Orientacja zero

Ogłoszenia o wywiadach, artykułach, książkach, filmach... Znajdziesz coś? Podziel się.
Nadia__
pASibrzuch
Posty: 243
Rejestracja: 25 lut 2010, 12:01

Post autor: Nadia__ »

W artykule mowa tylko o seksualności, bez uczuciowości. W tej skali na +1 oceniono osoby lubiące seks, nic nie piszą o tym, czy temu towarzyszy miłość.
Awatar użytkownika
Gizmo
Strażnik TeksASu
Posty: 1064
Rejestracja: 13 cze 2006, 11:15
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Gizmo »

"Brak pożądania nie jest tożsamy z brakiem potrzeby miłości. Aseksualni też chcą kochać i być kochani."

Druga połowa artykułu jest nieco chaotycznie napisana. Po takiej lekturze można by dojść do wniosku, że asy zakochują się, BO potrzebują miłości (!). Wybierają partnerów lub partnerki, gdyż kierują się "tradycyjnymi wzorcami" które przejęli w trakcie rozwoju, a nie dlatego, że czują do danej płci pociąg uwarunkowany biologicznie (zwany przez niektórych staromodnie orientacją seksualną :P).
Awatar użytkownika
nightmare
ASter
Posty: 663
Rejestracja: 26 lip 2009, 00:58
Lokalizacja: w trakcie poszukiwań

Post autor: nightmare »

Ja się nie zgadzam z przejmowaniem wzoru partnera przez model wychowania w rodzinie. Bo ilu jest homoseksualistów wychowanych w zwykłych, pełnych rodzinach? Model wychowania uznałabym za jeden z czynników wyboru płci partnera, ale nie decydujący, jedyny i słuszny.
"Kotom nie wolno! Z kotami nie wolno! Psik! Wyłaź, bo zawołam milicjanta!"
Awatar użytkownika
DZIEWICA8
zarASek
Posty: 1874
Rejestracja: 6 paź 2006, 09:33
Lokalizacja: z Lublina

Orientacja zero

Post autor: DZIEWICA8 »

Przeczytałam artykuł i wydał mi się on naprawdę ciekawy i prawdziwy, czytałam go z dużym zainteresowaniem.
DZIEWICA8
"Boże, daj mi pogodę ducha, abym godziła się z tym, czego zmienić nie mogę,
odwagę, abym zmieniała to, co zmienić mogę, i mądrość, abym zawsze potrafiła
odróżnić jedno od drugiego."

DZIEWICA8
ODPOWIEDZ