Różne podejście do ludzkiej seksualności

"Piekarnik" na kontrowersyjne tematy
Awatar użytkownika
DZIEWICA8
zarASek
Posty: 1874
Rejestracja: 6 paź 2006, 09:33
Lokalizacja: z Lublina

Różne podejście do ludzkiej seksualności

Post autor: DZIEWICA8 »

Niedawno przeczytałam artykuł o życiu seksualnym w Turcji i nakłonił mnie on do założenia tego tematu.
A więc podejście do ludzkiej seksualności może zależeć od kraju, kultury, czasów historycznych. Mianowicie w Turcji większość kobiet przeżywa swój pierwszy raz dopiero po ślubie ze swoim mężem. Tam współżycie jest zakazane do ukończenia 18 roku życia, jednak z drugiej strony na terenach wiejskich są aranżowane małżeństwa dziewczynek mających 15, 16 lat z dużo starszymi od nich mężczyznami.
Obecnie w Polsce nie ma aranżowanych małżeństw i jest bardzo popularne wspólne mieszkanie par bez ślubu.
W krajach arabskich mężczyzna może mieć kilka żon, w Polsce tylko jedną.
W krajach afrykańskich dziewczynkom wycina się zewnętrzne narządy płciowe, a w krajach afrykańskich i arabskich można zabić kobietę za cudzołóstwo, u nas coś takiego jest nie do pomyślenia, po prostu niedopuszczalne barbarzyństwo.
Ciekawe to jest, niby ludzie są wszędzie tacy sami i seks taki sam, a takie różne do tego podejścia.
DZIEWICA8
"Boże, daj mi pogodę ducha, abym godziła się z tym, czego zmienić nie mogę,
odwagę, abym zmieniała to, co zmienić mogę, i mądrość, abym zawsze potrafiła
odróżnić jedno od drugiego."

DZIEWICA8
klapouchy
zapASnik
Posty: 651
Rejestracja: 22 mar 2006, 22:45

Post autor: klapouchy »

To jest kwestia kultury a nie seksu w sensie fizjologicznym. W Europie kiedyś też było inaczej. Oj jak dobrze że w Polsce się nie aranżuje małżeństw:p Co my byśmy wtedy zrobili?
Awatar użytkownika
DZIEWICA8
zarASek
Posty: 1874
Rejestracja: 6 paź 2006, 09:33
Lokalizacja: z Lublina

Różne podejście do ludzkiej seksualności

Post autor: DZIEWICA8 »

W tej kwestii oprócz różnic związanych z krajem i kulturą jest jeszcze jedna ciekawa rzecz czyli podwójne standardy dla płci. To utrzymuje się tak samo od wieków. W Biblii jest przedstawiona sytuacja, gdzie ludzie chcą zabić kobietę przyłapaną na cudzołóstwie i Jezus ją ratuje. Ciekawe, że skoro cudzołóstwo było uważane za złe, to kara dotyczyła tylko kobiety, mimo że uczestniczyła w tym razem z mężczyzną.
Dziś już nikt nie zabija za cudzołóstwo w większości krajów, chociaż niedawno w Afryce był przypadek, że chciano zabić kobietę, która była wdową i miała nieślubne dziecko. Była akcja wysyłania listów petycji, w jej obronie. Kobieta twierdziła, że została zgwałcona, ale nikt jej nie wierzył i nadal chciano ją ukarać, a mężczyźnie nic nie groziło za to, chociaż też uczestniczył w tym bez względu na to czy to był gwałt czy nie.
Dzisiaj znacznie powszechniejsze jest wydawanie opinii. Często jest tak, że gdy mężczyzna ma dużo partnerek jest podziwiany, nazywany super mężczyzną, super samcem, super maczo. Natomiast, gdy kobieta ma dużo partnerów to jest nazywana samymi obraźliwymi i wulgarnymi określeniami.
Ponadto gdy kobieta jest samotna, to mówi się, że żaden mężczyzna jej nie chciał, tak jakby kobieta zawsze była zależna całkowicie od wyborów mężczyzny. Natomiast, gdy mężczyzna jest samotny, to mówi się, że nie znalazł odpowiedniej kobiety, jest wybredny lub jest gejem, czyli to on decyduje.
Jeszcze cały czas się uważa, że kobieta nie powinna się mężczyźnie narzucać, robić pierwszego kroku, przejmować inicjatywy.
Gdy samotny mężczyzna ma potrzeby seksualne, to jest to uważane za normalne, a gdy ma je kobieta, to jest to uważane za dziwne. Różnego typu agencje towarzyskie są przeznaczone tylko dla mężczyzn jako klientów.
Ciekawe to jest jak się nad tym głębiej zastanowić.
DZIEWICA8
"Boże, daj mi pogodę ducha, abym godziła się z tym, czego zmienić nie mogę,
odwagę, abym zmieniała to, co zmienić mogę, i mądrość, abym zawsze potrafiła
odróżnić jedno od drugiego."

