Wiara, nadzieja, miłość...

"Piekarnik" na kontrowersyjne tematy
Awatar użytkownika
szarysmok
smokASek
Posty: 898
Rejestracja: 27 sie 2009, 21:29

Post autor: szarysmok »

Mozesz jedynie wierzyc, ze tych, ktorych uwazasz za prawdziwych przyjaciol rzeczywiscie nimi sa.
Czy nie ma innego sposobu na sprawdzenie istnienia przyjaźni :cry: ?
Awatar użytkownika
Philosoph
fantAStyczny
Posty: 575
Rejestracja: 22 wrz 2009, 00:21
Lokalizacja: Starogard Gdański

Post autor: Philosoph »

Ależ jest, ale dość czasochłonny, troche mało delikatny i zapewne tylko ja go praktykuje. :wink:
User of this number is currently dead. Resurrection in 5 minutes, please wait. * * * * Resurrection failed, please try again later.
If you have more troubles with resurrection, please contact with software developer (GodCorp®) in order to solve the problem.
Awatar użytkownika
szarysmok
smokASek
Posty: 898
Rejestracja: 27 sie 2009, 21:29

Post autor: szarysmok »

Jakś kontrowersja w zanadrzu? Dawaj tu, a jak mocno kontrowersyjny sposób to na pw :P
Awatar użytkownika
Ernest
AStrum
Posty: 1482
Rejestracja: 3 kwie 2009, 00:15

Post autor: Ernest »

Czasami odnoszę wrażenie, że przyjaźń to termin odnoszący się do idei, która nijak ma się do ,,rzeczywistości.'' Rozmawiałem już na ten temat z pewną przesympatyczną osobą (pozdrawiam Cię Gosiu ^^) i doszliśmy do wniosku, że to sposób w jaki definiujemy przyjaźń zależy od nas. Być może nasza wizja przyjaźni jest zbyt piękna aby mogła zaistnieć wśród ludzi. Chociaż kto wie? ;)


PS Post przeredagowałem ze względów estetycznych ^^
Ostatnio zmieniony 7 paź 2009, 09:21 przez Ernest, łącznie zmieniany 1 raz.
,,Wszyscy jesteśmy większymi artystami niż się nam zdaje." F. Nietzsche

''To see a World in a Grain of Sand
And a Heaven in a Wild Flower
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour'' W. Blake

,,...by lekko obcial koncowki nie skracajac wlosow" Keri
Awatar użytkownika
szarysmok
smokASek
Posty: 898
Rejestracja: 27 sie 2009, 21:29

Post autor: szarysmok »

Czasami odnoszę wrażenie, że przyjaźń to termin odnoszący się do idei, która nijak ma się do ,,rzeczywistości.''
Ja czasem też tak myślę i dlatego wpisałem tu mój wątek :roll:
Awatar użytkownika
Gizmo
Strażnik TeksASu
Posty: 1064
Rejestracja: 13 cze 2006, 11:15
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Gizmo »

Myślę, że przyjaźń jest wtedy, kiedy nie wątpimy w nią i nie musimy jej sprawdzać :roll:
Jeżeli z jakichś powodów stracę wiarę w któregokolwiek z moich obecnych przyjaciół, to będzie oznaczało koniec przyjaźni.
Awatar użytkownika
szarysmok
smokASek
Posty: 898
Rejestracja: 27 sie 2009, 21:29

Post autor: szarysmok »

Albo koniec przyjaźni, albo cały czas były to tylko pozory.

Nigdy chyba nie mozna być pewnym. Pewność przyjaźni, dla mnie oznaczałaby to, iż nie zawiodę sie na drugim człowieku, a przede wszystkim na sobie :? I dlatego właśnie myslę, że wpisanie hasła "przyjaźń" w temat ma uzasadnienie - przynajmniej w moim przypadku
Lizzy
ASter
Posty: 616
Rejestracja: 17 cze 2009, 16:28
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Lizzy »

Ernest pisze:Czasami odnoszę wrażenie, że przyjaźń to termin odnoszący się do idei, która nijak ma się do ,,rzeczywistości.''
sposób w jaki definiujemy przyjaźń zależy od nas. Być może nasza wizja przyjaźni jest zbyt piękna aby mogła zaistnieć wśród ludzi. Chociaż kto wie? ;)
Przyjaźń chyba jest pojęciem subiektywnym, tak mnie wydaje się. Każde z nas inaczej ją rozumie, widzi, ma inne wobec niej oczekiwania. Moje pojęcie przyjaźni krystalizuje się wraz z doświadczeniami wpływającymi na mnie, mnie zmieniającymi, moje zapatrywania, wartościowania, poszukiwania. W drugim człowieku szukam tego, co jest dobre dla mnie, bo świat odbieram jako ja, nie jako ogół. To co jest dobre dla mnie, nie musi byc dobre dla drugiego. Więc chyba przyjaźnie zawiązują się między ludźmi, którzy szukają tego samego (no, prawie;-) ).
A czy przyjaźń można zmierzyc? Ale czym? Co będzie wskaźnikiem jej miary?
Czy istnienie przyjaźni można dowieśc? Nie wiem. Prędzej chyba można dowieśc jej brak czy pozór.
Złudzenie więc? :roll:
ODPOWIEDZ