Magisterka

Ogłoszenia o wywiadach, artykułach, książkach, filmach... Znajdziesz coś? Podziel się.
kviatek
bobASek
Posty: 4
Rejestracja: 3 lis 2009, 12:59

Magisterka

Post autor: kviatek »

Witam!!!

Moje przywitanie będzie automatycznie związane z prośbą… Ale zacznę od początku.. Jestem studentką V roku socjologii i chciałabym bardzo napisać prace magisterską o „Asach”. Chciałabym, żeby ta praca była bardzo rzetelna ! Wiem, że na rynku naukowym polskim nie ma nic o społeczności osób askeskualnych lub jest to śladowa ilość. Nie mam jeszcze całości tematu – z tego względu, że najpierw wolałabym porozmawiać z Wami. Następnie zaproponować Wam tytuł pracy lub może przy wspólnych siłach wspólnie wymyślimy temat… Generalnie chciałabym prosić, zapytać czy w ogóle jesteście zainteresowani moją propozycją i czy znalazły by się osoby chętne aby ze mną porozmawiać… Nie chce , żeby moja praca była suchą analizą forum internetowego.. Nie chce bazować na artykułach z kolorowych pisemk..Mam nadzieję, że zainteresujecie się tym wątkiem  Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi. Ewentualnie podaje swojego maila kviatek_1985@tlen.pl
Awatar użytkownika
dziwożona
tłumok bezczASowy
Posty: 1940
Rejestracja: 29 lut 2008, 20:29
Lokalizacja: z bagien i uroczysk
Kontakt:

Post autor: dziwożona »

:laught:
Wspólnie wymyślić temat? Ale się ubawiłam. Może i bibliografię ułożyć, i gotowe rozdziały Ci przesłać? Promotor nie wyjaśnił Ci metodologii pisania prac magisterskich? Najpierw TY musisz wiedzieć o czym ona ma być, w sformułowaniu tematu powinien Ci pomóc właśnie promotor. Następnie przekopujesz się przez sterty bibliografii i szukasz ludzi do badań.
I jeszcze kilka dobrych rad, niezbędnych przy tworzeniu pracy magisterskiej, o ile chcesz, oczywiście, napisać ją sama:
1) Wielokropek to trzy kropki. Nie dwie, nie cztery, tylko dokładnie trzy.
2) Po znaku interpunkcyjnym dajemy spację. Koniecznie. Rzadko przed!
3) Ogólnie należy unikać budowania tasiemcowych zdań, w których gubi się formy gramatyczne.
4) Przy pisaniu warto mieć włączoną funkcję auto sprawdzania tekstu. Uniknie się literówek.
5) Forma I os. lp. ma końcówkę - ę. Zawsze.
Życzę powodzenia.
Nie dziękuj.
Dz.
Seks należy tępić, gdyż z niego biorą się dzieci - źródło naszej nieustającej, pedagogicznej udręki.
kviatek
bobASek
Posty: 4
Rejestracja: 3 lis 2009, 12:59

re

Post autor: kviatek »

Dobrze następnym razem postaram się wysłać formalny list ze skanem pieczątek. Twoje uwagi są już dawno spełnione ( całkiem możliwe, że przeczytałam więcej o aseksualizmie niż Ty, a bibliografię mam całkiem sporą, przynajmniej jak na częstotliwość poruszania tego tematu przez naukę) Tematu pełnego nie podałam, bo nie wiem, co wyjdzie mi w wywiadach z Wami. Uważam, że byłoby głupie zakładanie hipotez, które nie miałyby nawet najmniejszego odzwierciedlenia w życiu. Poza tym na forum jest krytyka niemalże wszystkich powstałych artykułów na temat aseksualizmu. Wolałbym, żeby moja praca podlegała konstruktywnej krytyce. A z Waszą pomocą ( podkreślę tu jeszcze raz, że mam na myśli wywiady. Mam swoje typy osób, z, którymi najchętniej bym porozmawiała, ale nie chce niczego narzucać) temat byłby "prawdziwy" Za błędy fakt mogę przeprosić, ale za luźną formę wpisu już przepraszać nie mam zamiaru. Fakt faktem zapewne nie liczysz na przeprosiny, bo obchodzi Cię to dużym łukiem. Jeszcze raz pozdrawiam i zachęcam do przemyślenia mojej propozycji.
Awatar użytkownika
Ernest
AStrum
Posty: 1482
Rejestracja: 3 kwie 2009, 00:15

Post autor: Ernest »

Witaj kviatek.