DZIEWICA8
auglen
ASiołek
Posty: 69
Rejestracja: 3 mar 2011, 11:06

Post autor: auglen »

Dzisiaj znacznie powszechniejsze jest wydawanie opinii. Często jest tak, że gdy mężczyzna ma dużo partnerek jest podziwiany, nazywany super mężczyzną, super samcem, super maczo. Natomiast, gdy kobieta ma dużo partnerów to jest nazywana samymi obraźliwymi i wulgarnymi określeniami.
Ponadto gdy kobieta jest samotna, to mówi się, że żaden mężczyzna jej nie chciał, tak jakby kobieta zawsze była zależna całkowicie od wyborów mężczyzny. Natomiast, gdy mężczyzna jest samotny, to mówi się, że nie znalazł odpowiedniej kobiety, jest wybredny lub jest gejem, czyli to on decyduje.
Jeszcze cały czas się uważa, że kobieta nie powinna się mężczyźnie narzucać, robić pierwszego kroku, przejmować inicjatywy.
Gdy samotny mężczyzna ma potrzeby seksualne, to jest to uważane za normalne, a gdy ma je kobieta, to jest to uważane za dziwne. Różnego typu agencje towarzyskie są przeznaczone tylko dla mężczyzn jako klientów.
Ciekawe to jest jak się nad tym głębiej zastanowić.
Bardzo bardzo często słysze od innych ludzi to co Ty napisałaś. Dla mnie to tylko pokazuje, że wcale już się tak nie myśli (przynajmniej wśród dużej częsci młodawych ludzi).
Ale jest to na tyle "swieże", że niektórym to, że tak nie myślą daje jeszcze uczucie, że mają wyjątkowe poglądy.
Libra

Re: Różne podejście do ludzkiej seksualności

Post autor: Libra »

DZIEWICA8 pisze: W krajach arabskich mężczyzna może mieć kilka żon, w Polsce tylko jedną.
pozostałość po czasach, gdy w skutek wojen zmniejszyło się pogłowie mężczyzn - nadwyżkę kobiet pozostających bez pary trzeba było jakoś zagospodarować. U nas takie upychanie nadwyżki odbywało się poprzez utworzenie klasztorów żeńskich. ;)


Co do okaleczania narządów płciowych, bierze się to z zakodowanej obsesji na punkcie ojcostwa- pozbawienie kobiety możliwości odczuwania przyjemności z seksu miało zniwelować ryzyko ewentualnej zdrady, "zaszywanie" miało zapewnić pewność, że nikt nigdy z daną panią nie współżył i że pierwszym mężczyzną będzie pan młody który za pomocą noża "plombę" ściągnie..
Jarekk123
bobASek
Posty: 2
Rejestracja: 19 lis 2013, 00:05

Re: Różne podejście do ludzkiej seksualności

Post autor: Jarekk123 »

Mam pytanie: czy to jest w mentalności tak głęboko zakorzenione czy po prostu to jest już tradycja?
Awatar użytkownika
chochol
pASsé
Posty: 1965
Rejestracja: 15 wrz 2011, 10:22
Lokalizacja: 49º06’17’’N 22º39’02’’E / 50º02’01’’N 22º00’17’’E

Re: Różne podejście do ludzkiej seksualności

Post autor: chochol »

Jarekk123 pisze:Mam pytanie: czy to jest w mentalności tak głęboko zakorzenione czy po prostu to jest już tradycja?
Myślę, że tradycja, a jak wiadomo tradycja rzecz święta. I znów widać kontrast między traktowaniem dwu płci.
Agencje towarzyskie dla kobiet? nie słyszałam, ale zapewne w necie i takie ogłoszenia się pojawiają. Kto szuka ten znajdzie :).
klapouchy pisze:Oj jak dobrze że w Polsce się nie aranżuje małżeństw:p Co my byśmy wtedy zrobili?
Popełniali harakiri albo skakali z balkonów. A później zostalibyśmy wyniesieni na ołtarze :wink: .
Czytałam o małżeństwach aranżowanych. Przypisuje się im trwałość, jednak myślę, że trwałość owa wynika z obawy przed linczem.
"Serce czyste i otwarte, w dobrą zmienia trefną kartę"

"chochoł = feminoasozołza"
Indiana
fantAStyczny
Posty: 561
Rejestracja: 26 sty 2014, 00:50

Re: Różne podejście do ludzkiej seksualności

Post autor: Indiana »

Ja mam takie podejscie, ze ostatecznym celem czlowieka i tak jest stan aseksualnosci.
To logiczne, ze uprawia sie seks po to zeby sie pozbyc tego nieznosnego napiecia. Czyli nawet celem uprawiania seksu jest aseksualizm. Ja jestem zwolenniczka tzw. brzytwy Okhama, czyli niedochodzenia do osiagniecia celu droga okrezna.
Moj cel to osiagnac spelnienie od razu.
Ktos powie - orgazm.
Bo se nie zdaje sprawy czym jest orgazm cielesny w stosunku do orgazmu duchowego. :roll:
ODPOWIEDZ