Prelekcja i dyskusja o aseksualiźmie w Krakowie

Ogłoszenia o wywiadach, artykułach, książkach, filmach... Znajdziesz coś? Podziel się.
conversos
gimnASjalista
Posty: 15
Rejestracja: 26 lip 2007, 18:42
Lokalizacja: kraków

Prelekcja i dyskusja o aseksualiźmie w Krakowie

Post autor: conversos »

Dzisiaj w moje ręce dostała się ulotka na temat festiwalu queerowego jaki będzie miał miejsce 10-31 maja w Krakowie. Odbędą się liczne imprezy, wykłady itp. Być może kogoś z Was zainteresuje to:

Spotkanie z aseksualnością
24 maja, poniedziałek, 19.00, Cafe Szafe, ul. Felicjanek 10

Czym jest aseksualność? Czy jest to kolejna orientacja seksualna? Czy osoba aseksualna może być w szczęśliwym związku? A może powinna szukać pomocy seksuologa? Na te i wiele innych pytań postaramy się odpowiedzieć w prelekcji połączonej z dyskusją.
Prowadzenie: Wojtek Rybczyk.
Organizator: Krakowski oddział Kampanii Przeciw Homofobii

źródło: http://www.queerowymaj.pl/node/53
Awatar użytkownika
Artemis
pASsiFlora
Posty: 1355
Rejestracja: 7 sie 2008, 21:41
Lokalizacja: z miasta

Post autor: Artemis »

Nawet jakbym w tym terminie była w Krakowie, nie wiem czy starczyłoby mi odwagi na udział w spotkaniu... Co nie znaczy, że nie jestem ciekawa czy wzbudzi jakiekolwiek zainteresowanie oraz jakie stanowisko (jakby nie było - oficjalne) zaprezentuje prowadzący.
Turysta-człowiek pętający się po szlakach w poszukiwaniu jedzeniaObrazek
DamaPIK
gimnASjalista
Posty: 10
Rejestracja: 8 maja 2010, 00:40

Post autor: DamaPIK »

a mnie nie ma wtedy w polsce cholera :(
Awatar użytkownika
Blv.
ananAS
Posty: 358
Rejestracja: 2 lut 2008, 17:27
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Blv. »

I co, wybiera się ktoś?
Awatar użytkownika
Ernest
AStrum
Posty: 1482
Rejestracja: 3 kwie 2009, 00:15

Post autor: Ernest »

Poszedłbym i to nie tylko na spotkanie dotyczące aseksualizmu jako, że interesują mnie tematy genderowe w ogóle. Niestety nadmiar obowiązków przy niedoborze czasu wyklucza moją obecność...
,,Wszyscy jesteśmy większymi artystami niż się nam zdaje." F. Nietzsche

''To see a World in a Grain of Sand
And a Heaven in a Wild Flower
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour'' W. Blake

,,...by lekko obcial koncowki nie skracajac wlosow" Keri
conversos
gimnASjalista
Posty: 15
Rejestracja: 26 lip 2007, 18:42
Lokalizacja: kraków

Post autor: conversos »

No ja jestem też bardzo zajęty, ale mimo wszystko pójdę - chce się przekonać czy warto chodzić na rzeczy organizowane przez KPH.
conversos
gimnASjalista
Posty: 15
Rejestracja: 26 lip 2007, 18:42
Lokalizacja: kraków

Post autor: conversos »

Taki, który interesuje się psychologią. Przypuszczam, że na tym spotkaniu wśród słuchaczy nie będzie samych asów. Zresztą bardzo ciekawe jaka będzie frekwencja - podejrzewam, że niewielka...
conversos
gimnASjalista
Posty: 15
Rejestracja: 26 lip 2007, 18:42
Lokalizacja: kraków

Post autor: conversos »

No rzeczywiście - odległość może być problemem. Tym bardziej, że nie ma pewności, że to spotkanie będzie coś warte. Ale być może w jakimś większym mieście, w pobliżu miejsca Twojego zamieszkania również organizowany jest queerowy festiwal (albo coś w tym stylu) - bo to w ramach tej imprezy ma się odbywać ta dyskusja.
marchewa
AS gaduła
Posty: 475
Rejestracja: 7 gru 2009, 19:55

Post autor: marchewa »

Czy był ktoś na tym spotkaniu?
Jeśli tak, to czy może zdać relację?
conversos
gimnASjalista
Posty: 15
Rejestracja: 26 lip 2007, 18:42
Lokalizacja: kraków

Post autor: conversos »

Ja byłem na tym spotkaniu. Niestety moja relacja będzie dosyć uboga, gdyż ta prelekcja była dawno. Prawdę powiedziawszy spodziewałem się jakiegoś fachowca - seksuologa, który przedstawi swoje badania na temat asów. Niemniej jednak starano się w miarę przejrzyście wyjaśnić istotę aseksualności. Myślę, że od definicji jakie przedstawiono byłyby ciekawsze wypowiedzi osób, które uważają się za aseksualne.
W każdym razie na pewno pozytywne było to, że wywiązała się na koniec krótka, aczkolwiek interesująca dyskusja - dzięki czemu nie było drętwo ;)
ODPOWIEDZ