Super sprawa z tym tematem. Nie wydaje Ci się jednak, że to dość ambitny temat jak na pracę magisterską? Zastanawiam się, czy jest zbyt dziewiczy i mało popularny? Znalazłaś już jakieś konkretne, rzetelne materiały na temat aseksualizmu? Jeśli tak to zawsze możesz podać tytuły książek, esejów, etc. - myślę, że wówczas każdy skorzysta: Ty poznasz zdanie ASów, ASy być może dowiedzą się czegoś ciekawego na swój temat.

PS Bronisz się w tym semestrze?

PPS Skąd twoje zainteresowanie aseksualizmem?
,,Wszyscy jesteśmy większymi artystami niż się nam zdaje." F. Nietzsche

''To see a World in a Grain of Sand
And a Heaven in a Wild Flower
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour'' W. Blake

,,...by lekko obcial koncowki nie skracajac wlosow" Keri
Awatar użytkownika
Gizmo
Strażnik TeksASu
Posty: 1064
Rejestracja: 13 cze 2006, 11:15
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Gizmo »

Zastanawiam się, czy aseksualność - jak by nie było, bardzo rzadkie zjawisko - "zasługuje" na miano zagadnienia społecznego. Dlaczego, Twoim zdaniem, to będzie dobry temat dla socjologa?

O ile dobrze rozumiem, chcesz pisać o osobach, które z niewiadomej przyczyny nie odczuwają pociągu seksualnego - a nie o tych, które nie chcą uprawiać seksu, bo np. mają awersję do seksualności...
Prawda? :roll:
kviatek
bobASek
Posty: 4
Rejestracja: 3 lis 2009, 12:59

Post autor: kviatek »

Już wszystko tłumaczę.
Jestem seminarzystą profesora Tomasza Szlendaka z Zakładu Kultury UMK.
Książki, artykuły, które dotychczas przeczytałam oczywiście w całości nie mówią o aseksualizmie, jednakże na koncie mam już:
Rogulska, Agnieszka. Wartość czystości seksualnej.
Mizielińska, Joanna. Płeć, ciało, seksualność
Lektury inności: ontologia pod red. Mieczysława Dąbrowskiego i R. Pruszyńskiego.
Giddens, Anthony. Przemiany intymności: seksualność, miłość i erotyzm..
Kinsey - sex i oszustwo.
O’Reilly, Zoe. Moje życie jako ameby
Rewolucja genderowa: nowa ideologia seksualności
Focoult Historia seksualności ( w tej książce nie ma nić o asach aczkolwiek jest ciekawe spojrzenie na biowładzę, i obszernie opisany homoseksualizm)
Abbot, E. Historia Celibatu ( gorąco polecam)
Jean-Philippe de Tonnac. Rewolucja aseksualna. ( Książka ta jest w trakcie sprowadzania i mam już tłumacza, który w większości mi ja przetłumaczy)
Kinsey, A. Sexual behavior in the human Female & Male.
Aseksualizm: klasyfikacja i charakterystyka: N. Prause, C. Graham.
Asexual and autoerotic women: two invisible groups by Myra T. Johnson
Braine, John. Zazdrosy Bóg.
Egon Greg. Distress.
+ wszystkie artykuły zamieszczone na forum AVEN.
Dodatkowo
Przeczytałam sporo artykułów na temat białych małżeństw, anoreksji seksualnej, platońskiej miłości, ginofobii, erotofobii, antyseksualiźmie, aseksofobii, zespole modliszki, syndromie Aspergera, daltoniźmie seksualnym.

W planach mam również rozmowę z seksuologiem.

