Impotencja

"Piekarnik" na kontrowersyjne tematy
Awatar użytkownika
urtika
sASanka
Posty: 2428
Rejestracja: 27 maja 2008, 21:06

Impotencja

Post autor: urtika »

Zito pisze:Na podobnej zasadzie, nie wiem, dlaczego męscy kandydaci do służb mundurowych zostają uznani za niezdolnych do służby w przypadku braku prącia :mrgreen: .
Nie żebym nie miał, ale zawsze mnie to dziwiło. Jeśli w najbliższym czasie będę na takowych badaniach, to zapytam przewodniczącego komisji, co to niby za przepis :wink: .
Być może z tego samego powodu, dla którego impotent nie może zostać księdzem. :mrgreen:
I choć Kodeks Prawa Kanonicznego nie wymienia konkretnie, kto księdzem być nie może, jest jednak artykuł 1029, który mówi o "przymiotach psychicznych i fizycznych", które musi posiadać kandydat aby móc wykonywać zadania "potrzebne dla posługi Kościoła". Co z tego wynika? Między innymi to, że księdzem nie może być impotent (bo według Kościoła nie jest w pełni mężczyzną ktoś, kto nie może mieć potomstwa), może jednak być nim wdowiec, który posiada potomstwo. (...)
Dlaczego jednak impotent nie może otrzymać święceń? - To ostrożność Kościoła, którą należy zrozumieć. Tego typu dysfunkcje nie mają tylko natury fizycznej, ale mają także swój wymiar psychiczny. Oznacza to, że mogą one przekształcić się w późniejszych latach w coś niedobrego, np. alkoholizm, narkomanię lub pedofilię. Kościół chcąc uniknąć podobnych przypadków nie dopuszcza takich osób do kapłaństwa - dodaje ks. dr Stanisław Hedeszyński.
- Kandydat na księdza musi ofiarować całą swoją osobę Bogu, musi być w pełni sprawnym mężczyzną. Jego zdrowie jest miarą jego powołania - dodaje rektor Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu, ks. Paweł Wygralak.
Ciekawe w jaki sposób sprawdzają, czy kandydat jest bądź nie jest impotentem? :lol:
To popadnięcie w alkoholizm bądź narkomanię w takim przypadku to jeszcze jestem w stanie zrozumieć, ale dlaczego impotent miałby stać się pedofilem to już za cholerę nie pojmę. :roll:
Quirkyalone
klapouchy
zapASnik
Posty: 651
Rejestracja: 22 mar 2006, 22:45

Post autor: klapouchy »

Zabawny jest ten kościółek:D
Awatar użytkownika
DZIEWICA8
zarASek
Posty: 1874
Rejestracja: 6 paź 2006, 09:33
Lokalizacja: z Lublina

Szkolenia

Post autor: DZIEWICA8 »

Myślę, że to o czym pisaliście powyżej może wynikać z błędnego rozumienia impotencji. Często jest przecież tak, że taki mężczyzna potrzebuje, chce seksu, ale nie może z przyczyn czysto fizycznych. Często próbuje on się z tego leczyć lub tylko doraźnie pomagać sobie viagrą. Impotencję można leczyć. Natomiast często powszechnie się uważa, że gdy człowiek żyje bez seksu damsko-męskiego to już konieczne musi to sobie zastępować czymś innym i od razu stać się pedofilem czy gejem albo, że też zamieni się w jakiegoś brutala wyżywającego się na wszystkim co się rusza z powodu nieudanego życia.

Jednak trochę odbiegamy od pierwotnego tematu, zaraz moderatorzy przeniosą nasze posty.
A owszem, :wink: jednak temat imo jest na tyle ciekawy, że zasługuje na osobny wątek. Urtika
"Boże, daj mi pogodę ducha, abym godziła się z tym, czego zmienić nie mogę,
odwagę, abym zmieniała to, co zmienić mogę, i mądrość, abym zawsze potrafiła
odróżnić jedno od drugiego."

