Wyciąg bzdur o aseksualiźmie

"Piekarnik" na kontrowersyjne tematy
itsdd
starszASek
Posty: 34
Rejestracja: 28 lis 2008, 16:26
Lokalizacja: WW / DD
Kontakt:

Post autor: itsdd »

jest wiele osob seksualnych jasno odzielajacych seks od milosci przezywanej duchowo
a gdzie powiedziałam, że tak nie jest?
nigdzie, ale myslalam, ze Twoja wypowiedz:
Nigdy nie przyszło mi zastanawiać się nad tym Co takiego przeżywają aseksualni, czego nie mogą przeżyć seksualni? gdyż nie widziałam takiej potrzeby- dla mnie oczywiste są tutaj doświadczenia czyste, wolne od popędu płciowego – takiego rodzaju doznania tylko Asy mogą doświadczyć
wlasnie to miala sugerowac.

przepraszam, w takim razie nie zrozumialam Twojego przekazu.

Czy bylabys uprzejma w tym wypadku mi napisac, co to sa za doswiadczenia, te "czyste i wolne od popedu plciowego", ktorych seksualni nie moga doswiadczyc? Bardzo bym prosila o Konkretny Przyklad, bo nie jestem sobie w stanie na chwile obecna nic takiego wyobrazic.
Doznania osób aseksualnych zawsze są wolne od popędu, natomiast seksualnych są przeważnie związane z libido, a skoro przeważnie to znaczy, że naturalnie mogą się pojawić wyjątki. Ale każdy wyjątek jak wiadomo potwierdza regułę.

o jakich doznaniach w tej chwili mowisz ? o milosci, o seksie, czy o jeszcze czyms zupelnie innym ? faktycznie przezycia asow sa skromniejsze o libido, ale nie znam ani jednej rzeczy, ktora czuja asy, a ktorej nie czuja inni...
youngirl
starszASek
Posty: 37
Rejestracja: 30 lip 2008, 14:23

Post autor: youngirl »

Czy bylabys uprzejma w tym wypadku mi napisac, co to sa za doswiadczenia, te "czyste i wolne od popedu plciowego", ktorych seksualni nie moga doswiadczyc? Bardzo bym prosila o Konkretny Przyklad, bo nie jestem sobie w stanie na chwile obecna nic takiego wyobrazic.
Seksualni nie mogą doświadczyć doznań bezlibidowych – w ich przypadku tak jak zostało już wcześniej napisane opierają się one na popędzie. Możemy powiedzieć, że seksualni doświadczają tego, co aseksualni, a osoby będące Asami doświadczają części tych doznań, jakie praktykują seksualni. Wychodzi nam, że obie grupy mogą doświadczać tego samego (przykładowo całując się lub dotykając), lecz przy uwzględnieniu 1 rzeczy – nie będą one te same z wiadomego względu.
Doznania osób aseksualnych zawsze są wolne od popędu, natomiast seksualnych są przeważnie związane z libido, a skoro przeważnie to znaczy, że naturalnie mogą się pojawić wyjątki. Ale każdy wyjątek jak wiadomo potwierdza regułę.
o jakich doznaniach w tej chwili mowisz ? o milosci, o seksie, czy o jeszcze czyms zupelnie innym ?
Mówię o doznaniach, na które pozwalają sobie Asy (przykłady zostały już podane)
nie znam ani jednej rzeczy, ktora czuja asy, a ktorej nie czuja inni...
mówiliśmy o doświadczeniach fizycznych, a nie o tym, co czują A. i S. – jeśli to, co napisałaś potraktowane zostałoby jako pytanie sadzę, że pozostałoby ono bez odpowiedzi, no chyba że ktoś mnie zaskoczy :)
Awatar użytkownika
Keri
łASkawca
Posty: 1656
Rejestracja: 16 cze 2009, 11:13
Lokalizacja: ze źródła światła :D (okolice Łodzi :P )

Post autor: Keri »

Seksualni nie mogą doświadczyć doznań bezlibidowych – w ich przypadku tak jak zostało już wcześniej napisane opierają się one na popędzie. Możemy powiedzieć, że seksualni doświadczają tego, co aseksualni, a osoby będące Asami doświadczają części tych doznań, jakie praktykują seksualni. Wychodzi nam, że obie grupy mogą doświadczać tego samego (przykładowo całując się lub dotykając), lecz przy uwzględnieniu 1 rzeczy – nie będą one te same z wiadomego względu.
Potwierdzam

Tak samo ja nie moge doswiadczyc tego co czuja i przezywaja osoby seksualne ktore sie zakochaja i ktore poprostu angazuja sie w zwiazek bardzo mocno a co poped seksualny i dostrzegania w partnerze obiektu seksualnego bardzo pomaga wrecz w niektorych przypadka jest jedynym motorem dzialania by taki zwiazek mogl przetrwac. :P
Ant
BażANT
Posty: 6068
Rejestracja: 1 paź 2006, 14:26

Post autor: Ant »

youngirl pisze:Wychodzi nam, że obie grupy mogą doświadczać tego samego (przykładowo całując się lub dotykając), lecz przy uwzględnieniu 1 rzeczy – nie będą one te same z wiadomego względu.
Doświadczają tego samego, ale to nie jest to samo xD

Dobre ;)
Czczony nie tylko w Chinach
marchewa
AS gaduła
Posty: 475
Rejestracja: 7 gru 2009, 19:55

Post autor: marchewa »

no chyba że ktoś mnie zaskoczy :)
A uważasz że nikt nie będzie w stanie tego zrobić.
Awatar użytkownika
Ernest
AStrum
Posty: 1482
Rejestracja: 3 kwie 2009, 00:15

Post autor: Ernest »

Właśnie.

Dalsza ,,dyskusja'' chyba nie ma sensu. Proponuję zamknąć temat.
,,Wszyscy jesteśmy większymi artystami niż się nam zdaje." F. Nietzsche

''To see a World in a Grain of Sand
And a Heaven in a Wild Flower
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour'' W. Blake

,,...by lekko obcial koncowki nie skracajac wlosow" Keri
beata74
starszASek
Posty: 38
Rejestracja: 20 wrz 2009, 21:08

Post autor: beata74 »

wow!
gdyby oni o tym wiedzieli, że atrakcyjna flirtująca i nie lecąca na nich, dziewczyn nie wykluczam, bo sami wiecie jak jest u nas z homoseksualizmem - też boją się coming outu) była przyczyną ich złąmanego serca ....

- powszechną regułą jest też, że gada (pisze, opiniuje) jest ten, kto to lubi, a nie autorytet, który się zna
beata
ODPOWIEDZ