aseksualizm a praktyki BDSM

"Piekarnik" na kontrowersyjne tematy
Awatar użytkownika
ColdChris
pASibrzuch
Posty: 232
Rejestracja: 20 sie 2015, 12:51
Lokalizacja: Poznań

Re: aseksualizm a praktyki BDSM

Post autor: ColdChris »

Viljar pisze: Związek osób z upodobaniami BDSM są siłą rzeczy oparte na zaufaniu w znacznie większym stopniu, niż "normalne". Partnerzy muszą dobrze się znać, nie tylko w sferze seksualnej, żeby wiedzieć, gdzie są granice. Polecam komiks internetowy "Sunstone", gdzie taki właśnie związek między dwiema Paniami jest opisany. Albo komedię "Sekretarka".
Nie odczułem tego zaufania w znacznie większym stopniu w takim związku. No ale ja opieram swoje zdanie da realnym doświadczaniu, a nie na komiksach czy filmach z Maggie więc co ja tam wiem ;)
Seek not the paths of the ancients; Seek that which the ancients sought
logged

Re: aseksualizm a praktyki BDSM

Post autor: logged »

Viljar pisze: BDSM to nie "dewiacja" tylko parafilia; poza tym odnosi się nie tylko do sfery seksualnej.
Zgadzam się jak tylko mogę :D Mi wystarczy, że BDSM ma skończyć się na seksie i momentalnie tracę zainteresowanie.

Pociąg do odbycia seksu z drugą osobą niekoniecznie jest potrzebny, aby czuć potrzebę bycia zdominowanym, traktowanym w konkretny sposób, czy ubieranym tak czy inaczej. Według mnie satysfakcja może być emocjonalna, może też podniecać. Aseksualny nie oznacza osoby z brakiem libido, tak samo jak faktem jest, iż aseksualni fetyszyści istnieją! Przecież parafilia dosięga każdej orientacji, heteroseksualnej, jak i aseksualnej.

Ale co człowiek to inny przypadek, więc to jedynie moja opinia. Nie chcę tutaj w żadnym wypadku mówić złego słowa o kimkolwiek, co to to nie! :wink:
Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: aseksualizm a praktyki BDSM

Post autor: Viljar »

ColdChris pisze:
Viljar pisze: Związek osób z upodobaniami BDSM są siłą rzeczy oparte na zaufaniu w znacznie większym stopniu, niż "normalne". Partnerzy muszą dobrze się znać, nie tylko w sferze seksualnej, żeby wiedzieć, gdzie są granice. Polecam komiks internetowy "Sunstone", gdzie taki właśnie związek między dwiema Paniami jest opisany. Albo komedię "Sekretarka".
Nie odczułem tego zaufania w znacznie większym stopniu w takim związku. No ale ja opieram swoje zdanie da realnym doświadczaniu, a nie na komiksach czy filmach z Maggie więc co ja tam wiem ;)
A skąd wiesz, na czym ja się opieram? Wyszedłem z założenia, że jeśli ktoś pisze takie opinie jak twoja, to świadczy o nieznajomości tematu, więc podałem źródła ;) A skoro uznałem je za odpowiednie, to znaczy, że temat jest mi znany. Logika godna Arystotelesa, nieprawdaż? :D
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
Awatar użytkownika
ColdChris
pASibrzuch
Posty: 232
Rejestracja: 20 sie 2015, 12:51
Lokalizacja: Poznań

Re: aseksualizm a praktyki BDSM

Post autor: ColdChris »

Viljar pisze:Wyszedłem z założenia, że jeśli ktoś pisze takie opinie jak twoja, to świadczy o nieznajomości tematu
Jeżeli osobiste przeżycie takiego związku, jak i innych, jest dla Ciebie powodem do założenia, że nie znam tematu to nie mam więcej pytań :D
Seek not the paths of the ancients; Seek that which the ancients sought
panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

Re: aseksualizm a praktyki BDSM

Post autor: panna_x »

ColdChrisie, jeśli nie jest to zbyt osobiste to mam pytania na ten temat, jak znalazłeś taki związek? długo w nim byłeś? jak go oceniasz?
ja chciałabym spróbować po prostu z ciekawości jak to jest i czy by mi się spodobało. zeby przeżyć coś nowego, ekscytującą przygodę, próbować różnych rzeczy. jak mi się nie spodoba, to luz, odpuszczę i nie będę więcej próbować.
miałam znajomą która była w takiej relacji, a wcześniej była w "zwykłych" związkach. no ona tyle przeżyła, a ja nic. jako nastolatka nie eksperymentowałam. teraz czuję trochę smutek że inni tyle mieli, widzieli przeżyli a ja nic, sama monotonia. szkoła, studia a teraz praca gdzie każdy dzień wygląda tak samo.

no wiec zarejestrowałam się na forum dla bdsm ale niestety ludzie tam chyba nie czytają opisów, napisałam w profilu co mnie interesuje a i tak piszą do mnie osoby nie pasujące do tego. i na razie same takie.
Awatar użytkownika
Misio
ASiołek
Posty: 72
Rejestracja: 26 wrz 2016, 11:43

Re: aseksualizm a praktyki BDSM

Post autor: Misio »

Według mnie to jest bardzo obrzydliwe, ale często jako uległa i naiwna osoba zakochiwałam się w dominujących dziewczynach.
Awatar użytkownika
Warszawianka40+
AS gaduła
Posty: 427
Rejestracja: 1 lip 2016, 12:37

Re: aseksualizm a praktyki BDSM

Post autor: Warszawianka40+ »