DZIEWICA8
ryniu91
bobASek
Posty: 3
Rejestracja: 19 paź 2013, 11:25

Re: Impotencja

Post autor: ryniu91 »

A ja chyba już mam dość poruszania tematu seksualności u księży itd.... Chyba nie chce wiedzieć o co w tym tak naprawdę chodzi ....:|
szczecinianin
łASuch
Posty: 189
Rejestracja: 29 mar 2013, 19:02
Lokalizacja: Szczecin

Re: Impotencja

Post autor: szczecinianin »

ale w sumie mozna byc chyba jednoczesnie aseksualnym i impotentem? jak uwazacie?
Awatar użytkownika
Patryk
bASyliszek
Posty: 1006
Rejestracja: 20 lis 2011, 00:47
Lokalizacja: Starogard Gdański, Londyn
Kontakt:

Re: Impotencja

Post autor: Patryk »

Podobnie jak można być s i impotentem tak samo as i impotentem.Nie ma to żadnego związku z sobą.
Awatar użytkownika
urtika
sASanka
Posty: 2428
Rejestracja: 27 maja 2008, 21:06

Re: Impotencja

Post autor: urtika »

Pamiętam, ze w tym programie, w którym wystąpiła Bella Wildrose, dr Depko powiedział, że impotent cierpi z tego powodu, że nie może uprawiać seksu. As natomiast może, ale nie chce i nie cierpi z tej przyczyny.
Impotent chyba w ogóle nie miewa erekcji i taka jest różnica między nim a asem. Tak myślę, ale w tym temacie to niech się lepiej panowie wypowiedzą.
Quirkyalone
Awatar użytkownika
Patryk
bASyliszek
Posty: 1006
Rejestracja: 20 lis 2011, 00:47
Lokalizacja: Starogard Gdański, Londyn
Kontakt:

Re: Impotencja

Post autor: Patryk »

Jest jak piszesz.Jednak istotą aseksualizmu jest brak napięcia seksualnego a nie możliwość uprawiania seksu lub jej brak.Niesprawny fizycznie organ może przydarzyć się również aseksualiście. Jedyna różnica między as i s w takim wypadku będzie taka, że ten pierwszy mniej się tym zmartwi.S będzie miał tak jakby głodnemu zaszyć usta czyli nie pozazdrościć.Tak bynajmniej ja kombinuję.
szczecinianin
łASuch
Posty: 189
Rejestracja: 29 mar 2013, 19:02
Lokalizacja: Szczecin

Re: Impotencja

Post autor: szczecinianin »

urtika pisze:Pamiętam, ze w tym programie, w którym wystąpiła Bella Wildrose, dr Depko powiedział, że impotent cierpi z tego powodu, że nie może uprawiać seksu. As natomiast może, ale nie chce i nie cierpi z tej przyczyny.
Impotent chyba w ogóle nie miewa erekcji i taka jest różnica między nim a asem. Tak myślę, ale w tym temacie to niech się lepiej panowie wypowiedzą.
a mozna gdzies ten program obejrzec ???
Awatar użytkownika
urtika
sASanka
Posty: 2428
Rejestracja: 27 maja 2008, 21:06

Re: Impotencja

Post autor: urtika »

Quirkyalone
Indiana
fantAStyczny
Posty: 561
Rejestracja: 26 sty 2014, 00:50

Re: Impotencja

Post autor: Indiana »

Mysle, ze ten zapis , ze impotent nie moze zostac ksiedzem ma charakter dekoracyjny, "zeby nikt sobie nie pomyslal", ze kler to zbiorowisko impotentow. W praktyce nikt jednak tego nie sprawdza i faktycznie wielu impotentow kryje sie za murami Kosciola, nie wspominajac o gejach i zwolennikach milosci z nieletnimi.
Awatar użytkownika
Artur_1988_as
pASibrzuch
Posty: 215
Rejestracja: 25 paź 2013, 20:21
Lokalizacja: network
Kontakt:

Re: Impotencja

Post autor: Artur_1988_as »

Powodów może być wiele.. ale mi chodzi o ten główny najważniejszy.. mianowicie spójności pojęcia człowiek.
Chodzi o wypracowany stereotyp.. prawidłowej rodziny. Której wzór jest nam przekazywany nieświadomie przez telewizje, reklamy, te seriale itp. Każdy serial kończy się dobrze, dobro zwycięża zło. A elementem napędzającym jest "miłość" - to dla naszego dobra i nie dobra. żad nadając wytyczne jest w stanie kontrolować to wszystko.. spójny kraj.
Urzędnik, pracownik itp. państwowy powinien stanowić ten wzór, a on budzi jak by nie było zaufanie.

