Celebryci na spektrum aseksualności

Ogłoszenia o wywiadach, artykułach, książkach, filmach... Znajdziesz coś? Podziel się.
Awatar użytkownika
Mirek
starszASek
Posty: 45
Rejestracja: 9 sie 2021, 12:49

Celebryci na spektrum aseksualności

Post autor: Mirek »

Nie interesuję się za bardzo celebrytami, ale jakiś czas temu wpadł mi w oczy nagłówek: "Sandra Kubicka przyznała, że jest demiseksualna". Wygląda na to, że modelka na swoim instagramie podczas sesji Q&A przyznała się do bycia demi.
Pierwszy lepszy artykuł na ten temat tutaj: https://kobieta.gazeta.pl/kobieta/7,107 ... nacza.html
Co myślicie o takich coming outach celebrytów, w tym polskich? Mają jakiekolwiek znaczenie dla widoczności i szerokiego zrozumienia spektrum aseksualności? Sam nie wiem dokładnie co modelka powiedziała na temat demiseksualności w ramach tego Q&A, ale jeśli było to rzeczowe informowanie o temacie (a nie opowiadanie jakiś bzdurek) to chyba dobrze.
Hazel
AS gaduła
Posty: 432
Rejestracja: 21 mar 2016, 18:27

Re: Celebryci na spektrum aseksualności

Post autor: Hazel »

Tak, widziałem jakiś artykuł o tej modelce.
Tylko jest pewna różnica, która powoduje to, że jej przykład nie przyniesie większego uświadomienia jeśli chodzi o spektrum aseksualności, ponieważ demiseksualność to co innego niż demiromantyczność. Całkiem spora część seksualnych (czy alloseksualnych - nie wiem za bardzo którego terminu używać) jest przy okazji demiseksualna, czyli współżyje tylko z bliską osobą. Prawdopodobnie tak ma większość ludzi, którzy są w trwałych i wieloletnich związkach/małżeństwach. Wiele osób decyduje się na współżycie właśnie z dziewczyną/chłopakiem, z którą/którym są już dłuższy czas w związku, bądź decydują się na to dopiero w narzeczeństwie lub po ślubie.
Natomiast w spektrum aseksualności dość częstym zjawiskiem jest demiromantyczność, gdzie aseksualna osoba może odczuć pociąg romantyczny tylko do dobrze znanej sobie osoby, np. kumpelki/kumpla czy przyjaciółki/przyjaciela.
GG: 3498837
Lvitsa
przedszkolASek
Posty: 7
Rejestracja: 24 maja 2022, 14:02

Re: Celebryci na spektrum aseksualności

Post autor: Lvitsa »

Moim zdaniem demiseksualnosc jest bardzo powszechna, po prostu niewiele osób zna ten termin. Młoda modelka akurat zna, kiedyś nikt nie robił takich rozgraniczeń…
Awatar użytkownika
Dia2305
młodASek
Posty: 29
Rejestracja: 1 lip 2022, 18:45
Lokalizacja: Wrocław

Re: Celebryci na spektrum aseksualności

Post autor: Dia2305 »

Nie mam nic przeciwko temu, że celebryci się przyznają, póki nie jest to robione na siłę bo modne, a informacje są prawdziwe, zamiast boś mi się wydaje, coś usłyszałam/łem i dodaję sobie swoje myślenie, które będę szerzyć. Celebrytów niestety często młodzi słuchają bardziej niż osób siedzących w wynikach badań, obserwacji i rozmów z XXX ludźmi. Więc póki info są prawdziwe i sprawdzone informacje, to okey.
ODPOWIEDZ