Obronić się muszę do końca września
A tematem zainteresował mnie mój przyjaciel, który jest Asem.
kviatek
bobASek
Posty: 4
Rejestracja: 3 lis 2009, 12:59

Post autor: kviatek »

Gizmo,

No właśnie dobre pytanie. Zapoznałam się z wypowiedziami na forum. Rozmawiałam z osobą aseksualną – niestety tylko jedną. Zauważyłam, że są wśród Asów osoby, które nie chcą uprawiać seksu, bo seks jest dla nich obrzydliwy i sobie tego nie wyobrażają. Seks nie jest dla tych osób wart zainteresowania, co wydaję mi się łączy ze sobą brak pociągu seksualnego. Przynajmniej może się łączyć z brakiem pociągu. Przyczyny takiego stanu rzeczy z tego, co się zorientowałam mogą być różne: wrodzone bądź nabyte. Aby właśnie jakoś rozłożyć na łopatki ten problem czytałam również o zagadnieniach takich jak: anoreksja seksualna, białe małżeństwa, miłość Platońska ( itd. ww.)
Niektórzy deklarują się jako asy pisząc: całowanie, trzymanie się za rękę lub przytulanie jest fajne.
Inni piszą: dotykanie się i całowanie nie są dla mnie – nie lubię tego.

Żeby nie było nie porozumienia. Rozróżniam awersje od braku pociągu. Jednak by stworzyć odpowiednią definicję trzeba się zgłębić oba tematy. Chcę badać osoby nieodczuwające pociągu seksualnego. Mogłabym potraktować i awersje i brak pociągu jako jedno zjawisko społeczne, ale wolałbym znać sztywne granice między nimi. Dla mnie to są po prostu dwie osobne kwestie. Jednakże martwią mnie wypowiedzi niektórych osób, które mówią, że nie odczuwają pociągu seksualnego, bo seks ich po prostu brzydzi… Dlatego również zwracam się o pomoc forumowiczów.


Jestem studentką socjologii owszem, ale zajęcia, które były dla mnie najciekawsze to psychologia ewolucyjna, socjoantropologa płci, socjologia rodziny, socjoantropologa konsumpcji. Te przedmioty wykładał właśnie mój promotor. Nie myślmy o socjologii w stereotypach – to naprawdę NAJSZERZEJ i NAJMNIEJ ODPOWIEDNIA definicja – nauka o społeczeństwie.



Czy jest to zjawisko społeczne? Oczywiście, że tak. Przykładowo Asy są zrzeszone na forach, przez co stanowią grupy, ruch. Aseksualizm jako stosunkowo nowe zjawisko może przecież przez swoje istnienie obalić podział seksualności. Psychologia ewolucyjna będzie musiała na nowo zastanowić się nad stworzeniem odpowiednich charakterystyk. A co z seksualną władzą – biowładzą? Gdzie w tym porządku odnajdują się Asy?
Wydaje mi się, że hipotez „ społecznych” postawić można bardzo wiele.
Ostatnio zmieniony 7 sty 2010, 16:42 przez kviatek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Piorun
PerkunAS
Posty: 595
Rejestracja: 8 kwie 2008, 12:50
Lokalizacja: z fabryki cyborgów

Post autor: Piorun »

Ja tam mogę pogadać.
Nie obiecuję ze "w realu", bo jestem zalatany jak stary wróbel, ale przez sieć czemu nie
Awatar użytkownika
urtika
sASanka
Posty: 2427
Rejestracja: 27 maja 2008, 21:06

Post autor: urtika »

kviatek pisze: Abbot, E. Historia Celibatu ( gorąco polecam)
Ciekawa książka. :) Czytałam i również polecam.
Nie jest to bynajmniej żadna książka wydana przez kościół na temat celibatu księży i zakonnic. Autorka 6 lat nad nią pracowała i dla niej celibat oznacza życie bez seksu, bez względu na powody, a nie rezygnację z seksu z powodów religijnych. I mowa w niej o wielu osobach, których spokojnie można by nazwac aseksualnymi, np. Florence Nightingale, sir Isaak Newton, John Ruskin.
Quirkyalone
Bardzo Dziwna Osoba
fantAStyczny
Posty: 551
Rejestracja: 21 lut 2007, 15:28
Lokalizacja: Północ

Post autor: Bardzo Dziwna Osoba »

