Najstarsza Aska na świecie

Ogłoszenia o wywiadach, artykułach, książkach, filmach... Znajdziesz coś? Podziel się.
Awatar użytkownika
urtika
sASanka
Posty: 2427
Rejestracja: 27 maja 2008, 21:06

Najstarsza Aska na świecie

Post autor: urtika »

Znalazłam artykuł o 105-letniej pani, która nigdy w życiu nie tylko nie uprawiała seksu, ale i nigdy nie miała na to ochoty. Czyli Aska.

http://www.dailymail.co.uk/news/article ... irgin.html
Quirkyalone
Awatar użytkownika
nightmare
ASter
Posty: 663
Rejestracja: 26 lip 2009, 00:58
Lokalizacja: w trakcie poszukiwań

Post autor: nightmare »

O, dużo ma lat. I pomyśleć, że czytałam kiedyś, że ludzie, którzy rzadko lub wcale nie uprawiają seksu, żyją krótko. Ach, te statystyki.
"Kotom nie wolno! Z kotami nie wolno! Psik! Wyłaź, bo zawołam milicjanta!"
Awatar użytkownika
Ernest
AStrum
Posty: 1482
Rejestracja: 3 kwie 2009, 00:15

Post autor: Ernest »

,,Cokolwiek teoretyk wymyśli, praktyk udowodni" ^^
,,Wszyscy jesteśmy większymi artystami niż się nam zdaje." F. Nietzsche

''To see a World in a Grain of Sand
And a Heaven in a Wild Flower
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour'' W. Blake

,,...by lekko obcial koncowki nie skracajac wlosow" Keri
beebep
ASter
Posty: 634
Rejestracja: 13 wrz 2009, 17:37
Lokalizacja: z kapusty:)

Post autor: beebep »

a mój matematyk powtarzał "od każdej reguły jest wyjątek" w ogóle jest tyle teorii na długowieczność, że aż głowa boli - ostatnio jakoś na wiele z nich wpadam...
A ta kobieta przeżyła życie jak chciała - i to jest piękne... i chyba najważniejsze - nie ważne ile trwa życie, ważne jakie jest ;)

p.s. całkiem ładną kobietą była za młodu :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Ernest
AStrum
Posty: 1482
Rejestracja: 3 kwie 2009, 00:15

Post autor: Ernest »

beebep, gdybyś była tak miła to podziel się tymi odkryciami dotyczącymi długowieczności. Możesz napisać PW, maila, whatever. Powiedzmy, że mam takiego małego hopla na tym punkcie.
,,Wszyscy jesteśmy większymi artystami niż się nam zdaje." F. Nietzsche

''To see a World in a Grain of Sand
And a Heaven in a Wild Flower
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour'' W. Blake

,,...by lekko obcial koncowki nie skracajac wlosow" Keri
beebep
ASter
Posty: 634
Rejestracja: 13 wrz 2009, 17:37
Lokalizacja: z kapusty:)

Post autor: beebep »

Wiesz wiele się tego znajduje, a niewiele z tego jest czymś odkrywczym (artykuły w internecie na popularnych stronach)... Ja tam jestem wyznawcą teorii telomerowej, chociaż elastycznie przyjmę każdą inną jak przystało na wyznawcę:)...
Tak czy owak, jeden Japończyk napisał gdzieś, mniej więcej, takie zdanie - że ludzie zbyt bardzo chcą być młodzi, zamiast skupić się na starości i długim życiu - Ja tak myślę, że faktycznie - wielokrotnie, dla wielu "długowieczność" to cera bez zmarszczek w wieku 100 lat i w ogóle jest jakieś takie obojętne podejście do staruszków - kogo obchodzi, ze człowiek żyje 150 lat (ironia z tą liczbą) jak leży w domu starości, albo jakimś hospicjum - sam jak palec - ja chromolę takie "wieczne" życie...

Ciekawa jestem, czy ta kobieta ma kogoś bliskiego - bo jakby pomyśleć to chyba jedynym plusem posiadania dzieci byłoby to, że na starość - prawdopodobnie (nigdy nic nie wiadomo) - będą przy rodzicach...

