aseksualizm a praktyki BDSM

"Piekarnik" na kontrowersyjne tematy
szczecinianin
łASuch
Posty: 189
Rejestracja: 29 mar 2013, 19:02
Lokalizacja: Szczecin

aseksualizm a praktyki BDSM

Post autor: szczecinianin »

tak wiem lubie prowokowac... ;)

jakie sa wasze odczucia wobec BDSM?
wiele rzeczy zwiazanych z bdsm mozna robic bez najmniejszego podteksty seksualnego.. np karanie osoby uległej w taki czy inny sposob...

ciekaw jestemczy kogos to pociąga
klapouchy
zapASnik
Posty: 651
Rejestracja: 22 mar 2006, 22:45

Re: aseksualizm a praktyki BDSM

Post autor: klapouchy »

buhaha jak pisałeś o fetyszu skór, wiedziałem ze lubisz BDSM :D, ja tam lubię kobieca dominację, ale nieco inną niż BDSM
Awatar użytkownika
Falka
pASsanger
Posty: 472
Rejestracja: 11 sie 2012, 19:55
Lokalizacja: Lublin/Podlasie

Re: aseksualizm a praktyki BDSM

Post autor: Falka »

Dla mnie to jest chore i obrzydliwe. Nie widzę w tym niczego podniecającego :sad2:
Nie próbuje nawet być normalna,
bo normalność to pierwszy syndrom
śmiertelnie groźnej choroby...
Gdy tylko czuję, że nadchodzi normalność
natychmiast szukam antidotum
Awatar użytkownika
redballoon
ASiołek
Posty: 75
Rejestracja: 8 lut 2013, 00:08

Re: aseksualizm a praktyki BDSM

Post autor: redballoon »

*
Ostatnio zmieniony 28 kwie 2013, 21:31 przez redballoon, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
wyrwana_z_kontekstu
mASakra
Posty: 2033
Rejestracja: 12 mar 2011, 12:42

Re: aseksualizm a praktyki BDSM

Post autor: wyrwana_z_kontekstu »

.
Ostatnio zmieniony 1 sty 2014, 18:53 przez wyrwana_z_kontekstu, łącznie zmieniany 1 raz.
Libra

Re: aseksualizm a praktyki BDSM

Post autor: Libra »

Ćwierć wieku żyje, a nie wiedziałam co to jest :P
Awatar użytkownika
tymczasowy
pASibrzuch
Posty: 250
Rejestracja: 14 cze 2011, 02:05
Lokalizacja: Londyn

Re: aseksualizm a praktyki BDSM

Post autor: tymczasowy »

NOPE. Teraz moja nieskazitelna historia przeglądania się zbrukała. Nie, nie, nie :O
szczecinianin
łASuch
Posty: 189
Rejestracja: 29 mar 2013, 19:02
Lokalizacja: Szczecin

Re: aseksualizm a praktyki BDSM

Post autor: szczecinianin »

klapouchy pisze:buhaha jak pisałeś o fetyszu skór, wiedziałem ze lubisz BDSM :D, ja tam lubię kobieca dominację, ale nieco inną niż BDSM
akurat w druga strone - wole ulegle kobiety choc ubrane w skóre :)
redballoon pisze:Może zamiast forów dla aseksualistów poszukajcie bardziej odpowiadające waszym preferencjom miejsca w sieci? : >
Fetysze i aseksualizm się wykluczają.
rozwijajac dyskusje - czemu?
wg wypowiedzi z tego forum -wyciagnelem wniosek ze wielu aseksualnych potrzebuje jakieos "zamiennika"... czy czyms takim nie moze byc np. "bezdotykowa" dominacja nad druga osoba?
Awatar użytkownika
Falka
pASsanger
Posty: 472
Rejestracja: 11 sie 2012, 19:55
Lokalizacja: Lublin/Podlasie

Re: aseksualizm a praktyki BDSM

Post autor: Falka »

Ja nie potrzebuję żadnych zamienników :evil: . Dobrze mi ze sobą. Jestem tylko za relacją na równych prawach gdzie nikt nad nikim nie dominuje. Redballon i WZK też mam wrażenie , że ktoś tu pomylił fora :lol: .
Nie próbuje nawet być normalna,
bo normalność to pierwszy syndrom
śmiertelnie groźnej choroby...
Gdy tylko czuję, że nadchodzi normalność
natychmiast szukam antidotum
Awatar użytkownika
Zdzichu
łASuch
Posty: 198
Rejestracja: 22 sie 2012, 12:29
Lokalizacja: Wrocław

Re: aseksualizm a praktyki BDSM

Post autor: Zdzichu »

szczecinianin pisze:wg wypowiedzi z tego forum -wyciagnelem wniosek ze wielu aseksualnych potrzebuje jakieos "zamiennika"... czy czyms takim nie moze byc np. "bezdotykowa" dominacja nad druga osoba?
Ja także próbowałem wyciągać wnioski z wypowiedzi Użytkowników forum. Wyszło mi, ze jeśli "potrzebują zamiennika', to jest to raczej rozwijanie swoich naturalnych zainteresowań i pasji, a nie uciekanie się do mniej lub bardziej zawoalowanej perwersji.
Być może każdy widzi, co chce widzieć, ale twoje propozycje, że mogłyby to być jakieś "inne czynnosci o podłożu [jednak?] seksualnym", albo w jakiś inny sposób łamiące ogólnie przyjęte normy i zasady - wydają mi sie zupełnie bezpodstawne. :roll:

Ps Chociaz, jak mi sie czasem zdaje, te tzw "prawdziwe asy" byc moze nie stanowia tu większości? :wink:
@wyrwana_z_kontekstu SSie!
klapouchy
zapASnik
Posty: 651
Rejestracja: 22 mar 2006, 22:45

Re: aseksualizm a praktyki BDSM

Post autor: klapouchy »

Nie do końca fetysze i aseksualizm się wykluczają. Można być fetyszystą seksualnym, który potrzebuje fetyszu jako dodatku do seksu, a można fetyszystą aseksualnym, który potrzebuje jedynie fetyszu bez seksu. Brzmi to może jak jakis dziwny oksymoron, ale ma swój sens.....Ilu tu tak naprawdę jest prawdziwych asów? wiecej niż 30%? Pełno widze róznych ogłoszen ze ktos jest nietypowym asem, jakieś teorie o greyach czy innych dziwactwach.

Po drugie. Może to chore ale na pewno nie bardziej niż aseksualizm. Nawet jeśli chore jest odczuwanie popędu do rzeczy nietypowych, brak odczuwania popędu w ogóle jest tak samo chory, albo może jeszcze bardziej.

Co was tak oburza? Czy robimy cokolwiek złego? Krzywdzimy kogoś? Jak komuś sie ten watek nie podoba to niech go nie czyta.
Awatar użytkownika
Zdzichu
łASuch
Posty: 198
Rejestracja: 22 sie 2012, 12:29
Lokalizacja: Wrocław

Re: aseksualizm a praktyki BDSM

Post autor: Zdzichu »

@Kłapo,
uważam, że niepotrzebnie się uniosłeś. Akurat twoje upodobania, większość rozsądnych ludzi uznaje pewnie za sympatyczne (oraz, wybacz - troszkę nawet zabawne :D ). Myślę, ze pewne obawy mogła wzbudzić ta wypowiedź Szczecinianina:
szczecinianin pisze:karanie osoby uległej w taki czy inny sposob...
To już brzmi nieco podejrzanie i wieloznacznie. Nie kojarzy sie też najlepiej... hmm :roll:
@wyrwana_z_kontekstu SSie!
Awatar użytkownika
Layla
wASp
Posty: 1946
Rejestracja: 11 lut 2011, 11:06

Re: aseksualizm a praktyki BDSM

Post autor: Layla »

szczecinianin pisze:tak wiem lubie prowokowac... ;)

jakie sa wasze odczucia wobec BDSM?
wiele rzeczy zwiazanych z bdsm mozna robic bez najmniejszego podteksty seksualnego.. np karanie osoby uległej w taki czy inny sposob...

ciekaw jestemczy kogos to pociąga
Wiesz co, jak na mój rozum to praktytki bdsm bez podtekstu seksualnego to zwykłe znęcanie się, zarówno psychiczne, jak i fizyczne. Bo o ile między ludźmi praktykującymi bdsm jest napięcie seksualne, to motywy ich postępowania da się jakoś wyjaśnić.Ale bez tego pozostaje tylko przemoc.
- Czy to ten moment, kiedy całe moje życie przesuwa mi się przed oczami?
NIE, TEN MOMENT BYŁ PRZED CHWILĄ.
- Kiedy?
TO MOMENT POMIĘDZY PAŃSKIMI NARODZINAMI A PAŃSKIM ZGONEM.
Awatar użytkownika
urtika
sASanka
Posty: 2427
Rejestracja: 27 maja 2008, 21:06

Re: aseksualizm a praktyki BDSM

Post autor: urtika »

Na innych portalach dla aseksualnych (AVEN, Ace-book) też można spotkać użytkowników, którzy uważają się za ASów a lubią fetysze i BDSM. Twierdzą, że istnieją nieseksualne formy BDSM. Może... Mnie takie rzeczy nie interesują i nie bawią, więc nie zgłębiałam zbytnio tego tematu. Myślę też, że nie byłabym w stanie takich upodobań zaakceptować u ewentualnego partnera. Dychotomia: dominacja - uległość budzi we mnie wewnętrzny sprzeciw.
W każdym bądź razie uważam, że lepiej jest gdy ktoś od razu na początku szczerze przyzna się, że kręci go/ją coś takiego niż gdyby to miało wyjść na jaw dopiero wtedy, gdy już będzie z kimś w związku.
Quirkyalone
szczecinianin
łASuch
Posty: 189
Rejestracja: 29 mar 2013, 19:02
Lokalizacja: Szczecin

Re: aseksualizm a praktyki BDSM

Post autor: szczecinianin »

dyskusja ladnie sie rozwija... odpowiedzi co raz ciekawsze...

P.S.
mój błąd - w kwestii dominowania/karania - oczywiscie zapomnialem o drugiej stronie - pelne zdanie powinno byc - lub ulegania/poddawania sie karze :)
albowiem pamietajacie ze zawsze sa obie strony - dominujaca i ulegla.. jak dwie strony teh bsamej monety....
i obie dobrowolnie wyznaczaja sobie role ktore chca odgrywac ;)

P.P.S.
to sa inne fora aseksualne? cdzieki za info
ODPOWIEDZ