Od dawna szukam tej książki i nigdzie jej nie mogę znależć.
Awatar użytkownika
Gizmo
Strażnik TeksASu
Posty: 1064
Rejestracja: 13 cze 2006, 11:15
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Gizmo »

kviatek pisze:Chcę badać osoby nieodczuwające pociągu seksualnego. Mogłabym potraktować i awersje i brak pociągu jako jedno zjawisko społeczne, ale wolałbym znać sztywne granice między nimi. Dla mnie to są po prostu dwie osobne kwestie. Jednakże martwią mnie wypowiedzi niektórych osób, które mówią, że nie odczuwają pociągu seksualnego, bo seks ich po prostu brzydzi… Dlatego również zwracam się o pomoc forumowiczów.
Czyli interesują Cię wszystkie osoby określające się jako aseksualne, ich "aseksualność" nie musi być zgodna z AVEN'owską definicją. To faktycznie jest złożone zjawisko..
Jeżeli czytałaś tematy na forum, być może już wiesz, że moim zdaniem wielu z tych 1580 zarejestrowanych użytkowników to ludzie, którzy nie są aseksualni :roll:.
kviatek pisze:Czy jest to zjawisko społeczne? Oczywiście, że tak. Przykładowo Asy są zrzeszone na forach, przez co stanowią grupy, ruch. Aseksualizm jako stosunkowo nowe zjawisko może przecież przez swoje istnienie obalić podział seksualności. Psychologia ewolucyjna będzie musiała na nowo zastanowić się nad stworzeniem odpowiednich charakterystyk.
Nie lubię określenia "ruch" w kontekście ludzi gromadzących się na forach AVEN. Kojarzy się z jakąś formą agitacji, a przecież większość ASów żyje własnym życiem i nie odczuwa potrzeby targania transparentów po mieście.
Tak czy inaczej, życzę powodzenia przy pisaniu pracy (mam nadzieję, że udostępnisz ją na forum).
Na niekorzyść ASów (i teoretyków) działa to, że nauka nie rozgryzła mechanizmów odpowiadających za odczuwanie pociągu seksualnego. "Naturalna" aseksualność jest ciągle traktowana przez niektórych jako mit..
Chociaż wątpię, by uznanie aseksualności obaliło jakieś istniejące podziały. Może okaże się, że aseksualność jest wynikiem działania szkodliwych czynników na płód, a wrastająca liczba osób aseksualnych to efekt zatrucia środowiska.. ;)
Awatar użytkownika
Piorun
PerkunAS
Posty: 595
Rejestracja: 8 kwie 2008, 12:50
Lokalizacja: z fabryki cyborgów

Post autor: Piorun »

Podejrzewam że szybciej okaże się ze to wynik przegęszczenia populacji ludzkiej. To tak na marginesie
Awatar użytkownika
Keri
łASkawca
Posty: 1656
Rejestracja: 16 cze 2009, 11:13
Lokalizacja: ze źródła światła :D (okolice Łodzi :P )

Post autor: Keri »

Przegeszczenia? Jak w wielu krajach wysoko rozwinietych jest ujemny wskaznik i spoleczenstwa sie starzeja :P

Jedynie Chiny, Indie i 3 swiat maja dodatni :wink:

Zreszta ogolny wskaznik populacji na swiecie sie ustabilizowal i pomalu sam zacznie spadac w dol :wink:
Awatar użytkownika
Ernest
AStrum
Posty: 1482
Rejestracja: 3 kwie 2009, 00:15

Post autor: Ernest »

Coś mi mówi, że tworzysz własne teorie. Wiele źródeł wskazuje na to, że liczba ludzi w skali ogólnej wykazuje tendencję wzrostową. Społeczeństwa się starzeją - to prawda, ale i mamy do czynienia z rozwojem medycyny. Ludzie dłużej niż kiedyś mogą pozostawać aktywni zawodowo, albo aktywni w ogóle. Wyszedł lekki offtop. Proszę o przeniesienie postu w stosowne miejsce.
,,Wszyscy jesteśmy większymi artystami niż się nam zdaje." F. Nietzsche

''To see a World in a Grain of Sand
And a Heaven in a Wild Flower
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour'' W. Blake

,,...by lekko obcial koncowki nie skracajac wlosow" Keri
ODPOWIEDZ