mówi o pasji, a nie o ludziach, ich postepowaniu, czy interakcjach... To jednak trochę inny obiekt :roll: :kwiotka: Inne emocje - chyba :oops:
dzola007
strASzydło
Posty: 397
Rejestracja: 16 wrz 2008, 01:08
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: dzola007 »

Na forum trzeba byc tolerancyjnym no chyba ze dana osoba chce je z przymusu opuscic. Wiec moze sa to tylko pozory. Na moje oko jest tu pare osob ktore lubia stawiac na swoim,moze sie myle z wlasnej niedoskonalosci albo przez narzucone przez regulamin zasady?
Awatar użytkownika
Motylciemny
motylAS
Posty: 616
Rejestracja: 27 cze 2008, 23:34
Lokalizacja: z księżyca

Post autor: Motylciemny »

Moim zdaniem ciekawie o tolerancji pisze w regulaminie forum
ODPOWIEDZ