- Jak bym był przykładowo, właścicielem sklepu spożywczego to nigdy bym nie zatrudnił młodej np. w moim wieku. Tylko szukałbym Kobiety w wieku 45,50 lat. najlepiej jak by miała troje dzieci, i męża który pracuje na kopalni itp. no takie standardowe zawody jak na ten kraj. (tu już socjotechnika przemawia). ale to nie temat o tym.

- Impotent, jak i w ogóle każda mniejszość społeczna, będzie zawsze mniejszością.

- Bo w sumie ja tego nie zrobiłem, nie zbudowałem tego np. domu w którym mieszkam. Zrobił to ktoś seksualny, co miał rodzinę itp.
Indiana pisze:Mysle, ze ten zapis , ze impotent nie moze zostac ksiedzem ma charakter dekoracyjny, "zeby nikt sobie nie pomyslal", ze kler to zbiorowisko impotentow. W praktyce nikt jednak tego nie sprawdza i faktycznie wielu impotentow kryje sie za murami Kosciola, nie wspominajac o gejach i zwolennikach milosci z nieletnimi.
Dokładnie tak. Ten cały kler jak i praca w policji itp. To zawody dla ludzi określanych jako "statyści" , bez ambicji, tylko przynależeć do instytucji i wykonywać polecenia. No bo sutannę dostanie, i ok. tak samo służby mundurowe...
„nie ważne jest to co robimy za życia, i jak długo ono trwa... liczy się to że przeżyliśmy je szczęśliwie”
Dagger

Re: Impotencja

Post autor: Dagger »

Artur_1988_as pisze:
Dokładnie tak. Ten cały kler jak i praca w policji itp. To zawody dla ludzi określanych jako "statyści" , bez ambicji, tylko przynależeć do instytucji i wykonywać polecenia. No bo sutannę dostanie, i ok. tak samo służby mundurowe...
To taka beka, czy Ty tak na serio?
Awatar użytkownika
Layla
wASp
Posty: 1946
Rejestracja: 11 lut 2011, 11:06

Re: Impotencja

Post autor: Layla »

Dagger pisze:
Artur_1988_as pisze:
Dokładnie tak. Ten cały kler jak i praca w policji itp. To zawody dla ludzi określanych jako "statyści" , bez ambicji, tylko przynależeć do instytucji i wykonywać polecenia. No bo sutannę dostanie, i ok. tak samo służby mundurowe...
To taka beka, czy Ty tak na serio?
Na serio, sporo ludzi do tego tak podchodzi...
- Czy to ten moment, kiedy całe moje życie przesuwa mi się przed oczami?
NIE, TEN MOMENT BYŁ PRZED CHWILĄ.
- Kiedy?
TO MOMENT POMIĘDZY PAŃSKIMI NARODZINAMI A PAŃSKIM ZGONEM.
Awatar użytkownika
Artur_1988_as
pASibrzuch
Posty: 215
Rejestracja: 25 paź 2013, 20:21
Lokalizacja: network
Kontakt:

Re: Impotencja

Post autor: Artur_1988_as »

W ogóle to współczuje osobą którzy pracują w policji.. no bo to takie życie w matriksie społecznym.. jedni nimi gardzą, a drudzy udają idealna rodzinkę no bo obok mieszka pies (policjant). A kościół to banda nierobów i nieudaczników, utrzymujących się z datków od moherowych babć. Ciekawe czy by tak wierzyli, jak by się musieli sami utrzymać.

Że ich nie wstyd, to nawet ja od nich lepszy jestem, bo mi nikt na moje dziwactwa, potrzeby nie daje. np. ćpanie, ja to robię za swoje. No to też otworze kościół ćpunów i dawajcie na ofiarę.

Nie wielu ludzi widzi różnice między wiarą a kościołem. To przypomina instytucje finansową i nie wiadomo co jeszcze, no bo jak w miejscu które jest uznane za coś dobrego słusznego. Dochodzi do molestowania i w ogóle te afery z tym seksem.

To jest jakieś wadliwe, w sumie biblia i ta wiara ma ponad 2000 lat. w tych czasach się nie sprawdza. Może wtedy nie wiedziano że natura ludzka jest taka a nie inna, i celibat powoduje anomalia. No i czemu wiara kładzie taki nacisk na ten seks. To takie ważne? ok. ja nie rozumiem, bo dla mnie to nie ważne.
„nie ważne jest to co robimy za życia, i jak długo ono trwa... liczy się to że przeżyliśmy je szczęśliwie”
ODPOWIEDZ