Kolejny artykuł na WP: "Seks - nie, dziękuję"

Ogłoszenia o wywiadach, artykułach, książkach, filmach... Znajdziesz coś? Podziel się.
Awatar użytkownika
Blv.
ananAS
Posty: 358
Rejestracja: 2 lut 2008, 17:27
Lokalizacja: Kraków

Kolejny artykuł na WP: "Seks - nie, dziękuję"

Post autor: Blv. »

Artykuł Sylwii Mróz z 21.12.2009. Nie najgorszy, nie najlepszy, w zasadzie nic nowego... ale jest.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1347,title, ... caid=1953a
Lizzy
ASter
Posty: 616
Rejestracja: 17 cze 2009, 16:28
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Lizzy »

Z dotychczasowych nielicznych badań wynika, że aseksualność częściej dotyczy
kobiet, współwystępuje ze słabym zdrowiem, niskim wzrostem, u kobiet z późnym dojrzewaniem płciowym, a ponadto z niższym wykształceniem i niższym statusem społeczno-ekonomicznym. – Wskazuje to, że u jej źródeł mogą leżeć zarówno uwarunkowania biologiczne, jak i czynniki psychospołeczne związane z mało zasobnym środowiskiem, w którym rozwijała się jednostka – komentuje wyniki badań psycholog.
No i wydało się. Nie ma potrzeby mówienia komukolwiek o tym, że jest się Asem. Kto bystrzejszy, wyższy i bogatszy rozpozna - cherlawego, rachitycznego, infantylnego konusa, na dodatek z Ciemnogrodu. ;-)
To mnie ubawiło.
Ant
BażANT
Posty: 6068
Rejestracja: 1 paź 2006, 14:26

Post autor: Ant »

Już sam cytat Lizzy dostatecznie zniechęca do przeczytania artykułu :roll:
Czczony nie tylko w Chinach
Awatar użytkownika
Blv.
ananAS
Posty: 358
Rejestracja: 2 lut 2008, 17:27
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Blv. »

Fajnie by było, jakby ktoś w końcu uświadomił dziennikarzom, że korelacja nie oznacza wynikania.
Awatar użytkownika
Keri
łASkawca
Posty: 1656
Rejestracja: 16 cze 2009, 11:13
Lokalizacja: ze źródła światła :D (okolice Łodzi :P )

Post autor: Keri »

A ja czytajac ten artykul czulem sie jakbym przezyl deja vu :roll: .
Jakby sklejanki z innych artykulow :roll: .

To dzieci w przedszkolu robia przynajmniej z kolorych papierow :P
Ant
BażANT
Posty: 6068
Rejestracja: 1 paź 2006, 14:26

Post autor: Ant »

Blv. pisze:Fajnie by było, jakby ktoś w końcu uświadomił dziennikarzom, że korelacja nie oznacza wynikania.
Gwoli ścisłości: związku przyczynowego :P Wynikanie jest relacją pomiędzy zdaniami ;)

Tyle tematem "wymondżania się" :mrgreen: A wracając do tematu wątka, to dziennikarzom nie tylko w zakresie tego przydało by się wyszkolenie :roll: Co do sklejanki, to bym się nie zdziwił, gdyby tak rzeczywiście było...
Czczony nie tylko w Chinach
Awatar użytkownika
Blv.
ananAS
Posty: 358
Rejestracja: 2 lut 2008, 17:27
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Blv. »

Ant pisze:
Blv. pisze:Fajnie by było, jakby ktoś w końcu uświadomił dziennikarzom, że korelacja nie oznacza wynikania.
Gwoli ścisłości: związku przyczynowego :P Wynikanie jest relacją pomiędzy zdaniami ;)
O, właśnie, zapomniałem właściwego terminu ;)
Mariko
pASibrzuch
Posty: 204
Rejestracja: 20 lut 2009, 23:40

Post autor: Mariko »

artykuł-nic specjalnego,rzeczywiście jak sklejka kilku artykułów połączonych ze sobą
Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Viljar »

Z dotychczasowych nielicznych badań wynika, że aseksualność częściej dotyczy kobiet, współwystępuje ze słabym zdrowiem, niskim wzrostem, u kobiet z późnym dojrzewaniem płciowym, a ponadto z niższym wykształceniem i niższym statusem społeczno-ekonomicznym. – Wskazuje to, że u jej źródeł mogą leżeć zarówno uwarunkowania biologiczne, jak i czynniki psychospołeczne związane z mało zasobnym środowiskiem, w którym rozwijała się jednostka – komentuje wyniki badań psycholog.
Łojezusicku najmilejsy, no jo zem zawszeć myśloł, co jo miastowy i po łuniwersytecie, jenteligencjom i kulturom łosobistom jemponować mogie, a tu sie łokazuje, co jo wiśniok joki jestem i menel bez łobycia. I jesce zdrowie mnie sie sypie... Łolaboga, kuniec świata, hańba i wstyd na całe moje chałupe, stara lezy i kwicy, dzieciuki płacom, krowy mleka, a kury jojków nie dajo, kota mysy zezarły, pies łogonem sceka, a Doda idzie na prezydenta. Nic jeno umirać mnie trza.

A poważnie - właśnie na portalu gotyckim, na którym jestem administratorem galerii, pojawiła się podobna opinia na temat AS-ów. Trochę musiałem ludzi poustawiać ;) Najgorsze, że ktoś to przeczyta, dojdzie do wniosku, że psycholog, to się zna i zacznie powielać stereotyp. Ech...
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
Awatar użytkownika
Piorun
PerkunAS
Posty: 595
Rejestracja: 8 kwie 2008, 12:50
Lokalizacja: z fabryki cyborgów

Post autor: Piorun »

Nu wot i znów się jakiś łoś z tytułem psi-chologa naprodukował... :P
Zawsze się jakoś tak składało ze większą aktywność sexualną (a zwłaszcza tą związaną z produkcją kolejnych dzieci) wykazują właśnie osoby "z niższym wykształceniem i niższym statusem społeczno-ekonomicznym" - a tu widać ktoś nową psychologię tworzy :roll:
Ant
BażANT
Posty: 6068
Rejestracja: 1 paź 2006, 14:26

Post autor: Ant »

Ja bym powiedział, że nie tyle aktywność seksualną, co tzw. sukces rozrodczy, ale oczywiście jedno z drugim (a nawet i trzecim!) dość ściśle się wiąże. Generalnie to głupoty opowiadają i tyle ;)

A propos niższego wykształcenia, to większość ludzi tu jest po studiach albo będzie :twisted: Ze statusem społecznym też chyba raczej nikt tutaj nie odstaje. No ale z drugiej strony Polska zawsze była dosyć przewrotna w obliczu różnego rodzaju statystyk :lol2:
Czczony nie tylko w Chinach
ODPOWIEDZ