Tak czy owak ta babuleńka jest dowodem na to, ze można przeżyć życie, po swojemu i wcale współżycie nie jest jego sensem...
Obrazek
Awatar użytkownika
urtika
sASanka
Posty: 2427
Rejestracja: 27 maja 2008, 21:06

Post autor: urtika »

Ma dwie siostrzenice, które mieszkają w Nowej Zelandii, z którymi utrzymuje kontakt korespondencyjny. A przebywa obecnie w domu opieki.
Po polsku też już o niej napisali:

http://www.tvn24.pl/26086,1568272,0,1,1 ... omosc.html
Quirkyalone
Awatar użytkownika
nightmare
ASter
Posty: 663
Rejestracja: 26 lip 2009, 00:58
Lokalizacja: w trakcie poszukiwań

Post autor: nightmare »

Dobrze, że aseksualność to nie jedyna zmienna długowieczności. To oznaczałoby dla mnie katastrofę.
"Kotom nie wolno! Z kotami nie wolno! Psik! Wyłaź, bo zawołam milicjanta!"
Bardzo Dziwna Osoba
fantAStyczny
Posty: 551
Rejestracja: 21 lut 2007, 15:28
Lokalizacja: Północ

Post autor: Bardzo Dziwna Osoba »

Ten cytat mnie rozbawił:

"Po prostu nigdy nie byłam zainteresowana seksem. Zawsze byłam zbyt zajęta na intymne związki, a poza tym zawsze wydawało mi się to wielką mordęgą"
Clara Meadmore
Awatar użytkownika
DZIEWICA8
zarASek
Posty: 1874
Rejestracja: 6 paź 2006, 09:33
Lokalizacja: z Lublina

Najstarsza Aska na świecie

Post autor: DZIEWICA8 »

Bardzo ciekawy przypadek i ze względu na jej sędziwy wiek i na całkowite nieuprawianie seksu przez całe życie. Naprawdę bardzo ciekawy, np, no, no! :roll: :shock: :-o Szkoda tylko, że artykuł jest po angielsku, bo chętnie bym go przeczytała. Ciekawe ile lat ja jeszcze pożyję ze swoją cnotą?
DZIEWICA8
"Boże, daj mi pogodę ducha, abym godziła się z tym, czego zmienić nie mogę,
odwagę, abym zmieniała to, co zmienić mogę, i mądrość, abym zawsze potrafiła
odróżnić jedno od drugiego."

DZIEWICA8
Awatar użytkownika
urtika
sASanka
Posty: 2427
Rejestracja: 27 maja 2008, 21:06

Post autor: urtika »

Ależ podałam linka do artykułu w j. polskim. :roll: Poza drobnymi szczegółami, niczym się on nie różni od jego angielskiej wersji ( chodzi o podane informacje).

A' propos związku między długowiecznością i celibatem, przypomniał mi się dr Norman Walker, propagator witarianizmu, autor wielu publikacji na temat żywienia. Żył 116 lat, z tym, że nie był pod koniec życia zniedołężniałym staruszkiem. Do końca prowadził aktywne i twórcze życie, jeździł na rowerze, swoją ostatnią książkę napisał, gdy miał 113 lat. Zmarł spokojnie, bez bólu, we śnie.
Napisał między innymi:
" Natura wyposażyła nas w narządy płciowe w jednym, jedynym celu - zachowania gatunku. Regulowanie, pobudzanie, czy zaburzanie czynności tych gruczołów ma wpływ na każdą dziedzinę ludzkiej egzystencji, ponieważ uczestniczą one w funkcjonowaniu niemal wszystkich innych gruczołów."
N. Walker, Kwitnące zdrowie,Agencja Wydawnicza COMES, Warszawa 1997, s.102
"Dopiero sublimacja naszych myśli i uczuć, którą osiągniemy poprzez samodyscyplinę, pozwoli nam zrozumieć i docenic przeznaczenie gruczołów płciowych. Siła woli i samokontrola zaś przemienią lubieżne pożądanie w dążenie do wyższych, szlachetnych celów. Gruczoły płciowe odgrywają znaczną rolę w programie odmładzania, reagując nader skwapliwie na bodźce myślowe, a i w równym stopniu na właściwe pożywienie"
N. Walker, Jak się odmłodzić,Agencja Wydawnicza COMES, Warszawa 1997, s.114
Quirkyalone
ODPOWIEDZ