Aseksualne dzieci i młodzież

"Piekarnik" na kontrowersyjne tematy
robaczek
gimnASjalista
Posty: 14
Rejestracja: 17 maja 2014, 18:19

Aseksualne dzieci i młodzież

Post autor: robaczek »

Z moich doświadczeń w pracy z dziećmi i młodzieżą wynika, że częś z nich od najmłodszych lat zdradza bardzo niski poziom libido, który nie wzrasta z wiekiem. Są to zaniedbani chłopcy, smutne dziewczyny zawsze ciche i spokojne.
Alumnowie oraz diakoni seminarów duchownych (wśród nich widzę osoby posiadające mniej lub bardziej łagodne dewiacje seksualne, lub bardzo niskie libido, lub problemy w zakresie zidentyfikowania własnej orientacji, lub też duszący się w celibacie hetero seksualizm)
Popatrzcie na nastolatków, którzy po osiągnięciu pełnoletności nie szukają z nimim kontaktów seksualnych. Ich świat to praca-dom-kot, czasem rodzina.
Pomijając fakt, że stres, zła dieta, częste kąpiele w gorącej wodzie mogą wywoływać zmniejszenie popędu seksualnego, jestem zdania, że - w celu poznania zjawiska - niezbędne są badania nad seksualnością już w okresie dziecinnym.
Moja teoria jest taka:
Rodzimy się z takim a nie innym zestawem dewiacji, aseksualności, orientacji oraz aseksualizmem absolutnym i od początku loterii genetycznej w momencie narodzin, do kolejnej loterii w momencie śmierci mamy takie a nie inne właściwości biologiczne.
Mieliśmy trochę pecha.
melodia
AS gaduła
Posty: 404
Rejestracja: 10 lip 2012, 15:38

Re: Aseksualne dzieci i młodzież

Post autor: melodia »

Z moich doświadczeń w pracy z dziećmi i młodzieżą wynika, że częś z nich od najmłodszych lat zdradza bardzo niski poziom libido, który nie wzrasta z wiekiem. Są to zaniedbani chłopcy, smutne dziewczyny zawsze ciche i spokojne.

Cicha woda brzegi rwie. Nie wiesz, co komuś siedzi tam w głowie, a pochopne osądy często są niewłaściwe. No chyba, że otwarcie rozmawiasz sobie z nimi na takie tematy i szczerze opowiadają o swoim libido- zwracam honor.
Pomijając fakt, że stres, zła dieta, częste kąpiele w gorącej wodzie mogą wywoływać zmniejszenie popędu seksualnego, jestem zdania, że - w celu poznania zjawiska - niezbędne są badania nad seksualnością już w okresie dziecinnym.
Bardzo wiele czynników zmniejsza popęd. Te, które wymieniłeś to zaledwie namiastka. Podobnie jak są czynniki, które popęd "powinny" zwiększyć. Temat rzeka tak naprawdę, bo na każdego człowieka działa coś innego.
robaczek pisze:Rodzimy się z takim a nie innym zestawem dewiacji, aseksualności, orientacji oraz aseksualizmem absolutnym i od początku loterii genetycznej w momencie narodzin, do kolejnej loterii w momencie śmierci mamy takie a nie inne właściwości biologiczne.
Mieliśmy trochę pecha.
Gdzie tu pech? :P Nie pakuję się w żaden zestaw, bo nie pasuję do żadnej szufladki, (nie)stety.
Awatar użytkownika
chochol
pASsé
Posty: 1965
Rejestracja: 15 wrz 2011, 10:22
Lokalizacja: 49º06’17’’N 22º39’02’’E / 50º02’01’’N 22º00’17’’E

Re: Aseksualne dzieci i młodzież

Post autor: chochol »

robaczek pisze:częś z nich od najmłodszych lat zdradza bardzo niski poziom libido, który nie wzrasta z wiekiem. Są to zaniedbani chłopcy, smutne dziewczyny zawsze ciche i spokojne.
Stereotypowe przymiotniki określające kobiety. Chłopcy pod jakim kontem zaniedbani (brudni, źle uczesani, zbrodniarze modowi?)
Sama nie jestem dziewczynka smutną, cicha ani spokojną, wręcz przeciwnie i nie odczuwam wzrostu ani spadku poziomu libido.
robaczek pisze:Popatrzcie na nastolatków, którzy po osiągnięciu pełnoletności nie szukają z nimim kontaktów seksualnych. Ich świat to praca-dom-kot, czasem rodzina.
U zwykłych też jest podobny grafik zajęć dziennych.
robaczek pisze:Mieliśmy trochę pecha.
Nie czuję żebym miała pH. Żyję jak inni, jak inni dążę do szczęścia :) .
"Serce czyste i otwarte, w dobrą zmienia trefną kartę"

"chochoł = feminoasozołza"
Awatar użytkownika
wyrwana_z_kontekstu
mASakra
Posty: 2033
Rejestracja: 12 mar 2011, 12:42

Re: Aseksualne dzieci i młodzież

Post autor: wyrwana_z_kontekstu »

Co ma do aseksualizmu bycie smutnym czy spokojnym? Seksualni też tacy są, bywają też zakompleksieni, nieśmiali. To nijak nie koreluje.
szczecinianin
łASuch
Posty: 189
Rejestracja: 29 mar 2013, 19:02
Lokalizacja: Szczecin

Re: Aseksualne dzieci i młodzież

Post autor: szczecinianin »

autorowi chodziło chyba oto że bardzo nieśmiali nie zdobywają doświadczenia jakby to rzec "towarzyskiego" a co za tym dalej idzie erotycznego i po pewnym czasie rezygnuja z próby takich kontaktów...
coś w tym jest ale jak tu wyżej osoba pisała - to tak nievdo końca..
wiele zleży też od innych czynniko np. przeznaczenia czy spotkasz tego jednego/jedyną która cie oczaruje.. w jakim miejscy mieszkasz/uczysz sie.. jakie jest sąsiedztwo/koledzy.. itd..


akurat do mie ta teoria chyba trochę pasuje...
Indiana
fantAStyczny
Posty: 561
Rejestracja: 26 sty 2014, 00:50

Re: Aseksualne dzieci i młodzież

Post autor: Indiana »

Ja, jak mnie temat wciągnie, to jestem duszą towarzystwa . Ale czasami lubie posiedzieć i posłuchać jak ktoś inny ciekawie opowiada. :)
ODPOWIEDZ