Misio pisze:Według mnie to jest bardzo obrzydliwe, ale często jako uległa i naiwna osoba zakochiwałam się w dominujących dziewczynach.
Zupełnie jak ćma do światła.
Czujesz się skrzywdzona? To po co to było?
Może jesteś zbyt wiele warta, by dawać się wykorzystywać w ten sposób?
"Czasem lepiej jest milczeć niż mówić;
I nie trzeba mścić się słowem,
gdzie sama za siebie mści się prawda."
Inigo de Loyola
panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

Re: aseksualizm a praktyki BDSM

Post autor: panna_x »

no i kapa bo mi zablokowali konto na tym forum bdsm bo wymagają zdjęcia do weryfikacji. a ja mam nowy laptop i jeszcze nie doszłam z wgrywaniem, przesyłaniem zdjęć.
Awatar użytkownika
Korat
ASiołek
Posty: 76
Rejestracja: 3 lip 2010, 22:43
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: aseksualizm a praktyki BDSM

Post autor: Korat »

BDSM wzbudza we mnie smutek.
"Słowa prawdziwe nie są piękne
Piękne słowa nie są prawdziwe."
panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

Re: aseksualizm a praktyki BDSM

Post autor: panna_x »

ja nie mam wielkiego doświadczenia, spotkałam się tylko z dwoma uległymi facetami i jednym psedouległym ( z tym skończyło się na kawie i rozmowie). obaj to były przypadkowe osoby, których nie znałam wcześniej, jeden z netu a drugi na imprezie i jednorazowe przygody/eksperymenty. więc większego zaufania nie było, że musimy się świetnie znać czy coś. wręcz przeciwnie, mnie zależało na anonimowości, żeby nie znali żadnych danych o mnie ( ani ja o nich).
dlatego z tym z netu poszliśmy do hotelu, żeby nie było nawet w mieszkaniu żadnej ze stron ( po co ma być znany prywatny adres czy cokolwiek innego), a w necie też tylko pod pseudonimami- żadnych nazwisk, telefonów, wszystko przez net. żadnych zdjęć, także nie wiedziałam kogo zastanę na spotkaniu. teraz żałuję, bo facet bardzo mi się spodobał, poza uległością, również z wyglądu i ogólnie z rozmowy, jako całokształt. a tu namiarów brak. co do granic, to po prostu wcześniej ustaliliśmy, co będziemy robić i że nie na siłę, jak nam się nie spodoba, to przerywamy i już. no i jak czegoś nie chciał, to tego nie było po prostu. zresztą on zaznaczył, że nie chce ekstremalnych wrażeń. raczej taka wersja soft to była. dla mnie to był pierwszy raz, więc też nie miałam wiedzy czy doświadczenia co i jak robić czego się spodziewać i pewnie też nie wszystko wyszło mi jak należy. to znaczy pierwszy raz zarówno w takich praktykach jak i w ogóle w sypialni z facetem, generalnie to jestem mocno opóźniona w temacie. ogólnie to ok, podobało mi się, ja tam byłam zadowolona z tego spotkania. ten z imprezy też spoko. pokazał i zaproponował mi różne rzeczy i jako pierwszy do mnie zagadał.
Awatar użytkownika
wyrwana_z_kontekstu
mASakra
Posty: 2033
Rejestracja: 12 mar 2011, 12:42

Re: aseksualizm a praktyki BDSM

Post autor: wyrwana_z_kontekstu »

Panna_x, po tym nadal okreslasz się jako aska? Swobodne masz podejście do tematu. :D
Awatar użytkownika
ColdChris
pASibrzuch
Posty: 232
Rejestracja: 20 sie 2015, 12:51
Lokalizacja: Poznań

Re: aseksualizm a praktyki BDSM

Post autor: ColdChris »

No i bardzo szanuję i życzę powodzenia w tej znajomości :D
Seek not the paths of the ancients; Seek that which the ancients sought
Awatar użytkownika
Warszawianka40+
AS gaduła
Posty: 427
Rejestracja: 1 lip 2016, 12:37

Re: aseksualizm a praktyki BDSM

Post autor: Warszawianka40+ »

To jakiś żart?! Dobrze, że jej ten jakiś typ nie udusił!
"Czasem lepiej jest milczeć niż mówić;
I nie trzeba mścić się słowem,
gdzie sama za siebie mści się prawda."
Inigo de Loyola
szczecinianin
łASuch
Posty: 189
Rejestracja: 29 mar 2013, 19:02
Lokalizacja: Szczecin

Re: aseksualizm a praktyki BDSM

Post autor: szczecinianin »

panna_X lubi dominować ;) ale jak widać nie wspomina też o żadnych czynnościach seksualnych
Awatar użytkownika
morowy
pASibrzuch
Posty: 256
Rejestracja: 15 paź 2014, 08:02
Lokalizacja: Laniakea

Re: aseksualizm a praktyki BDSM

Post autor: morowy »

szczecinianin pisze:panna_X lubi dominować ;) ale jak widać nie wspomina też o żadnych czynnościach seksualnych
Też mnie to rozczarowało. Ściana tekstu z ględzeniem samymi ogólnikami jak się umawiali, jak się spotykali i zero pikantnych szczegółów. Meh... :mrgreen:
"Gdy moderator/-ka banuje użytkownika bez ostrzeżenia, a jedyny argument to argument siły - w tym samym czasie gdzieś na świecie umiera jedna tancerka brzucha albo panda w ciąży." - prawo internetu
ODPOWIEDZ