Orientacja zero

Ogłoszenia o wywiadach, artykułach, książkach, filmach... Znajdziesz coś? Podziel się.
Awatar użytkownika
urtika
sASanka
Posty: 2427
Rejestracja: 27 maja 2008, 21:06

Orientacja zero

Post autor: urtika »

"Orientacja zero" to artykuł o aseksualizmie autorstwa Agaty Domańskiej zamieszczony w najnowszym numerze magazynu psychologicznego Sens. Niestety nie ma go [ może jeszcze nie ] w wersji elektronicznej. Jeśli się pojawi to wkleję.
Quirkyalone
Awatar użytkownika
Czarny
bASyliszek
Posty: 1015
Rejestracja: 13 paź 2007, 13:36
Lokalizacja: Otwock koło stolicy

Post autor: Czarny »

A może przepisz? :mrgreen:
Czarno to widzę...
Awatar użytkownika
Philosoph
fantAStyczny
Posty: 575
Rejestracja: 22 wrz 2009, 00:21
Lokalizacja: Starogard Gdański

Post autor: Philosoph »

Nie lepiej zeskanować? Albo zdjęcie zrobić?
User of this number is currently dead. Resurrection in 5 minutes, please wait. * * * * Resurrection failed, please try again later.
If you have more troubles with resurrection, please contact with software developer (GodCorp®) in order to solve the problem.
Awatar użytkownika
Bella Wildrose
łASuch
Posty: 174
Rejestracja: 6 lip 2010, 20:42
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Post autor: Bella Wildrose »

Noo, jakby ktoś miał, to chętnie bym się zapoznała :)
Awatar użytkownika
DZIEWICA8
zarASek
Posty: 1874
Rejestracja: 6 paź 2006, 09:33
Lokalizacja: z Lublina

Orientacja zero

Post autor: DZIEWICA8 »

Ja też wczoraj widziałam ten artykuł, nawet miałam o nim napisać. Jest tam nawet fragment o naszym forum. Na razie pobieżnie go przejrzałam, ale jak będę mieć więcej czasu, to go przeczytam.
DZIEWICA8
"Boże, daj mi pogodę ducha, abym godziła się z tym, czego zmienić nie mogę,
odwagę, abym zmieniała to, co zmienić mogę, i mądrość, abym zawsze potrafiła
odróżnić jedno od drugiego."

DZIEWICA8
Awatar użytkownika
astorath
gimnASjalista
Posty: 15
Rejestracja: 20 lut 2010, 10:43
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: astorath »

Witam ;)

Milej lektury.

ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Philosoph
fantAStyczny
Posty: 575
Rejestracja: 22 wrz 2009, 00:21
Lokalizacja: Starogard Gdański

Post autor: Philosoph »

Bardzo fajne. Zaryzykuje stwierdzenie, że chyba najdokładniejsza lektura w wydaniu polskim dotycząca aseksualizmu. Ostatnie zdanie trafione w dziesiątkę. :wink:
User of this number is currently dead. Resurrection in 5 minutes, please wait. * * * * Resurrection failed, please try again later.
If you have more troubles with resurrection, please contact with software developer (GodCorp®) in order to solve the problem.
Awatar użytkownika
Shaggy
młodASek
Posty: 27
Rejestracja: 8 lis 2009, 22:44
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Shaggy »

Jedno zagadnienie w artykule wydaje mi się nietrafione - kwestia wiązania się z osobami płci przeciwnej. Nie wiem, czy tylko ja wyciągnąłem takie wnioski z tych kilku linijek tekstu, ale autorka najwyraźniej sugeruje, że naturalnym wśród asów jest heteroromantyzm, a to przecież wierutna bzdura! Ale być może źle zrozumiałem i jeśli tak jest, to niech mnie ktoś poprawi :)
"Siła to ostateczność, do której uciekają się tylko nieudolni" Isaac Asimov
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Blv.
ananAS
Posty: 358
Rejestracja: 2 lut 2008, 17:27
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Blv. »

To chyba największy z kilku problemów, jakie mam z tym tekstem. Artykuł nie jest zły, autorka podchodzi do tematu z dobrej strony, ale w paru miejscach potyka się na szczegółach.
Awatar użytkownika
Keri
łASkawca
Posty: 1656
Rejestracja: 16 cze 2009, 11:13
Lokalizacja: ze źródła światła :D (okolice Łodzi :P )

Post autor: Keri »

Shaggy pisze:Jedno zagadnienie w artykule wydaje mi się nietrafione - kwestia wiązania się z osobami płci przeciwnej. Nie wiem, czy tylko ja wyciągnąłem takie wnioski z tych kilku linijek tekstu, ale autorka najwyraźniej sugeruje, że naturalnym wśród asów jest heteroromantyzm, a to przecież wierutna bzdura! Ale być może źle zrozumiałem i jeśli tak jest, to niech mnie ktoś poprawi :)
Tez to mnie ciekawi co to zdanie oznacza?? :roll:
Awatar użytkownika
Philosoph
fantAStyczny
Posty: 575
Rejestracja: 22 wrz 2009, 00:21
Lokalizacja: Starogard Gdański

Post autor: Philosoph »

Oznacza to, że poprzez proces nauki przez obserwowanie i dorastanie w normalnym modelu rodzinnym, ASy w dorosłości szukają partnera płci przeciwnej. Potem pojawia się zaprzeczenie, że jest to niezależne od orientacji płciowej, zatem homoseksualista wychowany w normalnej rodzinie, ale będący homoseksualistą szuka jako partnera kobiety. :lol:

Ot zaplątanie się, artykuł długi, pierwszy bardziej szczegółowy i prawdziwy, nie dziwie się małemu zaplątaniu.
User of this number is currently dead. Resurrection in 5 minutes, please wait. * * * * Resurrection failed, please try again later.
If you have more troubles with resurrection, please contact with software developer (GodCorp®) in order to solve the problem.
Awatar użytkownika
Blv.
ananAS
Posty: 358
Rejestracja: 2 lut 2008, 17:27
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Blv. »

Wszystko fajnie, ale ja wychowałem się w zwyczajnej rodzinie, a jestem homoromantyczny (i w ogóle nie odpowiadałby mi heteronormatywny model rodziny). Może to dlatego, że mój ojciec nie czytuje gazet.
Awatar użytkownika
Philosoph
fantAStyczny
Posty: 575
Rejestracja: 22 wrz 2009, 00:21
Lokalizacja: Starogard Gdański

Post autor: Philosoph »

Przecież wspomniałem i o tym.
User of this number is currently dead. Resurrection in 5 minutes, please wait. * * * * Resurrection failed, please try again later.
If you have more troubles with resurrection, please contact with software developer (GodCorp®) in order to solve the problem.
Awatar użytkownika
Czarny
bASyliszek
Posty: 1015
Rejestracja: 13 paź 2007, 13:36
Lokalizacja: Otwock koło stolicy

Post autor: Czarny »

Bardzo mi się podoba ostatnie zdanie artykułu. Ogólnie artykuł odebrałem bardzo pozytywnie.
Czarno to widzę...
Awatar użytkownika
Gizmo
Strażnik TeksASu
Posty: 1064
Rejestracja: 13 cze 2006, 11:15
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Gizmo »

Szkoda, że w artykule nie wspomina się o osobach obojętnych romantycznie.
A czemu się nie wspomina, tego się mogę tylko domyślać - z pewnością wzmianka o takich cudakach jak ja nieco zamieszałaby im w terminologi.
Skoro aseksualni-romantyczni mają swoją orientację zero, to co z obojętnymi romantycznie? Orientacja "mniej niż zero"? (!) To brzmi dumnie :diabel:
ODPOWIEDZ